نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 271445
نامه سناتورهای‎آمریکایی به کری درباره ایران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۰
در حالیکه مذاکره‌کنندگان ایران و ۱+۵ در حال مذاکره برای رسیدن به راه‌حل جامع هسته‌ای هستند، ۶ نفر از سناتورهای تندرو آمریکا در نامه‌ای به وزیر خارجه کشورشان در خصوص تأخیر در انتشار گزارش مربوط به حقوق بشر ایران اعتراض کردند.

به گزارش فارس، در حالیکه مذاکره‌کنندگان ایران و ۱+۵ در حال مذاکره برای رسیدن به راه‌حل جامع هسته‌ای هستند، ۶ نفر از سناتورهای تندرو آمریکا در نامه‌ای به وزیر خارجه کشورشان در خصوص تأخیر در انتشار گزارش مربوط به حقوق بشر ایران اعتراض کردند.

بنا به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی یکی از سناتورهای آمریکایی، «تد کروز» سناتور جمهوری‌خواه ایالت تگزاس به همراه «مایک انزی» سناتور جمهوری‌خواه ایالت «ویومینگ»، «جانی ایساکسون» سناتور جمهوری‌خواه ایالت «جرجیا»، «دیوید پردو» سناتور جمهوری خواه ایالت «جورجیا»، «مارک کرک» سناتور جمهوری‌خواه ایالت ایلینوی و «مارکو روبیو» سناتور جمهوری‌خواه ایالت «فلوریدا» چند روز پیش نامه‌ای را به «جان کری» وزیر خارجه آمریکا فرستادند و در آن در خصوص تعویق گزارش وزارت خارجه آمریکا درباره حقوق بشر ایران اعتراض کردند.

جمهوری‌خواهان که تمامی تلاش خود را به کارگرفته‌اند تا در روند مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ اخلال ایجاد کنند، ضمن اقدامی مداخله‌جویانه در بحث حقوق بشر ایران، خطاب به کری نوشتند: کشورهایی که روزانه حقوق شهروندان خود را بعنوان شیوه‌ای برای احیای خود زیرپامی‌گذارند، فاقد مشروعیت هستند و تهدیدات امنیتی برای همسایگان خود به همراه دارند. بر این اساس، مسئله جاه‌طلبی هسته‌ای و سابقه حقوق بشر این کشور به طور جدایی‌ناپذیری در یکدیگر گره خورده است.
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۸:۵۷:۵۳
بسمه تعالی هر چه تعامل تیم هسته ای ما بیشتر میشود امریکاییها گستاخ تر میشوند. متاسفم. (2893848) (alef-3)
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته