نظر منتشر شده
۷۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 375720
نامه ای جعلی که دل خيلي ها را به درد آورد
بخش ویدیویی الف، ۴ مرداد ۹5
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۸
رضا رشید پور در برنامه صبحگاهی شبکه سه، با نمایش تقاضانامه‌ی وام سه میلیون تومانی یک بازنشسته تامین اجتماعی، تصویری از ماجرا روایت کرد دل بسیاری را به درد آورد. روایتی از یک بوروکراسی زجرآور ،‌پاراف های متعدد مدیران درخواستی که در انتها با ۵۰۰ هزار تومان آن موافقت شد،‌ آنهم زمانی که متقاضی فوت شده است. اما اینهمه ماجرا نبود. این ویدیو رو تماشا کنید.

تماشا

پس از آن بود که حمید رسایی نماینده سابق مجلس در واکنش به این ویدیو، با ذکر دلایلی نامه را جعلی خواند و آن را تلویحا نوعی سیاسی کاری خواند. وی در کانال تلگرامی خود نوشت:

حتما در روزهای اخیر نامه درخواست وام ۳ میلیونی فرد بازنشسته ای به نامه صفرعلی ماندگاری خطاب به آقای سعید مرتضوی، رئیس سابق سازمان تامین اجتماعی را در فضای مجازی دیده اید. بر اساس محتوای این نامه، فرد درخواست کننده خود را بازنشسته تامین اجتماعی و دلیل درخواست وامش را تهیه هزینه درمان ضروری اعلام می کند. وی در نامه خود می نویسد که به صندوق مراجعه کرده اما مسئولان امر به او اعلام کرده اند که به دلیل کمبود اعتبار، قادر به پرداخت وام نمی باشند مگر اینکه سعید مرتضوی دستور پرداخت دهد!

در ذیل این نامه، پی نوشت و امضای ۱۰ مدیر که هیچ یک نام خود را ثبت نکرده اند، قرار دارد که حکایت از سردواندن درخواست کننده دارد تا جایی که در یکی از پی نوشت ها اعلام شده که درخواست کننده فوت کرده و در نهایت تنها با پرداخت ۲۰۰ هزار تومان کمک هزینه کفن و دفن به بازماندگان وی با سود ۶ درصد موافقت می شود!

با کمی تأمل به جعلی بودن این نامه می توان پی برد. از جمله نشانه های جعلی بودن آن:

۱. نامه مذکور با این که یک درخواست مردمی است، اما در سربرگ سازمان تامین اجتماعی تایپ شده است!
۲. نویسنده نامه خود را امضا نکرده اما برای مکاتبات خود سیستم اداری داشته و این نامه را شماره گذاری کرده است!
۳. بر خلاف روال اداری، این نامه که ۱۰ پی نوشت هم دارد، در هیچ دبیرخانه ای ثبت نشده!
۴. کاملا مشخص است که پی نوشت ها و امضاهای ذیل آن، با یک دست خط است!
۵. هیچ یک از امضای های ذیل این نامه جعلی از قوام دست امضا کننده برخوردار نیست!
۶. پی نوشت ها، تاریخ و هویت ندارد و ادبیات بکار رفته در آن غیر اداری است!
۷. هر یک از پی نوشت های ذیل این نامه با یک رنگ نوشته شده است! کانُه مدیران مربوطه با هم قرار گذاشته اند تا هر کدام با یک رنگ خودکار بنویسند!
۸. اساسا در تامین اجتماعی بابت هزینه درمان وام اعطا نمی شود بلکه در صورت ارائه مدارک پزشکی، هزینه درمان پرداخت می شود!
۹. جالب اینجاست که در پی نوشت شماره ۸ به شکل مضحکی نوشته شده که حسب اعلام روابط عمومی، درخواست کننده فوت کرده و جهت کمک هزینه کفن و دفن، ۲۰۰ هزار تومان با سود ۶ درصد پرداخت گردد، در حالی که چیزی به نام کمک هزینه کفن و دفن در تامین اجتماعی وجود ندارد.

اما آنچه سبب نوشتن این نامه شد، پرداختن به آن در یکی از برنامه های صداو سیما با اجرای آقای رشیدپور است. آقای رشیدپور در برنامه خود این نامه جعلی و مضحک را در منیتور بزرگی به نمایش می گذارد و با اشاره به پاراف های ذیل نامه، این روند اداری را نقد می کند. جالب این است که آقای رشیدپور وقتی متن برخی پی نوشت ها را می خواند، غیراداری بودن و انشای غلط آنها (که خود نشانه جعلی بودن نامه است) را به تمسخر می گیرد. فیلم برنامه رشیدپور طی چند روز گذشته در شبکه های مجازی به سرعت دست بدست می شود. بنده انگیزه آقای رشیدپور از پرداختن به این نامه در سیما را حمل بر صحت می کنم هر چند شاید برخی با توجه به سابقه سیاسی و گرایش های وی، این کار را با انگیزه سیاسی بدانند. البته فقط کمی تامل در این برگه، مشخص می کرد که چنین نامه ای وجود اداری ندارد.

بدیهی است که وقتی به چنین نامه ای در یکی از برنامه های تلویزیونی پرداخته می شود، از نظر مخاطب، واقعی و حقیقی تلقی می شود. البته برای این برنامه تلویزیونی ممکن بود تا مسئولین سازمان تامین اجتماعی را پشت خط بیاورند و از آنها توضیح بخواهند، اما همه این اقدامات صورت نگرفته، چرا ؟ چون نامه خطاب به سعید مرتضوی است! چون این نامه مضحک، در گردباد فیش های حقوقی که چارچوب دولت یازدهم را به لرزه درآورده، می تواند منحرف کننده اذهان افکار عمومی باشد.

چرا سازمان تامین اجتماعی از حیثیت خود در برابر انتشار چنین نامه دروغی دفاع نکرده است؟ اگر تا قبل از این به دلیل انتشار این نامه در فضای مجازی، توجیهی برای پرداختن به آن وجود داشت، اما پس از اینکه در یک برنامه تلویزیونی این اقدام صورت گرفت، چرا سکوت شده است؟ سازمان تامین اجتاعی، معاونت درمان دارد و معاونین زمان سعید مرتضوی همچنان در این سازمان مسئولیت دارند، چرا از آنها توضیحی خواسته نشده؟ با مراجعه به سایت مربوط به متوفیان مشخص می گردد که اساسا متوفایی به نام صفرعلی ماندگاری وجود ندارد. فهمیدن اینکه چنین فرد بازنشسته ای وجود خارجی دارد یا نه و اینکه اساسا چنین شماره نامه ای در سیستم اداری سازمان تامین اجتماعی ثبت شده یا نه ، کار سختی نیست البته اگر موضوع نامه سعید مرتضوی نباشد!

رسانه ملی و آقای رشیدپور وظیفه اخلاقی و رسانه ای دارد با بررسی آنچه نوشتم و بعد از پی جویی از سازمان تامین اجتماعی، کذب بودن این نامه را اعلام و از مخاطبان خود عذرخواهی کند.

تامین اجتماعی: نامه خوانده شده جعلی است

به گزارش الف، درحالی که مخاطبان برنامه تحت تأثیر نامه سرنوشت دریافت وام ۳ میلیون تومانی یک بازنشسته قرار گرفته بودند، سازمان تأمین اجتماعی با صدور یک جوابیه کل این نامه را جعلی خوانده و با دلایل متعددی ادعای خود را نیز ثابت می کند.

تماشای ویدیو

نکته پایانی؛ بهره گیری از اطلاعات منتشره در فضای مجازی نیازمند پالایش،‌پیگیری و کشف صحت و سقم مطالب منتشره است و نباید آنتن زنده تلویزیون دچار چنین خطاهایی که می تواند تاثیری بسیار منفی بر ذهن مخاطبان میلیونی داشته باشد،‌گردد.

"الف" آمادگی دارد توضیحات آقای رشیدپور درباره این موضوع را نیز منتشر نماید.
 
کلمات کلیدی : رضا رشیدپور
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۰:۵۵:۲۹
اقايان براي خراب كردن دولت قبل، اخلاق را هم فدا كردند، (3845153) (alef-13)
 
پیام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۳:۲۲:۳۴
خیلی وقت هست فدا کردند. بالای 4میلیارد یک سال یارانه به 6-7 روزنامه دادند تا دولت قبل روبکوبند (3845355) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۶ ۰۳:۵۷:۰۲
اینکه الف علیرغم انتقادهاییکه به مرتضوی دارد اما انصاف را رعایت کرده جای تقدیر دارد (3848086) (alef-11)
 
مشکین نقاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۳:۴۹:۲۶
اگه این یه نامه جعلیه، ما هر روز توی بانک ها نسخه اصلی رو می بینیم. (3846429) (alef-11)
 
امیر
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۷ ۰۸:۵۳:۴۲
میشه شفاف تر صحبت کنی؟
کدوم بانک بابت چی شما کارمند کدوم بانکی.
اینکه نمیشه همین جوری یه حرفی بزنی. (3850512) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۶ ۱۸:۲۵:۲۰
مگر غیر از اینست.حالا این نامه دروغ، نمونه زنده آن خود بنده هستم که تقاضای ۲ ملیون وام مدیریت داشتم و پس از یکسال و نیم با ۵۰۰ هزارتومان موافقت شد! (3849612) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۰:۵۷:۲۰
افتضاح فيش هاي حقوقي ، خيلي روي،اقايان فشار اورده،! كه به دروغ گویی رو اورده اند, (3845155) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۰:۵۹:۰۷
طرح دروغ هاي بزرگ علیه دولت قبل به میدان داری زنجیره ای ها نتیجه عکس داد و احمدی نجاد محبوب تر شد, (3845157) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۰:۵۹:۵۷
چقدر رشید پور خودش را لوس کرده (3845158) (alef-13)
 
Spain
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۳:۳۶:۱۴
واقعا لوس كرده كاش اقاى رشيدپور راجع به ٨٠٠ ميليارد دلار درامدهاى ارزى بر باد رفته نيز برنامه اى ترتيب ميداد و سوال ميكرد دولت قبل با اين ثروت چه كرده است . (3845380) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۱:۳۵:۲۰
درآمد نفت الان که بیشتر از دولت قبله بیاین بگین این درآمدکجا داره میره. دولت قبل روزانه یه میلیون نفت میفروخت الان دو و نیم میلیون به گفته ژنرال (3846029) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۱:۰۱:۰۳
اين اقاي رشيد پور, چرا درباره حقوق های نجومی, موضع نمی گیرد, همه این به اصطلاح هنرمندان که برای لیست امید تبلیغ می کردند, در افتضاح فیش های حقوقی و ان خانم نماینده, شریک هستند, (3845159) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۱:۰۴:۴۵
رشيد پور از طرفداران لیست امید بود, الان که بعد از جنجال فیش های حقوقی, تحت فشار عمومی است, به دروغ گویی و جعل روی اورده, (3845161) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۱:۰۹:۴۰
پروسه منحرف کردن افکار عمومی از جنجال فیش های حقوقی کلید خورده, ان هم به بدترین شیوه ممکن, جعل و دروغ! اين اقايان هنرمند،كه هميشه سخن از مستقل بودن و عدم وابستگی می زنند, چرا برای پوشاندن افتضاح جناح مورد حمایت خودشان, این قدر دست و پا می زنند,ان هم جعل! (3845163) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۱:۱۱:۱۹
به اصطلاح هنرمندان, همیشه با دولت قبل مشکل داشتند , چون رای ان ها با رای اكثريت مردم منطبق نبود، (3845165) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۱:۱۳:۲۸
از این بدتر هم اتفاق افتاده توی این کشور (3845170) (alef-13)
 
ugd us;
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۰:۳۴:۳۱
نمیدانم شما تا چه حد با روال کارهای اداری در کشور عزیزمان ایران اشنایی داری تازه این نوع خوبش هست که بعد از مرگ طرف هزینه کفن و دفن تعلق گرفته در دادگستریه پرونده هایی هست که دو نسل را در گیر کرده تا به نتیجه برسد !!!!!!!!!!!!!!! (3845850) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۶ ۰۳:۵۶:۱۸
خوب همان به قول شما بدتر را به طور واقعی پخش کنند تا مسئولین متخلف جوابگو باشند نه اینکه گل به خودی بزنند (3848084) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۱:۱۹:۲۵
با سلام
لازم است تا مسولان این موضوع را پیگیری کنند تا اگر این موضوع صحت داشته باشد با افرادی که اعتماد و امید مردم را به بازی و سخره می گیرند برخورد شود (3845182) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۱:۲۳:۲۸
حالا شاید این نامه دروغ باشد
ولی مثل این موارد کم نیست
بنده الان دو سه ماه است یک وام دو میلیونی تقاضا کرده ام
ولی دقیقا دو ماه است دارم میآیم و می روم امروز تازه رفتم امضا کردم
پرونده مرا در نوبت گذاشتند من الان به این پول احتیاج دارم
آموزش و پرورشی هستم و سابقه بالایی دارم (3845187) (alef-13)
 
Li
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۱:۲۴:۴۰
احتمالا این نامه جعلی است. اما ما اگر موارد مشابهی را مثال بزنیم و سند ارایه کنیم، شما تضمین می کنی به اسن سیاه نمایی و ... هزار تا انگ به آدم نزنند؟ (3845188) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۱:۳۷:۰۹
نامه واقعی است کسی نمی تواند صورت مسئله را پاک کند

1- لابد انتظار دارید همه روسا هماهنگ کرده و خودکار یکرنگ داشته باشند
2-متقاضی از کارکنان همان اداره خواسته نامه را برایش تایپ کنند وآنها هم روی برگ اداره پرینت گرفته اند اشکالی هم ندارد دارد؟
3- مگر روسا برای امضا نام خود را هم می نویسند؟
4-دست خط هم اصلا یکسان نیست به چه دلیل می فرمایید یکسان است ؟ (3845202) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۱:۴۲:۴۶
معلومه کارمند نیستی یاخودترو زدی به اون راه (3846053) (alef-3)
 
