۵۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 36264
هاشمي‌رفسنجاني: طرح وحدت ملي با همکاري ناطق، لاريجاني، باهنر، عسگراولادي و کارگزاران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۷ ساعت ۱۲:۳۰
هاشمي‌رفسنجاني: طرح وحدت ملي با همکاري ناطق، لاريجاني، باهنر، عسگراولادي، جامعه‌ روحانيت و کارگزاران
هاشمي رفسنجاني گفت: طرح وحدت ملی را اول آقاي ناطق نوري مطرح كرد بعد هم آقاي لاريجاني مطرح كرد بعد هم جامعه‌ روحانيت مبارز با خواست عسگراولادي، باهنر و حبيبي به ميدان آمد.


به گزارش "الف"، آيت‌الله هاشمي رفسنجاني رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام در حاشيه همايش علمي كاربردي 'اصل 44؛ موانع و راهكارها' كه در مركز همايش‌هاي بين المللي صدا و سيما و از سوي بسيج داشجويي دانشگاههاي استان تهران برگزار شده بود، درخصوص طرح وحدت ملي تصريح كرد: اين طرح را اول آقاي ناطق نوري مطرح كرد كه جزء اصلاح‌طلبان نيست. بعد هم آقاي لاريجاني مطرح كرد كه او هم جزء اصلاح‌طلبان نيست. بعد هم جامعه‌ روحانيت مبارز با خواست عسگراولادي، باهنر و حبيبي به ميدان آمد.رفسنجانی ادامه داد: "فقط وقتي آقاي كرباسچي آن را قبول كرد، موج برگشت و گفتند اصلاح‌طلبان اين را مطرح كرده‌اند؛ در حالي كه اصلاح‌طلبان با اين طرح مخالف هستند؛ چرا كه اين طرح به اين معني است كه رييس‌جمهور اصول‌گرا و كابينه مشترك باشد، اين طرح آقاي ناطق است؛ آن را وارونه نكنيد".اضافه می‌شود؛ روزنامه کارگزارانِ امروز نیز در یادداشتی به قلم سیدحسین مرعشی،‌ سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی خبر داده بود که "عسگراولادی، باهنر و حبیبی به جامعه روحانیت رفتند و با ارائه گزارش واقع‌بینانه از اوضاع كشور بر این نكته پافشاری كردند كه نه كشور با این رئیس‌جمهور و سیاست‌های آن قابل اداره كردن است و نه احمدی‌نژاد قابل اصلاح".در یادداشت مرعشی آمده است: "آقای ناطق‌نوری اولین فردی بودند كه به نظر من دلسوزانه نسبت به طرح چنین ایده‌ای اقدام كردند. هرچند به دلیل برخورد سرد جناح اصلاح‌طلب، آقای ناطق خیلی زود پایان تلاش‌های خود را اعلام كردند لیكن متعاقب آن آقایان عسگراولادی، باهنر و حبیبی به جامعه روحانیت رفتند و با ارائه گزارش واقع‌بینانه از اوضاع كشور بر این نكته پافشاری كردند «كه نه كشور با این رئیس‌جمهور و سیاست‌های آن قابل اداره كردن است و نه احمدی‌نژاد قابل اصلاح» و به دنبال این جلسه بود كه جامعه روحانیت مبارز به عنوان یكی از اصیل‌ترین كانون‌های اصولگرایی بر این وحدت ملی پافشاری و گروهی را مامور پیگیری آن كرد. حمایت صریح و روشن آقای لاریجانی، رئیس مجلس اصولگرا هم نشانه دیگری از نگرانی اصولگرایان از آینده كشور بود. حال چه شده است كه به محض اینكه بخشی از اصلاح‌طلبان به محوریت كارگزاران به این طرح پاسخ مثبت داده‌اند این طرح یك طرح آمریكایی تلقی می‌گردد".

مرتبط:

مرعشی: باهنر و حبیبی گفتند احمدی‌نژاد اصلاح‌شدنی نیست

Share/Save/Bookmark
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
۱۳۸۷-۰۹-۲۰ ۱۲:۴۹:۳۳
بنده خدا احمدی نژاد همه می خوان ازش رد شن. شده خاتمی که یک زمانی همه می خواستن ازش رد شن. (95327)
 
آریو شمس
۱۳۸۷-۰۹-۲۰ ۲۲:۰۱:۵۵
اخبار بیست و سی امشب یعنی مورخ بیستم آذر ماه ، پنبه ی حرفهای جناب آقای هاشمی را زد! چرا که بالافاصله با اکثر افرادی که جناب اقای هاشمی مدعی بود که پیشنهاد دولت وحدت ملی از جانب آنها صادر شده است ، تلفنی با خود آنها یا نماینده آنها صحبت کرد و معلوم شد که مسئله چیز دیگری بوده است !

به نظرم آقایانی که دیگر امیدی به آمدن بر روی کار را ندارند و از مجلس و دولت رانده شده اند تصمیم گرفتند که از دیگران بیشتر خرج کنند شاید بتوانند از خان نعمت قدرت وثروتی که در دولت و مجلس هست هر چه بیشتر از قبل بهرمند شوند


مرتبط :
http://alef.ir//content/view/36254 (95450)
 
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۰۹:۲۲:۴۸
آقا, ملت شماهارو نخواد چه كسي رو بايد بيبنه ؟ طرف را از در راهش نميدن, ميخواد از ديوار بياد بالا! چرا ميخواهيد خودتان را بزور به مردم تحميل كنيد؟ آخه اين چه عادت بديه كه شماها پيدا كرديد؟ آخه آدم چقدر بايد تشنه قدرت و ثروت باشه؟ چرا صداي مردم رو نميشنويد؟ ملت ايران بيدار است, از صهيونيستها بيزار است... (95509)
 
