نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 368925
غرق شدن ۱۰ نفر در رودخانه‌های تهران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۷
 از اول سال تاکنون ۱۰ نفر در رودخانه‌ها و سدهای پیرامون تهران علی‌رغم وجود علامت‌های هشدار غرق شدند.

به گزارش ایسنا، خسرو ارتقایی - مدیرعامل آب منطقه ای تهران - امروز در نشستی خبری در خصوص وضعیت ذخیره آب در سدهای پنجگانه تهران گفت: ذخیره آب سدهای پنجگانه تهران از ابتدای سال آبی جاری (اول مهرماه ۹۴) به بیش از یک میلیارد و ۷۰ میلیون مترمکعب تاکنون رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال آبی قبل ۲۵۰ میلیون مترمکعب افزایش نشان می‌دهد.

به گفته وی اطلاعات موجود در مورد سال آبی ۱۳۹۴-۱۳۹۵ تاکنون نشان می‌دهد، بیش از ۱۸۲ میلیون مترمکعب آب در سد امیرکبیر، ۷۰ میلیون مترمکعب در سد لتیان، ۲۰۹ میلیون مترمکعب در سد لار، ۴۰۶ میلیون مترمکعب در سد طالقان و ۲۰۰ میلیون مترمکعب در سد ماملو آب ذخیره شده است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران با بیان این‌که بجز سدهای امیرکبیر و لتیان که نزدیک به پر هستند، مخازن سد طالقان ۹۰ درصد و سد ماملو ۸۰ درصد پر شده است، اظهار کرد: به دلیل فرار آب از سد لار تنها یک پنجم این سد پر شده است.

ارتقایی با اشاره به میزان بارندگی‌ها ادامه داد: میزان متوسط بارندگی در سطح استان تهران از ابتدای سال آبی جاری تاکنون ۲۳۳ میلیمتر بوده که هرچند نسبت به سال پیش از آن افزایش ۲۴ درصدی را نشان می دهد، اما در مقایسه با متوسط ۴۸ ساله، افت ۱۴ درصدی دارد.

وی با بیان این‌که میزان بارندگی‌ها در پاییز امسال کمتر پیش‌بینی می‌شود، بیان کرد: امیدواریم که این میزان ذخیره آبی که در سدها داریم بتواند پاسخگوی نیاز مصرف باشد.

مدیرعامل آب منطقه ای تهران در خصوص وضعیت مصرف آب در شهر تهران گفت: طبق آخرین آماری که از شرکت آب و فاضلاب در تاریخ ۱۱ تیرماه گرفته شده، آمار مصرف آب تهران به صورت لحظه‌ای ۳۶.۲ مترمکعب بر ثانیه است که این میزان با آب رودخانه کرج برابری می‌کند.
 
کلمات کلیدی : خفگی+حادثه+نجات+مرگ
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۳:۳۲:۰۵
مردم فقير كه پول استخر ندارند به رودخانه پناه ميبرند (3800398) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.