حبیب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۵:۳۴:۰۹
عزیز جان معلومه کارمند نیستی .
نامه های اداری قوانین خواست خودش رو داره و عدم رعایت اونها می تونه بارحقوقی داشته باشه .
نامه های اداری توسط کارمند نوشته میشه و باید توسط یکی از معاونین یا رئیس امضا بشه و در دبیرخانه مهر و شماره بخوره .
هیچوقت با یه نامه درخواست وام همچین کاری نمی کنن .
ساختگی بودن نامه خیلی تابلو هست (3846795) (alef-11)
 
حمیدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۰ ۲۳:۴۳:۲۳
من در اداره مشغول هستم ، بارها در برگه سفید بدون سربرگ ، درخواست داشتم و درخواست من بدون ثبت در دبیرخانه دستور خورده (3858560) (alef-11)
 
رحمت صفوی
Netherlands
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۱:۴۶:۴۹
کار درستی نیست یا حداقل باید بگوید طنز است من این را دیدم و برای خیلی ها فرستادم باید می گفت این طنز است (3845210) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۱:۴۹:۰۸
رشیدپور نون سیاسی بازیش رو میخوره! (3845212) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۱:۴۹:۴۰
"۹. جالب اینجاست که در پی نوشت شماره ۸ به شکل مضحکی نوشته شده که حسب اعلام روابط عمومی، درخواست کننده فوت کرده و جهت کمک هزینه کفن و دفن، ۲۰۰ هزار تومان با سود ۶ درصد پرداخت گردد، در حالی که چیزی به نام کمک هزینه کفن و دفن در تامین اجتماعی وجود ندارد."
کاری به سقم یا صحت نامه ندارم
قابل توجه اقای رسایی : تامین اجتماعی هزینه کفن و دفن پرداخت میکند
یعنی قانونگذار 8 ساله ما از ساده ترین قانونها اطلاع ندارد
در ضمن این نامه اگر هم جعلی باشد همه میدانند پروسه دریافت 2 میلیون تومان وام در هر سازمان و بانکی بیش از این برورکراسی دارد
بانکها می بایست تمام منابع خود را در قالب تسهیلات به مردم پرداخت کنند
این در حالی است در هر زمان از سال اگر هزار بار هم مراجعه کنید ان بانک اعتبار برای پرداخت وام ندارد
در حالی که در صورت عملکرد هر شعبه میبینید ماهیانه میلیاردها تومان تسهیلات پرداخت کرده اند (3845213) (alef-13)
 
امير
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۱:۵۱:۵۹
جناب رشيد پور
حالا كه بعد از عمري دوباره تريبون در اختياران قرار داده شد از آن براي حب و بغض هاي سياسي استفاده نكنيد
جرّأت عذرخواهي داشته باشيد (3845218) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۱:۵۲:۲۶
این آقای رشیدپور دفعه اولش نیست دروغ میگه، سر قضیه تعویض عکس پروفایل در تلگرام به پرچم ایران هم دروغ گفت، مردم بهش اعتراض کردن،با طلبکاری گفت مردم جنبه شوخی ندارند و مثلا از فضای مجازی خداحافظی کرد، بعد دو هفته برگشت (3845220) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۲:۰۸:۴۹
بدبخت موضوع اصلی سختی های روزمره در زندگی بعضی از مردمه نه اصلی بودن یا جعلی بودن نامه (3845252) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۲:۲۰:۳۸
آقای رسایی چطور شده که شما فقط به جعلی بودن آن پی برده اید ؟! امان از تجربه (3845269) (alef-3)
 
یک شهروند
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۲:۲۸:۱۸

تهیه کننده و کارگردان و ناظر پخش برنامه در حال اجرای برنامه فوق، خواب تشریف داشتند؟ (3845278) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۹:۰۸:۱۴
بقول اقای لاریجانی خواب نبودند اما کسی به تذکراتشان اعتنائی نکرد . (3845684) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۲:۳۰:۱۷
خوب آقای رشید پور داره تمام تلاشش رو می کنه با این کارای سطحی و مسخره که تنها برای افرادی با ضریب هوشی مشابه خودش کارسازه حواس مردم رو از حقوق های نجومی پرت کنه (3845280) (alef-13)
 
مهندس جنت شهري
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۲:۳۳:۱۱
اين نامه توسط يك عده عمدا منتشر شد تا بعد از مدتي هم خود انها انرا نقد و بررسي كنند تا مدتي روي موج مردم سوار شوند...بنظرم بايد اولين گروه و كساني را كه نامه را افشا كردند پيدا كند (3845284) (alef-13)
 
ح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۱:۳۵:۰۷
این نامه سال 92 توی «الف» توسط آقای مهدی امیدنژاد منتشر شده با عنوان:
طنز/ برگی دیگر از بذل و بخشش‌های مرتضوی +سند
http://alef.ir/vdcevw8wzjh8zxi.b9bj.html?212381
انتشار دوباره، موج رسانه‌ای و آدم‌های بسیار تأثیرپذیر از رسانه‌ها (که هیچ‌گاه متوجه بازنشر یک مطلب طنز به عنوان یک موضوع جدی نخواهند شد) نشان از یک فرهنگ رسانه‌ای ضعیف و سواد رسانه‌ای پایین داره!