حزب الله
۱۳۸۷-۰۹-۲۰ ۱۳:۰۷:۱۰
«كه نه كشور با این رئیس‌جمهور و سیاست‌های آن قابل اداره كردن است و نه احمدی‌نژاد قابل اصلاح». (95339)
 
سبحان
۱۳۸۷-۰۹-۲۰ ۱۳:۳۴:۰۸
در اينكه آقاي احمدي نژاد مردي با صداقت و صميمي هستند شكي نيست... اما اينكه اين مشخصات شرط كافي براي تصدي پست رياست جمهوري است لزوما پاسخ منفي است... آقاي احمدي نژاد با اين مشخصات مورد خوبي براي منصب مبارزه با مفسدين اقتصادي و به اصطلاح دانه درشت ها ،در هر نوع دولتي ميباشد. (95350)
 
سيد مهدي لهراسبي- فلكه اول تهرانپارس
۱۳۸۷-۰۹-۲۰ ۱۳:۵۹:۵۹
به راستي چه شده؟ چرا تو روز روشن زير حرف خود مي زنند؟ مگر نخوانديد وضعيت حساب ذخيره ارزي را؟ ما كه نفهميديم قللك دولت است يا حساب؟ خلاصه بيكاري وفقر وفاقه را؟ مي گوييد خانه ارزان شده؟ خب بفرماييد متري 700 تومان پونك شد 3 ميليون وبعد حالا شده 2ميليون و200 ،اين شد ارزاني!؟ خدا را خوش مي آيد من 550 تومان بگيرم و 480 تومان بدهم صاحبخانه؟ تا حالا شرمنده همسرتان شده ايد براي يك مانتو؟ خجالت هم كه نمي كشيد.... (95352)
 
ولائي
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۰۱:۲۹:۴۱
فكر مي‌كني اگر احمدي نژاد برود ديگر براي يك مانتو شرمنده خانواده ات نمي شوي؟ فكر مي كني متري 2.5 ميليون پونك مي شود متري 500 تومن؟ فكر مي كني از 550 تومن حقوقت همه را مي توني بخوري؟ اگه بالاي 15 سال داشته باشي دوران خاتمي هم يادت مياد كه مسكن ظرف سه ماه 5 برابر شد و تورم رسمي هم 25 درصد بود. و اگر بالاي 25 سال داشته باشي يادت مياد كه در زمان هاشمي زمين ظرف يك سال 12 برابر شد و تورم هم به 49.5 درصد رسيد! ميدوني يعني چي؟ تمام اجناس (يعني تمام زندگي) ظرف 2.5 سال 100 درصد گران شد در حالي كه حقوقها 20 درصد اضافه شد. فكرشو بكن! چند ميليون نفر براي مايحناج اوليه شون شرمنده خانواده شون مي شدن!؟ و يادت هم مياد كه توي چندين شهر (از جمله مشهد، قزوين، كاشان و...) مردم ريختند و فروشگاهها و بانكها رو غارت كردند و بعد هم آتيش زدند! و اگر سن كمتري داري لطفا از بزرگترها بپرس! (95428)
 
فرهنگ
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۱۰:۴۸:۳۶
اقای ولایی
شما جواب این بنده خدا را که واقعیات رانوشته بود بسیار نامناسب دادی. کی بایستی توهین کردن را کنارگذاشت؟ حرف اقای لهراسبی کاملا صحیح است. حرف شما در یاداوری پاره ای از واقعیات گذشته نیز به همین ترتیب. ولی تحلیل و نتیجه گیریت غلط است. گیرم که کارها در گذشته اشتباه بود میخواهی نتیجه بگیری که کارهای فعلی صحیح ویا قابل اغماض است ؟ برادر هزار ویک توجیه ( والبته توجیه )برای وضع میتوان اورد مثلا:
- دولت میخواهد اصلاح کند ولی مافیا نمی گذارد
- دولت های قبلی لنقدر خراب کرده اند که برای اصلاح زمان زیادی لازم است
- کار کار امریکاست
- گروهها ی اصولگرا احمدینژاد را حمایت نمی کنند
- کارهای زیادی انجام شده ولی چون عمق تخریب زیاد است اینکارها بچشم نمی اید مضافا
سیستم تبلیغ و اطلاع رسانی دولت ضعیف است.
و......
البته من شخصا نمی خواهم به دولت فعلی بصورت سیاه و سفید نگاه کنم و در نظر ندارم
بگویم فقط اشکال از ناحیه قوه مجریه است ولی بنا به شواهد مختلف بعضا توسط منتقدین
خیرخواه دولت هم مطرح میشود قوه مجریه فعلی کم مقصر نیست و قضیه از ضرب المثل دیکته نا نوشته غلط ندارد گذشته است. یک نمونه ان تورم. نمونه دیگرش شعار عدالت خواهی و بعد حمایت از جاعل مدرک و هزار ویک قضیه دیگر است. قطعا دولت خدمات خوبی هم انجام داده ولی اشکالات هم الی ماشاالله (95524)
 
