توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 369367
بزرگترین حامی تروریسم که خود گرفتار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۵
جادو به جادوگر برگشت و بزرگترین حامی تروریسم در جهان خود به قربانی تروریسم مبدل گشت.

 عملیات انتحاری در جدّه عربستان نشان می دهد بزرگترین حامی تروریسم در جهان خودش اکنون گرفتار تروریسم شده است و قادر به کنترل مزدوران تروریست خود نیست. رانیا احمد گزارشگر شبکه العالم گفت: جادو به جادوگر برگشت و بزرگترین حامی تروریسم در جهان خود به قربانی تروریسم مبدل گشت. یک مهاجم انتحاری خود را در مقابل کنسولگری آمریکا در جده دومین شهر بزرگ عربستان منفجر کرد.

رسانه های سعودی اعلام کردند فرد مهاجم خودروی خود را مقابل بیمارستان روبروی کنسولگری آمریکا در جده متوقف کرد و درحالی که دو تن از نیروهای امنیتی سعودی به وی نزدیک می شدند خود را منفجر کرد که این انفجار به کشته شدن مهاجم و زخمی شدن نیروهای امنیتی منجر شد.

ساعاتی پس از این انفجار سه انفجار دیگر در همین مکان روی داد. گفته می شود پلیس عربستان خود سه بمبی را که در این محل کارگذاشته شده بود به صورت کنترل شده منفجر کرده است. دستگاههای امنیتی سعودی به سرعت تدابیر امنیتی را در این شهر تشدید کردند و به محاصره محل پرداختند.

وزارت امور خارجه عربستان سعودی اعلام کرده است کارکنان این کنسولگری همگی در سلامت هستند. این نخستین بار است که طی چند سال گذشته افراد خارجی هدف حمله قرار می گیرند اما تلویزیون رسمی سعودی این حمله را کم اهمیت توصیف کرده و در گزارش مربوطه به وجود کنسولگری آمریکا در خیابان محل انفجار اشاره ای نکرد. این انفجار سیلی محکمی به آمریکا در سالروز استقلال این کشور و حاوی این پیام بود که دیگر از گرفتاریهایی که برای ملت های منطقه به وجود آورده است در امان نیست. این انفجار سیلی دیگری به مقامات سعودی بود زیرا نشان داد آنها نیز به مانند ترکیه دیگر کنترل مزدوران تروریست شان را به دست ندارند.

داعش از اواخر ۲۰۱۴ سلسله حملاتی را در عربستان سعودی اجرا کرده است.

آخرین مورد مربوط به کمتر از یکسال پیش در منطقه عسیر است که علیه یک مسجد صورت گرفت. اندیشه وهابیت که عربستان سعودی مبلّغ آن است در کشورهای مختلف جهان و خصوصاً سوریه و عراق منجر به وقوع جنایات بسیاری شده است.

اکنون احساس می شود که این اندیشه در داخل عربستان سعودی نیز دردسر ساز شده است زیرا تکفیری های سعودی از ایدئولوژی حاکم بر این کشور علیه خود آل سعود استفاده می کنند و آنها را خائن به اسلام به شمار می آورند.
 
کلمات کلیدی : عربستان ، کنسولگری ، آمریکا ، جده ، انفجار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.