نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 386719
حساسیت عجیب و غریب به نامه‌ام درباره اعدام‌های ۶۷ اهداف سیاسی دارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۷
نایب رئیس مجلس با بیان اینکه حساسیت‌های عجیب و غریب مطرح شده نسبت به نامه‌اش به وزیر دادگستری تنها با اهداف سیاسی مطرح می‌شود، گفت: تأکید بنده این است که مسئولان در مورد این اتفاق توضیحات را بدهند تا این پرونده بسته شود.

به گزارش ایسنا، علی مطهری در جلسه علنی امروز سه‌شنبه با استناد به ماده ۷۹ آیین‌نامه به تذکر نقوی حسینی نماینده ورامین درباره چرایی نامه مطهری به وزیر دادگستری در خصوص اعدام‌های ۶۷ پاسخ داد.

وی توضیح داد: انگار جناب آقای نقوی هم نامه بنده را نخوانده‌اند. در جنایت‌کار بودن منافقان هیچ تردیدی نیست. گروه فرقان که پدر بنده را به شهادت رساند شاخه‌ای از منافقان بود و اکبر گودرزی رهبر گروه فرقان دوست نزدیک مسعود رجوی بود که با هم جلساتی داشتند. این مطالب روشن است و آقای نقوی دیگر نمی‌خواهد دایه دلسوزتر از مادر شود.

نماینده تهران ادامه داد: کل حرف بنده در آن نامه این بود که وقتی سوالی برای برخی از مردم و اذهان جامعه ایجاد شده مسئولان توضیح دهند چون این موضوعی است که حدود یک ماه در داخل و رسانه‌های خارجی مطرح شده است. بنابراین لازم است مسئولان به جای شعار دادن در مورد جنایات منافقان و عظمت امام توضیحات لازم را ارائه دهند چون این‌ها روشن است و توضیحات واضحات محسوب می‌شود.

مطهری افزود: مسئولان توضیح دهند که در سال ۶۷ حکم اجرا شده در کمال احتیاط و با حکم شرعی بوده و هیچ ظلمی به کسی نشده یا اینکه اگر کسانی اعتراض دارند اعلام شود تا بررسی و پیگیری‌های لازم صورت گیرد تا اگر قصوری شده جبران شود. بهتر است پرونده را ببندیم و اینقدر شعار ندهیم.

نایب رئیس مجلس افزود: تاکنون ۱۰، ۱۵ مسئول کشور حرف زده و همه در مورد جنایتکار بودن منافقان صحبت کردند. این را ما می‌دانیم. منی که پدرم را منافقان ترور کرده‌اند طبیعتا از منافقان دفاع نمی‌کنم. اگر واقعا دلسوز نظام هستید این کارهایی که شما کردید به نفع نظام بود یا اگر این کارها را نمی‌کردید به نفع نظام تمام می‌شد؟

مطهری خاطر نشان کرد: صحبت بنده این بود که این روش برای دفاع و استحکام نظام بهتر است؛ این کاری که شما می‌کنید باعث می‌شود همچنان این سوال در ذهن مردم باقی بماند. ما گفتیم آقایان توضیح دهند تا پرونده بسته شود. در همین رابطه آقای پورمحمدی آمدند و تا حدودی توضیح دادند که تشکر می‌کنیم. من نمی‌فهمم این حساسیت عجیب و غریبی که آقایان پیدا کردند به چه معناست. برای بنده این نوع اظهارات جز اهداف سیاسی هیچ هدف دیگری ندارد.

به گزارش ایسنا، نقوی حسینی امروز در تذکری ضمن اشاره به جنایات منافقان خواستار ارائه توضیحاتی از سوی مطهری در مورد صدور نامه‌اش به وزیر دادگستری درباره اعدام‌های ۶۷ شد و گفت که این صحبت‌ها نباید از جایگاه نایب رئیسی مطرح می‌شد.
 
کلمات کلیدی : علی مطهری+اعدام‌های سال ۶۷+منافقین
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۹ ۱۳:۱۱:۲۲
متاسفانه بعضی اینقدر موضوعات عادی رو غامض میکنن که در موردش حتی نمیشه درست صحبت کرد.حرف علی مطهری کاملا بجاست و پاسخگویی و شفاف سازی باعث تقویت و استحکام نظام میشه (3911195) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.