ولائي
۱۳۸۷-۰۹-۲۲ ۱۲:۲۰:۱۶
با تشكر از جناب فرهنگ و ديگر دوستاني كه اظهار نظر كردند؛
اگر در جايي از نوشته من جمايت از دولت است لطفا بگيد!
من فقط عرضم اين بود كه با اين استدلال‌ها كه نمي‌شود كسي را نقد كرد! سياستامروز ما عرصه انتخاب است؛ آن هم نه انتخاب معصوم؛ بلكه انتخاب از ميان اين آدم‌هايي كه همه عيب و نقص‌هايشان را مي‌دانيم، منتها سر شدت و ضعفش بحث داريم. انتخاب هم ناگزير از مقايسه است. البته با احتساب شرايط زماني!
فكر نمي‌كنم كسي معتقد باشد كه اشتباهات اين دولت قابل توجيه است، يك دليل كلي دارد و آن هم ضعف اين آدم‌هاست. اما در سياست نمي‌توان به دليل ضعيف بودن يا بد بودن يك يا چند نفر آن‌ها را رد كرد؛ چون بايد ببيني بقيه چطورند! بهتر يا بدتر؟ و اگر مي‌خواهي نقد كني بايد مستدل باشد.
چند نكته ديگر:
- وضع كشور در زمان جنگ بدتر بود (با 1.5 ميليون بشكه نفت و هزينه‌هاي جنگ) يا دوران سازندگي (با 4.5 ميليون بشكه) و چرا تورم دوران هاشمي از زمان اشغال ايران توسط متفقين بي‌سابقه است؟
- ارتباط نفت با تورم چيست؟ چرا فكر مي‌كنيم نفت بايد باعث كاهش تورم شود؟ در حالي كه به دليل ورود نقدينگي دقيقا برعكس است!
- چرا افزايش قيمت مسكن را به پاي دولت مي‌نويسيم و كاهش بي‌سابقه آن را به پاي عوامل ماورائي و حتي مي گوييم بيماري است!
- بد نيست نگاهي به آمارهاي واقعي هم داشته باشيم و صرفا روي هوا بحث نكنيم. آمارها را مي‌توانيم از سايت روزنامه دنياي اقتصاد (كه از طيف مقابل دولت هم هست) دربياوريم!
- خوب است بعضي نقاط مثبت را هم ببينيم؛ مثلا همه اقتصاددانان مي‌دانند كه تورم با بيكاري نست عكس دارد؛ آيا بخشي از اين تورم به قيمت مهار بحران بزرگ بيكاري (كه امروز بايد معضل بزرگ ما مي‌بود و خوشبختانه كمتر هست) نمي‌ارزد؟
- مقايسه رشد اقتصادي اين دولت با دولت‌هاي گذشته خصوصا دولت مدعي سازندگي هم معنادار خواهد بود! (95667)
 
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۱۷:۲۷:۲۰
عزيزم چشم بسته غيب ميگي اين آمار را از كجا آوردي اصلا خودت چند ساله اي فكر مي كنم همه اين آمار را اشتباهي بهت دادند مهم پايان كار است (95587)
 
سعيد
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۲۱:۴۰:۱۳
همه آمارها الكيست وروي هوا.غيراز آمارتورم 49درصدي زمان رفسنجاني كه واقعيت دارد.لطفا واقع نگر باشيد!
در ضمن هركس بگويد من مي آيم ومثلا قيمت زمين را يك پنجم ميكنم اوهم دروغ ميگويد.
تنها راه چاره حركت تدريجي به سوي كاهش تورم(در صد اضافه شدن قيمتها در يك سال)است.يعني بايد ابتدا به سوي كاهش تورم حركت كرد وبعد به موازات آن وبه صورت تدريجي به گونه اي كه تورم زا نباشد حقوقها راافزايش داد تا كم كم قدرت خريد مردم بالا برود.ما اول بايد اين را بپذيريم كه مبارزه با تورم كاهش قيمت نيست بلكه كندتر كردن روند افزايش قيمت وهمراه آن افزايش دستمزدها وبالا بردن قدرت خريداست.
درمورد زمين هم آن افزايش قيمت آنچناني حاكي از بيماري اقتصاديست هم اين كاهش قيمت. ودولتيها وطرفدارانشان هم كه اين كاهش قيمت اندك را از موفقيتهايشان ميدانند اگر اين را براي عوامفريبي بگويند كار زشتي ميكنند اما اگر خودشان هم به آن اعتقاد دارند خيلي نادانند
اين كاهش قيمت فقط به خاطر وام ندادن بانكهاست وبس.كه خود اين هم اقتصاد را فلج مي كند (95617)
 
امیر حسین
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۱۹:۱۱:۲۸
اقای ولائی عزیز
باسلام
لطفا حقایق رو کامی بیان کنید در زمان اقای رفسنجانی که دقیقا بعد از جنگ بود و خزانه خالی و نیاز به جهش اقتصادی احساس میشد به همین رو شروع به ساخت و ساز در سراسر کشور باجیب خالی شد تا به حداقل امکانات برای کشاورزی صنعت و تولید برق و ذخیره اب دستیابیم در مورد گرانیها و تورمی که شما یاد می کنید دقیقا بعد از ابلاغ قانون داماتو از سوی بیل کلینتون بود و تا جایی که بنده به یاد دارم
هزینه های هنگفت و طاقت فرسایی به خاطر ترک کار شرکت های خارجی و کنسل شدن سرمایه گذاری ها به کشور تحمیل گردید متاسفانه افکار دولت به دلیل دید گاه کاملا رادیکال و بسته خود نخواست از تجربه گذشتگان استفاده نماید و حتی نخواست ببیند تجربه تحریم چه اثراتی در گذشته به مملکت وارد نموده (95603)
 
مهدی
۱۳۸۷-۰۹-۲۴ ۲۲:۵۶:۳۶
lمهدی جان این جماعت اصولگرا فکر میکنند که شما ی درد مند چون مینالی مزذور و جیره خوار اجنبی هستند چون برای دفاع از انان باید در هر صورت مشکل را برای حفظ ابروی اقایان حفظ کنی با الاخره ولایی فکر میکنند از انها توقعی نیست بزرگشان هم با خدا در افتاده اما تبلیغ خدا میکند ولی هنوز نمیدانذ با که در افتاده ( یحسب و ن انهم یحسنون صنعا ) فکر میکنند که در راه مستقیم هستند منتظر سقوط صنمشان حسودشان باش عزت از ان خداست به هر خواست تقدیم میکند و تلک الیام نداولها بین الناس (95920)
 
