نظر منتشر شده
۶۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 137949
مسوولين در تشييع جنازه من نيايند
یادداشت مهمان: محمدصادق شهبازی،14 دی 90
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۰۰
۱. انقلاب اسلامی با هویت فرهنگی و دینی و مردمی خود، رویدادهای رسانه ای و چهره های منحصر ب فرد خویش را آفرید. رویدادهای انقلاب با آفرینش لحظات و صحنه های غیر رایج (مثل حضور سیاسی زنان محجبه در صحنه، مبارزه ی مسالمت آمیز مردمی و... )، حرکت بر خلاف مسیر رسانه های قوی، استفاده ز خلل و فرج رسانه های قوی و رساندن پیام خود از دل منازعات رسانه ها و از همه مهم تر استفاده از رسانه های ضعیف به صورت گسترده و مردمی در مقابل رسانه های قوی و خلق رسانه های مردمی توانست پیام خود را در داخل کشور به مردم رسانده و حتی در خارج از مرزها نیز افکار عمومی را مخاطب قرار دهد. این تغییرات نه تنها عرصه ی سیاسی که عرصه ی علمی را نیز در نوردید و طرح انقلاب کاستی (نوارهای کاست اعلامیه امام و اعلامیه ها در مقابل رسانه های فراگیر و قوی مثل صدا و سیما و مطبوعات و سینما). و مکتب مبادله معنا به جای مکتب انتقال پیام را در پی داشت. یکی از این موارد ظهور چهره هایی بود که به دلیل ویژگی های غیر رایج و منحصر به فرد و نیز اقدامات خودشان که مبتنی بر فضای فرهنگی و دینی و مردمی انقلاب سامان می بافت، خود به صورت رسانه عمل کرده و حامل پیام می شدند.

۲. بی شک، یکی از نمونه های آرمانی (ideal type) این افراد، رزمنده ی فرتوت ذبیح الله بخشی بود که به «حاجی بخشی» مشهور شد، پدر دو شهید و برادر یک شهید که شادابی در عین فرتوتی، و حضور در هیئت بسیجی با آن شرایط، تکرار شعارهای انقلابی واداشتن جمعیت به تکرار آن ها، روحیه دادن به رزمندگان و مردم در هیئت انسان انقلاب اسلامی (بسیجی) و ارتباط برقرار کردن با آن ها با شعار و پخش شکلات و بیسکوییت و... که در تهییج رزمندگان حتی در شرایط سخت موثر واقع شد. این روحیه دادن که حتی در شرایط شهادت فرزندش در جبهه با توزیع شکلات ادامه داشت، یا در اقدامی نمادین تلاش برای خاموش کردن ماشین حاوی داماد خود که به وسیله ی دشمن منفجر شده بود با پتو و... آن قدر مهم بود که حتی ارتش عراق برای سر او جایزه تعیین کرد و حتی در سال آخر جنگ تلاش کرد برای مقابله با ایران به بازتولید نمونه هایی از جنس حاجی بخشی اقدام کند که ناموفق ماند.


۳. این رسانه علاوه بر جبهه، در پشت جبهه نیز حامل پیام بود، تلاش برای شکستن فضای دور از جبهه ی شهر، تکرار شعارهای انقلابی در شهر، حاضر کردن بچه های حزب اللهی در سال ۶۴ و ۶۷ در شهر و کلید زدن امر به معروف و مقابله با سلطنت طلبان و وضعیت بد فرهنگی شهر با حضور خود، انجام رویدادهای رسانه ای غیر معمول مثل برگزاری نماز جماعت در میدان ولی عصر (که به دستگیری او و مسعود ده نمکی و خیل کثیری از رزمندگان حتی تیراندازی به آنان از جانب حافظان نظم منتهی شد) و ... این فضا را ادامه داد که در سال های بعد از جنگ نیز تدوام داشت.

