توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 435542
آموزش رمزگذاری روی سیستم عامل مک
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۴۵
در این خبر برای شما عزیزان نحوه رمز گذاری روی سیستم عامل مک را آموزش می دهیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ بیشتر ما اطلاعاتی را بر روی رایانه های شخصی و تلفن های همراه خود نگه می داریم که خصوصی و یا شاید بسیار حساس باشند و تمایل نداریم افراد دیگر به آن دسترسی داشته باشند. برای محافظت از اطلاعات خود بر روی دستگاههای مختلف لازم است داده های خود را رمزگذاری کنید. با این کار تقریبا هیچ کس قادر به دسترسی به داده های شما نیست.

رمزگذاری، فرآیند کدگذاری داده ها است به صورتی که تنها افراد مجاز قادر به خواندن آن هستند. داده های رمز گذاری شده برای افرادی که کلید رمز گشایی را نداشته باشند به صورت حروف درهم و ناخوانا به نظر می رسند. بنابراین اگر اطلاعات خود را رمزگذاری کنید، هنگامی که گوشی شما سرقت و یا گم می شود، اطلاعات مورد حفاظت است.

در این قسمت برای شما عزیزان نحوه رمز گذاری روی سیستم عامل مک را آموزش می دهیم


همه دستگاههای مک دارای FileVault، روش رمزگذاری اپل، هستند و به طور پیش فرض این گزینه فعال است. در غیر این صورت برای فعال کردن آن، System Preferences را باز کرده و بر روی Security & Privacy کلیک کنید و سپس زبانه FileVault را باز کنید.باید بر روی آیکون قفل در گوشه پایین برای تغییرات بیشتر کلیک کنید. اگر FileVault فعال نباشد، بر روی دکمه Turn on FileVault کلیک کرده و سپس بقیه گزینه ها را برای شروع فرایند رمزگذاری دنبال کنید.
 
کلمات کلیدی : رمز گذاری+سیستم عامل مک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.