نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 445497
مشاور امنیت ملی ترامپ استعفا داد/ اتهام مایکل فلین چیست/بی نظمی و آشفتگی در دولت جدید آمریکا
بخش خبری الف، 26 بهمن 95
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۸
مشاور امنیت ملی ترامپ به دلیل اتهامات مطرح شده علیه وی، از سمت خود استعفا داد.

به گزارش  سی ان ان، «مایکل فلین»، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، به دلیل اتهامات مطرح شده علیه وی در خصوص ارتباط با سفیر روسیه پیش از مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید آمریکا، از سمت خود استعفا کرد.

استعفای وی در حالی مطرح شد که پیش از این اتهاماتی مبنی بر ملاقات وی با سفیر روسیه در واشنگتن پیش از مراسم تحلیف ترامپ افشا شد. گفته می شود وی درخصوص احتمال لغو تحریم های آمریکا علیه مسکو با سفیر روسیه بحث و گفتگو کرده است.

مایکل فلین در استعفانامه خود با اشاره به "اطلاعات ناقص" مطرح شده درخصوص ارتباط وی با سفیر روسیه نوشت: «من از رئیس جمهور و معاون وی صادقانه عذرخواهی می کنم. در حالی استعفای خود را تقدیم می کنم که افتخار خدمت به ملت و مردم آمریکا را در چنین موقعیت برجسته ای داشتم.»

وی در ادامه افزود: «می دانم که با رهبری قدرتمند دونالد ترامپ و معاون وی، مایک پنس، و تیم فوق العاده ای که گرد هم آورده اند، این دولت یکی از بهترین دولت های تاریخ آمریکا خواهد بود.»

مشاور امنیت ملی ترامپ در حالی از سمت خود کناره گیری کرد که تنها یک ماه از آغاز کار وی در دولت جدید آمریکا گذشته بود. همین امر موجب شد وی یکی از کوتاه ترین دوره های مشاور امنیت ملی آمریکا در طول تاریخ این کشور را به خود اختصاص دهد.

کاخ سفید نیز «کیت کلاگ» را موقتا به عنوان مشاور امنیت ملی ترامپ معرفی کرد. وی پیش از این سمت ریاست شورای امنیت ملی را بر عهده داشت. 

یک مقام ارشد دولت اظهار کرد «کیت کلاگ»، «دیوید پترائوس» و «باب هاروارد» گزینه های احتمالی برای کسب سمت مشاور امنیت ملی آمریکا هستند.

استعفای ناگهانی فلین نشان دهنده وجود بی نظمی و اغتشاش در بالاترین سطوح دولت جدید آمریکا است؛ دولتی که در هفته های نخست آغاز به کار خود شاهد بحث و کشمکش میان مشاوران و مقامات ارشد خود بود.

«فلین» با اعتراف به گفت‌وگوی محرمانه درباره تحریم‌های روسیه، عذرخواهی کرد
مشاور امنیت ملی کاخ سفید با اعتراف به گفت‌وگوی محرمانه خود با سفیر روسیه درباره تحریم‌های ضدروسی در روزهای پایانی دوره ریاست‌جمهوری «باراک اوباما» از این بابت عذرخواهی کرده است.

یک مقام کاخ سفید که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد، «مایکل فلین» که مدتی است پس از انتشار گزارش روزنامه «واشنگتن پست» درباره گفت‌وگوی محرمانه‌اش با سفیر روسیه درباره تحریم‌های ضدروسی آمریکا پیش از مراسم تحلیف «دونالد ترامپ» در کاخ سفید، مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است، در مکالمه‌ای تلفنی با پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا ضمن اعتراف به انجام این گفت‌وگوی محرمانه، از این بابت عذرخواهی کرد.

بنا بر گزارش «یو اس ای تودی»، با این وجود، «کلی‌آن کانوی» دستیار کاخ سفید اعلام کرد که «مایک فلین» اعتماد کامل رئیس‌جمهور آمریکا را دارد.

دستیار کاخ سفید گفته است که فلین صرفا به خاطر نمی‌آورد که آیا چنین گفت‌وگویی پس از اعمال تحریم‌های اخیر علیه روسیه در روزهای پایانی دوره ریاست‌جمهوری «باراک اوباما» انجام شده است یا خیر.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا صراحتا این مسئله را رد کرده و گفته که فلین درباره تحریم‌ها با سفیر روسیه در آمریکا،‌ آن هم پیش از مراسم تحلیف ترامپ در کاخ سفید،‌ صحبتی نکرده است.

حالا مقامات کاخ سفید می‌گویند، فلین شاید در دیدار با سفیر روسیه درباره این تحریم‌ها نیز گفت‌وگو کرده باشد اما صددرصد مطمئن نیست.

گفتنی است «میجر گارت» خبرنگار ارشد تلویزیون سی بی اس نیوز آمریکا روز دوشنبه گزارش داد «استفان میلر،» مشاور سیاسی کاخ سفید عمل غیر قابل دفاع «مایکل فلین» برای برقراری ارتباط با سفیر روسیه را بررسی کرده و این کار باعث انزوای فلین از دایره همکاران ترامپ شده است

گروه همکاران ترامپ اقدام فلین برای تماس گرفتن با سفیر روسیه در واشنگتن در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما و دادن قول مساعد برای برداشتن تحریم اقتصادی علیه روسیه در صورت به قدرت رسیدن دونالد ترامپ در واشنگتن، را خیانت دانسته و معتقدند روابط فلین با مایک پنس، معاون رئیس جمهور را خراب کرده است.

این خبرنگار ارشد تلویزیون آمریکا مستقر در کاخ سفید می گوید: دو منبع در کاخ سفید به من گفته اند که مایک پنس، معاون رئیس جمهور فکر می کند فلین با تماس با سفیر روسیه در دوره ریاست جمهوری اوباما به گروه ترامپ خیانت کرده است.

یکی از منابع کاخ سفید به تلویزیون سی بی اس نیوز گفت: پنس به فلین اعتماد کرده بود اما اکنون می بیند اشتباه مهلکی با اعتماد به فلین مرتکب شده است.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، مایکل فلین
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۸:۳۰:۲۷
بعد از استعفای فلین زیر فشار افکار عمومی‌ و مجلس آمریکا که واقعاً در راس امور است و بعد توقف فرمان رئیس جمهوری آمریکا با رای یک قاضی،کسانی‌ که تصور میکنند ساختار سیاسی آمریکا ، اجئزه میدهد که روسیه و پوتین بتوانند در آن در بالاترین سطح نفوذ کنند یا اینکه رئیس جمهوری آمریکا مثلا مانند راهبران سیاسی دیگر کشورها، میتواند هر جور که دوست درد و تشخیص میدهد، عمل کند، اصولا هیچ شناختی از دیکتاتوری قانون و تقسیم قوا که در آمریکا حاکم است ندارند. حالا روابط آمریکا و روسیه، به سوغ همان رابطه جنگ سردی پیش خواهد رفت و این برا خلاف ظاهر آن ، اصلا خبر خوبی‌ برای روسیه و ایران نخواهد بود. اقتصاد روسیه سه سال است که دارای رشد منفی‌ و انقباض اقتصادی است و اگر پوتین نتواند با تیم‌ جدید آمریکا کنار بیاید، که حالا به نظر می‌رسد حتی برای ترامپ هم بسیار دشوار باشد، این یعنی‌ ادامه سقوط اقتصادی و تحریمها و هزینه‌های سنگینتر جنگ سردی برای روسیه که خواه ، ناخواه ایران و سوریه را هم درگیر می‌کند. نزدیکی‌ بیش از حد سیاستهای کشور به پوتین، یک اشتباه استراتژیک است. (4164207) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۸:۳۱:۰۱
به نظر می‌رسد که همه راه‌ها به قدرت گرفتن هر چه بیشتر مایک پنس معاون ترامپ دارد پیش میرود، اصلا هم بعید نیست در نهیات او، ریاست جمهوری آمریکا شود. مایک پنس در سیستم سیاسی آمریکا و افکار عمومی‌ آن، فردی بسیار قوی با گذشته بسیار روشن و مورد حمایت بیشتر سناتورها و نمایندگان است . حتی در انتخابات نیز، بیشتر مردم و نمایندگان آرزو داشتند، او کاندید اصلی‌ به جای ترامپ بود. (4164208) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۸:۳۵:۱۵
ببینید حتی در آمریکا ترامپ ، یک مقام ارشد و در واقع امنیتی‌ترین شخص، تنها به دلیل ارتباط تلفنی با سفیر یک کشور دیگر، تازه زمانی‌ که مقام سیاسی نبوده و شهروند معمولی‌ بوده ولی‌ آن را به اطلاع افکار عمومی‌ یا مقامات بالاتر نرسانده، استعفا میدهد، ولی‌ وزارت خارجه ما، از حضور مقامات رسمی‌ کشور در یک مهمانی و عقد قرار داد، در اقامتگاه سفیر کبیر سوئد نه تنها دفع می‌کند بلکه آن را راسم معمول میداند!!!! (4164211) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۸:۴۴:۳۵
خداروشکر.یکی از شر ترین ها رفت (4164223) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۸:۵۹:۳۵
مثل اینکه فلین قربانی پوتین در آمریکا شد، چون پوتین می‌بینه که برا خلاف وعده فلیین، آمریکا ترامپ هم داره به سوی تقابل با روسیه حرکت میکنه و بعد از آزمایش موشکی کره شمالی، که با تحریک روسیه صورت گرفت ، حالا عملاً فلیین را به خاطر عدم انجام وعده مهره سوخته شد. (4164243) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۹:۲۶:۳۹
این آمریکایی ها هم خیلی نازک نارنجی اند ها!! بخاطر برخی اتهامات که آدم استعفا نمی دهد!! تازه بعد از اثبات جرم در مورد آن کمی فکر می کند!! (4164279) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۹:۲۸:۰۵
این همونی بود که گفته بود آمریکا به ایران لطف کرده!!!
عجب!
هیچوقت ایرانی جماعت را تهدید نکن وگرنه همچین دعا کنند بخوری زمین (4164285) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۰:۰۰:۱۱
وجود سيستمهاي مردم نهاد در امريكا سد راه ناتواني متوليان اداره كشور است اول قانون منع ورود هفت كشور مسلمان و دوم. فلين. و الا اخر ! فارغ از مصلحت انديشي و ابرو داري ما (4164334) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۲:۱۰:۱۲
مقداری از دلارهای پوتین سوخت. (4164506) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته