توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 363722
سقوط ۲ روستای جنوبی خان‌طومان
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۲
در پی چند مرحله تجهیز سنگین تروریست‌ها در دو ماه گذشته، پس از شهرک خان‌طومان، دو روستای جنوبی آن نیز سقوط کرد تا مهمترین نقطه در ریف حلب جنوبی در آستانه خطر سقوط قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، خبرها از حومه جنوبی استان حلب حاکیست حملات عناصر تروریستی «جیش الفتح» به مواضع نیروهای سوری و مقاومت خیلی شدید است.

صدها نفر از چهار پنچ گروه تروریستی که در قالب ائتلاف جیش الفتح در ریف جنوبی حلب به ارتش سوریه و متحدانش حمله کرده‌اند، عصر جمعه از غرب شهرک خلصه در جنوب «خان طومان»، حملات جدیدی را آغاز کردند و با وجود مقاومت نیروهای ارتش و مقاومت، این شهرک سرانجام اوابل بامداد امروز شنبه سقوط کرد.

تروریست‌های جیش الفتح طی روزهای گذشته توانسته بودند، کنترل شمال غرب شهرک خلصه را در دست بگیرند. شهرک خلصه دروازه ورود به شهر مهم و راهبردی الحاضر به شمار می‌آید. شهرک الحاضر در مرکز ریف جنوبی استان حلب واقع شده است.

در پی سقوط خلصه، عناصر تروریستی با آتشباری سنگین، زیتان را هدف گرفتند و با انواع راکت و موشک‌های مختلف آن را زیر آتش گرفتند. ساعاتی پس از سقوط کامل خلصه، زیتان نیز اشغال شد تا شهرک مهم الحاضر در تیررس تروریست‌های جیش الفتح قرار بگیرد.

اکنون فقط روستای «برنه» در مسیر منتهی به «الحاضر» باقی مانده و به نوعی آخرین سنگر در مسیر «الحاضر» به شمار می‌رود. در صورت سقوط شهرک برنه، جاده راهبردی حلب- ادلب به طور کامل برای انتقال تجهیزات تروریست‌ها امن می‌شود.‌

در دو ماه گذشته، شهرک‌های العیس، الخالدیه، خان طومان، الحمیره و معراته در جنوب استان حلب سقوط کرده‌اند. در درگیری‌های شب گذشته حداقل چهار تن از نیروهای مقاومت به شهادت رسیدند.

یک منبع میدانی در حومه جنوبی استان حلب به گروه بین‌الملل فارس گفت: یکی از فرماندهان «فاطمیون» نیز در درگیری‌ها به شهادت رسید.

در حملات شب گذشته همچنین ۴۰ تن از نیروهای سوری و مقاومت مجروح شدند و به بیمارستان‌های میدانی در حلب منتقل شدند.

با پیشروی عناصر تروریستی جیش الفتح، فاصله نیروهای سوری با شهرک‌های محاصره شده الفوعه و کفریا در استان ادلب از ۱۸ به ۲۵ کیلومتر افزایش یافت.

به نطر می رسد، تمدید آتش‌بس‌های شکننده (میان روسیه و آمریکا) فقط منجر به تجدید قوای تروریست‌ها شده و نباید سقوط این مناطق را زیر حجم آتش فوق‌العاده شدید و فراتر از تصور را بعید دانست.
 
کلمات کلیدی : مدافعین حرم+خان طومان+مازندران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.