توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464199
کشف17 گور دسته‌جمعی در کنگو
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۳
سازمان ملل متحد روز چهارشنبه اعلام کرد که 17گور دسته جمعی در مرکز جمهوری دموکراتیک کنگو کشف شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از فرانسه، 'زید رعد الحسین' رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد افزود: این گورهای دسته جمعی در منطقه کاسای در مرکز کنگو کشف شده است.

درگیری میان قبائل شورشی کنگو و دولت مرکزی این کشور از ژوئیه 2016 میلادی بالا گرفت که منجر به کشته شدن شمار زیادی از مردم منطقه کاسای شد.

'زید رعد الحسین' اضافه کرد که با کشف این 17 گور دسته جمعی در منطقه کاسای، شمار گورهای دسته جمعی که تاکنون در این منطقه شناسایی شده به 40 گور جمعی می رسد.

درگیری ها در کنگو زمانی آغاز شد که 'کامونیا انساپو' رئیس یکی از قبایل کاسای در سال 2015 میلادی پس از تصویب قانونی درخصوص روسای قبایل، علیه دولت کنگو دست به شورش زد.

'ژوزف کابیلا' رئیس جمهوری کنگو نیز در ژوئیه 2016 برای آرام کردن اوضاع در منطقه کاسای به این منطقه رفت. 'کامونیا انساپو' نیز چندی بعد توسط نیروهای دولتی کنگو کشته شد.

به گزارش سازمان ملل ، از سال 2016 تاکنون صدها تن از مردم منطقه کاسای طی خشونت و درگیری میان نیروهای دولتی و شورشیان کشته شدند.
سازمان ملل متحد ارتش کنگو را متهم کرده که علیه شورشیان بیش از حد از خشونت استفاده کرده است.
 
کلمات کلیدی : کنگو، قتل و عام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.