۴. حاجی بخشی رسانه و نماد نسل جنگ بود که تلاش می کرد تا ضمن گره زدن همه چیز حتی سال های زندگی خود به دفاع مقدس (که به صورت نمونه در پاسخ از سؤال از سنش همیشه آن را ۱۸ سال و ۲ ماه اعلام می کرد که سال های سن پسر شهیدش بود) جنگ را از نوستالژی به مسئله ای عینی و تکلیف آور برای لحظه های امروز انقلاب تداوم دهد. حضور در آیین های انقلابی و راهپیمایی ها، کلید زدن و شرکت در اقدامات انقلابی مثل اعتراض به وزارت خانه ها و صدا و سیما (بخشی چون نماد بسیج و مقاومت به حساب می آمد با حضور خود وزرای وقت کشور و... را به مجوز دادن به تجمعات عدالت خواهانه و اعتراضی و مستقل حزب الله مجبور می کرد و حضور او موجب شکل گرفتن بسیاری از حرکت های انقلابی و حضور مردم و حزب الله می شد) و از همه مهم تر اقدام حاجی بخشی در مقابله با جناح های سیاسی کشور (مخالفت توسلی نماینده ی جناح چپ و اصلاح طلبان با او و درگیری وی با ناطق نوری نماد جناح راست(اصول گرایان) و دستگیری او و تعداد بسیاری از رزمندگان به دستور ناطق نوری نیز ساماندهی تجمعات اعتراضی به عملکرد دولت سازندگی و اصلاحات در زمان تقدیس آن ها از جانب جناح های سیاسی به همراه بعضی از فعالین سیاسی) و کاندیداتوری در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری ضمن علم به رد صلاحیت صورت می گرفت، وی در پاسخ به پرسش از چرایی این اقدام گفت: «(کاندیدا شدن را) در آن موقع، تکلیف دانستم. همه حرف می زدند تریبون داشتند جز رزمنده ها و فقرا و... من آمدم خودم را قربانی کنم، کاندیدا شدم به این خاطر که برادرانی که دکترا دارند آن ها بیایند جلو و آن ها تشویق شوند... مجلس کاری نداشتم. می خواستم بروم مجلس بلال بفروشم!؟ می خواست بروم داد بزنم سر این مسئولین، سر کسانی که به این مجلس می روند و از دوش آن ها بالا می روند».


وی با درک ضرورت کار رسانه ای حتی پی گیری گرفتن کانالی از صدا و سیما برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بود و حتی اعلام آمادگی پرداخت هزینه های ان که با مقابله ی رییس وقت صدا و سیما محمد هاشمی که ما از شما حزب اللهی تریم مواجه شد. او حتی به دنبال ارائه ی پیام ناراضی بودن از وضعیت آشفته ی سیاسی کشور و عدم پی گیری آرمان های امام و رهبری از جانب مسئولین از جناح ها و بخش های مختلف بود و به همین دلیل متعدد تاکید می کرد «به مسئولین بگویید در تشیع جنازه ی من شرکت نکنند».

۵. این رسانه ی انسانی که با مخاطب قرار دادن عموم مردم و لایه های فرودست جامعه به دلیل بی آلایشی و پرهیز از رویه های غلط علی رغم موج تهمت و تخریب و ادعای به آلاف و الوف رسیدن و ساماندهی حرکت های افراطی از جانب ضد انقلاب و رسانه های زنجیره ای و حتی تخریب به وسیله ی صدا و سیما به وسیله ی تمسخر کاندیداتوری وی، توانست با اقشار مختلف اجتماعی حتی بعضی جریان های روشن فکری تماس موفق برقرارند و با این مخاطب محوری پیام خویش را منتقل کند. علاوه بر بچه های جنوب شهر و رزمندگان و مردم عادی و اقشار فرودست که حاجی بخشی را به عناوین نماد مقاومت و ایثار و مردمی بودن انقلاب می دیدند، حتی مرحوم کاوه گلستان خبرنگار روزنامه های اصلاح طلب و رسانه های بیگانه (که در نهایت به عنوان خبرنگار رویترز جان خود را در حمله ی آمریکا به عراق از دست داد) در مورد او به این مضمون گفت که من این جریان حزب الله را در کشور قبول دارم حاجی بخشی از روی اخلاص و حرف مردم فرودست جامعه را می زند.


