توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460022
اروپا تا 6 ماه آینده تعرفه‌ ضددامپینگ علیه فولاد ایران اعمال نمی‌کند
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۳
درحالی که کمیسیون اروپا، تعرفه های ضد دامپینگ علیه فولاد چین را افزایش داد اما اعلام کرد، تصمیم ندارد تعرفه های موقتی بر محصولات وارداتی مشابه از برزیل، ایران، روسیه، صربستان و اوکراین اعمال کند.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، کمیسیون اروپا روز پنج شنبه اعلام کرد تعرفه های ضد دامپینگ واردات محصولات فولادی از چین را نسبت به میزان کنونی افزایش داده است. این اقدام خشم مقامات پکن را برانگیخت.

این کمیسیون که از جانب 28 کشور عضو اتحادیه اروپا اقدام می کند، تعرفه های نهایی را به مدت 5 سال، میان 18.1 و 35.9 درصد برای محصولات فولادی وارداتی شرکت های بنگانگ استیل پلیتس، هاندان آیرون اند استیل و هستیل وضع کرده است.

پس از شکایتی که اتحادیه فولاد اروپا (یوروفر) به نمایندگی از 3 شرکت فولادسازی اروپایی به نام های آرسلورمیتال، تاتا استیل و تیسن کراپ، انجام داد، بر محصولات فولادی وارداتی چین از ماه اکتبر، تعرفه های 13.2 تا 22.6 درصدی اعمال شد.

در عین حال، این کمیسیون اعلام کرده است، تصمیم ندارد تعرفه های موقتی بر محصولات وارداتی مشابه از برزیل، ایران، روسیه، صربستان و اوکراین اعمال کند اما تحقیقات بر واردات از این کشورها همچنان برای 6 ماه دیگر ادامه خواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون اروپا گفت: « این تصمیم مبنی بر عدم اعمال تعرفه های موقتی بر واردات فولاد از ایران، برزیل، روسیه، صربستان و اوکراین، نتیجه نهایی این تحقیقات را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.»
 
کلمات کلیدی : فولاد ایران + صادرات فولاد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.