خبرنگار اقتصادي
۱۳۸۷-۰۹-۲۰ ۱۴:۰۱:۴۸
بسمه تعالي
از عمق جان دعا مي‌كنم اين ائتلاف ايجاد شود و رفسنجاني، ناطق، روحانيت، روحانيون، اعتمادملي، اصلاح‌طلبان، خاتمي، قاليباف، لاريجاني، پورمحمدي، جهرمي، باهنر و احمد توكلي و ديگران يك ائتلاف ملي تشكيل دهند و يك نامزد براي انتخابات رياست جمهوري معرفي كنند. مطمئنا احمدي نژاد شخصا درانتخابات حاضر خواهد شد و آنگاه يك رقابت دوجانبه صورت مي‌گيرد: قدرتمندان (ببخشيد شماها مي‌گوييد: استوانه‌هاي نظام) در مقابل مردم. آنگاه وزن و عيار اين همه كله گنده دور افتاده از قدرت يا دور افتاده از مردم مشخص خواهد شد.
دعا مي‌كنم اين ائتلاف شكل بگيرد و در آخر همه اينها رو سياه شوند و دوباره به كاخ‌ها و باغ‌هاي خود در جماران، پاسداران و لواسان بروند و فرزندانشان براي خريد لباس شب عيد به ايتاليا عزيمت نمايند. به اميد خردادماه 1388 و شكست قدرتمندان (ببخشيد همونها كه شما مي‌گوييد: استوانه‌هاي نظام) در مقابل، حامي مردم و محرومين: دكتر محمود احمدي‌نژاد، يعني هماني كه رهبر معظم انقلاب 3شب پيش درباره‌شان گفتند: او شب و روز در حال تلاش خستگي‌ناپذير است. (95353)
 
۱۳۸۷-۰۹-۲۰ ۱۴:۰۳:۳۹
از اون روزي مي ترسم كه با وجود اين دولت وحدت ملي احمدي نژاد رأي بياره. البته اين آقايون كه از رو نمي رن. (95354)
 
باقری
۱۳۸۷-۰۹-۲۰ ۱۴:۲۳:۳۷
با سلام
لطف کنید برروی جناب دکترقالیباف به دلایل ذیل اجماع کنید
1- دارای سابقه خوب درسپاه ونیروانتظامی وشهرداری تهران
2-مرد عملگراست شعارنمی دهد
3-تکرونبودن واستفاده ازمشاوره کارشناسان ونخبه گان بدون درنظرگرفتن بعدسیاسی طرف
4-سیستماتیک کارمی کند وبا علوم روزوچارت سازمانی کارمی کند
5- درجایی فرمودند که کسی که ملاقات مردم می گذارد تامشکلات مردم راحل کند این نشان ازمشکل کارسیستماتیک مدیراست نه ازمردم ،باید سیستم راطوری تعریف کنی که بشود مشکل همه راحل نه یک سری که به شما دسترسی دارند
6-سردارجبهه های جنگ می باشد که به طورمستقیم بادشمن جنگیدکه شما عزیزان مدعی وحدت ملی به مانند ایشان نبودید ویا سابقه جنگ ایشان راندارید .

من الله التوفیق-باقری (95358)
 
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۱۱:۳۳:۳۸
در اینکه قالیباف مدیر موفقی است شک ندارم، و در اینکه در هر عرضه و ارگانی وارد شد آن ارگان متحول شد (من خودم در زمان ایشان در نیروی انتظامی فعالیت میکردم) ولی به نظر من حضور در جنگ دلیل خوبی برای رئیس جمهور خوب بودن نیست .... (95534)
 
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۱۵:۵۳:۱۵
Inkeh fekr konim, chand fardeh mashhur shayad ham mahbub (hadeagal benazar kood wa atrafianeshan) ra ba ham greh bezanim, mitwan arayeh awarde ishan (dar Entekhabate ghabli) ra baham jam zad, wa beh mowwfagiat resid, ba wagheiyat entekhabt mardoom ziad fasseleh darad, jek bahhsseh akedemik ast. In haman hessab 2 dota 4tast.

In senario ha dar tamam entekhabat boodeh wa hamisheh shekast khordeh. Hamin grooh esslahtalab ham baad as Entekhabeh Agayeh Khatami (KH) be wogood amadan, khood ra waresseh in Mowwafagiat danestand. Baad as KH ham Fardi entekhab shood keh as hich Gariani ya Groohi Ashena barnacheste bood.

Wa doobareh neshan dad keh dar Entekhabat Hessab 2 dota 5tast. Wa doobareh Hessabgrane Klassik goftand, keh dar Entekhabat Taghloob shodeh. (Eddayeh Taghloob ra shachssan yek Bi-Nezafatiehe Entekhabti midanm. Agar Syassatmadaraneh khoodi in Harf ra bezannd, digran che begoyand)


Agar be zamman hal negah konim be in Natiggeh miressim keh mardoom be 2 dasteh taghsim shodean. 1- Hawadaran Agajeh Ahamadinejad (AN), 2- Mokhalefan ishan

Hawadaran AN dar har surat dar Entekhabat sherakt mikonand, wa u ra entekhab mikonand,

Mokhalefan AN be 3 Grooh tagsim mishwand G1: dar entkhabat sherkat mikonad, wa be har kass be jos AN ray khahand dad (bana be saliegeh), G2: Faghat dar surati dar entkhabat sherkat mikonand keh fard mordnazreshan ya yek Fardeh Na-shenass, keh harfeh deleshan ra bezand kandid beshwad, G3: Asslan dar Entekhabat sherkat nemikonand.

Pass G2 naghsheh taiien koonadeh dar Entekhabat dard, wa be nazareh man fagat yek Fardeh Na-shenass, keh harfeh deleshan ra bezand shansseh Entekhab darad. (95574)
 
۱۳۸۷-۰۹-۲۰ ۱۴:۳۶:۴۳
احتمالاً منظور از وحدت این نبوده که همه نیروهای انقلاب با هم متحد شوند و سر یک میز بنشینند، بلکه منظور این بوده یک گروه خاص که با هم دعوا داشته اند و به هیچ وجه کوتاه نمی آمدند با هم متحد شوند. ولی بنده معتقدم هیچیک از دو منطور فوق عملی نیست. (95360)
 
قاضی القضات
۱۳۸۷-۰۹-۲۰ ۱۴:۴۸:۳۵
اگر واقعا اقای ناطق با طرح وحدت ملی به جامعه سیاسی باز گشته باشد بایددست اورا بوسید. در روند تاریخی جوامع هر گاه در سطوح بالای نظام سیاسی اختلافات و درگیری های سیاسی شدت پیدا کند واین منازعات متضمن منافع مردم نباشددرلایه های زیرین اتفاقات دیگری خواهدافتاد که متضمن منافع نظام سیاسی نخواهدبود.امروز پرچم مصلحت نظام را بایدبالا برد وچه بهتر که این پرچم به دست اقای ناطق بالا رود.عصبیتی که در لایه های زیرین در حال متراکم شدن است میتوانند قیصریه را به اتش بکشانند. چشمهای نگران را باید دریافت.در سفری که تابستان امسال به مشهد داشتم شش کامیون چپ کرده را دیدم که بدون تصادف بودند. فکرهای نگران را باید قدر نهاد. خدایا نازکی پوستمان را به سال57برگردان. (95365)
 
۱۳۸۷-۰۹-۲۰ ۱۵:۱۵:۱۷
ايكاش ماهم برنامه اي داشتيم كه در آن هر كاري را به كاردان آن مي سپرديم ( البته به شر ط تعهد ) و فقط وعده توخالي به مردم دادن و راي آوردن شرط تصدي مناسب مهم نباشد ( به اصطلاح شوراي نگهباني هم براي احراز تخصص هر شغل مهم بالاتر از مدير كلي داشته باشيم ). (95371)
 
سعيد
۱۳۸۷-۰۹-۲۰ ۱۵:۲۱:۵۰
الحمدالله كه بالاخره دلسوزان مملكت اجماع و اقدام كردند. (95373)
 
كاوه
۱۳۸۷-۰۹-۲۰ ۱۵:۳۷:۲۴
به نظر بنده، هر طرحي از وضعيت فعلي بهتر است! (95375)
 
۱۳۸۷-۰۹-۲۰ ۱۷:۰۶:۱۶
بهتره آقایون اصلاح طلب هم در این طرح شرکت کنند
بعضی طرح ها فرا جناحی است و البته هر دوطرف باید کاملا ملی باشند و حزب بازی در نیاورند (95391)
 
محمد
۱۳۸۷-۰۹-۲۰ ۱۷:۵۵:۰۱
بسیار کار خوبی است. فقط باید گزینه های ریاست جمهوری سریع تر مشخص شود تا بتوان نظر سنجی انجام داد. (95402)
 
يك دلسوز
۱۳۸۷-۰۹-۲۰ ۱۹:۲۷:۵۸
با توجه به مشكلاتي دولتهاي اخير داشته اند و از نيروهاي يك جناح استفاده ميكردند اين طرح بسيار مفيد و ميتواند انگيزه هاي خادمين مردم را بيشتر كند و تلاش براي سازندگي با دوجناح عمده مضاعف گردد با تشكر از ناطق نوري (95419)
 
محسن باقر زاده
۱۳۸۷-۰۹-۲۰ ۱۹:۳۴:۱۷
با سلام
به نظر من جایگاه رئیس جمهور ایجاب می کند که وی نسبت به همه آحاد مردم با انواع تقسیم بندی آنها در گروه های سیاسی-اقتصادی-فرهنگی-اجتماعی و حتی شخصیت فردی نگاه مهربانانه و پدرانه داشته باشد و دوستدار این باشد که مجموعه یک کشور را با فن مشارکت و تفویض اداره کند وخود را محور هماهنگ کننده بداند نه رهبر بی قید وشرط و بلا منازع! وسرنوشت مردم را به مدیران امین وشایسته وتوانا بسپارد.
از همین رو از بعد از به روی کار آمدن دولت اصلاحات و دولت عدالت مدار نگاه انحصار طلبانه به عنصر قدرت واختیار در دولت های مذکور به وجود آمد تا جایی که اعلام کردند در دولت اصلاحات تا رده مدیران مدارس را بر اساس تعلق سیاسی تغییر دادند و همین روش به صورت افراطی در دولت عدالت مدار تکرار شد.
یاران ومدیران دولت اصلاحات با لمس قدرت فکر کردند که مردم تمام سرنوشت خود را بی چون چرا به آنها سپرده اند ولذا در فکر خود داعیه ساختار شکنی در ارکان نظام را در پیش گرفتند وآنقدر تاختند تا به فکر عبور از خاتمی برای کسب قدرت بلامنازع بیفتند ویاران ومدیران دولت عدالت مدار نیز پس ازکسب قدرت با سخنان سخیف در باره دولتمردان گذشته و هتک حرمت و لجبازی وداعیه حرمت شکنی و نفی عملکرد گذشته سعی در تغییر شروع تاریخ انقلاب نمودند و علی رغم موقعیت های بی بدیل اقتصادی وسیاسی نتوانستند تصویری مطلوب از جامعه اسلامی رو به رشد در امور رفاهی و اقتصادی ارائه دهند.
به نظر میرسد معنی دولت وحدت ملی،دولتی است که نسبت به منافع ملی کشور در رابطه با تمامی عقلا وآحاد جامعه نگاه مشترک وهمسو دارد واز لج بازی با ملت و نخبگان دوری میگزیند وهمه امور را در ید خود به انحصار نمیگیرد،نه گذشته انقلاب را نفی میکند ونه به ابزار ساختار شکن متوسل میشود وسعی دارد به اصل واساس انقلاب در همه زمینه ها وفادار بوده وبطور متعادل در همه زمینه ها جامعه را به پیش ببرد. (95372)
 
۱۳۸۷-۰۹-۲۰ ۱۹:۴۱:۰۹
بی تردید رمز بقای انقلاب اسلامی همان رمز پیروزی است ؛ و رمزپیروزی را ملت می داند و نسلهای آینده در تاریخ خواهند خواند كه دو ركن اصلی آن : انگیزه الهی و مقصد عالی حكومت اسلامی ؛ و اجتماع ملت درسراسر كشور با وحدت كلمه برای همان انگیزه و مقصد.
اینجانب به همه نسلهای حاضر و آینده وصیت می كنم كه اگر بخواهید اسلام و حكومت الله برقرار باشد و دست استعمار و استثمارگران خارج و داخل ازكشورتان قطع شود، این انگیزه الهی را كه خداوند تعالی در قرآن كریم بر آن سفارش فرموده است از دست ندهید؛ و در مقابل این انگیزه كه رمز پیروزی وبقای آن است ، فراموشی هدف و تفرقه و اختلاف است

بخشی از وصیت نامه حضرت امام (95424)
 
Doctor kHzayi
۱۳۸۷-۰۹-۲۰ ۲۰:۰۶:۴۶
tajrebe dar iran va kharej neshan dade ke modiriyate jenahi keshvar ra be bonbast mibarad.namooneye khareji on amrika ba Bush va namooneye irani on eslahtalaban asre Khatami va osoolgerayan feli hastand.baraye ijad aramesh va kahesh tanesh bayad \"ETELAF\" dar dastoor kar siasatmadaran iran gharar girad.dar keshvari bozorg va pichide mesle iran ,hich goroohi be tanhayi nemitavanad keshvar ra khoob edare konad va be bobbast miresad;ba osoolgerayan didim.si dar sad tavarrom,si milliard dollar gharze khareji,bikariye vasitar,varedate sarsam avar,farar sarmaye,farar nokhbegan,kasriye budget tarikhi,nezami va padegani shodan keshvar.narezayati mardom ,makhsoosan nokhbegan va javanan.dar majmoo be sooye bonbast raftim.amrika va gharb ham in ra mikhahad.keshvar ra do pare konad.tori ke do jenah hamdigar ra motahham konanad.\"etelaf\" siasi farhan sazi mikhahad va dolatmardan bayad on ra yad begirand.siasat meydane chanezani ast.shoraye shahr tehran namooneye badi nist.dar majmoo vaze keshvar bohranist?dadane ghodrat be Ahmadinejad baraye char sal digar baraye keshvar khatarnak ast.ichan gerayesh be --- darad.--- ast va hatta be nazarate majles niz tavajjoh nemikonad.movazeb bashim (95398)
 
mehdi
۱۳۸۷-۰۹-۲۰ ۲۰:۳۴:۰۴
به امید خدا اونیهایی که باید زمین بخورند می خورند (95432)
 
مجيد
۱۳۸۷-۰۹-۲۰ ۲۱:۰۰:۴۱
تا ااونجا كه من فهميدم شرق و غرب عالم جمع شدن تا احمدي نژاد رو زمين بزنند (95436)
 
اسدالله احمدی
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۲۳:۱۲:۴۱
سلام این کشف وشهود چطور حاصل شد آقای مجید.چرا باید شرق وغرب برای زمین زدن احمدی نژاد جمع بشوند.این را هرکسی گفته شوخی کرده جناب آقای دکتر احدی نژاد با تند روی هاشون وبا عدم اعتمادشون با انتخابات برگزار کردنشون با حمایت از کردان مشایی وعدم معرفی مفاسد اقتصادی اصلا مجالی به شرق وغرب ندادند (95628)
 
۱۳۸۷-۰۹-۲۰ ۲۱:۵۱:۵۰
این همه مشکلات مملکت عزیزمان ایران ازانحصارطلبی می باشددرهمه جناهها بنابراین بهتراست بزرگان و دلسوزان نظام دورهم جمع شده وافرادمتعادل ومتخصص جناههای معتقدبه نظام راانتخاب ودولتی فراگیر راانتخاب نمایند درغیر این صورت خدای ناکرده بایدمنتظر عذاب الهی باشیم (95447)
 
مسعود کاشانی
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۰۱:۴۶:۰۲
آقایان سایت الف سلام ، از درج نظرات کاربران در ماجرای آقای کردان و بعضی موارد دیگر از برخورد مردانه شما لذت بردم. اما از نوع تیتر خبرهایتان و درج نظرات کاربران در این روزها بوی مقابله با مخالفان آقای احمدی نژاد می آید. شاید فکر می کنید که هنوز آقای احمدی نژاد از کسان دیگر بهتر است.
به والله قسم کارهای ایشان ، منش ایشان ، تصمیمات اقتصادی و سیاسی ایشان، نحوه اداره کردن کابینه ایشان (تعویض چندین وزیر ...) ، نحوه سخنرانی ایشان ، نحوه برخورد ایشان بعنوان رئیس جمهور یک کشور قدرتمند با سربازان متجاوز انگلیسی ...... هیچکدام نه در تاریخ وجود داشته و نه در حال حاضر در هیچ یک از 190 کشور دنیا (حتی در کشورهای کوچک یک میلیون جمعیتی در قاره آفریقا) وجود دارد.
--- (95462)
 