۶. مهم ترین ویژگی این رسانه ی مردمی، انسانی بودن آن است. یعنی در این رسانه عنصر انسانی و سبک زندگی او حتی بدون رسانه های فراگیر و قوی به انتقال پیام می انجامد. پیامی که فطرت انسان ها را خطاب قرار می دهد و بیشتر در قالب ارتباطات چهره به چهره و حتی از درون رسانه های ضعیف و قوی به مبادله ی معنامی پردازد. رقت قلب و روح لطیف حاجی بخشی و احساسات پاک او در کنار ان وجهه ی انقلابی سزش ناپذیر، چهره ی دیگری از او می ساخت که چه بسا جا دارد رسانه های فراگیر ما به مطالعه و ترویج آن بپردازند. بی شک، او رسانه ای از جنس خود انقلاب اسلامی بود که مبتنی بر انتقال انسانی و چهره به چهره ی پیام و شعارهای اولیه ی انقلاب شکل می گرفت و مهم ترین کارکرد و پیام آن ایجاد انگیزش کنش انقلابی و دینی در مخاطب، یا حداقل گذاشتن علامت سؤال هایی در ذهن او بود.
* * *
بعد التحریر: پیرمرد را از زمانی که خیلی کوچک بودم در نماز جمعه و راهپیمایی ها خوب یادم هست، با لباس پلنگی و سر بند و سیمینوف، بیسکوییت پخش می کرد و شعار می داد و همه تکرار می کردند. «ما شاء الله حزب الله» بزرگ تر که شدم مستندهای جنگ و روزنامه ها مرا با حاجی بخشی آشناتر کرد؛ و موج تهمت و تخریب های علیه حزب الله و شخص او بیشتر و بیشتر. بعدها هم که وارد فعالیت های انقلابی شدیم، گاهی او و گاهی شیخ مصطفی رهنما میان ما می آمدند و با همان شور جوانی شعار می دادند و ما هم تکرار می کردیم. کاندید شدن او در انتخابات و تلاش تلویزیون برای تمسخر او که به پای ان اشک ریختیم و...همه و همه از او برای ما خاطره ها آفرید. بار ماقبل آخر که او را دیدم سیزدهم آبان بود و بچه ها دستش را بوسیدند و او هم توصیه کرد که درسمان را خوب بخوانم و بار آخر روز قدس ۱۳۸۹ به شوخی گفتم ماشاالله حاجی بخشی و او هم برای ما شعار داد و با خیل کثیری از مردم تکرار کردیم. این چند ماه به مناسبت های مختلفی در ذهنم آمده بود، با بچه ها برویم عیادتش، اما نشد. صبح که پیامک شهادتش رسید، یکه خوردم..... او برای حزب الله هم پدر بود هم رسانه...و حزب الله دوباره یتیم شد

 
حاجی
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۰۹:۳۸:۱۱
خدا بیامرزه آدم خوب و خوش قلبی بود.. (589458) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۱۲:۵۴:۳۰
اونايي كه نظر منفي دادن منظورشون چيه (589873) (moderator7)
 
آرمان
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۱۳:۲۶:۰۴
چیز خاصی نیست اینا همه یه نفر هستن بیکار که از صبح تا شب کارشون اینه که به نظرات شما منفی بدن (589934) (moderator19)
 
سامان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۰:۴۵:۴۴
اتفاقا اینا (که اینجا نظر مخالف میدن) نه تنها بیکار نیستند که بعضا برای این کارشون پول هم میگیرند... (591269) (moderator19)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۰۰:۴۶:۵۶
دوستان سعی کنید به مخالف خودتون احترام بگذارید
قرار نیست که همه یه جور فکر کنن
بالاخره هر کسی سلیقه ای داره و بنا به سلیقش هم نظر میده یا مثبت و منفی میده
قرار نیست که ما کسی رو مجاب کنیم که نظرش مثل ما باشه
هرکسی حالا به هر دلیلی یا هر سلیقه ای حرف خودشو میتونه بزنه
یا نباید اجازه داد که اصلا نظر بدن یا اینکه اگه نظر دادن به نظراتشون احترام بگذاریم حتی اگه بر خلاف میلمون باشه (592388) (moderator7)
 