به نظر شما چند نفر جوابیه تامین اجتماعی رو هم خواهند دید؟
به نظر شما چند نفر می‌دونن این نامه اولین بار کی و کجا و با چه هدفی منتشر شده؟
حتی الف هم نمی‌دونه این نامه رو خودش پیش از این منتشر کرده! (3845499) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۲:۳۶:۱۳
خشت های سازمان حقوق های نجومی و خائنانه آنقدر خیس شده است که در حال فروریختن است اگر حتی این نامه صحت داشت، مانع فروریختن بساط حرام خوری این مدیران نجومی بی لیاقت خائن و مهاجم به ارزشها نمی شد ، اما معلوم است که دست های مرموزی در کار است، که درپی ماله کشی و ماستمالی و انحراف افکار عمومی از تعقیب و پی گیری حقوق های نجومی است. که باید این دست های خائن را همانند مدیران خائن نجومی شناسایی و به مردم معرفی کرد. (3845288) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۳:۰۸:۴۷
متاسفانه آب رفته به جوی برنمی گرده (3845330) (alef-3)
 
فرزند یک بازنشسته تامین اجتماعی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۳:۲۴:۱۱
من اصولا برنامه های سیما رو نگاه نمیکنم اما استثنا این برنامه رو به صورت کاملا اتفاقی چند هفته قبل دیدم و متاسفم برای افرادی که این کامنت ها رو قرار دادند چرا که احساس میکنم اصولا این دوستان یا بازنشسته تامین اجتماعی ندارند یا از دوستان و فامیل جناب آقای مرتضوی هستند که کاملا هماهنگ و همگام با جناب رسائی عزیز تلاش میکنند از آبروی نداشته مرتضوی دفاع کنند
جناب رسائی عزیز که سال قبل جهت ارشاد و تبلیغ دین مبین اسلام در ماه مبارک رمضان به دانمارک تشریف بردند مطمئنا نمیدانند که چه بسیار بازنشسته تامین اجتماعی جهت دریافت این وامها و کمتر از آن ماهها و سالها منتظر ماندند و چه انتظار بیهوده ای داشتند (3845359) (alef-13)
 
تعدادی از کارکنان تامین اجتماعی
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۷ ۰۹:۲۷:۴۴
عزیز دل برادر ضمن تاکید چندین باره بر جعلی بودن نامه به استحضار می رساند که وظیفه سازمان تامین اجتماعی اعطای تسهیلات نیست و اساسا" وفق قانون تامین اجتماعی چنین وظیفه ای برای این سازمان تعریف نشده است. و احتمالا" علت تطویل در اعطای وام هم همین موضوع بوده است، در هر حال شما ببخشید قول میدیم که دیگه تکرار نشه.

با احترام مجدد
جمعی از کارکنان (3850580) (alef-11)
 
طاهری
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۳:۲۶:۴۷
شاید این نامه جعلی باشه ولی از این موارد توی جامعه وجود داره به خدا وجود داره از این بدترش هم هست (3845360) (alef-3)
 
حمید
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۳:۲۷:۰۳
عده ای تلاش کردند روالی که از دولت های گذشته به عنوان حقوق های نجومی وجود داشته و بر اساس قوانین به نفع مدیران ساخته شده را چنان گسترش دهند که همه آن خطاها متوجه دولت یازدهم شود و از سوی دیگر از فجایع دوران گذشته بسادگی و بدون جنجال عبور کردند در حالی که همه میدانند از نظر مبلغ در تاریخ بی نظیر بوده حالا آقای رسایی در حال بررسی صحت و سقم یک نامه جعلی است که دل مردم را به درد آورده اما از میلیاردها اختلاس در تامین اجتماعی زمان مرتضوی اصلا دلش به درد نیامد حالا ما این کنکاش ایشان را ناشی از دلسوزی بدانیم یا از چیز دیگر (3845361) (alef-13)
 
کارمند تامین اجتماعی
Austria
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۳:۲۸:۳۹
از اساس معلوم است که این نامه جعلی و فقط برای ماست مالی کردن حقوقهای نجومی توسط امثال صفدر حسینی و رستگار سرزخه ای است و گرنه چه کسی است که نداند در همان زمان مرتضوی و مدیر عامل فعلی مبالغ زیادی تحت عنوان غیر شمول در اختیار مدیر عامل قرار دارد و مدیرعامل می تواند از این مقدار ان هم به یک بازنسته بیمار و دارای مدارک پزشکی وام بلاعوض پرداخت شود چنانچه در زمان مدیر عاملین قبلی حتی یکی از بیمه شدگان که کارمند سازمان بوده تا مبلغ هفت میلیون تومان برای بیماری ام اس خو.د بلاعوض در یافت و الان همین فرد یکی از مدیران استانی تامین اجتماعی می باشد پس نتیجه می گیریم در این سازمان برای انواع وامها برای بیمه شدگان و مستمری بگیران مبالغی سالانه تامین اعتیبار و در اختیار ادرات کل استا نها وشعب برای موارد اظطراری اینچنینی در نظر گرفته میشود و چرا روابط عمومی این سازمان قصد توضییح کامل و جعلی بودن نامه را ندارد فقط برای بد جلوه دادن دولت قبل می باشد . (3845362) (alef-13)
 
پیرمرد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۱:۲۶:۴۱
من سال 56 در سازمان استخدام شدم و الان بازنسشته هستم مواردی که شما میگی مال افراد خاص بود .ضمنا شما یادتون هست زمان انتخابات شورای شهر طبقه نهم ساازمان کلا در اختیار خانم قاضی مرتضوی بود تا نماینده شودکه نشد؟یادنون هست چقدر خرج بنر و تبلیغات شد؟ونامه درست است. (3846009) (alef-11)
 
مانا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۱:۲۹:۳۶
سازمانی که مدیرش خط قرمز است همه کار می کند.بی جهت دفاع نکنید. (3846014) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۳:۲۸:۴۱
ببخشین در تامین اجتماعی فکر کنم مفاد 86 و 87 هست که کمک هزینه ازواج و فوت که شامل کفن و دفن است امده است کمی دقت الف. (3845363) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۳:۴۵:۱۱
اگر این نامه جعلی است کارگردان ومجری برنامه باید توبیخ شوند هرچند مطالب مندرج در نامه دور از واقعیت ها در سازمان های دولتی نیست اما طرح نامه ای جعلی در سیما عملی زشت و برخلاف اخلاق حرفه ایست . (3845387) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۴ ۲۳:۵۱:۵۰
من به خوب و بد دولت روحانی کار ندارم و اصلا به ایشون هم رای ندادم ولی لااقل نمیگه کابینه خط قرمزه منه.باز جای شکرش باقیه برای این رسوایی چند نفر استفا دادن.از شما میپرسم سه هزار میلیارد دزدی شد چند نفر استفا دادند اقای حسینی حتی حاضر به عذر خواهی نشد..اقای احمدی نژاد این بگم بگم راه انداخت چکار در واقعیت کرد.در ضمن شخصی که فرمودند اخلاق را فدا کردند برای خراب کردن دولت قبل یادتان رفت احمدی نژاد سر جلسه مناظره چکار کرد و با نشان دادن ان عکس چه کار زشتی انجام داد. (3845395) (alef-13)
 
محمد حسین
United States
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۰:۳۱:۳۵
این نامه جعلی است و نشان از بی مسئولیتی رشیدپور در جا زدن یک دروغ به جای واقعیت دارد. اما اگر صبحت از فیشهای حقوقی نجومی است، این رسوایی گریبان هر دو دولت دهم و یازدهم را میگیرد. میتوانید با کمی پرس و جو و کنکاش در اصل ماجرا، زمان شروع پرداختهای نجومی را دریابید. (3845442) (alef-13)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۰:۳۲:۲۰
رشید عنصری کاملا جناجی است. او از عناصر حامی تفکرات و سیاست های هاشمی و خاتمی است. و البته جناب روحانی و از مخالفین سرسخت احمدی نژاد است . بنابر این از هر شایعه و دروغ فضای مجازی بر علیه احمدی نژاد یا مسئولان دوران احمدی نژاد استفاده می کند. (3845444) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۰:۴۴:۱۷
این نامه جدید نیست !!!! (3845463) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۱:۰۳:۵۹
بر فرض هم که اون نامه جعلی باشه
کارمندای دولت برای گرفتن یه وام مثلا ۱۰ میلیونی خیلی عذاب میکشن.
اینو چی میگن؟ (3845476) (alef-13)
 
علی عسک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۰:۳۹:۲۴
برای پسرم که فارغ التحصیل مقطع فوق لیسانس کامپیوتر است بر اساس سپرده ای که برایش در بانک مهر اقتصاد داشتیم دو نفر ضامن کارمند و یازده میلیون تومان سفته و یک فقره چک سفید امضا فقط برای ده میلیون وام از ما گرفتند !!!!!!!!!!!!!! (3845864) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۶ ۱۸:۳۰:۴۲
بگو برای یک وام ۲ میلیونی (3849626) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۱:۱۵:۰۱
جناب رسايي بفرمايند در عالم واقع چطوره؟ ايا وقتي يه بازنشسته تصاضاي سه ميليون تومان وام ميكنه به سرعت تمام مراحل طي ميشه؟ حالا اين نامه جعلي بود، ولي اينقدر مردم تحربه مشابه داشتند كه بسادگي باور كردند. همه ما ميدونيم در شرايط واقعي هم براي مبلغ اندك وام درگير مسير طولاني و پر پيچ خم خواهيم شد (3845485) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۲:۰۰:۱۰
چعلی بودن این نامه نفی وجود چنین مشکلاتی در سیستم اداری نیست و فرق هم نمی کند که در کدام دولت اتفاق افتاده باشد؟
آیا سایت الف ادعا می کند که چنین چیزی در کشور وجود ندارد؟ (3845526) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۲:۱۴:۱۸
با سلام منم بارفتارغیر حرفه ای صداوسیما ورشیدپور موافق نیستم ولی به این نکته هم توجه کنیم که طرح بسیاری از مشکلات در دولت قبل از طریق رسانه ملی ممکن نبود ولی الان در برنامه های خبری وسایر برنامه ها وحتی خودآقای رشید پور مشکلات ونارساییهای این دولت را باآب وتاب بیان میکند.لطفا کمی منصف تر باشیم. (3845542) (alef-13)
 
کارمند
Spain
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۵:۲۵:۴۳
شاید این نامه واقعی نباشد ولی در تامین اجتماعی خیلی از مسایل واقعی است که نیازمند اصلاح قانون است :
- در سازمان تامین اجتماعی اگر بیمه شده ای خانم مجرد با 20 سال بیمه پردازی فوت کند هیچ ریالی به وراثش تعلق نمی گیرد؟!
- تامین اجتماعی با دریافت درامد بسیار بالا از طریق کارمندان و کارگران هیچ تسهیلات وام برای بیمه شده ها ندارد .
- اگربیمه شده ای 10 سال اول خدمت در دو کارگاه کار کرده و از دو جا اجبارا حق بیمه پرداخت کرده باشد در پایان خدمت از هیچ مزایای خاصی که باعث افزایش حقوق شود بهره مند نمی شود ولی در صورت افزایش در سالهای پایانی بلا فاصله میانیگن 5 سال اخر را محاسبه می کنند .
- هم اکنون نحوه تعیین حقوق بازنشستگی در صندوق کشوری بالاتر از تامین اجتماعی است .
- همه اینها نشانه های وجود قوانین نا متعادل در این سازمان و وجود بخور بخورهای بی انتهاست . (3845588) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۸:۳۸:۰۱
آقای توکلی هم که مطابق معمول سیاست یک بام و دو هوا را پیش گرفته اند از آن طرف مقاله می نویسند و از دولت تشکر می کنند بابت برخورد با مسئله حقوقهای نجومی و از این طرف هر موضوعی را به آن مرتبط می کنند و حتی توضیحات شخصیتی که خط مشی و رفتار او برای همه روشن است را در این راستا منتشر می کنند!!!! (3845628) (alef-13)
 
babak
United States
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۸:۳۹:۴۳
خدمت نگارنده متن عارضم که در تامین اجتماعی پرداخت هزینه کفن و دفن وجود دارد کاش بدور از غرض ورزی یکم تحقیق میشد حال اینکه بصورت وام بلا عوض است (3845633) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۹:۱۴:۳۷
از این نامه ها خیلی هست
ربطی هم به این دولت و آن دولت ندارد
متاسفانه برای هر کار اداری بایستی یک آشنا داشته باشی تا کارت راه بیافته و این قضیه از خیلی سالهای قبل بوده، هست و خواهد بود
خواهشا قضیه رو سیاسی نکنید
الف جان هم که همیشه نظرهایی که به فاز اصوالگرایی بخوره رو نمایش می ده
بنده تو اکثر خبرها نظر می دم ولی دریغ از نمایش ان نظر (3845694) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۹:۵۰:۰۰
مواردی در جعلی بودن نامه ذکر شد به نظر من کاملا درسته .قبل از این من وقتی تو تلگرام دیدم فهمیدم همش با یه دست خطه کاملا مشخص بود . (3845746) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۰۹:۵۴:۵۵
یهه جوری با آب و تاب مینویسین جعلی! انگار توی این مملکت نیستین و کاغذبازی ندیدن؟ (3845758) (alef-13)
 
