توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442904
کرملین: با موضع ترامپ علیه ایران مخالفیم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۶
سخنگوی کرملین اعلام کرد روسیه با موضع دولت آمریکا مبنی بر اینکه ایران کشوری تروریستی است، موافق نیست.

به گزارش فارس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین اعلام کرد که با موضع «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر اینکه ایران «کشوری تروریستی»است، موافق نیستیم.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش کرد، که مسکو و واشنگتن مواضع متفاوتی در خصوص مسائل جهانی دارند اما این امر نباید مانع برقراری روابط متقابلاً سودمند شود.

وی به خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که آیا مواضع مسکو و واشنگتن در خصوص ایران موجب ایجاد مانعی در مسیر برقراری روابط میان روسیه و آمریکا می‌شود، گفت: «بر کسی پوشیده نیست که مواضع مسکو و واشنگتن کاملاً در خصوص طیف وسیعی از سیاست‌های بین‌المللی و منطقه‌ای متفاوت است. این مسئله نمی‌تواند و نباید به مانعی در مسیر برقراری ارتباطات عادی و روابط متقابلاً عملی و سودمند بین روسیه و آمریکا تبدیل شود».

بعلاوه، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو از جدیدترین تحریم‌های آمریکا علیه ایران بعد از جدیدترین آزمایش موشکی ایران، متأسف است.

وی به خبرنگاران تصریح کرد که مکانیسم کنونی در تضمین ماهیت صلح آمیز برنامه هسته‌ای ایران بدون «مشکل خاص» در حال اجرا است و در ارتباط با تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران گفت: «متأسفیم که چنین چیزی رخ داه است».

دولت ترامپ روز جمعه هفته گذشته، تحریم‌هایی را علیه 25 شخصیت و نهاد مستقر در ایران، لبنان، امارات متحده عربی و چین به بهانه حمایت از برنامه موشک بالستیک تهران معرفی کرد.

ریابکوف تصریح کرد که آزمایش موشک بالستیک ایران در تناقض با برجام یا قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل که از ایران می‌خواهد از فعالیت موشک با قابلیت هسته‌ای خودداری کند، نیست.

 وی توضیح داد: «ما در خصوص این موضوع با طرف آمریکایی ارتباط برقرار کردیم. ما امیدواریم تفسیر سختگیرانه و دقیق مفاد برجامو قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در تعیین مسیر آینده واشنگتن در این خصوص حائز اهمیت باشد».
 
کلمات کلیدی : روسیه + ترامپ + ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.