توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479716
ابطحی: برخی وزرای دولت فکر می‌کردند رقیب روحانی پیروز می‌شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۶
رییس جمهور به کابنیه ای احتیاج دارد که در همه ابعاد، روحانی کوچکتری باشند.

محمد علی ابطحی در مورد تغییرات احتمالی در کابینه دوازدهم گفت: با توجه به چارچوب نظریات روحانی در تبلیغات انتخاباتی تغییر کابینه الزامی است. غیر از این، در حق رای مردم خیانت صورت گرفته است بسیاری از افراد کابینه نمی دانند در جامعه چه می گذرد و مردم چه می خواهند!!!

معاون پارلمانی دولت اصلاحات در گفت‌وگو با عصر ایران ادامه داد: روند انتخابات به شکلی پیش رفت که یک دو قطبی شدیدی شکل گرفت. در این دو قطبی شدید جناح مقابل همه نیروهای پر قدرت و نیرومند خود را به میدان آورد و همین مساله باعث احساس خطر و نگرانی در جامعه شد. به این دلیل یک مجموعه ای وارد عرصه رای دادن در این انتخابات شدند که؛ شاید سابقه شرکت در انتخابات را نداشتند.

وی ادامه داد: روحانی نیز دیدگاه هایی را در مناظرات انتخاباتی بیان می کرد که، نشان دهنده یک آقای روحانی دیگری بود و رای دهندگان هم یک رای دهنده های پر توان دیگر بودند. به همین دلیل یک اتفاق مهم تاریخی در روند جریانات سیاسی کشور افتاد که آقای روحانی در نهایت به عنوان رییس جمهور انتخاب شدند. طبیعی است که بر اساس این فضای انتخاباتی توقعات از آقای روحانی و کابینه ایشان بالا می رود.

رئیس دفتر رئیس جمهور اصلاحات افزود: "تغییرکابینه" از اولویت های اصلی مردم در این انتخابات بوده است. بخشی از وزیران دولت روحانی اساسا در چارچوب آراء او قرار نمی گیرند و حتی در چارچوب سخنرانی های آقای روحانی نیز نمی توانند، قرار داشته باشند. معروف است که؛ " برخی از وزرای ایشان در این دوره لحظاتی که تصور می کردند ممکن است، رقیبان روحانی پیروز شوند، خودشان را از اتفاقات سیاسی کنار کشیده بودند تا در کابینه های احتمالی بعدی نیز جایگاه داشته باشند".

ابطحی تاکید کرد: این موضوع برای جامعه ای که با این همه تلاش و زحمت توانست حسن روحانی را بر مسند ریاست جمهوری باقی بگذارد "تلخ است که دوباره جریانات غیر معتقد به مبانی هدفمند رئیس جمهور روحانی کاندیدای وزارت باشند".

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطرنشان کرد: آقای روحانی به کابنیه ای احتیاج دارد که در همه ابعاد، روحانی کوچکتری باشند. با توجه به چارچوب نظریاتی که در تبلیغات انتخاباتی توسط ایشان ذکر شد. اگر چنین نباشد؛ «در حق رای مردم خیانت صورت گرفته است». اصل تغییر یک نیاز عمومی است و این تغییرات باید در کابینه به شکلی انجام شود که افراد کابینه بتوانند حرف و نیاز جامعه را درک کنند چرا که بسیاری از این افراد کابینه نمی دانند در جامعه چه می گذرد و مردم چه می خواهند!!!

وی توضیح داد: نسل اول مدیریت انقلاب هرچه سن خودمان افزایش یافته است، تعریف جوانی را هم بالاتر آورده ایم به عنوان مثال؛ در اوایل انقلاب شخصیتی مانند آیت الله هاشمی رفسنجانی، که تقریبا در همه مدیریت های کلان حرف اول را می زد 46 سال داشت و در حالی که تعریف انقلابی جوان در آن زمان سنین 20 تا 30 بود، ایشان به عنوان پیر و شیخ جمعیت انقلابی ما به حساب می آمد اما در حال حاضر چون سن نسل اول مدیران بالا رفته، سن جوانی را هم بالا برده اند که این فاصله با جوانان زیاد به چشم نیاید.

ابطحی در پایان اشاره کرد: شنیدم در انتخابات شورای شهر شوی تبلیغاتی راه انداختند که؛ "جوان گرایی صورت گرفته " اما تنها یک نفر زیر 40 سال وارد شورا شده است بنابراین تعریف جوانی از بیست سال برای این شورا به 40 سال افزایش پیدا کرده است. فکر می کنم، باید افراد و فهم های جدید در مدیریت را نو و جدید کنیم و همچنین به تخصص ها و کارنامه افراد توجه ویژه شود.
 
کلمات کلیدی : ابطحی، روحانی، انتخابات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.