اصغر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۰:۳۸:۳۵
اقای رسایی فقط حدس زده که نامه جعلی است و صرفا دلایلی آورده که خود جای شبهه دارد. اینکه نامه در سربرگ تامین اجتماعی است خیلی طبیعی است. آقای رسایی تا به حال کارش به تامین اجتماعی نکشیده تا بداند دریافت نامه درخواست از مدیر تامین اجتماعی در نامه سربرگ دار تامین اجتماعی عملی است یا خیر ؟ به هر حال این نامه و حواشی آن میتواند واقعی باشد و اصلا عجیب نیست با توجه به تجاربی که بنده از این سازمان عریض و طویل و بدون خاصیت دارم. (3845861) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۱:۰۶:۱۴
چه این نمه درست باشد که باید با مدیران بوروکراسی کننده برخورد شود. اگرم درست نباشد باید با انتشار دهندگان چنین اکاذیبی از جمله جناب رشید پور نون به نرخ روز خورد برخورد کرد تا دیگر هوس ایجاد جو روانی به جامعه را نکنند و از صندلی و موقعیتشون در رسانه عمومی سواستفاه نکنند. همچنین این نامه اگر 99 درصد هم درست باشند باز هم فیش های حقوقی تا سالیان سال بر پیشانی اصلاح طلبان خودنمایی می کند و بدتر از اون عذر بدتر از گناه دختر جناب صفدرخان در مجلس شورای احساسی.
چه اصولگرا چه اصلاح طلب خطا کرد باید برخورد شود. (3845930) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۱:۳۱:۲۰
اول این نامه تو برنامه پایش نشان داده شد. (3846018) (alef-3)
 
راستگو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۱:۴۰:۵۲
چرا هر وقت موضوعی مطرح میشود حضرات بجای پاسخ دادن زود اول تکذیب میکنند شاید بلد نیستنتد جواب بدهند . این نامه کاملا درست است وشماره اندیکاتور نیز دارد ولی سئول من اینست که در یک حمام قراضه چند نفر ابدار وجامه دار هستند بعد بانگ ورشکستگی میزنند باید هم مشکل داشته باشند فرد هنوز انشاء بلد نیست کی گمارده به ریاست؟؟؟؟ بعد ش مگر این تامین اجتماعی از حقوق همین کارگران نیست . چرا باید با پول همین ملی نعمتها اینجوری برخورد کنند که انگار صدقه میدهند . (3846047) (alef-11)
 
اراکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۳:۳۰:۴۰
می خواهید ما هم شبیه این نامه ها با دهها پاراف ولی بی نتیجه در بوروکراسی اداراتی مثل تامین اجتماعی و سایر ادارات مثل شهرداری بیاوریم...نگویید دروغ است چشمتان را باز کنید و سری به ادارات بزنید.... اصلا همین هزینه کفن و دفن وجود دارد ولی به سادگی نمی دهند یا سایر هزینه ها.... مردم هم بیخیال می شوند... از نجابت مردم سوء استفاده نکنید حضرات... (3846363) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۶:۳۰:۳۸
صرف نظر از جعلی بودن نامه، باورپذیری این نامه بین مردم بوده که باعث رفتن نامه روی آنتن زنده صدا و سیما شد.
پشت همه دعواهای سیاسی و بگو بخندهای این نامه، مشکلات بوروکراسی اداری برای گرفتن یه وام ساده، مشکل همه مردم بوده که باعث شده این نامه اینقدر دست به دست بشه. (3846947) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۱۹:۱۴:۱۶
این نامه مشت از نموخر وار شما .دیگر از خوااب بیدار شوید پول صندو ق بازنشستگی فولاد چی شد پول صندوق فرهنگییان کجا رفت مطالبا ت پیما نکا ران در دولت قبل که بایستیپرداختگردد پروژه ها یی کهساخته نشده افتتاح .وبودجه ان خرج جیب بعضی گردید .این.اب تعفن را هم نزنید (3847353) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۲۰:۲۹:۰۶
نامه جعلی نیست حقیقت و واقعیت دارد آنکه جعل است عدم تحمل واقعیت توسط مدیران (3847521) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۲۱:۰۸:۲۶
نیازی به نظریه پردازی نیست. این چیزی است هرکسی به نوعی با چنین مشکلاتی و پاسکاری مدیران مواجه شده. در ثانی چرا از بستگان متقاضی وام خبر نمی گیرند و نظریه پردازی می کنند. (3847592) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۵ ۲۳:۲۸:۳۱
ثابت كنيد جعليست،ماشالله جيزي كه در مملكت ما زيادي بلند است ديوار حاشاست ،همه جيز از شايعه وتهمت شروع مي شود وبه واقعيت ختم!حالا به فرض محال قبول كنيم جعليست ،فقر هم بيكاري ةم فساد مالي اداري هم اختلاس ودزدي از بيت المال هم جعليست؟!از ملت كه خجالت نمي كشيد الحمد الله كه وجدان هم در بينتان كالاي نايابيست،،لااقل از خداوندي كه نامش را هزينه كرده ايد شرم كنيد! ... خدا اخرتمان را به خير كند (3847806) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نامه ای جعلی که دل خيلي ها را به درد آورد