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۰۲:۲۹:۲۸
جناب آقای ولائی (پست 95428)، والله ما در هیچ برهه ای ندیدیم ظرف سه ماه مسکن 5 برابر بشه و یا ظرف یک سال 12 برابر بشه. بالاغیرتا اگر هم می خواهی خالی ببندی طوری بگو که بگنجه. ولی یک مطلب را باید دانست. در زمان هاشمی و خاتمی وقتی تورم و مخصوصا قیمت مسکن بالا می رفت، نرخ برابری ارز هم به مناسبت بالا می رفت و مانع خروج سرمایه های ارزی کشور می گردید. در چند سال اخیر از یک طرف با تزریق مستقیم دلارهای نفتی به اقتصاد، تورم بی جهت برای ریال ایجاد شد و از طرف دیگر با ثابت نگه داشتن مصنوعی نرخ برابری ارز، ریال های متورم و بی ارزش به دلار تبدیل شد یعنی دلارهای نفتی به ثمن بخس به ریال فروخته شد و به دوبی و جاهای دیگر دنیا برده شد. (95485)
 
mehrdad_alman
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۰۴:۳۱:۲۴
ba salam . dustan man nazaram ine ke in vahdati ke azash migan shak nakonid ke mikhad rabete ba USA sar begire.motmaen abshid.vase hamin mikhan vahdat meli bashe be nafe kasi nashe.farda nagan ahmadi nejad kard ya felani hame bashan.va be shoma ghol midam hamin tor ham mishe va kasi emsle velayati myiad va .kandide in jamet mishe. ghorbanetan bye (95491)
 
سعيد
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۰۸:۰۲:۰۶
مجيد! دلبندم! كساني جمع نشدند تا احمدي نژاد رو زمين بزنند، بلكه سوء مديريت است كه غوغا مي كند.
خداوند آقاي دكتر محمود احمدي نژاد را سلامت بدارد و مردم را در انتخاب يك رئيس جمهور، در شأن جمهوري اسلامي ايران، ياري كند. (95497)
 
hossein
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۰۹:۴۵:۰۸
how much money all this people have ?
perhaps more then %50 of Iranian (95514)
 
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۱۰:۴۵:۱۶
از صلح میان گربه و موش
بر باد رو دکان بقال

هر کدام از بزرگواران بالا به تنهایی توانایی تاثیر گذاری بر آینده هفت پشت این ملت را دارد . حال با وحدت اینها چه شود ؟! خدا داند! (95522)
 
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۱۰:۴۸:۱۸
توصیه می کنم عنوان پوسیده وحدت ملی یدک کشیده نشود ! که این ملت از این عنوان خاطره ها دارد .
وانگهی این حضرات با هم وحدت کردند چرا خود را ملت می دانند ! دامن ملت مقدس است از بعضی آلودگیها که به دامان بعضی از این آقایان است. (95523)
 
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۱۰:۴۹:۳۳
به قول بهار :
پدر ملت ایران اگر این ... (95525)
 
محمد ق
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۱۲:۱۰:۳۶
امان از اين كيك قدرت كه عين كيك تولد مي ماند. وقتي متولد شد همه به قدرت رسيده ها مي نشينند دورش از آن جدا مي كنند. اين وسط چي به مردم مي رسه معلوم نيست.
حتما آزادي بيان و انديشه به جاي نان شب، چرب شدن سبيل گردن كلفتها به جاي گداپروري مورد نظر جناب آقاي .... ، باج دادن به آمريكا به جاي عمران و آبادي و خلاصه اين دولت وحدت ملي همه جوره مي تواند به فكر مردم باشد. اميدوارم تولدش را درست و حسابي جشن بگيرند. البته اگر در برابر دولت فعلي از چيزي كم نگذارند. وگرنه ....

راستي ! امسال انتخابات جالبي خواهد شد. فكرش را بكن ؟! ... (95537)
 
بیطرفان
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۱۳:۲۶:۲۸
با سلام.
نمی خواهم بطور کامل از احمدی نژاد دفاع کنم ولی معتقدم اگر ایشان اندکی انتقاد پذیر بوده و نسبت به اطرافیان خود اینقدر تعصب نداشته باشند و دایره مشاوران خود را بازتر کنند و به جایگاه مجلس بیشتر احترام بگذارند و در روابط بین الملل میانه رو باشند و کارها را قدری کارشناسانه تر انجام دهند؛ می توانند رییس جمهوری خوبی برای 4 سال آینده هم باشند.
انصافاً در خستگی ناپذیری و توان کاری و توجه به همه استان ها کسی را مثل ایشان سراغ ندارم.
ان شاءالله کسی رییس جمهور شود که به مصلحت مردم و نظام اسلامی باشد.
پیشاپیش از اینکه به نظر بنده منفی رای نمی دهید سپاسگزارم. (95550)
 
۱۳۸۷-۰۹-۲۲ ۱۹:۲۴:۵۶
تمام اين اگر و اماهايي كه شما گفتيد و تمام اين تغييرات مورد نظر شما يعني اينكه احمدي نژاد يك آدم ديگر بشود و اصلاً ايني كه هست نباشد.

به جاي اميد به تغيير 100%ي يك شخص بهتر است يك شخص ديگر جايگزين او شود تا بك وقت اين اميد به ياس تبديل نشود.... (95689)
 
امید
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۱۳:۴۷:۴۲
منظور از وحدت به اصطلاح ملی: توافق قبلی در تقسیم غنایم و افزایش آن با حذف خرابکاران مالی (95552)
 
navid
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۱۵:۳۱:۰۷
من فقط ميخوام جواب جناب ولائي رو بدم چون به نظرم اين طرح نه شدني و نه ميشه كاري از پيش برد
جناب آقاي ولائي اگر شما بالاي 15 و25 سال سن داريد خوب يادتان مي آيد كه زماني كه خاتمي كشور رو سپرد دست احمدي نژاد تورم 10درصد بود الان بالاي 30 درصد هست
اگر شما خوب يادتان باشد زمان رفسنجاني كه تورم 50 درصد بود ما چند تا قطع نامه عليمون داشتيم نفت زير 8دلار بود ولي الان نفت تا 3ماه پيش 140 دلار بود
حالا خوب اون زمون حقوقا 20درصد افزايش يافته بود الان حقوق كارمنداي بانك 5درصد افزايش پيدا كرده
حالا اينا به كنار حقوق بازنشستگي باباي من كه بازنشسته بانك 260 هزار تومن حقوق بازنشسته ارتش 850 هزار تومن اين كجاش عدالت
يكمي تعصب روكنار بزاريد (95569)
 
faraj
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۱۵:۳۷:۱۴
تاكنون هيچ دولتي اينقدر زود موردارزيابي و تاخت و تاز قرار نگرفته بود.خداوند خادمين اين ملت را مويد و خائنين را هدايت فرمايد. (95572)
 
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۱۵:۴۲:۵۸
من هم از دولت وحدت ملی حمایت می کنم .. اگر ان شا الله این دولت یک کاندیدا بدهد من به احمدی نژاد رای میدهم تا با وحدت ملی فراهم آمده کل مخالفین با هم به زمین بخورند و دیگر ادعایی نداشته باشند .. تو رو خدا شما مخالفین دولت با هم وحدت کنین این خیلی به نفع کشوره .. (95573)
 
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۱۷:۳۲:۳۰
هر طرحي كه ضامن رهايي كشور از اين بن بست باشد بسيار عاليست كشور را با نظرات و تصميمات آني نمي شود اداره كرد بايد نخبگان و متخصصان اداره جامعه را به دست گيرند (95588)
 
حسام الدين
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۱۹:۱۶:۳۰
فكر مي‌كني اگر احمدي نژاد برود ديگر براي يك مانتو شرمنده خانواده ات نمي شوي؟ فكر مي كني متري 2.5 ميليون پونك مي شود متري 500 تومن؟ فكر مي كني از 550 تومن حقوقت همه را مي توني بخوري؟ اگه بالاي 15 سال داشته باشي دوران خاتمي هم يادت مياد كه مسكن ظرف سه ماه 5 برابر شد و تورم رسمي هم 25 درصد بود. و اگر بالاي 25 سال داشته باشي يادت مياد كه در زمان هاشمي زمين ظرف يك سال 12 برابر شد و تورم هم به 49.5 درصد رسيد! ميدوني يعني چي؟ تمام اجناس (يعني تمام زندگي) ظرف 2.5 سال 100 درصد گران شد در حالي كه حقوقها 20 درصد اضافه شد. فكرشو بكن! چند ميليون نفر براي مايحناج اوليه شون شرمنده خانواده شون مي شدن!؟ و يادت هم مياد كه توي چندين شهر (از جمله مشهد، قزوين، كاشان و...) مردم ريختند و فروشگاهها و بانكها رو غارت كردند و بعد هم آتيش زدند! و اگر سن كمتري داري لطفا از بزرگترها بپرس


مردم به راحتي ميدونن درك و مقايسه كنن كه شرايط اقتصادي امروزشون بدتره يا دوران خاتمي و هاشمي. لزومي نداره شما با توجيه و آمارسازي روي ضعف‌هاي اين دولت سرپوش بزاريد.
مطمئن باشيد اگر احمدي نژاد دوران هاشمي رئيس جمهور بود تورم به چند هزار درصد هم ميرسيد! (95604)
 
hossein
۱۳۸۷-۰۹-۲۲ ۰۸:۲۲:۴۰
I live in Canada best country in world and over 15 days I do not have any job this is a global problems not ahamadinejad problems go study English and some more book please
www.canadaright.com (95652)
 
مهدی
۱۳۸۷-۰۹-۲۳ ۲۰:۰۵:۲۶
من یادمه اما شما هم یادت باشه نفت چند دلار تو دوره احمدی نژاد فروختیم و اون موقع قیمت نفت چند بود. به هر حال به نظر من هر سه مدیران بزرگی نبدند اما میان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا آسمان است. این دکتر دیگه کاری کرده که صدای همه رو در آورده (95760)
 
۱۳۸۷-۰۹-۲۱ ۲۰:۱۹:۴۸
قبل از هرچیز باید اول بصورت حقیقی گروه های سیاسی با یکدیگر آشتی کنند و این چرخه حذفی از سیاست ما کنار برود پس اول آشتی ملی و بعد وحدت ملی را می توان مطرح کرد. (95610)
 
محسن
۱۳۸۷-۰۹-۲۲ ۰۰:۵۵:۱۲
بسم الله الرحمن الرحیم


من در برخی کلاس های مدیریت شرکت کردم یکی از مولفه های مدیر موفق ، تفویض اختیار به زیردستان و عدم دخالت در کار آنهاست. آقای احمدی نژاد به نظر من قدرت را در خود جمع کرده و حتی وزیران او باید صددرصد هماهنگ با رئیس جمهور باشند. در طرح وحدت ملی به نوعی قدرت مانند ثروت تقسیم می شود و فقط رئیس جمهور باید تعادل و هماهنگی بین آنها ایجاد کند .
تقسیم عادلانه ثروت بدون تقسیم عادلانه قدرت ، به نظر امکان پذیر نمی آید فقط ثروت از یک سو به سوی دیگر روانه می شود. (95635)
 
۱۳۸۷-۰۹-۲۲ ۱۰:۴۳:۵۴
تا حالا شرمنده همسرتان شده ايد براي يك مانتو؟ خجالت هم كه نمي كشيد....
اين جمله يكي از عزيزان بود كه خواندم. جمله پر از معني . اميد وارم آقاياني كه سرشان را كردند زير برف و ميگويند مملكت گلستان است درون جامعه بيايند و ببينند مردمي كه تاسه چهارسال پيش جزء طبقه متوسط درامدي بودند امروزه چه طور براي يك لقمه نان به آب وآتش مي زنند. چه طور زير بار شرمندگي خانواده مي شكنند. واقعا اين عدالتي است كه هر روز از آن دم مي زنند ؟ (95659)
 
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته