توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422367
حبیب اله زاده سفیر جدید ایران در نروژ شد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۰
سفیرجدید کشورمان استوارنامه خود را به پادشاه نروژ تسلیم کرد.

به گزارش ایسنا، محمدحسن حبیب اله زاده سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در نروژ طی مراسم رسمی استوار نامه خود را به هارولد پنجم پادشاه نروژ تقدیم کرد.

سفیر کشورمان در این ملاقات ابتدا گزارشی از وضعیت روابط دوجانبه بین جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی نروژ در زمینه های سیاسی، اقتصادی را ارایه و آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش مناسبات با نروژ بویژه در زمینه های تجاری و اقتصادی را ارائه کرد.

در این دیدار پادشاه نروژ از ایران به عنوان کشوری بزرگ با جایگاه مهم یاد کرد و جذابیت های تاریخی و باستانی کشورمان را تحسین برانگیز خواند.

هارولد پنجم با اشاره وجود بستر مناسب برای توسعه مناسبات ایران و نروژ درخواست نمود تا از فرصت های جاری برای افزایش همکاری ها بهره برداری شود. وی ابراز امیدواری کرد در پرتو اقدامات مشترک مقامات دوکشور روابط بین دو کشور بیش از پیش توسعه یابد.

کشور پادشاهی نروژ در شمال اروپا و غرب شبه جریزه اسکاندیناوی واقع شده است و با سه کشور روسیه، سوئد و فنلاند هم مرز است.حبیب اله زاده از سال ۹۲ کاردار ترددی و در سال های ۹۴ تا ۹۵ کاردار ایران در لندن بوده است.
 
کلمات کلیدی : حبیب اله زاده + سفیر جدید ایران + نروژ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.