نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491929
جزئیات توقیف یک محموله خرمای عربستانی توسط ماموران گمرک
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۸
یک مقام مسئول در گمرک ایران با اشاره به توقیف یک محموله خرمای عربستان گفت: این محموله شامل یک هزار و ۲۳۷ کارتن بوده که هر یک محتوی ۱۲ بسته نیم کیلویی است که به زودی معدوم می‌شود.

به گزارش گمرک جمهوری اسلامی، منصور بازیار مدیر کل گمرک گناوه در خصوص جزئیات توقیف این خرماها گفت: این محموله شامل یک هزار و ۲۳۷ کارتن بوده که هر یک محتوی ۱۲ بسته نیم کیلویی است.

بازیار افزود: با تلاش و هوشیاری ماموران حراست گمرک گناوه ، ماموران گمرک در بندر ریگ به یک لنج باری مشکوک و پس از کنترل اسناد مانیفست این لنج مشخص گردید محموله خرما از مبدا یک کشور ثالث به این بندر حمل گردیده اما محصول کشور عربستان است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تمامی اسناد و اطلاعات محموله های تجاری در حال حاضر در گمرک گناوه از طریق سامانه جامع گمرکی به شیوه الکترونیکی و هوشمند کنترل می شود و ترخیص کالا صرفا پس از اخذ مجوزهای قانونی امکان پذیر است ،  قاچاقچیان قصد داشتند با استفاده از معافیت های ملوانی و تحت عنوان کالای ته لنجی این محموله را تخلیه و سپس وارد مناطق عمقی کشور نمایند.

مدیر کل گمرک گناوه با بیان اینکه تلاش قاچاقچیان برای عبور این محموله با هوشیاری ماموران گمرک ناکام ماند ، ادامه داد: وزن تقریبی این محموله ۸ تن است.

بازیار گفت: با توجه به حساسیت موضوع و احتمال آلودگی بهداشتی خرمای کشف شده ، نمونه آن برای آزمایش لازم به مرکز بهداشت این شهرستان ارسال گردیده است .

مدیر کل گمرک گناوه گفت: پیگیری های لازم جهت معدوم کردن قانونی خرمای کشف شده در حال انجام است و پس از اخذ مجوزهای قانونی به زودی معدوم خواهد شد.بنابراین گزارش پیش از این با هوشیاری ماموران گمرک ، ۹ کامیون خرما که محصول رژیم صهیونیستی بود در نقطه صفر مرزی توسط ماموران گمرک بازرگان شناسایی ، توقیف و پس از اخذ مجوزهای قانونی امحاء شده بود.
 
کلمات کلیدی : گمرک + قاچاق + محموله خرمای عربستانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۲ ۱۴:۵۷:۱۵
اینقدر که گفتن هوشیاری نمیخواد که حرف از 8 تن و 9 تن محموله خرماست. تو جیب که جا نمیشه به اندازه یک روستاست این حجم بار. (4472289) (alef-11)
 
علی
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۲۲ ۲۲:۱۶:۳۷
چرا معدوم ؟
چرا کلا اجازه واردات اجناسی که داخل تولید می شود را می دهند (4472769) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.