توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422104
نفت جهانی از صعود ایستاد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۴
قیمتهای نفت رشدی که در ابتدای معاملات آسیایی روز پنج شنبه داشت را واگذار کرد و تحت تاثیر آمار ذخایر نفت خام آمریکا و تردیدها نسبت به اجرا شدن توافق کاهش تولید اوپک بدون تغییر ماند.

به گزارش ایسنا، نفت برنت که قیمت پایه بازار بین المللی است، با دو سنت افزایش، ۵۳.۰۲ دلار در هر بشکه معامله شد. بهای معاملات این بازار ابتدا به ۵۲.۸۱ دلار سقوط کرده بود. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با سه سنت افزایش، در ۴۹.۸۰ دلار ایستاد در حالیکه ابتدا به ۴۹.۶۱ دلار کاهش یافته بود.

طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ذخایر نفت خام این کشور در هفته منتهی به دوم دسامبر، ۲.۴ میلیون بشکه کاهش یافت در حالیکه تحلیلگران در نظرسنجی رویترز میزان کاهش ذخایر را یک میلیون بشکه پیش بینی کرده بودند. اما ذخایر نفت در کاشینگ اوکلاهاما که هاب معاملات نفت است، هفته گذشته ۳.۸ میلیون بشکه افزایش یافت که بزرگترین افزایش از سال ۲۰۰۹ بود.

بر اساس گزارش رویترز، قیمتهای نفت از هفته گذشته که اوپک و روسیه برای کاهش تولید با هدف حذف مازاد عرضه در بازار جهانی و تثبیت قیمتها به توافق تاریخی رسیدند، حدود ۲۰ درصد رشد کرد اما به گفته کارشناسان انرژی، آمار ذخایر نفت آمریکا و نگرانیها نسبت به افزایش فعالیت تولیدکنندگان شیل موجب شده روند صعود قیمتهای نفت ضعیف شود. از سوی دیگر تردیدهایی نسبت به اینکه آیا اوپک قادر خواهد بود توافق کاهش تولید را اجرا کند و این کاهش برای متعادل کردن بازار کافی است، وجود دارد.

در راستای تصمیم هفته گذشته، اوپک اعلام کرد تولیدکنندگان بزرگ خارج از این گروه، ۶۰۰ هزار بشکه در روز از تولیدشان کاهش خواهند داد که علاوه بر ۱.۲ میلیون بشکه کاهش تولید اوپک است.
 
کلمات کلیدی : نشست اوپک+اوپک+قیمت نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.