توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 401747
کدام موشک انصارالله کشتی جنگی «سوئیفت» را نابود کرد؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۹
اخیرا هم کشتی جنگی "سوئیفت" ارتش امارات توسط انصار الله منهدم شد که برخی منابع می گویند این اقدام کار یکی از موشک های ضد کشتی یمنی هاست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ ارتش و انصار الله یمن تاکنون توانسته اند ضربات ویرانگری را بر رژیم سعودی و هم‌پیمانانش وارد آورند.

یکی از این ضربات، حملات موشکی نیروهای یمنی با ناوهای جنگی ائتلاف سعودی بوده است. اخیرا هم کشتی جنگی "سوئیفت" ارتش امارات توسط انصار الله منهدم شد که برخی منابع می گویند این اقدام کار موشک های "سی- 802 " است.

**مشخصات موشک " C-802"
" C-802"  یک موشک چینی بوده که مدل صادراتی آن به نام "YJ-8" شناخته شده که یک موشک هدایت شونده و رادارگریز بوده و این سلاح راهبردی علاوه بر قابلیت شلیک از روی یک لانچر ثابت، می‌تواند از جنگنده‌ها، کشتی‌های جنگی و زیردریایی نیز شلیک شود.

این موشک با طول بیش از 6 متر، وزن کلی 715 کیلوگرم، وزن سرجنگی 165 کیلوگرم، هدایت اینرسی و راداری فعال، سرعت قریب به یک ماخ، برد بین 120 تا 280 کیلومتر( بسته به کلاس‌های مختلف موشک) دارای قابلیت‌های ویژه‌ای است.

جنگنده‌هایی همچون کلاس‌های مختلف "جیان"، "جی اف 17"، "سوخوی 24"، "کلاس فانتوم" و ... توانمندی حمل موشک C-802 را دارند؛ کشورهای مختلفی از این موشک در راهبردهای رزم هوایی و رزم دریایی استفاده می‌کنند.

انصارالله  در ماه های اخیر از موشک های  "صرخه 1 " ، سامانه " زلزال 1 و 2 " و " النجم الثاقب " علیه رژیم سعودی استفاده کرده و نتیجه آن نابودی مواضع ارتش پادشاهی عربستان و هلاکت ده ها نظامی سعودی بوده است.

** نیروهای یمنی توانسته‌اند هجوم زمینی و دریایی رژیم سعودی  و همپیمانانش را به یک تراژدی تبدیل کنند
در حقیقت نیروهای یمنی توانسته‌اند هجوم زمینی و دریایی رژیم سعودی  و همپیمانانش را به یک تراژدی تبدیل کنند که صدها کشته روی دست ارتش پادشاهی عربستان گذاشته است.

تحلیلگران می گویند : نیروهای یمنی گزینه هایی را در اختیار دارند که باعث می‌شود تمام نیروهای همپیمان سعودی دچار مشکل شوند و ارتش و انصار الله یمن سلاح‌هایی دارند که به منابع و بنادر سعودی دسترسی دارد.
 
کلمات کلیدی : موشک، انصارالله،امارات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.