توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 274721
اعلام جهاد داعش علیه طالبان
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۵
فرمانده داعش در افغانستان گروه طالبان را نماینده 'آی اس آی' یا سازمان اطلاعات نظامی پاکستان خواند و علیه این گروه اعلام جهاد کرد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری 'طلوع نیوز' افغانستان روز شنبه اعلام کرد که 'عبدالرحیم مسلم دوست' که خود را فرمانده گروه طالبان اعلام می کند گفته است که طالبان نماینده آی اس آی بوده و جهاد علیه این گروه واجب است.

براساس این گزارش مسلم دوست همچنین گفته است که هرکسی در برابر داعش بجنگد کشته خواهد شد.

از یک سال گذشته به این طرف ادعاهای ضدو نقیض در رابطه با حضور گروه داعش در افغانستان صورت گرفته است و تا بهار امسال اکثریت مقامات دولتی افغانستان حضور داعش در این کشور را تبلیغات اطلاعاتی می خواندند اما پس از گروگان گیری مسافران هزاره در زابل و حمله انتحاری در جلال آباد در شرق افغانستان که بیش از ۵۰ کشته و زخمی برجای گذاشت مقامات حضور داعش را در این کشور تایید کردند.

طی روزهای گذشته درگیری بین افراد طالبان و داعش در استان ننگرهار در شرق و استان فراه در غرب افغانستان شدت گرفته و ده ها نفر از دو طرف کشته و یا زخمی شده اند.

مقامات نظامی افغان در این استان ضمن تایید درگیری طالبان و داعش گفته اند که تاکنون در این درگیریها مداخله نکرده اند.

«محمد حنیف اتمر» مشاور امنیت ملی ریاست جمهوری افغانستان یک ماه پیش با حضور در مجلس سنای افغانستان، داعش را خطری بزرگ برای افغانستان و منطقه دانست وگفت: داعش قصد دارد از شمال افغانستان وارد کشورهای آسیای مرکزی شود.
 
کلمات کلیدی : داعش+طالبان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.