توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 402827
مغز انسان روزی 50 هزار فکر را تحلیل می‌کند
بخش دانش و فناوری الف،25 مهر95
بیش از 50 هزار نوع فکر به طور میانگین در طول یک روز در ذهن انسان شکل می‌گیرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۲
 فارس، بنیاد ملی علوم آمریکا بر اساس بررسی‌های خود اعلام کرد مغز هر فرد در طول روز بیش از 50 هزار فکر و اندیشه مختلف را بررسی می‌کند.

در مطالعات اخیر مشخص شد 95 درصد تفکرات مذکور به صورت روزانه تکرار می‌شوند و در اصل نتیجه طرز فکر یا عقایدی هستند که موجب می‌شود ما در طول روز این 50 هزار تفکر را ایجاد کنیم.

طرز فکر انسان همان مسئله‌ای است که باعث می‌شود رفتارها را در طول روز انجام دهیم و بر این اساس اگر انسان دایره تفکرات خود را در طول روز محدود کند، نتایج رفتاری او نیز محدود می‌شود.

کارشناسان بنیاد ملی علوم آمریکا اعلام کردند در شرایط پراسترس از جمله امتحان‌های کلاسی، ترافیک، مشاجرات روزانه، انجام فعالیت‌های اداری و ... تعداد تفکراتی که در ذهن انسان شکل می‌گیرد افزایش میابد و البته نوع شخصیت افراد هم می‌تواند در تعداد تفکرات ایجاد شده تاثیر بگذارد.

در حالی که به طور میانگین گفته می‌شود انسان در طول روز 50 هزار تفکر را در ذهن خود ایجاد می‌کند، محققان اعلام کردند در هر دقیقه تقریبا 35 نوع فکر از ذهن انسان می‌گذرد.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ مغز انسان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.