توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489067
توصیه‌‌هایی در خصوص تداخلات دارویی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۹
یک داروساز گفت: نوشیدن آب گریپ فروت پس از مصرف داروی استاتین می‌تواند باعث ایجاد تداخل دارویی و ایجاد درد عضلانی شدید شود.

به گزارش فارس، نوشین محمد حسینی، با بیان اینکه نباید آب گریپ‌فروت و استاتین‌ها را همزمان مصرف کرد افزود: این دو باید با فاصله مصرف شوند چون آب گریپ‌فروت موجب کاهش چربی خون می‌شود، حتی آب میوه چه به صورت صنعتی باشد چه طبیعی نباید بصورت همزمان مصرف شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا افرادی به دلایلی مجبور هستند چند نوع دارو را مصرف کنند می‌توانند این داروها را همزمان مصرف کنند، گفت: این موضوع بستگی به نوع دارو دارد و بعضی از داروها با هم تداخل ندارند و می‌توان آن ها را همزمان استفاده کرد؛ اما برخی داروها با هم تداخل پیدا می‌کنند و نباید آن‌ها را با هم استفاده کرد. در این حالت فرد باید دارو را به داروخانه برده و در خصوص نحوه مصرف دارو از مسئول فنی داروخانه مشورت بگیرد.

این داروساز به خانم‌هایی که داروی هورمونی استفاده می:کنند توصیه کرد: خانم‌هایی که از داروهای هورمونی استفاده می‌کنند به میزان بیشتری آب نیاز دارند. وی در برنامه رادیویی سلامت گفت: اگر به علت بیماری از داروهای هورمونی استفاده می‌کنید مایعات بیشتری بخورید چون متابولیسم این داروها نیاز به آب دارد، همچنین باید از مصرف خودسرانه دارو پرهیز کرد.
 
کلمات کلیدی : تداخلات دارویی، دارو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.