توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 53292
صادق لاریجانی: ادعای تقلب واهی بود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۸۸ ساعت ۱۵:۲۴
آيت‌الله لاريجاني با اشاره به اينكه همه بايد به قانون عمل كنيم چراكه حيات نظام اجتماعي ما وابسته به اجراي قانون است‌، گفت: متاسفانه در جريان حوادث بعد از انتخابات با ادعاي واهي تقلب در انتخابات عده‌اي تلاش كردند از مدار قانون بگريزند.
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي قوه قضائيه، نخستين جلسه مسئولان عالي قضائي صبح امروز به رياست آيت الله صادق لاريجاني رئيس قوه قضائيه برگزار شد كه رئيس قوه قضائيه در اين جلسه از تمام مسئولان قضايي خواست به طور جدي قانون مداري را سرلوحه عمل و مسئوليت خود قرار دهند.
آيت‌الله لاريجاني با تاكيد بر اينكه قانون مداري بايد از مرحله شمار به عمل برسد، گفت: متاسفانه قانون گريزي و قانون شكني قبح خود را از دست داده است و ديديم كه در حوادث بعد از انتخابات قانون گريزي چگونه منشا اين حوادث و موجب بروز تخلفات و هزينه‌هاي بسيار براي نظام اسلامي شد.
وي با اشاره به اينكه همه بايد به قانون عمل كنيم چراكه حيات نظام اجتماعي ما وابسته به اجراي قانون است‌، افزود: متاسفانه در جريان حوادث بعد از انتخابات با ادعاي واهي تقلب در انتخابات عده‌اي تلاش كردند از مدار قانون بگريزند كه البته در مقام برخورد با آشوب‌ها نيز بعضا تخلفاتي روي داد و بعضي تخلفات در بازداشتگاه‌ها به حيثيت نظام لطمه وارد كرد كه اين موارد با دقت و جديت در دستگاه قضائي در حال رسيدگي مي‌باشد.
رئيس قوه قضائيه تاكيد كرد: متخلفان نبايد خود را از چشم ناظران دور ببينند و دستگاه قضايي هم بايستي پيراسته از هر نوع قانونگريزي با متخلفان برخورد قانوني كند.
آيت الله لاريجاني در ادامه اظهار داشت: دستگاه قضائي براي تقويت بعد نظارتي خود موظف است قانون مداري را سرلوحه و وجهه عمل خود قرار دهد و توصيه به تمام مسئولان قضائي رعايت قانون و عمل به آن است.
وي ادامه داد: با ايجاد نوعي همگرايي نظارتي مي‌توان به وظايف دستگاه قضائي در اين بعد به خوبي عمل كرد و در كنار آن نسبت به حفظ بيش از پيش استقلال دستگاه قضائي تلاش كرد.
رئيس قوه قضائيه با تاكيد بر اينكه استقلال قاضي در دستگاه قضائي بايد مورد توجه همگان باشد، افزود: البته استقلال قاضي منافاتي با هماهنگي و تعامل ندارد و قضات هم بايد در كنار اين مسئله وقت كافي براي مطالعه و مشورت در مسائل حقوقي داشته باشند تا بتوانند راي متقن صادر كنند.
آيت الله لاريجاني توجه به تقويت نيروي انساني در دستگاه قضائي را مهم بر شمرده و گفت: استفاده از افراد مستعد حوزه و دانشگاه و دعوت از آنها براي همكاري با قوه قضائيه در جبران كمبود نيروي انساني دستگاه قضائي ضروري است.
رئيس قوه قضائيه در ادامه با اشاره به رهنمودهاي مقام معظم رهبري در ديدار اعضاي هيات دولت با ايشان ضمن تاكيد بر تبعيت كامل از توصيه رهبر معظم انقلاب براي حركت قانونمند، تصريح كرد: دستگاه قضائي بايد اين مساله را سرلوحه كار خويش قرار دهد و با اولويت دادن به نظم و اهميت آن در كنار برنامه ريزي دقيق و اصولي در اصلاح امور كمر همت ببندد.
آيت الله لاريجاني در ابتداي نخستين جلسه مسئولان عالي قضائي تقارن برگزاري اين جلسه با ايام ماه مبارك رمضان و به ويژه ليالي قدر را بسيار مهم و موجب بركت دانست و اظهار داشت: در ماه مبارك رمضان ضيافت عظيم الهي در همه جا گسترده است و امكان بهره مندي از اين ضيافت بزرگ و پربركت براي همگان فراهم است و اميدواريم بتوانيم با بهره گيري از فيوضات اين ماه مبارك به تحولي در سير الي الله دست پيدا كنيم.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.