بهمن 685
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۰۴:۴۷:۲۲
بی حرمتی به ساحت پاکان قشنگ نیست……… چنان که پاسخ آیینه سنگ نیست (592509) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۰۰:۱۴:۳۶
اونایی که نظر می دن نه موافقند و نه لزوما مخالف، اگه رای ممتنع بود رای ممتنع می دادند.
اونا کلا با رویکرد جنگ مخالفند چه برسه به کسانی که مشوق این امور باشه (592352) (moderator7)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۲۱:۱۷:۱۳
سلام
دوست عزیز. حاجی بخشی مروج جنگ نبود!!! او مدافع کشور بود! او یک جوانمرد بود! یک پهلوان بود! فرزندانش هم برای امنیت من و تو کشته شدن! وجدان مان کجا رفته؟! (593397) (moderator19)
 
فرزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۱۳:۴۲:۵۰
واقعا جه آدمهایی پیدا می شن این بنده خدا 2 تا فرزندشو در راه دفاع ازین مملکت داده حالا کلی نظر منفی دادید. واقعا قدر نشناسیم حدی داره. اون خارجیها هم برای کسانیکه از کشورشون دفاع می کنن ارزش قائلن من نمی دونم شما به چه مسلکی هستید . (589961) (moderator19)
 
یک بار برای همیشه
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۱۵:۱۹:۵۷
امثال اینها لیاقت تایید کردن راه این بندگان خدا رو حتی به اندازه یک کلیک کردن ندارن.

اینها لیاقتشون همون نیروهای امریکایی یا اسرائیلی ...هستن
... (590196) (moderator19)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۸ ۱۰:۵۰:۲۶
بهتره همه چیز رو با هم قاطی نکنیم نظر مخالف دلیل بر مخالف بودن با اصل مطلب نیست و فقط محدود به حرف های دوستان توی کامنتها میشه که یا ربطی به اصل مطلب نداره ویا میخوان از موضوع به نفع عقایدشون بهره برداری کنند (595794) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۰۷:۵۰:۴۹
به عنوان یک اصلاج طلب خواهش می کنم بدون شناخت رای منفی ندهید (591062) (moderator19)
 
سید مهدی
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۵:۴۹:۱۷
هرگزنمیردانکه دلش زنده شدبه عشق...... (593070) (moderator7)
 
گلستانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۱۰:۱۳:۵۰
روحش شاد .جوانی بود با موهای سپید... (589531) (moderator19)
 
مقداد
Malaysia
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۱۰:۲۲:۰۷
من هفت سالم بود زمان جنگ که با پدرم نماز جمعه می رفتیم . روزی حاجی بخشی آمد جلو و یه عطر خشبو به من داد و گفت بیا پسر جان بزار تو جانمازت .بوی او ن عطر و نوازشش به من این احساس رو میده که من هم از بچه های جبهه ام ولی حیف که نیستم . کاش ایران بودم و در تشیع جنازت شرکت می کردم . امیداورم با حبیب ابن مظاهر محشور بشی . بابا بزرگ بسیجی من (589560) (moderator19)
 
عرفان-بندر ماهشهر
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۱۲:۲۱:۱۵
خدایش بیامرزد بودن اینجور آدمهای بزرگ ووالا مقام... ، کشور را مقتدر وسربلند وانقلاب را فراگیر کرده اند. (589804) (moderator19)
 
حسین
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۱۲:۴۲:۰۶
صلی الله علیک یا اباعبدالله
اشب اول قبر ارباب آزادگان عالم حضرت اباعبدالله بالای سرشه.. (589849) (moderator19)
 
كوهي وركاني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۴:۱۶:۴۳
امشب نماز وحشت يادتون نره براي اين خدا بيامرز (591607) (moderator19)
 
bijansaba
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۱۲:۴۲:۲۸
خدا رحمتش کنه همه ازش یه خاطره ایی دارند نشانی از شور و نشاط بود (589850) (moderator19)
 
احسان
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۱۳:۱۰:۳۴
خدا او را با ابا عبدالله الحسین محشور گرداند... (589903) (moderator19)
 
عبداله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۱۳:۴۹:۲۰
سال قبل تو راهپیمایی اعتراضی مربوط به کشیش آمریکایی که اقدام به قرآن سوزی کرده بود یه پیر مرد رو دیدم که لباس پلنگی پوشیده بود و یه اسلحه دراگانوف هم به دوشش، حالا شناختمش.
خدا بیامرزدش (589975) (moderator19)
 
رضا شمال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۱۴:۰۳:۲۵
ابتدا درود به پیکر پاک این ایرانی سرافراز. سپس درود خدا بر غیور مردانی که بی واسطه با خدایشان عهد بسته و تا پای جان استوار و سربلند ایستادگی کرده اند.
درود خدا بر او و همه جانباخته گان سرزمینم ایران. (590012) (moderator19)
 
امیر علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۱۴:۱۹:۳۵
تا زمانی که این روحیه بسیجی در ملت باشد ابرقدرتهای جهان هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

چراکه ملت مسلمان و شهید پرور ایران آماده فداکار ی و جان نثاری برای میهن اسلامی و سرزمین مقدس ایران هستند.

لازم است مسئولین مملکت اختلافات جناحی و حزبی و گروهی را کنار بگذارند و طبق آیه شریفه:

و اعتصموا بحبل ا... جمیعا و لا تفرقوا : به ریسمان الهی چنگ زنند و متفرق نشوند.

اسلام دین کامل و نجات بخش بشریت است و همه ما بایستی آماده فداکاری در راه خدا و حفظ دین باشیم.

امام حسین (ع) برای حفظ دین اسلام از انحرافات جاهلی خود و فرزندان خود را فدا کرد تا دین خدا زنده بماند و روشنبخش راه سعادت انسانها باشد.

با تشکر (590064) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۱۵:۳۰:۲۵
مرد نکو نام نمیرد هرگز مرده آن است که نامش به نکوی نبرند (590214) (moderator19)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۱۶:۴۳:۱۸
خدا رحمتش كنه انشا ا.. روحش شاد (590343) (moderator19)
 
محمود کرمانی نژاد
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۱۷:۰۸:۳۷
روحش شاد .
دوستان توجه نکنید به این خائنین آشغال گوشت ضدوطن که منفی باف و دکمه منفی هستند .
فکر نمی کنید این اشرفی هایی باشند که خیلی عصبانی اند چون هیچ ملتی حاضر نیستند
مزدور و منافق را بپذیرند در کشورشان .
مثل همیشه تقاضا می کنم این نمره دادن یک رسم خیلی ابتدائی است همه ما نمیتوانیم در یک فکر و ایده متفق باشیم بجز دفاع از وطن . از بیضی های سبز و قرمز یک امر بی معنائی است (590382) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۱۷:۳۱:۴۸
خدا رحمت حاجی بخشی این بسیجی پیرو ولایت . به نظر من اگه کس دیگه واقعا در مورد این مرد بزرگ نظر منفی داشته باشه با ید فقط از خدا بخواهیم تا اونها را به راه راست هدایت کنه واسلام (590409) (moderator19)
 
سرباز
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۱۹:۰۲:۲۷
حضور کلیه مسئولین که با خون شهدا عهد نبسته اند در تشیع جنازه حاجی ممنوع. افتاد... (590531) (moderator19)
 
موسوی
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۱۹:۱۱:۱۲
روحش شاد ، انشاء الله با اربابش ابا عبدالله الحسین محشور شود.
معتقدم اگر در زمان صدر اسلام متولد شده بود و توفیق هم عصر ی می یافت در کربلا حاضر می شد و جبهه حق را در حمایت از اربابش امام حسین تنها نمی گذاشت. درود بر او ، درود بر او ، درود بر او ، رحمت بر شیر مادرش نماد کامل یک بسیچی شیعه در عصر حاضر است. (590541) (moderator19)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۱۹:۳۶:۲۲
سلام

خیلی به این منفیها اهمیت ندید من با یه نرم افزار می تونم هر چی دلم بخواد منفی بدم!!!!!1 (590566) (moderator19)
 
ایرانی
۱۳۹۰-۱۰-۱۷ ۱۰:۲۲:۳۵
شما اگه راست میگی با همون نرم افزار هزارتا مثبت بده....کافیه چشماتو باز کنی. (593945) (moderator19)
 
صالح
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۲۰:۳۴:۱۲
انسان منصف دارای هر اعتقادیکه باشد حتما دوستار عدالت .عشق .انصاف. صفا . ایثار. شهامت .شجاعت و.....بوده واز صفات رذل و پست بیزارمیباشد وبر این اساس پیوسته ارادتمند افرادیست که تمام یا بخشی از وجود یا زندگیشان را فدای سایرین کرده اند.افرادی امثال مرحوم بخشی ها بافداکاری خود چشم طمع دشمنان کشور راقطع نموده اندتا ما وناموسمان مثل افغانیها . عراقیها .ویتنامیهاو...زیر چکمه سربازان خصم تحقیر وپایمال نشویم .انسان منصف قدردان خوبیهاست . پس بگو:(درود خداوند بر چنین روحهای بلند باد ).آمین (590645) (moderator19)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۲۰:۵۳:۲۷
یادش مایه آرامش است و دستانش لایق بوسیدن ... (590675) (moderator19)
 
نادر اصلي
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۲۱:۵۴:۰۷
با ديدن عكس پاترول در حال سوختن و عمل اين پير دلير دل سوخته گويي يكي از بزرگترين حماسه ها را ديدم با توجه به اينكه داماد ايشان يكي از سر نشينان اين پاترول بوده (590742) (moderator19)
 
جعفر زاوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۲۲:۳۰:۰۱
روح حضرت امام ره و پیروانش شاد.خداوند هممون رو به راه راست هدایت کنه.راهمون رو گم کردیم (590797) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۲۳:۱۱:۰۱
بسم رب الشهداء و الصدیقین

یاد آن رادمرد عرصه دفاع مقدس بخیر و پدر معنوی رزمندگان و شهدای عزیز گرامی باد! همو که با صفا، صمیمت، یکرنگی و عطرآگین نمودن فضای جبهه های مقاومت ، نام خویش را در تاریخ پر افتخار میهن عزیزمان ایران ثبت نمود و الگویی بارز از رشادت و ایستادگی از خویش به یادگار گذاشت.
روحش شاد

محمدجواد (590864) (moderator19)
 
سروش
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۲۳:۲۹:۲۳
چقدر رو سقف تویوتات نشستیم تو این تهرون حاجی،
کی خسته است؟دشمن
سوسولا کوشن؟ تو سوراخ موشن
یادش بخیر
خدا بیامرزدت (590889) (moderator19)
 
جلال
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۰-۱۴ ۲۳:۵۸:۵۰
خدایا به ماهم حس مسئولیت و اخلاص عطا بفرما مثل این شهید بزرگوار.روحش شاد (590910) (moderator19)
 
فردین
France
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۰۲:۱۷:۵۲
روحت شاد ای رزمنده۰ تووامثال تو..جسم وروحتون رو فدای این سرزمین مقدس کردید تا نفس آخر ۰ ببین کینه دشمنان ایران از تو و همرزمانت هنوز در رای منفی .. بی هویت ، نشانه بر حق بودن راهتان هست۰۰۰ سلام آخر بر رهرو پیر کاروان حسین(ع) حبیب مظاهر زمان ، بخشی عزیز۰۰۰ (591000) (moderator19)
 
مرتضی
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۰۶:۵۰:۲۵
حاجی بخشی عزیز !

تادیروز زنده بودنت مایه دلگرمی بود وامروز که نیستی نمادی خواهی شد برای آزادگی وبصیرت
تو رسانه زنده وهمیشه در صحنه جنگ بودی . (591035) (moderator19)
 
khoorani
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۵:۵۳:۴۷
حاجی بخشی..پدر فرزندان رشیدو بزرگی بود که درمتن جنگ بزرگترین سرمایه خود را اهدا کردند، تا این آب وخاک از گزند متجاوزان مصون بماند. حاجی بخشی برای همیشه درتاریخ این سرزمین حضور دارد چه بخواهیم چه نخواهیم.ازخدا جوییم توفیق ادب (591748) (moderator19)
 
علی
Canada
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۰۸:۲۳:۴۲
خدا رحمتش کند (591095) (moderator19)
 
نادر امینی
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۰۹:۴۳:۵۸
باید نمادی وتندیسی از حاجی بخشی ونام خیابان بزرگ یا اتوبانی به نام وی ثبت شود (591193) (moderator19)
 
فدایی رهبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۰:۳۷:۲۱
السلام علیک یا اباعبدالله
.شب اول قبر ارباب آزادگان عالم حضرت اباعبدالله بالای سرشه (591257) (moderator19)
 
محمد
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۳:۲۷:۵۲
خدايش بيامرزد دريك جلسه خصوصي كه بعد از نماز جمعه تهران خدا توفيق داد از محضر ايشان استفاده كنم به شدت از دوچرخه سواري زنان انتقاد مي كرد واين عمل زا كه دختر يكي از مسئولين از دوچرخه سواري زنان دفاع مي كرد درسال 1378 از نامبرده انتقاد مي كرد (591534) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۴:۴۴:۲۸
حالا واقعآ برای رای منفی دادن پول میدن؟ حالا کی میده؟ (591640) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۵:۰۳:۰۵
روحش شاد و یادش گرامی (591673) (moderator19)
 
علی
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۸:۰۱:۵۷
خداوند رحمت کند اینگونه مردان و زنان بی ادعا را که متاسفانه در قیل وقال و آشفته بازار امروز گمنام می باشند. بسیجی واقعی بود واز روی اخلاص عمل میکرد. نه حب جاه داشت و نه مقام. ... (591928) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۱۹:۳۳:۳۴
روحش شاد ویادش گرامی باد انشاالله باشهدای کربلامحشورگردد. (592037) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۳:۰۴:۵۹
به فکر حاجی بخشی های زنده باشیم (592282) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۰-۱۵ ۲۳:۵۳:۱۳
واقعا برا برخی از دوستان متاسفم که هم برای ایشان فاتحه می فرستند و در همان جمله به هم وطنان خود فحاشی میکنند،

نام مردان بزرگ در ذهن مردم ما میماند (592336) (moderator7)
 
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۰۷:۴۳:۳۴
خداوند از سر تقصیرات ما بگذرد و همه ما را عاقبت بخیر فرماید. (592540) (moderator19)
 
بهرامی
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۱۷:۴۰:۵۳
خدا رحمتش کند .اگر شهدا نبودند امروز سرنوشت مملکت ما معلوم نبود پس بیایید به احترام شهدا و رزمندگان دفاع مقدس که عاشقانه عمرخود را فدای ایران و اسلام و قرآن کردند ما نیز سهمی در پیشبرد انقلاب و ایران و اسلامداشته باشیم. (593156) (moderator19)
 
nopo
United States
۱۳۹۰-۱۰-۱۶ ۲۰:۲۰:۱۸
ما شا الله
حزب الله
تا کور شدو هرآنکه نتواند دید (593341) (moderator19)
 
Sweden
۱۳۹۰-۱۰-۱۸ ۰۰:۵۰:۱۹
..شهید،حاجی بخشی ، پیر جبهه ها، که برای نوجوانان رزمنده پدری می کرد و شاهد سوختن دامادش در شعله های آتش بود، به دیار باقی شتافت... (595384) (moderator19)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۱۸ ۰۸:۴۵:۱۱
بنام حضرت دوست

به روح پاک او و فرزندانش درود می فرستم وبه او ادای احترام می کنم. (595585) (moderator19)
 
ستوده
۱۳۹۰-۱۰-۱۸ ۱۶:۰۶:۴۷
بوی عطر حاج اقا بخشی همیشه در مشام همرزمان و دوستدارانش باقی خواهد ماند.یادش گرامی باد. (596422) (moderator19)
 
حميد
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۳:۳۴:۲۱
رحمت خدا بر او و شهداي راه انقلاب و هروان صديق انقلاب (598210) (moderator19)
 
رامین
۱۳۹۰-۱۰-۱۹ ۱۸:۰۴:۰۹
حاجی بخشی عشق بود . عشق به ولایت عشق به وطن . حاجی وجود خودش رو فدای این کشور کرده بود . به تو هم که حزیان می نویسی خرده نمیگیرم که نه جنگ رو دیدی نه حاجی رو میشناختی. (598633) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۰-۲۱ ۱۲:۴۳:۲۰
من چند بار تو راهپیمایی 22 بهمن و روز قدس دیدمش،خیلی دوسش داشتم
روحش شاد و یادش گرامی (601307) (moderator19)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.