نظر منتشر شده
۴۲۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 165696
این دولت پاکترین است/چه کسی گفته امسال سال آخر ما است؟+ صوت
بخش داخلی الف، 15 شهریور 91
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۳۶
رئیس جمهور در گفتگوی تلویزیونی در خصوص اجلاس جنبش عدم تعهد در تهران و مسائل سیاسی و اقتصادی کشور مباحثی را مطرح کرد.
 
محمود احمدی نژاددر گفتگوی تلویزیونی با مردم که از شبکه اول سیما پخش می شد درخصوص برگزاری شانزدهمین اجلاس عدم تعهد در تهران گفت: دنیا به اهمیت این اجلاس پی برد البته اجلاس شانزدهم در زمان خوبی برگزار شد. همچنین عنوان نشست نیز عنوان خوبی بود.
 
رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه اجلاس شانزدهم سران جنبش عدم تعهد با عنوان "صلح پایدار در سایه دوستی" برگزار شد، افزود: صلح نماد همه زیبایی است اما این سوال مطرح می شود که چرا هنوز صلح تامین نشده است؟، در پاسخ به این سوال باید گفت: مهمترین عللی که باعث عدم تحقق صلح شده است، دعوا بر سر مدیریت است چراکه مدیریت نقش اساسی و اصلی را ایفا می کند.

دانلود صوت
 
مدیریت فعلی بر جهان پدر ملت ها را درآورده است
 احمدی نژاد افزود: مدیریت فعلی بر جهان پدر ملت ها را درآورده است و همه ناراحت هستند، همه درگیری ها و دعواها بر سر مدیریت است و یک عده به جای دیگران تصمیم می گیرند، اینکه نشد مدیریت!
 
وی تاکید کرد: البته در داخل کشور نیز اگر بخوبی نگاه کنید می بینید که خیلی از دعواها بخاطر خودخواهی‌ها است در حالیکه اگر به مدیریت اعتقاد داشته باشید پی می برید که مدیریت می تواند همه کارها را بخوبی انجام دهد و در این صورت مشکلات حل می شود.
 
رئیس جمهور در ادامه ضمن انتقاد از ساختار فعلی دنیا تصریح کرد: امروزه ساختاری که بر دنیا حاکم است، قابل نقد است این حزب بازی ها و همین قدرت طلبی ها در شورای امنیت سازمان ملل قابل قبول نیست البته شعارهای خوبی داده می شود، اما در اصل همه این شعارها فقط بخاطر قدرت بیان می شود.
 
وی افزود: البته ضرورت اصلاح مدیریت را باید همه درک کنند و پای آن بایستند. باید بدون ترس در تصمیم‌گیری‌ها ورود پیدا کنیم در این صورت می توانیم فرآیند نیمه مثبتی را محقق کنیم.
 
رئیس جمهور کشورمان به دو مخاطب شعار اجلاس جنبش عدم تعهد اشاره کرد و ادامه داد: شعار اجلاس شانزدهم دو مخاطب دارد یک مخاطب مدیران و مخاطب دیگر مردم هستند. مردم باید در تصمیم گیری ها و تحقق صلح پایدار دیده شوند.
 
رایزنیها برای تغییر ساختار "نم" را بزودی آغاز می کنم
 رئیس جمهور کشورمان در ادامه گفتگوی امشب در برنامه تلویزیونی از شبکه اول سیما در خصوص تفاوت نشست امسال مجمع عمومی سازمان ملل با هفت حضور گذشته اش گفت: جمهوری اسلامی ایران در هفت نشست عمومی مجمع عمومی سازمان ملل سخنانی مطرح کرده است که امروز هم بر همان حرف ها پایبند است.
 
وی با بیان اینکه عدالت، کرامت انسانی، احترام به حقوق انسان در سایه مدیریت مشترک جهانی از جمله برنامه های ایران در عرصه مدیریت جهانی است، اظهار داشت: هم اکنون با آرمان های ابتدایی جنبش عدم تعهد فاصله داریم.
 
احمدی نژاد با اشاره به اینکه جنبش عدم تعهد ظرفیت و اصولی دارد که تاکنون همه‌گیر نشده است، تصریح کرد: معتقدم باید برای جنبش عدم تعهد ساختار ایجاد کرد.
 
جنبش عدم تعهد نیازمند ساختار است
 رئیس جمهور در خصوص برخی انتقادات درباره نبود دبیرخانه دائم برای جنبش عدم تعهد گفت: باید ظرفیت‎ها را فعال کنیم جنبش عدم تعهد نیازمند ساختار است و بنده با اجازه ای که از سران عدم تعهد گرفته ام به زودی رایزنی هایی را برای تغییر ساختار در جنبش آغاز می کنم.
 
وی به تمرکز تبلیغات دشمنان علیه ملت ایران اشاره و یادآور شد: دشمن بیش از یک و نیم سال است که تبلیغات وسیعی را علیه ملت ایران آغاز کرده رسانه های غربی استاد کار فضاسازی هستند و ما به لحاظ تبلیغات بین الملل در نامناسب ترین وضع در اجلاس عدم تعهد بودیم.
 
احمدی نژاد تصریح کرد: حتی تا 15 روز قبل از برگزاری اجلاس سران عدم تعهد تعدادی از سران برای سفر به تهران تردید داشتند، اما سفر من به اجلاس مکه و مذاکرات موجب شد فضا عوض شود و خیلی ها اعلام کردند که به تهران سفر می کنند.
 
سیاست خارجی نباید تکه و پاره شود
 رئیس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی در داخل کشور از سفر شما به عربستان برای شرکت در اجلاس مکه انتقاد کردند، پاسخ داد: برخی حرف هایی را مطرح کردند. بنده معتقدم سیاست خارجی نباید تکه و پاره شود و هر کسی از راه می رسد، حرفی بزند.
 
وی با بیان اینکه دولت مسئول اجرایی بحث سیاست خارجی است، گفت: ما به هیچ وجه نیش و کنایه و توهین به همسایه ها را قبول نداریم.
 
احمدی نژاد با بیان اینکه افراد مسئول در کشور باید در حوزه سیاست خارجی با هماهنگی مسئولان عالی رتبه صحبت کنند، افزود: عده ای در خصوص بحث سیاست خارجی حرف بی جا می زنند، ما نباید به مسئولان و رهبری کشور توهین کنیم بلکه می توانیم تنها سیاست های دولت ها را به نقد بکشیم.
 
دولت نباید به خاطر اظهارنظر برخی چوبش را بخورد
 رئیس جمهور اضافه کرد: مثلا در چند وقت اخیر دو کشور اختلاف داشتند و دولت جمهوری اسلامی ایران رسما اعلام کرد که ما در این زمینه بی طرف هستیم، در این میان یک نفر که مسئولیت دارد حرف خلافی زد واقعا معتقدم اینگونه سخنان هیچ معنایی ندارد.
 
وی با تاکید بر اهمیت سفرش به اجلاس مکه یادآور شد: چرا باید در اجلاس مکه غایب می بودیم؟ چرا باید با همسایگان دشمن باشیم؟ تنها دشمنان اصلی می خواهند دوستان با هم دشمن باشند. دولت نباید به خاطر اظهارنظر برخی چوبش را بخورد.
 
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه برخی کشورها برای منصرف شدن دوستان ما از سفر به تهران اقدامات زیادی انجام دادند، گفت: با وجود تبلیغات فراوان سران به تهران آمدند و مشاهده کردند که جمهوری اسلامی ایران بسیار امن، آرام، مقتدر و پیشرفته است و برخلاف تبلیغات دیدند با وجود اینکه ما را بد اخم و انحصارطلب می‌دانند اما ما سعه صدر داریم و پیشرفت کرده ایم و به همه احترام می گذاریم.
 
وی خاطر نشان کرد: در اجلاس عدم تعهد همه نظرات برای ما محترم بود و فرصت دادیم همه حرف های خود را بیان کنند بدون اینکه به کسی توصیه کنیم.
 
رئیس جمهور با بیان اینکه در مدیریت جلسه سران عدم تعهد هم رعایت زیادی کردیم، گفت: در سفر به کنفرانس های بین المللی مشاهده می کردیم که سران بعد از چند ساعت مدیریت اجلاس را به وزرای خارجه خود می سپردند، اما ما در این زمینه رعایت کردیم.
 
احمدی نژاد با تاکید براینکه در کمیسیون ها نیز بحث ها آزاد آزاد مطرح می شد، افزود: در این کمیسیون ها مترقی ترین بحث ها راجع به مسائل عالم انجام می شد، ما حتی در برخی موارد احتمال می دادیم که تحفظ صورت بگیرد اما در برخی موارد وجود نداشت.
 
وی با اشاره به دیدارهای مشترک در حاشیه اجلاس عدم تعهد عنوان کرد: بنده بیش از 44 ملاقات رسمی با سران و وزرای خارجه کشورهای عضو عدم تعهد داشتم که در این دیدارها بسیاری از دوستی ها تجدید شد و این کشورها با عشق و امید به تهران آمدند و امیدوار و بانشاط به کشورشان بازگشتند.
 
احمدی نژاد افزود: مقامات کشورها در دیدار با ما عنوان می کردند مطمئن هستیم که واگذار کردن ریاست نم به ایران اقدامی بسیار درست بوده است.
 
رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه برخی از میهمانان اجلاس با یکدیگر ضدیت داشتند گفت: مهمترین وجهه مشترک این اجلاس این بود که همه در مدیریت اجلاس با یکدیگر وحدت داشتند.
 
وی تاکید کرد: ملت ایران ظرفیت مدیریت در عرصه جهانی را دارد و می تواند در خدمت ملت ها تفاهم جهانی را ایجاد کند.
 
احمدی نژاد با اشاره به پخش مستقیم اجلاس سران جنبش عدم تعهد از 30 رسانه سراسری دنیا گفت: پخش مستقیم این اجلاس نیاز به ظرفیت ها داشت و ممکن بود مسئله و مشکلی درست شود، اما مدیریت اجلاس به قدری اعتماد به نفس داشت که برای پخش مستقیم اجلاس مشکلی نداشت.
 
طراحان سند چشم انداز دریافت کاملی از ملت ایران نداشتند
 احمدی نژاد در ادامه ، با بیان اینکه عده ای مدام انتقاد کردند که چرا برای برگزاری این اجلاس خرج های هنگفت کردید، چرا از ماشین‌های مجلل استفاده کردید؟ گفت: اگر ما می خواهیم طراز کشورمان را جهانی کنیم، باید هزینه هایش را بپردازیم البته ما خود دنبال اشرافی گری نبوده و نیستیم اما باید بهترین امکانات را در اختیار شرکت کنندگان این اجلاس قرار می دادیم آنها باید از بهترین ماشین ها استفاده می کردند، این گونه اظهارات لوس بازی است.
 
احمدی نژاد ادامه داد: این انتقادات موقعی درست بود که ما مسئولان اشرافی می شدیم و از این ماشین ها استفاده می کردیم.
 
رئیس جمهور کشورمان همچنین تصریح کرد: ما نباید در جنبش عدم تعهد به دنبال بهره برداری شخصی خود باشیم، نباید دیدگاه ها و برنامه های شخصی خود را از طریق این اجلاس دنبال و پیگیری کنیم. اگر می خواهد هر برنامه و اقدامی انجام شود، باید دست به دست هم دهیم و با هم این برنامه ها را دنبال کنیم.
 
وی افزود: عده ای مدام به ما فشار آوردند که از اجلاس بهره برداری خاصی کنیم که زیر بار نرفتیم، ما نباید در زمینه هسته ای از جنبش عدم تعهد استفاده و آن را خرج بهره برداری خود کنیم، این درست نیست.
 
رئیس جمهور ادامه داد: اگر بتوانیم در همگرایی آرمان های بزرگ خود موفق عمل کنیم، گام مهمی را برداشته ایم و این موضوع برای ما اهمیت دارد.
 
وی تصریح کرد: اگر بخواهیم در جنبش عدم تعهد دنبال حل مسائل خودمان باشیم اقدامی نادرست انجام داده‌ایم، در همین بیانیه ای که در اجلاس اخیر به تصویب رسید همه بندهای آن با توافق اعضا صورت گرفت و هیچ تحمیلی در این بیانیه اعمال نشد.
 
احمدی نژاد همچنین در پاسخ به این سوال که برای ریاست سه ساله برای جنبش عدم تعهد چه برنامه هایی را درنظر گرفته اید، توضیح داد: الان صحیح نیست من وارد تمامی جزئیات شوم، اما برای اصلاح ساختار و مشکلاتی که در بین اعضا وجود دارد، برنامه هایی را تنظیم کرده ایم.
 
به گفته رئیس جمهور آنچه برای ما حائز اهمیت است، همگرایی بین اعضای جنبش عدم تعهد است.
 
وی گفت: البته انشاءالله پس از سفر سازمان ملل کارهای عملیاتی مان را کلید می زنیم و امیدواریم اتفاقات خوبی در ریاست جنبش عدم تعهد به وقوع بپیوندد.
 
رئیس جمهور کشورمان همچنین درباره اینکه تحولات منطقه را چگونه ارزیابی می کنید، و آیا این تحولات در مسیر درست پیش می رود و یا مصادره شده است، اظهار داشت: اجازه دهید این سوال را در دو سطح پاسخ دهم، سطح اول آن نشأت گرفته از کمال و عدالت جهانی است همه به دنبال رسیدن به کمال و عدالت هستند و خوشبختانه مردم بیدار شده اند و این بیداری به نفع همه است.
 
احمدی نژاد بیان کرد: در سطر دوم باید تفکیکی بین مطالبات مردم و کسانیکه مدیریت می کنند، ایجاد کنیم. مردم همه خوب هستند؛ چراکه همه مردم به دنبال عدالت و آزادی هستند.
 
وی افزود: مدیریت همان چیزی نیست که مردم دنبال می کنند، مدیران شاید روش های دیگری را در نظر بگیرند اما آن روش ها براساس خواست مردم نباشد و در این تحولات بنده معتقدم بعضی از مدیریت ها بهتر شده و بعضی ها تغییری نکرده است.
 
بیداری عمومی در جامعه بشری اتفاق افتاده
 رئیس جمهور درباره ارزیابی خود از تحولات اخیر در اروپا، گفت: معتقدم بیداری عمومی در جامعه بشری اتفاق افتاده و مردم به صورت کلی مدیریت های موجود را برنمی تابند.
 
احمدی نژاد در ادامه با بیان اینکه ما باید گفتمان خود را بخوبی برای مردم دنیا تبیین کنیم، افزود: این مسئله در سیطره ما نیست ما می خواهیم مردم بیدار شوند؛ چراکه مدیریت غربی منحرف است و باید مردم به عدالت ایمان بیاورند حرف ما همین است.
 
بیداری جهانی را نباید منحصر به منطقه دانست
 وی گفت: بیداری جهانی را نباید منحصر به منطقه دانست؛ چراکه بیداری فعلی جهانی است. رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه ملت ها هیچ مشکلی با هم ندارند، افزود: توده های مردم هیچ مشکلی با هم ندارند چرا باید دائم به دنبال این باشیم تا یک شیعه با مسیحی مشکل داشته باشد.
 
احمدی نژاد گفت: در زمینه این بیداری ها باید به گفتمان و نظرات و ایده های مردم توجه داشت اگر کسی در آمریکا دنبال عدالت و مبارزه با ظلم است، اسم آن را چه می توان گذاشت، این بیداری چه بیداری است. دعوا سر اسم ها نیست بلکه دعوا بر سر حقیقت انسان ها است.
 
رئیس جمهور در ادامه در پاسخ به این سوال که عملکرد مسئولان در المپیک و پارالمپیک را چگونه دیدید، افزود: خوشبختانه ما در المپیک و پارالمپیک توانسته ایم موفقیت های خوبی را بدست آوریم اما در پاسخ به این سوال که مسئولان باید چه کاری انجام دهند تا این موفقیت ها بیشتر شود، باید گفت مسئولان باید در طراز ملت ایران بیاندیشند و مدیران باید مانع بردار باشند تا راه را باز کنند تا ملت بتواند در همه عرصه ها وارد شود.
 
احمدی نژاد در ادامه خاطر نشان کرد: ما امروز توانسته ایم به موفقیت های خوبی دست یابیم در همینجا باید به موضوع سند چشم انداز 20 ساله اشاره کنم در این سند کارهای خوبی انجام شد از ایده و نظر کارشناسان خوبی استفاده شد و رهبری این سند را امضا کرد، اما آنهایی که بر روی این سند کار کردند دریافت کاملی از ملت ایران نداشتند چراکه براساس این سند ایران باید در 1404 در منطقه اول شود این در حالی است که ما از هم اکنون توانسته ایم حرف اول را در منطقه بزنیم. داروهای متعددی را تولید می کنیم، ماهواره هوا می کنیم.
 
رئیس جمهور گفت: همچنین مدیران باید به آرمان های ملت ایمان داشته باشند نباید مدام به دنبال قدرت باشند. قدرت طلبی برای مدیران مضر است.
 
برخی با انبار کردن ارز التهاب در کشور ایجاد کردند
 رئیس جمهور کشورمان در ادامه گفتگوی در برنامه تلویزیونی شبکه اول سیما در پاسخ به سوالی در خصوص پایان یافتن دوره سکوت گفت: شاید در آینده خاطراتی از این دوران بگویم.
 
وی با طرح این سوال که چرا برخی به ملت توهین می کنند، گفت: برخی می خواهند به زور به ملت بگویند که اشتباه کردید احمدی نژاد را انتخاب کردید.
 
احمدی نژاد افزود: حتی یک لحظه هم احساس نکردم که بالاتر از یک نوکر و جاروکش برای مردم ایران هستم. رئیس جمهور کشورمان با تاکید بر اینکه چرا عده ای توهین خود به ملت را ادامه می دهند، تصریح کرد: این افراد باید ملت را بپذیرند.
 
وی خطاب به این افراد گفت: اگر می خواهید رئیس جمهور شوید، چرا قصد دارید خود را به ملت تحمیل کنید این گونه رفتارها متعلق به ملت ایران نیست.
 
احمدی نژاد افزود: ملت ایران به قدری بزرگوار است که اختیار مملکت را به ما واگذار کرده است.
 
رئیس جمهور با اشاره به برخی مشکلات اقتصادی در کشور گفت: مشکلات اقتصادی درون کشور علاوه بر فشارهای دشمن به برخی باندهای داخلی مرتبط است که برای رسیدن به اهداف سیاسی- اقتصادی خود بازار را خراب کردند.
 
احمدی نژاد افزود: جالب ترین نکته این است که این عده بعد از خراب کردن بازار به دولت هم فحش می دهند.
 
رئیس جمهور با بیان اینکه دست و بال دولت در یک و نیم سال گذشته بسته شده است، گفت: ما بالاخره عاملان خرابی اوضاع بازار را به ملت معرفی می کنیم و حتما این قائله را جمع و جور خواهیم کرد.
 
وی همچنین به برخی اخبار در خصوص راه اندازی بورس ارز اشاره کرد و گفت: مهمترین کاری که ما باید انجام دهیم اصلاح در نظام اقتصادی کشور است.
 
احمدی نژاد با بیان اینکه در سال گذشته کشور 60 میلیارد دلار واردات و 53 میلیارد دلار صادرات داشته است، گفت: برخی با پر کردن انبارهایشان از ارز التهاب کاذب در کشور ایجاد کردند.
 
رئیس جمهور افزود: البته برخی از همکاران من نیز در زمینه التهاب در بازار اشتباه کردند و خود من بارها به آنها تذکر دادم اما آنها هنگامی متوجه شدند که اقتصاد کشور ضربه خورده بود.
 
ارز 3 هزار تومانی جنگ روانی است
 وی در ادامه با تاکید بر اینکه ارز 3 هزار تومانی جنگ روانی است، گفت: مشکلاتی در عرصه اقتصاد وجود دارد اما اینگونه نیست که عده ای تا ابد گرانی را به مردم تحمیل کنند.
 
احمدی نژاد با اشاره به اینکه التهابات در بازار اتفاق ویژه ای نیست که نتوانیم آن را مدیریت کنیم، تصریح کرد: دشمن هم اکنون با قفل کردن مسیر فروش نفت و تحریم ملت ایران جنگ تمام عیاری را شروع کرده، اما این خارج از تحمل ملت ایران نیست.
 
رئیس جمهور کشورمان در خصوص اینکه آیا برنامه ای برای تقدیم اصلاحیه بودجه 91 به مجلس دارید، ادامه داد: فعلا برنامه ای برای تقدیم اصلاحیه بودجه به مجلس نداریم در مورد هزینه های بودجه سخت گیری‌هایی را آغاز کردیم و به وزرا هم اعلام کردم هر کسی اعتراض کرد بگویید احمدی نژاد دستور داده است.
 
وی افزود: امیدوارم در طی دو ماه آینده به یک بسته مورد توافق همه بخش های اداری کشور در خصوص اقتصاد برسیم.
 
احمدی نژاد با اشاره به شک بازار در سال گذشته گفت: عده ای با مصاحبه ها و حرف های خود مانع از واردات خوراک دام در سال گذشته شدند.
 
رئیس جمهور با بیان اینکه بیش از 40 سال است که از خارج از کشور خوراک دام وارد می شود، خاطر نشان کرد: در این زمینه سر و صدای زیادی در کشور درست شد، البته معتقدم جو اقتصادی سال گذشته هم درست نبود و به بهانه یک تخلف فضای اقتصادی کشور را خراب کردند. معتقدم تخریب فضای کسب و کار صد برابر تخلف فساد مالی مضرتر بود.
 
وی همچنین مطرح کرد: با وجود همه جوسازی ها علیه دولت در زمینه تخلف اقتصادی، ما نتیجه ای ندیدیم. به آن تخلف هم رسیدگی می‌شود که البته هنوز هم ما نفهمیده‌ایم چه شد. البته برای ما روشن است ولی بالاخره کو؟ این‌که دولت را مدام متهم کردند و جوسازی که علیه فعالان اقتصادی شد صدبرابر آن حادثه بود.
 
اولین مدعی تخلف اقتصادی بودم
 احمدی نژاد با بیان اینکه بنده اولین مدعی تخلف اقتصادی بودم، گفت: در بدو وقوع تخلف اقتصادی عنوان کردم که حتی اگر فرزند من هم در این حادثه دخیل بود باید با وی برخورد کنم.
 
رئیس جمهور همچنین با تاکید بر اینکه 4 نفر، بیش از 40 سال است که خوراک دام وارد می کنند، گفت: این 4 نفر ابتدا 10 درصد پول و بعدها 90 درصد آن را پرداخت می کنند. لذا ما به دنبال اصلاح این امر برآمدیم اما صدای خیلی ها درآمده است.
 
وی در خصوص اینکه برخی اظهار نظرات درباره نامعلوم بودن بودجه طرح های مهر ماندگار مطرح شده است، گفت: دولت هر گاه کار خوبی را شروع کرد عده ای تنها آن را کوبیدند و حتی گوش نکردند که دولت چه می گوید.
 
احمدی نژاد با بیان اینکه ما اعلام کردیم بودجه طرح های مهر ماندگار 170 هزار میلیارد تومان است که 60 هزار میلیارد تومان آن متعلق به امسال و سال آینده است، گفت: با این وجود عده ای این دو مورد را با هم ندیدند.
 
رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه دولت طبق بودجه مجوز دارد، اموال راکد را زنده کند، گفت: ما مشاهده کردیم که از دولت های گذشته پروژه های کلان زیادی باقی مانده و این برای دولت های آینده مشکل ایجاد می‌کند و حتی این امر موجب می شود که بودجه چهار سال اول دولت ها از قبل تنظیم شده باشد.
 
وی با اشاره به اینکه این اقدام نامردی از نظر دولت بود، تصریح کرد: معتقدم طرح مهر ماندگار خدمت بزرگی به ملت ایران است.
 
احمدی نژاد در همین زمینه توضیح داد: یکی از وزارتخانه ها، دانشگاهی دارد که امکانات آن به حدی است که می تواند بسته حمایتی دولت از صنایع را تامین کند لذا ما به این وزارتخانه دستور دادیم تا با فروش امکانات این دانشگاه هر چه سریعتر به صنعت کمک کند.
 
رئیس جمهور با تاکید براینکه بودجه عمرانی امسال دولت از فروش اموال تامین می شود، تصریح کرد: امسال قصد داریم 3 هزار و 600 هزار میلیارد تومان از اموال اضافی دولت را بفروشیم به بانک ها هم دستور دادیم اموال اضافی خود را هر چه زودتر بفروشند و به فعالان اقتصادی وام بدهند.
 
وی همچنین افزود: ساختمان های دولتی اضافه ای در کشور وجود دارد و هر کسی میزی در آنها گذاشته و ریاست می کند.
 
احمدی نژاد با بیان اینکه برنامه زیادی برای اصلاحات اساسی در کشور داریم، گفت: در چند مدت اخیر بانک‌ها اضافه برداشت هایی را از بانک مرکزی داشتند که به آنها دستور دادیم هرچه زودتر با فروش اموال خود بدهی ها را به بانک مرکزی پرداخت کنند.
 
رئیس جمهور در ادامه به سیستم بانکداری اشاره کرد و افزود: روش فعلی بانکداری در کشور گرفتار شدن در یک حلقه بی انتها است.
 
روش بانکداری فعلی مضر به حال اقتصاد کشور است
 وی با بیان اینکه روش بانکداری فعلی مضر به حال اقتصاد کشور است، تصریح کرد: سود ثابت ربا است. امروز اموال بانک های خصوصی پس از یکسال سه برابر می شود، این سودها از کار سالم اقتصادی نیست.
 
وی با اشاره به اینکه تورم امسال رشد کاهشی داشته است، گفت: نیمه دوم امسال تورم پایین می آید.
 
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه جلسات اصلاح نظام بانکی هر هفته ادامه دارد، تصریح کرد: بنده با دو نرخی شدن ارز مخالفم و معتقدم با اضافه شدن ارز بیشتر در باتلاق فرو می رویم.
 
احمدی نژاد همچنین تاکید کرد: امسال اصلاحات اساسی در اقتصاد کشور آغاز خواهد شد و در شورای عالی پول و اعتبار هم تصمیماتی در این زمینه اتخاذ شده است.
 
80 درصد بودجه هدفمندی سال گذشته را مستقیما به مردم دادیم
 
احمدی نژاد در بخش دیگری از این گفتگو، با بیان اینکه مدیریت اقتصادی کشور باید در دست دولت باشد، تصریح کرد: مگر خزانه دولت می تواند از سه نقطه مدیریت شود، البته دستگاه های دیگر می توانند وظایف خود را به نحو مطلوب انجام دهند.
 
احمدی نژاد گفت: ما به قانون و قانونگذار احترام می گذاریم اما قانونگذار نباید وارد اجرا شود و در اجرا دخالت کند اگر این مسیر دنبال شود، دچار مشکل می شویم.
 
رئیس جمهور کشورمان ادامه داد: من نمی خواهم کسی را متهم کنم اما مدام مباحثی مطرح می شود مبنی بر اینکه چرا بانک مرکزی بر قیمت ها نظارت ندارد اما من می گویم اجازه دهید بانک مرکزی مدیریت خود را اعمال کند.
 
وی خاطر نشان کرد: ما پیش از این اعلام کرده بودیم که اشتغال درست می کنیم. البته باید مدیریت اشتغال را دولت برعهده گیرد نه اینکه دیگران در مورد اشتغالزایی دخالت کنند.
 
احمدی نژاد گفت: دولت بخش های متعددی را مدیریت می کند، این حوزه ها نیاز به تفاهم دارند و این وظیفه دولت است که تفاهم ها بین دستگاه ها را انجام دهد. گفتگوهایی را با دستگاه ها و قوا انجام داده ایم و انشاءالله این مشکلات نیز برطرف خواهد شد.
 
رئیس جمهور کشورمان در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا فاز دوم هدفمندشدن یارانه ها اجرا خواهد شد، یا نه؟ به مزاح خطاب به مجری برنامه گفت: شما چه می گویید؟ آیا به نظر شما این قانون باید اجرا شود؟
 
وی گفت: آنچه مسلم است این است که این قانون باید اجرا شود. خوشبختانه گام اول با لطف امام زمان(عج) و دعای خیر مردم اجرا شد و ما با مشکلی مواجه نشدیم.
 
احمدی نژاد گفت: براساس قانون ما ظرف 5 سال باید این قانون را اجرایی کنیم اما باز شاهد و ناظر آن هستیم که دیگران درباره اجرای آن تصمیم می گیرند و مدام تصمیمات خود را بیان می کنند.
 
رئیس جمهور گفت: این وظیفه دولت است که قانون یارانه ها را اجرایی کند اجازه دهید بنده به عنوان مدیر وظیفه خود را انجام دهم.
 
وی گفت: مگر می توان در وظایف مربی تیم فوتبال دخالت کرد. مربی فوتبال به راحتی تیم خود را می چیند و تیم مورد نظر خود را هدایت می کند، ما به عنوان قوه مجریه هیچگاه در قانونگذاری دخالت نمی کنیم و این انتظار را نیز داریم که دیگران در وظایف دولت دخالت نکنند و همه باید پاسخگوی مسئولیت های خود باشند.
 
رئیس جمهور با بیان اینکه برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها در حال بررسی هستیم گفت: دنیا پذیرفت که روش ما برای اجرای این طرح عالمانه است.
 
رئیس جمهور با اعلام این خبر که دولت سال گذشته 80 درصد بودجه هدفمندی را مستقیما به مردم پرداخت کردیم گفت: 20 درصد باقیمانده را نیز صرف حمایت از تولید و بخش های تولیدی کردیم اما یک عده باز انتقاد کردند و این را قبول نکردند.
 
رئیس جمهور با بیان اینکه منتقدان گفتند که توزیع این میزان نقدینگی در میان مردم باعث تورم شده و مردم می گویند یارانه ها را پس بگیرید و قیمت ها را به قبل بازگردانید، خطاب به منتقدان اجرای قانون هدفمندی یارانه ها گفت: آیا اگر این هشتاد درصد را کم و به 30 درصد برسانیم بهتر بود؟ آیا خود این موضوع بیشتر باعث تورم نمی شد؟ این اصلا قابل قبول نیست و خود این افراد هم به این موضوع پی بردند، نباید اینگونه دولت را زیر سوال برد.
 
احمدی نژاد در ادامه در پاسخ به این سوال که منتقدین دولت معتقدند حق تولید در غالب یارانه ها به خوبی پرداخت نمی شود، افزود: بنده این دیدگاه را قبول ندارم و معتقدم دولت حمایت های خوبی از بخش تولید انجام داد. من با اینکه پول نقد یکجا انباشته شود، مخالفم چرا که معتقدم این کار فسادآور است، اما باید به این نکته اشاره کرد که ما در دولت تعرفه های واردات را بالا بردیم آیا این به منزله پرداخت بخش تولید نیست؟
 
وی گفت: یک عده به گونه ای صحبت می کنند که گویا بخش تولید تعطیل شده است من نمی دانم این مواضع برای چه بیان می شود، بدون شک تحریم ها مشکلاتی را بوجود می آورد اما این به منزله عدم فعالیت بخش تولید نیست.
 
رئیس جمهور کشورمان در بخش دیگری از این برنامه در پاسخ به این سوال که چرا در سال آخر دولت هیئت نظارت بر قانون اساسی تشکیل شد، اظهار داشت: من در ابتدا تصورم بر این بود که نیازی به تشکیل این هیئت نیست و می توان مسائل را با تفاهم حل کرد، اما دیدم برخی که از شخصیت های شاخص کشور هستند مواردی را بیان کردند که اصلا منطبق با قانون اساسی نبود و این نشان داد که آنها یکبار قانون اساسی را هم نخواندند.
 
احمدی نژاد با بیان اینکه نمایندگان مجلس قابل احترام هستند، افزود: نمایندگان مجلس نیز رای ملت را دارند اما نماینده کل ملت فقط رئیس جمهور است تنها کسی که نماد تصمیم ملت است رئیس جمهور است. رئیس جمهور هرجا چیزی بر خلاف قانون دید باید واکنش نشان دهد.
 
وی ادامه داد: موقعی که من این خلاف ها را دیدم نمی توانم سکوت کنم اما می بینیم که یک عده مدام واکنش نشان می دهند و می گویند رئیس جمهور خلاف قانون عمل می کند چگونه من می توانم چیزی را امضا کنم که کلا بر خلاف قانون اساسی است.
 
احمدی نژاد با بیان اینکه اداره کشور بر اساس قانون اساسی است، اظهار داشت: معتقدم اگر ساز و کارهای قانون را اجرا کنیم خیلی از مشکلات برطرف می شود از این رو این هیئت تلاش می کند موارد مهم را استخراج کند و آنها را به رئیس جمهور ارائه دهد تا رئیس قوه مجریه مکاتبات را برای اجرای هر چه بهتر قانون انجام دهد.
 
رئیس جمهور بار دیگر تاکید کرد: رئیس جمهور براساس وظایفی که برعهده دارد باید براساس قانون عمل کند و می تواند براساس همین قانون تذکراتی را ارائه دهد. من تذکر دادم اما یک عده مسخره کردند.
 
وی همچنین درباره اینکه دولت برای بازار ارز چه برنامه هایی دارد، افزود: دولت در این حوزه اشراف کامل دارد و دولت می خواهد تمامی موانعی که در این حوزه دیده می شود را برطرف کند.
 
احمدی نژاد اظهار داشت: البته اجرای برخی از برنامه ها طول می کشد، اما ما تمام تلاش خود را می کنیم تا بتوانیم چشم انداز خوبی را از بازار ارز ارائه دهیم.
 
رئیس جمهور کشورمان در بخش دیگری از این گفتگو درباره اینکه به دولت چه نمره ای می دهید، خاطر نشان کرد: دیگران در برگه دولت مطالب زیادی را نوشته اند و من باید این مطالب را تصحیح کنم تا بتوانم به دولت نمره دهم اما آنچه حائز اهمیت است آن است که همکاران من در دولت شبانه روز کار می کنند. ضمن آنکه هجمه های ناجوانمردانه ای به دولت می شود اما ما باز در قبال این هجمه ها سکوت می کنیم.
 
وی با بیان اینکه دولت دنبال قدرت نیست، تصریح کرد: ما حزبی نداریم و اعضای دولت نیز نه عضو حجتیه هستند نه منحرفند نه بهایی خائن نیز نیستند اما روی اصول خود ایستاده اند.  احمدی نژاد توجه به مردم، عدالت و پاکی را از اصول مهم دولت برشمرد.

 سکوت می کنم اما تسلیم نمی شوم
 رئیس جمهور کشورمان در ادامه گفتگوی در برنامه تلویزیونی شبکه اول سیما با بیان اینکه حملات به دولت به دلیل این است که ما ارزشها را حفظ کرده ایم، گفت: عنوان می کنند که ما منحرف شده ایم؟ ما از چه چیزی منحرف شده ایم؟
 
وی با بیان اینکه اگر 100 سال دیگر هم حضور داشته باشم به زیاده خواهان بله نخواهم گفت، افزود: ممکن است سکوت کنم اما تسلیم نخواهم شد.
 
رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که آیا هنوز هم اسامی که در سال 84 مطرح کردید در جیب دارید، گفت: من یک بار  اسامی را به قوه قضائیه داده ام.
 
احمدی نژاد در پاسخ به این سوال که در سال پایانی دولت است آیا این اسامی را اعلام نمی کنید، گفت: از کجا می دانید سال پایانی دولت است؟ دولت برای ملت است و ملت هم تا همیشه ماندگار است.
 
رئیس جمهور به بیان خاطره ای از برگزاری هفته دولت در سال گذشته پرداخت و گفت: سال گذشته در گرامیداشت هفته دولت در مکانی شرکت کردم و فردی در حال سخنرانی بود که در حرف های خود بشدت دولت را کوبید. بنده به آن فرد گفتم بی انصاف حداقل خوبی های دولت را هم بیان کن.
 
وی با بیان اینکه حتی لطیفه ای هم از این اتفاق در هیئت دولت مطرح کردم، خاطر نشان کرد: به فردی می‌گویند هفته دولت برای چیست؟ می گوید برای اینکه 51 هفته فحش بدهیم و یک هفته هم از دولت انتقاد کنیم.
 
وی در پاسخ به این سوال که آیا قولی دادید که عملی نشد، گفت: قول های پایه ای که مطرح کردیم در خصوص عملکرد صادقانه، دفاع از ملت و عدالت در مجموع محقق شد و توانستیم به اینها پایبند باشیم.
 
احمدی نژاد همچنین با بیان اینکه هفت طرح تحول اقتصادی در دست اجرا داریم، گفت: سه طرح تاکنون اجرا شده است یک طرح در مرحله اجرا است و سه طرح هم در آینده اجرا خواهد شد.
 
رئیس جمهور با تاکید بر لزوم شفاف سازی در عرصه اقتصادی گفت: ما همواره گفته ایم که همه باید مالیات بدهند اما باز عده ای داد و فریاد می کنند و نمی خواهند مالیات پرداخت کنند.
 
وی با بیان اینکه گردش اقتصادی کشور یک هزار و 200 میلیارد تومان است، تصریح کرد: با 8 درصد این مبلغ که از محل مالیات می تواند تامین شود، دیگر نیاز به فروش نفت پیدا نمی کنیم.
 
احمدی نژاد در بخش پایانی سخنان خود با تشکر صمیمانه از ملت ایران در طول برگزاری اجلاس سران عدم تعهد خاطر نشان کرد: بنده این اجلاس را به پای عظمت ملت ایران می گذارم؛ چراکه آنها بسیار زیبا همراهی کردند.
Share/Save/Bookmark
 
مهر
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۸:۵۴:۵۹
یه چیزیمی خوام بنویسم که خودمم نمی دونم مثبت بدم یا منفی!
این دولت واقعا پاک ترین دولت تاریخ است
(941407) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۵۶:۱۸
خدمات احمدی نژاد به ایران و ایرانی بعدها معلوم می شود. مطمئن باشید تاسف این همه هجمه علیه ایشان را خواهید خورد. (941714) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۲۱:۲۵
]چاپ پول بدون پشتوانه از سوی بانک مرکزی بدتر از ربا است اما ایشان هیچ مطلبی در این باب نگفت (941960) (moderator16)
 
Spain
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۳:۱۸:۱۸
کاهش ارزش ریال و فقر و بی اعتباری پول ایران را آن هم بخاطر طرح هدفمندی ریاضت کشی آمریکایی و هم بخاطرغنی سازی بی ارزش را هیچ کس نه از آیندگان و نه از مردم فعلی ما بر مقامات کشور نخواهد بخشید (942936) (moderator16)
 
مهدی
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۱۳:۰۶:۱۴
اگر غنی سازی بی ارزشه خوب چرا اینقدر برای غرب مهمه؟ (943503) (moderator22)
 
جمشید جم
۱۳۹۱-۰۶-۱۷ ۱۳:۴۲:۰۳
ببین برادر من
من نمیگم احمدینژاد از آسمان آمده ولی چیزهای که میبینم میگم
اول از خودم که شغل آزاد با درامد متوسط پایین دارم شروع میکنم
قبل احمدینزاد خانه نداشتم الان خانه دارم
قبلاپیکان وانت داشتم الان پزو دارم

برادرم که کارمندجزء قبلا 405داشت الان پرشیا داره
برادر دیگرم که در یک شرکت خصوصی کار میکنه قبلا خانه نداشت الان خانه داره
ا
افرادهای زیادی را میشناسم که قبلا ماشین ومخصوصا خانه نداشتند که الان هم خانه وهم ماشین دارندالبته افراد بسیار اندکی راهم میشناسم که ور شکست شده که بعضی ها را که تحقیق کردم خودشان دنبال عیاشی وخوشگذرانی بودند-
لطفا گذشته خودمان رابیاد بیاریم واگرهم مشکلاتی داریم واقعا دولت باعثش بوده یا خودمان
البته انتقاد سازنده باید باشد ما مردم لیاقت بیشتر از اینها را داریم اما همه کاسه وکوزه را سر احمدینزاد نشکنیم
از خودمانشروع کنیم دست به دست هم
بسازیم ایران رابرای بچه های عزیزمان

یا علی مدددددددددددددد (944177) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۴۷:۱۲
حتما که معلوم میشه.اگه یک فرد عوض 8سال دوبرابر آن یعنی 16 سال هم رئیس جمهور بشه نمیتونه خرابیهایی که او به بار آورده را اصلاح کنه.

این دولت به اندازه کل تاریخ نفت ایران درآمد داشته ولی مردم فقط تورم وگرانی این پولها را میبینند

در دولت آقای خاتمی که نفت 9 دلار که بعدها کمی بیشتر شد رفاه و آسایش مردم خیلی بهتر بود گرانی سرسام آور نبود کارهای بزرگ انجام شد مثل احیای فازهای پارس جنوبی ولی این دولت همین که مستقر شد کل عسلویه خوابیده و دولت قطر به اندازه چند برابر ایران برداشت میکنه در حالی که اگر طرحهای خاتمی ادامه مییافت ما الان چند برابر قطر برداشت میکردیم.

................................. (942049) (moderator16)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۸:۱۲:۴۷
اون موقع که رفا داشتیم میتونی بگی چی از دست دادیم!!!! انرژی هسته ای عزت ملت ایران است و ......... (943184) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۲۲:۵۷:۵۱
عزت ملت ایران جوانان پاکش هستن که این روزا باید خواب کارو مسکنو ازدواجو یه زندگی آرومو ببینن!اوناییش که یه کمی اعتماد به نفس دارن به افسردگی رسیدنو اونایی هم که ندارن به دام اعتیادو هزار جور برنامه ی دیگه. نمیدونم چرا هیچ کس دل به حال این عزت از دست رفته نمیسوزونهو به حالش خون گریه نمیکنه. (943885) (moderator22)
 
جمشیدجم
۱۳۹۱-۰۶-۱۷ ۱۳:۵۴:۴۵
بزرگواری میکنی برام مشخص میکنی جه چیزی از شخص شما کم شده طی این 7سال (944187) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۸ ۱۰:۴۷:۲۹
برادر سیاست میدونی یعنی چی ؟
یعنی همون که خاتمی داشت و این اقا نداره ما تو انرژی هسته ای در اون موقع به جایی رسیده بودم که اگر هم متوقفش میکردیم این علم بومی شده بود و چیزی از دست نمیدادیم حالام که متوقف نکردیم فقط تعداد ساترفوژ ما بیشتر شده و غیر اون هیچی جز تحریم و فقر و ... بدست نیاوردیم
پس گه سیاست اقای خاتمی را ادامه میدادیم شاید حالا حالمون بهتری بود
این یک واقعیت که این علم بومی شده و هیچ کس علما از ما نمیتونه بگیره حالا که به عقب نگاه میکنم میبینم میشود هم درا را نبست و با کشورها راه اومد درسته که این کشورا سخته باهاشون مذاکره ولی بهرحال حالا هم داریم مذاکره میکنیم ولی افسوس که .... (944781) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۸:۲۸:۲۹
باشه، باشه، همون که شما میگی (943198) (moderator16)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۴۲:۵۴
کارنامه و میزان موفقیت این دولت را باید با مقیا س های زیر سنجید و لی نکته مهم اینکه اول باید مطمن شویم هدف این دولت بهبود مشکلات زیر بوده ویا تشدید انها؟ اصرار این دولت بر اشتباهات مکرر در این زمینه ها و تشدید مشکلات میتواند بیانگر نکته مهمی شود که نیت اصلی بعض دولتمردان ان نیست که ما انتظار داریم و ادعای موفقیت انها در نیل به اهداف خودشان و پاک بودنشان در اجرای نیت واقعیشان حتی درست هم باشد، هر چند ان اهداف در موازات منافع نظام و مردم و کشور هم نباشند!:
-مقایسه شکاف بین نیروهای سیاسی غیر بر انداز کشور با قبل از 84
- مقایسه وضعییت سیاسی کشور در دنیا و روابط با کشورهای همسایه و شدت تحریمها و تهدید های خارجی با قبل از 84
-مقایسه وضع اقتصادی کشور علیرغم میزان بی سابقه دلارهای نفتی کشور با قبل از 84 (942216) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۳:۴۴:۴۷
بنده حدود 5 سال است همین نظر شما را دارم و معتقدم این اقایان به هیچ وجه دنبال بهبود اوضاع نیستند بلکه دقیقا برعکس در پی نابودی کشور و انقلابند. به لیست بالا موارد زیر رو هم اضافه کنید:
-ایجاد حس بدبینی و اختلاف حتی در بین نزدیکترین دوستان
-افزایش نرخ جرم و جنایت و آسیب های اجتماعی
-افزایش نارضایتی مردمی در بین مردم نه از دولت بلکه از نظام

جای تاسف است که مشاهده می کنیم انقلابی که امثال پدر بنده برای آن جلوی توپ و تانک رفتند امروز توسط آقایان در حال استحاله است و زمانه، زمانه قلب مفاهیم است. مفاهیمی همچون رفاه، آزادی، خدمت (942971) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۵:۰۳:۳۴
خدمات مظفرالدین شاه هم مشخص خواهد شد (942270) (moderator16)
 
ايراندوست
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۵:۱۸:۳۷
كاملا موافقم، نتيجه ي خدمات ايشان دردرازمدت مشخص مي شود (942318) (moderator16)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۰:۵۸:۰۱
احمدی نژاد اکنون باید کارنامه عملکرد 7-8 ساله اش را به مردم دهد ولی چون کارنامه ایی ندارد هنوز برنامه و وعده سر خرمن میدهد و مجری مامور هم که اجازه سوال کردن نداشت (943054) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۶:۴۰:۴۳
از الان معلومه نیاز به بعدها نیست ! (942445) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۹:۳۱:۳۲
درباره ارز آقای رئیس جمهور بسیار ضد ونقیض صحبت کردند
1- ایشان گفتند افزایش نرخ ارز بخاطر طرح هدفمندی نبود بلکه بخاطر یکعده بود که دسیسه کرده بودند که دستگیر شدند !

اگر بخاطر آنها بود چرا نرخ ارز به قیمت سابق آن برنگشت؟


2- ایشان گفتند که افزایش ارز بخاطر کم بودن سود بانکی نبود که عده ای می گفتند دیر عمل کردیم ما سود بانکی را بالا بردیم چرا نرخ ارز پایین نیآمد ؟

البته نگفتند که تورم فعلی بالای 60 درصد است نه 20 درصد و هنوز هم سود بانکی نسبت به تورم پایین است و باید سود بانکی سالانه نه 5 ساله به حداقل 60 درصد برسد تا قیمت ارز پایین بیاید !

3- و بلاخره ایشان گفتند که افزایش ارز بخاطر فشارهای بیرونی و تحریم ها است !

که باید گفت در واقع ما نتوانستیم تحریم ها را دور بزنیم (942695) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۷:۳۲:۰۱
دوستان عزیز اینقدر حرص وجوش نخورید این حرفهایی که شما میزنید درست اصلا شکی نیست اما ببینید درسطح جامعه ایران چند درصد مردم از این مسائل اطلاع وآگاهی دارند مشکل عدم آگاهی است قشر آگاه جامعه از مشکلات ودروغگوئیها مطلع هستند ولی چند درصد مردم به اطلاعات واینترنت وروزنامه و... دسترسی دارند؟ تا مردم معیار رای دهی آنها .....باشد همین آش وهمین کاسه ست. اصلا مردم خبر ندارند پارس جنوبی کجاست چکار میکنند میادین مشترک یعنی چه. بابا بی خیال............... (943161) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۷ ۰۰:۲۶:۵۹
درسته با شما هم نظرم ولی لطفا راه کاری ارائه دهید و نه صرفا ابراز ناامیدی کنید. این مملکت مال مردم است و خودشان باید نسبت بهم رحم و مروت داشته باشند. (943943) (moderator22)
 
محمد سعیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۹:۴۸:۱۳
سلام با تشکر

البته جناب دکتر احمدی نژاد برای ریاست جمهوری ایران خیلی زیاد است و الان که ادامه کار منع قانونی دارد.
لذا پیشنهاد می گردد ابتدا بعنوان رئبس جمهوری امریکا معرفی شود تا مشکلات اقتصادی امریکا را مرتفع کند و همزمان یکی از دوستان ایشان رئیس جمهور ایران باشد . سپس مدیریت کل جهان را به ایشان بدهند تا مشکلات اقتصادی کل جهان حل شود. (942725) (moderator16)
 
علی
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۳:۰۸:۳۱
انشاالله اون دنیا جواب پس میدن از این همه خدمات ارزنده !!! (942928) (moderator16)
 
صادقی
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۹:۱۲:۴۶
شما حقیقتا حالتان خوب است . خووووووووووووووب (943239) (moderator16)
 
امیر
۱۳۹۱-۰۶-۱۸ ۱۳:۴۹:۱۸
واقعا"درست گفته چون یکی ازنشانه های روشن آن درحال حاضر مشکلات کنونی زورگویان اروپایی وآمریکا واسرائیل است زیرادیگر نمی توانند از مابهره برداری کنند وامتیاز بگیرند (945002) (moderator22)
 
دلباز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۰۳:۳۹
این دولت پاکترین دولت تاریخ در کل تاریخ دنیاست. البته تمام حافظه از مغز این دولت پاک شده. (941732) (moderator22)
 
-------
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۲۴:۵۴
یا دولت های گذشته رو ندیدی و ریاستشونتجربه نکردی یا شایدم تجربه کردی ولی از حافظه شما !!! پاک شده!! (941969) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۵۰:۱۸
مطمئن باشید که تاریخ از احمدی نژاد به نیکی یاد خواهد کرد. (942060) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۸ ۱۳:۴۹:۱۱
تاریخی را که ادمهای نان به نرخ روز خور بنویسند بله ولی تاریخی که واقعا تاریخ باشد نه . امثال مثلا استاد معتضد به نیکی ازشما یادخواهند کرد ولی مردم ..........؟ (945001) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۶:۱۲:۲۳
منظورش ماقبل تاریخ است . « ماقبل » در تایپ از قلم افتاده و بدینوسیله اصلاح میشود . (942395) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۰۳:۵۶
یک سوال:

سال دیگر این موقع، احمدی نژاد چه سمتی را در ایران دارد؟؟ (941734) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۳۸:۲۷
سلام
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی
عضو...
عضو... (941829) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۷:۳۳:۴۹
یک سوال: چرا خاتمی بعد از ریاست جمهوری هیچ سمتی ندارد؟ (943164) (moderator16)
 
خسته
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۲۱:۱۹
این جور که حرف میزد و میخندید و مجری هم خوشحال بود فکر کنم قراره حالا حالا ها رئیس جمهور بمونه !!!!!!!!! جون داداش فردا صبح واسه اقامت در یک کشور یگه اقدام کنیم اینجا دیگه نمیشه موند .... (941959) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۲:۵۰:۴۷
اگه ویزا گرفتی به ما هم بگو ... (942914) (moderator16)
 
حسين
۱۳۹۱-۰۶-۱۷ ۱۷:۲۸:۱۸
خوش اومدي وطن فروش
برو كه ديگه بر نگردي (944288) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۵۱:۰۳
ایشان احتمالا مشاور رییس جمهور خواهند بود. (942061) (moderator16)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۱۶:۵۲
فردی که با آتو هایش باز هم به قانون شکنیهایش ادامه خواهد داد، البته اگر تا انموقع ایران را به جنگ ونابودی نکشانده باشد! (942150) (moderator16)
 
احمد عسگری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۰:۲۳:۲۰
متاسفم در ایران آدمهایی هستند که قدر خدمتگزارانش را نمی داند ولی چیزی که من میدانم یا شماخوابید یا خودتان رابه خواب زده اید اگر عزتتان را می خواستید اینقدر ذلت نمی طلبیدید به گفته امام حسین (ع) اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید
احمدی نژاد در قلب ماست و ما تا زمان یکه ایشان خدمتگزار مردم و مطیع ولایت است حمایت می کنیم ایشان ایران را در جهان سر افراز نمودند (943024) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۷ ۰۰:۲۸:۵۶
آقاجان خوابی نیستی شما، خودتو به خواب زدی. نمیشه بیدارت کرد (943946) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۴۶:۰۹
استاد آمار در دانشگاه ها (942225) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۵:۰۹:۰۰
جواب این است: ایشان را با حقوق مکفی بازنشسته کنید و کار دادن به ایشان را ممنوع کنید. ورود ایشان به هر اداره و کارخانه و مسجد و دانشگاه را ممنوع کنید. فقط بگذارید توی میدان هفت حوض نارمک کنار حوض بنشیند و یک نفر را دوروبر ایشان بگذارید تا دست به سیاه و سفید نزد. به این ترتیب وقتی ایشان کاملاً با ایران عزیز قطع رابطه کرد! احتمال می رود که نفر بعدی بعد از دویست سال ایران را برگرداند به هشت سال قبل که خاتمی عزیز صندلی قدرت را ترک کرد. (942287) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۲:۳۴:۱۱
انگار «خاتمی عزیز»! حسابی بهتون رسیده. واقعاً هم یزد و اردکان تو دورۀ خاتمی حسابی دگرگون شد و کلی اردکانی پاشون به سیاست باز شد. اما متأسفانه سیاست قبیله‌ای خاتمی برای بیشتر نقاط کشور چیزی جز سیاست‌بازی و مدیران غیربومی و فساد چیزی نداشت.
یاد پروندۀ فساد کرسنت به خیر... (942894) (moderator16)
 
بازنشسته
۱۳۹۱-۰۶-۱۷ ۱۳:۴۴:۱۵
نوع سخن گفتنت خیلی شبیه نخبگان منتخب است. (944180) (moderator22)
 
شهروند
۱۳۹۱-۰۶-۱۸ ۰۱:۵۴:۵۷
به جون هرکی دوس داری اسم 2تا از کارهایی که آقای خاتمی واسه اقوامش کرده را بگو.مثلا رییس دفترش از اقوامش بود؟؟؟؟؟... (944554) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۸ ۰۹:۲۷:۵۷
یاد سه هزار میلیارد هم به خیر (944677) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۸ ۱۰:۵۴:۴۶
همش کلی گویی بدون سند ومدرک از خاتمی
ولی اگه گوش شنوا داری برو تو خیابون تا مردم بت بگند جز جز کارای اشتبا اقای دکترا اگرم که نداری پس حق داری بگی این حرفا را (944786) (moderator22)
 
اندی وارهول
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۸ ۱۷:۰۹:۱۴
آقا چرا توهین میکنی؟
مگه ما ساکنین شرق تهران و نارمک چه هیزم تری به شما فروختیم؟
خب بره همون ارادان بغل واحدهای نیمه کاره‌ی مسکن مهرش بشینه (945275) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۶:۱۳:۰۱
یکی از اعضای تشخیص مصلحت . (942398) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۶:۴۱:۲۶
سال دیگه نماینده مدیریت جهانی سازمان ملل و رئیس بانک جهانی !!!! (942449) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۷ ۱۲:۰۷:۵۰
خدا به داد بانک جهانی برسه (944113) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۳:۵۴:۴۲
احتمالا با پاسخ ايشان لابد رئيس جمهور سه باره هستند ديگه. خيلي نگران قانون اساسي هم نباشيد براي اون هم يه فكري ميفرمايند. البته با دقت نظر ميتوان استثنا قانون هم پيدا نمود!!! (942983) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۲:۲۷:۲۵
دبیر کل سازمان ملل (943111) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۱۵:۳۵
شما لازم نیست بگید خود رئیس جمهور در مصاحبه اش آن را گفت.نشانه های دولت پاک چیست؟دروغ فریب فرافکنی نپذیرفتن تقصیرها و انداختن آن به گردن افراد موهوم .دادن آمارهای دروغ برای بهتر نشان دادن اوضاع

در مورد آمارهای دروغ مثل تورم باید گفت که اکثر افراد جامعه به صورت علمی اینجور چیزها را نمیفهمند چون سواد ندارند ولی با پوست و خونشان بهتر از رئیس جمهور آن را میفهمند و میدانند که رئیس جمهور دروغ میگوید تورم بالای 50 درصدی را میگویند 23/6 درصد تازه در بعضی چیزها مثل مسکن شاید بالای 100 درصدباشد

خدا تو خود شاهدی که شأن ملت ایران این نیست مردم ایران تحمل زیادی دارند ولی بی کفایتی مسئولین این مسائل را پیش آورده مردم انقلاب را جنگ را با سربلندی گذراندند همراه مسئولین بودند این دولت به اندازه کل تاریخ نفت ایران درآمد داشته ولی از آنها مردم فقط "رانی آن را میبینند.

خدایا مدت باقیمانده از عمر این دولت را زودتر به پاین برسان (941764) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۳۹:۲۵
رای 63 درصدی (942020) (moderator16)
 
اویلر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۶:۱۶:۰۴
در ریاضیات و آمار اگر ارقام خیلی بزرگ باشد گاهی از لگاریتمش استفاده میکنن . این آقا هم اگر میگه تورم یک رقمیه ، منظورش اینه که لگاریتم نرخ تورم یک رقمیه ، واژه ی « لگاریتم » به قرینه معنوی حذف شده . (942404) (moderator16)
 
علی
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۶:۴۸:۱۲
دوست عزیز دعایت بجا ولی فقط یه اشتباه کویک داره. تا این وضعیت هست احمدی نژاد ها در راهند. این بره یکی بدتر از این می آد جاش. ما تا خودمون را اصلاح نکنیم باید بپذیریم لیاقتمون همین هاست. وگرنه خداوکیلی برآیند جامعه ما احمدی نژاده؟؟؟؟؟؟ (942467) (moderator16)
 
بیسواد
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۸:۵۹:۱۰
یادتون باشه که 13میلیون نفر بهش رای داده بنابراین نگید حق ملت ایران این نیست (942668) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۲:۳۰:۴۷
تو باور داری؟ (942890) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۳:۵۰:۱۶
شیطون خوب حرفتو در قالب این کامنت زدی ها بلا (942977) (moderator16)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۱:۰۵:۴۰
باز هم حرف های تکراری و استدلال های فرافکنانه و کلی گویی های شما عزیزان در مورد دولت. من نمیگم دولت پاکه گل بلبله عالیه. اما چرا وقتی در زمینه ای تخصص ندارید بقیه را به اشتباه می اندازید. کدام افراد موهوم.خیلی هایشلان را به راحتی حدس زدم چه کسانی هستند. حرفتان در مورد درامد نفتی ایران مزحکانه بود چون هزینه ها را در نظر نمی گیرید.تحریم ها را در نظر نمیگیریدخیلی چیهای دیگر را در نظر نمیگیرید. این یعنی بسیار کوته بینی.ازمسئولان دوراندغاع مقدس سخن گفتید که جای توضیح نیست.لطفا به سلسله عملیاتهای اواخر جنگ نظر بیندازید در مورد امکانات ان عملیلات ها و نتایجشان که بیشتر در خاک عراق بود تحقیق کنید. ملت ایران با ابرو و خون خود سربلند بیرون آمد.
خدایا ظهور منجی بشریت را برسان (942826) (moderator16)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۰:۲۷:۳۷
منظورشان مضحکانه است! (943029) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۳:۳۷:۳۴
جالبه که اشاره ای در مورد حرفهای تکراری و بی سر وته احمدی نژاد نمی کنی (943134) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۲:۳۳:۰۹
دو سال پیش گفت تا دوسال دیگه مشکل مسکن حل میشه!!!! حل شد؟ نشد!

کی به روش آورد؟ کی باز خواستش کرد؟ مجلس خفتگان که میگن شماهایید آقای توکلی!!!!

اگه شما ازش جواب می خواستید هر چی به ذهنش میرسید به زبون نمی آورد (942893) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۱۰:۴۱:۲۹
به نشانه های یک دولت پاک احتمالا بتوان این ها را هم اضافه کرد:
برچسب زدن به این و آن- ایجاد بی انگیزگی و فساد در سازمان های دولتی- از میدان خارج کردن نیروهای دلسوز و کارامد- انتصاب گسترده افراد بی کفایت بر مناصب و پست های دولتی- آمار سازی- دشمن تراشی و تحریک دشمن- رانت خواری و توزیع مناصب دولتی میان اطرافیان- رمالی در سیاست- تخریب منابع طبیعی... (943340) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۲۳:۰۶:۱۸
اتفاقا مسکن در دو سال گذشته 100 درصد افزایش نداشته ولی بقیه اقلام مانند خوراکی ها تا بالای 120 درصد افزایش داشته یا خودرو یا پوشاک یا لوازم تحریر و بهداشتی یا مصالح ساختمانی بسیار چالب هست در ایران قیمت یک کیلو گردو 35000 تومان !
و حقوق یک کارگر 400000 هزار تومان یعنی حدود 11.5 کیلو گردو ! و در آمریکا حداقل حقوق یک کارگر با کم شدن مالیات 2000 دلار و یک کیلو گردو حداکثر 10 دلار یعنی 200 کیلو گردو

حقوق یک کارگر در ایران 11.5 کیلو گردو
حقوق یک کارگر در آمریکا 200 کیلو گردو

حقوق بیکاری که اصلا با ایران ، چی جوک گفتم ! (943895) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۷ ۱۷:۴۳:۱۴
خدايا از عمر اين دولت بکاه و بر عمر ما بيفزا آمين. (944295) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۲۲:۵۷
این آقای مرتضی حیدری با این مصاحبه هایی که با احمدی نژاد انجام می دهد، نام

خود را در تاریخ ثبت کرده است. ایشان که نردبانهای ترقی را خیلی به سرعت طی

نموده اند و با سوال ها و لبخندهای ملیح خود در طول مصاحبه، درجه آمپر بینندگان

را به شدت بالا می برند، بی شک نماد صدا و سیما در این چند سال اخیر بوده اند

و به عنوان چهره ماندگار در اذهان مردم باقی خواهند ماند. (941785) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۵۲:۱۱
آقای حیدری مجری توانمند و با دانشی هستند. لطفا ایشان را داخل این بازیها نکنید. (942071) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۳:۵۱:۳۵
ایشون خودشون جزوی از این بازیند عزیزجان (942978) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۹:۴۱:۰۲
هستند اما به خاطر لقمه ناني. از سوالات چالشي از رييس جمهور پرهيز كرد. (943274) (moderator16)
 
آبدیده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۶:۲۳:۲۵
حیدری آدم با هوشیه . میدونه داره چی کار میکنه . مهم اینه که تو روشن بشی. اون هم همینو میخواد . اون لبخند هم ناشی از حس رضایت از حسن انجام کار هست واز این که طرف داره با جوابهای غیر منطقی خودشو ضایع میکنه ، نه اینکه طرف کارشو درست انجام داده یا داره راست میگه ! کمی دقت کن .ضمنا یه چیزی یادت باشه . زمان حکومت عباسیان بر ایران ، برمکی ها به دربار راه پیدا کردند و کم کم اوضاع امور را در دست گرفتند . در طول تاریخ همین طور بوده .اگر افرادی مثل حیدری توی دستگاه نفوذ نکنند ، کی میتونه سوالی مطرح کنه که .... ؟ (942416) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۲:۵۲:۳۰
اقا مشکل مجری نیست (942915) (moderator16)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۳۰:۳۷
مهر عزیز جوابتون رو مردم با مثبت و منفی هاشون دادن.
راستی دیشب یکی نبود به احمدی نژاد بگه شما که طاقت انتقادات داخلی رو ندارین و اونها رو مداخله در مدیریت داخلی میدونین چطور به مدیریت جهانی خرده میگیری و میگین شده یک طرفه و یکی دستور میده بقیه باید اجرا کنن!خوب شما هم مثل همون هایی دیگه. (941809) (moderator22)
 
مهدیه
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۴۱:۰۴
دادش این فقط مردم نیستن که مثبت و منفی میدن . خود الف هم رای میده زیاد هم رای میده!

می خواهی بچاب میخوای نچاپ (942029) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۳۰:۴۵
پاکترین؟!!! به این حرفها یک ریال هم نمیدن.این حرفها برای مردم نون شب نمیشه مردم از شعار و حرف خسته شده اند مردم عمل میخواهند.عمل عمل عمل عمل عمل باز هم عمل ................................................عمل عمل عمل (941810) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۶:۴۳:۲۵
پاک یادت نره (942452) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۴۲:۰۰
ازتجمل اين دولت پاك جانم به لب آمد... (941840) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۴۶:۵۹
من یک جمله از این مطالب رو نخوندم ولی با توجه به تیتر فقط همینو بگم که از قدیم گفتن مشک آنست که خود ببوید... (941862) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۳:۵۴:۲۶
بنده هم 2 سالی هست که وقت عزیزمو صرف این حرفای حاجی نمی کنم و فقط از ملت میشنوم و با خوندن این متن هم سرخودمو درد نیاوردم و اعصابم رو از شنیدن حرفهای ناحق، نادرست و ناروا خرد نکردم (942982) (moderator16)
 
Sweden
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۵۴:۲۱
آقای توکلی این آشی که که شما اصولگرا ها پختید پس سعی نکنید که خودتونو بی گناه وجدا از احمدی نژاد بدونید. با اینکه انتشار نمی دید ولی گفتم که بدونید شما ها از احمدی نژاد کمتر مقصر نیستید (942243) (moderator16)
 
بابای فرنود
Netherlands
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۵۶:۰۲
فرنود بجای خاموش کردن ماشین لباسشویی بپر این تلوزیون رو خاموش کن ، اعصابمو خورد کرد!!!! فرنود..... (942248) (moderator16)
 
babak
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۵۶:۳۵
سلام :
اين قصه سر دراز دارد.
عاقبت اين نردبان افتادنيست.
منيت ماهيت انسان را از بين مي برد
اگر ايشان كامل بوده و حال ما چنين است پس واي به حال نا كاملان
اگر كاملي و پاكي در اين حد هست كه ما نمي بينيم پس به شعور شما شك بسيار وارد است.
گويي با يك عده احمق صحبت مي كنند و مردم نمي دانند پاك و ناپاك و پيشرفت يعني چه ؟ (942251) (moderator16)
 
mina
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۵۹:۰۸
شاید به این علت پاکترین دولت است که بیشترین حجم مواد شوینده وارد کشور شده!!!!!!!!!! (942262) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۵:۰۳:۲۶
آخه با این همه گند کاری و اختلاس و تورم و گرانی چطور می تونید همچنین حرفی بزنید. نگاهی به کامنت ها و مثبت و منفی ها بندازید خودتون می فهمید .یعنی همه خامند یر از شما ها (942268) (moderator16)
 
استاد راهنما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۶:۱۱:۰۲
بذار من کمکت کنم. منفی بده . (942390) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۶:۱۱:۴۳
درود بر شما برادر عزیز (942393) (moderator16)
 
شهروند درجه 2
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۷:۱۶:۰۴
این فقط یک ادعاست مردم باید بگویند ولی من از این دولت وسیاست های او بسیار آسیب دیده ام (942532) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۷:۵۵:۴۲
در اين هفت سال تنها احساسم افسوس بود
و فكر ميكنم جامعه ما فرصتهاي زيادي رو براي پيشرفت از دست داد اميدوارم در اينده اين اوضاع تكرار نشه (942597) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۹:۴۳:۰۵
توي اين 7 سال جز افسوس خوردن و حرص خوردن و اعصابم خرد شدن چيز ديگه اي نبود. موهاي سرم توي اين 7 سال كلي سفيد شد . خدا از باعث و باني اين 7 سال نگذره. (943276) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۰:۰۶:۲۳
جان من ، جان من ، جان هرکی دوس دارین فقط یکی ازش بپرسه هی میگی بعضیا بحران ایجاد میکنن بعضیا نمیذارن دولت کار کنه بعضیا ...... اولا این بعضیا کیا هستن و کجان؟
دوما وقتی به مردم اون وعده های قشنگ رو میدادی این بعضیا تو فریزر بودن و نمیدیدیشون؟
سوما تورو خدا هشت سال بسه....دیگه نهههههه..ای خدا.... (942758) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۲:۱۵:۱۵
جان من اقای رییس جمهور از سال 84 تا حالا چرا نام ان عده را که در جیب دارید به مردم نشان نمیدهید شما که دم از قانون و قانونمندی میزنید و فکر کنم بر اساس همان قانون اگر میدانید فردی تخلف کرده ان هم در سطح ملی و به نهادهای مسول ا طلاع ندهید هم دست انان تلقی خواهید شد (942874) (moderator16)
 
لربخت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۱:۱۰:۲۳
من به نمایندگی از میلیونها ایرانی که به اینترنت دسترسی ندارند مثبت میدهم. (942830) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۱:۱۱:۱۴
جدا این احمدی نژاد مردم رو چی فرض کرده ؟ (942831) (moderator16)
 
رها
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۱:۱۲:۵۲
کارهای احمدی نژاد اونقدر مثبته که آدم به منفی بیشتر امیوارتر میشه !!! (942832) (moderator16)
 
برهما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۳:۰۸:۵۶
سوگند به وحدانیت الهی
سوگند به پاکی و سوگند به اصل خویش .....

سوگند میخورم که لفظ هجمه های زیادی علیه دولت است رئیس جمهور درست گفت
احمدی نژاد اشتباهات زیاد زیاد زیاد داشته اما همین اینوری ها(یه مثال خیلی کوچیکش مالکین دانشگاه آزاد میتونم نام ببرم که همه میشناسیم به خاطر ادامه چپاول کلی دروغ پردازی کردند) و بسیار هجمه های دیگه از اینور و از اونور.

خواهش میکنم خواهش میکنم قبل از هر اقدامی نقد دو طرفه بخونیم و بدون غرض ورزی رفتار کنیم (942929) (moderator16)
 
شهروند درجه 2
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۷:۵۵:۳۳
اگر پاک است بگویید فکری هم به حال لبنیات از نوع پاک بفرمایند (943176) (moderator16)
 
mina
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۹:۰۸:۰۴
خلاصه بیانات ایشان:

1- سیاست دنیا داغون است و من در حال اصلاح آن هستم.
2- برخی حرفها از بعضی از افراد داخلی باعث ایجاد تنش در دنیا میشودوصدالبته حرفهای من همیشه صلح طلبانه بودن و مداخله نیست.
3. عده ای در زمینه اقتصاد چرخ لای چوب دولت میگذارند. البته با تدابیری که داریم تا چند روز دیگر نرخ تورم را به 50- میرسانیم.
4- رییس جمهور نوکر و جاروکش و ..... استخدام نمیکند.
5- به همه بانکها دستور داده ام که مانند بانک ملی اقدام و اقای خاوری را الگوی خود قرار دهند.
6- در مورد فساد اقتصادی هم اول به پسر خود دستور دادم...... . حالا ایشان در کیش در حال گذراندن دوره دکترا هستند و تز دکترای ایشان روشهای فساد اقتصادی میباشد.
7- به یاری خدا تتمه پول مردم را با استفاده از بسته مالیاتی خواهیم گرفت و در قالب یارانه به آنها خواهیم داد.
8- الف را هم به زودی فیلتر خواهیم کرد. (941414) (moderator22)
 
يوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۱۰:۵۶
با سلام واحترام به همه
من خودم حدود 10 سال احمدی نژاد را می شناسم خیلی هم بهش انتقاد دارم ولی از طرفداراشم و به ایشون رای دادم همیشه سعی می کنم انتقاد سالم و بی غرض و بدون تعصب از ایشون واطرافیانشون داشته باشم ولی حق را هم همیشه با تمام هزینه هاش که برام داشته در باره احمدی نژاد گفتم در مورد مطالب بالا وتخریب هایی که در باره ایشون صورت می گیره بعد از کلی تحقیق به این نتیجه رسیدم که لیاقت ما ایرانی ها همان هاشمی و موسوی و خاتمی هستند نه بزرگوارانی مثل احمدی نژاد که صبح تا شب برای امور کشور کار کنند بعد یه عده زالو صفت که حتی برخی از اونها یادشون رفته که با پرچم احمدی نژاد وارد مجلس شدن و قدرت پیدا کردن صبح تا شب تو کار مردم ونظام و دولت خدشه وارد می کنن و همه رو می اندازن تقصیر احمدی نژاد ایشاالله ای 8-9 ماه هم از این دولت تموم بشه ببینیم با رفتن ایشون مملکت گلستان میشه؟؟؟ که همه تمام مشکلات کشور را به گردن دکتر احمدی نژاد می اندازن .....اگه واقعا همه ما مسلمان واقعی باشم باید به ایشون کمک کنیم تا مملکت اسلامی همیشه سر بلند باشه نه اینکه کم کاری های خودمان و فتنه ها را و... را تقصیر ایشون بندازیم ودلمون هم خوشه باشه که الان ایشون تو یه موقعیتی هست که نمی تونه جواب بده یا برخورد کنه ...ولی یادمون نره خدایی هم هست .... ولی خلاصه اینکه من بعد از احمدی نژاد خیلی از دولت بعد انتظاری ندارم چون معتقدم احمدی نژاد یه دونه بود بعد از ایشون کسی نمیتونه مثل ایشون کار کنه خیلی هنر کنه یه قانون اساسی رو می گیره دستش وبه مردم میگه طبق قانون کل وظیفه من اینه هر مشکلی هم که پیش بیاد با قوه های دیگه میشینن مصلحت اندیشی میکنه..... (941931) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۳:۱۴:۳۴
با این نظر کاملا" موافقم که احمدی نژاد فقط یک دونه بود در تاریخ ایران! (942932) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۲:۲۵:۳۷
امیدوارم همین یه دونه باشه. واقعا هیچ دولتی نمیتونه کارای ایشونو جمع کنه. (943109) (moderator16)
 
نا شناس
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۸:۲۳:۳۸
این چه حرفیه دوست من؟ زیر پرچم احمدی نژاد اومدن به مجلس یعنی چی؟ مجلسی با رای مردم شدِ مجلسی. نماینده مردمِ نه کاسه لیس رئیس جمهور! باید انتقاد کنن مردم هم که متوجه خواهند شد جه انتقادی رواست چی نیست
اگه انتقادات نارواست پس چرا این همه ناراضی وجود داره؟ اینها درک ندارن؟؟ (943193) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۷ ۰۰:۳۵:۲۲
البته ناراضی ها متفاوتند. برخی از ملت فقط آزادی رو میفهمند و برخی معیشت و نان را و برخی پست را و برخی مقدسات را و برخی هیچ. و هر کس برای آنچه میفهمد فریاد بر می آورد. لذا تصور اینکه این همه ناراضی لزوما ضد حاج محمودی احمدی نژاد هستند یک نگاه ساده اندیشانه و نادرست است. (943948) (moderator22)
 
mina
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۹:۰۱:۰۵
برادر محترم!
ویرانه ای که ایشان درست کردند حالا حالا ها کار داره تا درست بشه . من موندم کی میخواهیم واقعیت ها را بفهمیم. سری بعد هم شما به ایشون رای بده!اصلا ببرش خونه خودتون! (943227) (moderator16)
 
كاوه
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۱۰:۱۵:۲۳
اين هم حرف جيد طرفداراي اجمدي نژاده كه چون هيچ دفاعي ندارند ،‌ميگن بگذارين ببينيم نفر بعدي چه گلي به سر اين مملكت ميزنه .

جناب دكترِ ، اونقدر شاهكار داشتند كه نفر بعدي ، حالا حالا ها بايد كار كنه تا اونهمه شاهكارا رو جبران كنه ! (943313) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۲۷:۲۷
احسنت با این هوشت.باید آنالیزور تیم ملی بشی (941981) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۹:۱۰:۰۶
در مجموع خوب صحبت کرد. متشکرم.
اما تا آنجا که یادم است جمله دوم مطلب زیر را احمدی نژاد نگفت.
رئیس جمهور همچنین با تاکید بر اینکه ۴ نفر، بیش از ۴۰ سال است که خوراک دام وارد می کنند، گفت: این ۴ نفر ابتدا ۱۰ درصد پول و بعدها ۹۰ درصد آن را پرداخت می کنند. {{ "لذا ما به دنبال اصلاح این امر برآمدیم اما صدای خیلی ها درآمده است."}}
شاید بقیه اش را بخوانم بازهم اشتباه داشته باشد. (941415) (moderator22)
 
فرزند ایران
Canada
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۹:۴۸:۳۰
جون من با دقت بخوان ببین در مورد نصف شدن ارزش پول ملی در چند ماه گذشته آن هم در حالی که ایشان فرموده بودند که ارزش دلار کمتر از 800 تومان است ، چیزی نگفتند ؟؟ (942727) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۲:۱۸:۱۹
ای کاش ایشان نام همان 4 نفر را میگفتند تا همه بدانند یکی از همان اقایان داماد یکی از مسولین هستند که همه مردم خوب ان را میشناسند (942877) (moderator16)
 
احمد
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۳:۴۱:۱۶
خود ایشان که اشاره کرد آن چهار نفر را که به سیستم بانکی کاملا مطلع بودند کنار گذاشتند و یک عده ناوارد را جایگزین کردند و همین شد که سیستم ورود غذای دام و طیور بهم خورد و بقیه ی قضایا . (942964) (moderator16)
 
ايراني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۹:۱۴:۴۷
همانطور كه قابل پيش بيني بود در بحث مشكلات اقتصادي و سياسي كشور، عالم و آدم مقصر بودند بجز دولت!!! (941423) (moderator22)
 
احسان
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۹:۱۵:۳۴
دیگه از کلمات تکراری و بی معنی: مدیریت جهانی ، پاک ترین دولت تاریخ بشریت، عدالت و عدالت محوری ، مهرورزی، پائین بودن نرخ تورم و بی کاری، بالا بودن رشد اقتصادی و رفاه اجتماعی، موفقیت در عرصه تکنولوژی و تولید، ثبات اقتصادی ، و...........
حالم بهمممممممممممم میخخخخخخخوره . (941426) (moderator22)
 
Ehsan
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۱۵:۴۶
رودخانه زلال ملت رو جا انداختی (941766) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۹:۱۸:۴۲
مدیریت جهانی پدر مردم را درآورد. با این تیکه خیلی موافقم. به خصوص پدر مردم ایران را! ای کاش به جای مدیریت جهانی کمی مدیریت وطنی بلد بودیم. (941430) (moderator22)
 
فرزند ایران
Canada
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۹:۵۱:۳۷
واقعا" حیف است که جهانیان از این نعمت و مدیریت محروم هستند ، ای کاش می شد ایشان به جای اداره دولت ایران ، کارهای جهانی می کرد به فرهنگ و اقتصاد ایران کاری نداشت. (942734) (moderator16)
 
ali
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۹:۲۳:۵۳
اجازه آقا ما بگیم؟...... خیلی بی کارید که به حرف های این بابا گوش دادید! واقعا بعد از 7 سال هنوزم؟... می شه شما که اسم خودتونو متفکر گذاشتین بگین چی رو تفسیر می کنین؟( علی 4 ساله از تهران) (941435) (moderator22)
 
علی
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۹:۲۸:۳۹
چرایک مجری واقعی برای مصاحبه نمی گذارند ؟ فرق این مجری با مجسمه چیست فقط لبخند بی معنی! (941437) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۴۲:۳۶
اون بنده خدا که کاره ای نیست مجبوره.
به خدا بعد از هر مصاحبش یک ماه مرخصی استعلاجی میگیره می ره استراحت کنه (942211) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۲:۲۰:۵۶
البته که به زور به اقای حیدری دکترا میدهند و به سفرهای خارجه هم البته به زور میفرستند و هزاران مورد دیگر که ای کاش به ما هم با زور بدهند (942881) (moderator16)
 
حسن
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۷:۴۰:۴۴
صدا و سیما مثل اقتصاد ورشکسته ی ما ورشکسته است.وقتی پولش و از بیت المال مردم می گیره .نتیجه اینه .وصل به باند قدرت.نگران تعداد مخاتبانشم نیست. (943168) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۵:۰۴:۵۲
صدا و سیما خلع سلاح است (942272) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۶:۳۱:۳۲
اگر بیشتر دقت کنی معنی لبخند را متوجه میشی . (942430) (moderator16)
 
فرزند ایران
Canada
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۹:۵۲:۵۲
اقای احمدی نژاد چرا با خبرنگاران داخلی مصاحبه غیر فرمایشی نمی کند ؟؟؟؟ (942739) (moderator16)
 
آپاراتچی
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۱۷:۲۸:۰۰
فرض کن مصاحبه هم بکنه
1- همی سوالات از قبل طرح شده ، بازبینی شده ، فیلتر شده
2- مصاحبه اینطوری ، زنده پخش نمیشه .
3- بعد از مصاحبه جندبار دیگه بازبینی میشه و قسمتهایی ازش زده میشه . (943721) (moderator22)
 
حقگو
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۹:۲۹:۳۴
ضمن تبریک به ایشان برای اعتماد به نفس زیاد !خدمت ایشان بفرمایید ما جارو کش نمیخواهیم ملت مدیر میخواهد
به امید روزی که مدیران اشتباهات خود را پذیرا باشند (941438) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۷:۰۳:۵۷
اگر خودشون دوست دارند جاروکش باشند ، چه اصراری دارید که مانع بشید؟قبوله که رشته ی تحصیلی ایشون با جاروکشی خیلی مناسبت نداره .در کشور ما لازم نیست ارتباطی بین شغل و رشته تحصیلی وجود داشته باشه . همین که استعدادش را داشته باشید کافیه . برای نمونه میتونید به رشته تحصیلی خیل از مدیران کل نظری بندازید . (942501) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۹:۳۲:۳۵
بنام خدا
بسی خندیدیم با خنده های رییس جمهورمان .دستشون درد نکنه !!!!
دو استراتژی جالب آقای دکتر احمدی نژاد :
آنجایی که باید جواب می دادند خندیدند
آنجایی که باید مفصل توضیح می دادند فرمودند : دشمن .


ویک سخن از سهراب :
من به آمار زمین مشکوکم (941441) (moderator22)
 
سورانه
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۹:۳۲:۴۲
آقای رییس جمهور یه آزمون قانون اساسی از شخصیتای شاخص که می گید بگیرید و هر کدوم زیر 10 گرفت جریمش کنید از روش 1000بار بنویسد شاید مملکت اصلاح شود ؟!اما خداییش بیشتر با مردم صحبت کنید تا برنامه خنده بازار از سکه بیفتد! (941442) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۹:۳۲:۵۴
قول ۱۰۰۰متر ویلا چیشد !!!!!!!
این قول پایه ای !! بود یا بی پایه؟؟؟؟ (941443) (moderator22)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۳۲:۵۱
اضافه بفرمایید:
قول بیکاری یک رقمی چی شد؟
قول تورم یک رقمی ( نه سه رقمی امروز) چی شد؟
قول هر ایرانی یک ماشین ویک خونه چی شد؟
قول یک میلیون به حساب آتیه نوزادان چی شد؟
قول .... چی شد؟
در نهاین دست کن تو جیبت واسامی به قول خودت (نامردا) در مصاحبه بالا را بیرون بده ببینیم اسامی افراد خیابان فاطمی، بیمه ایران و حروف الفبای معروف به م - ر یا ا - م و.... توشون هست یا نه؟
اما یک جمله را هم بگم آقای توکلی بینی و بین الله این آقا مجلس را حقیقتاً رَُفتش را داد.( خوب مجلس را به تمسخر گرفت) (941816) (moderator22)
 
واقع بین
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۳۴:۴۵
بهره تک رقمی بانکها چی شد؟ (942000) (moderator16)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۹:۳۶:۴۵
راست گفته !کی گفته سال اخره!تازه می خواد مدیریت جهانی رو راه بندازه
کاشکی احمدی نژاد رییس جمهر امریکا بود الان هر ریال 2200دلار میشد
بخدا اگه قرار بود همه ضعف ها را به مخالفان و کارشکنان ربط داد من از ایشان
اصلح تر در ریاست جمهوری بودم (941447) (moderator22)
 
سعید
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۱۸:۳۰
2200 دلارو خوب اومدی.بسی مایه ی تبسممان گردید. (942160) (moderator16)
 
فرزند ایران
Canada
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۹:۵۵:۳۶
دوست عزیر ، شک نکن که در هر وضعیتی ، شما اصلح تر بودید !!!!! (942746) (moderator16)
 
احمدی زده!
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۸:۵۵:۵۳
من یه راه حل خوب برای براندازی ونابودی اسراییل وامریکای جنایتکار یافتم!
یافتم!
یافتم!
بیاین این بابا رو برای فقط یکسال تو این کشورا رییس جمهور کنین قول میدم اثری از اونا رو زمین نمونه !
یافتم!
یافتم!
.
.
.
.
.
. (943218) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۹:۳۷:۰۸
خجالت هم خوب چيزيه (941449) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۹:۳۷:۴۷
خدا خیرت بدهد آقای رییس جمهور ...همان ساختار مملکت عوض کردی بسه نمی خواد ساختار اجلاس عوض کنی...شما ایکی ثانیه اینکارو می کنی بعد رییسان بعدی سالها طول می کشه برگردانند سرجا اولش... همیشه خراب کردن راحت تر از آباد کردنه!! (941450) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۹:۴۲:۰۰
این حزب بازی ها و همین قدرت طلبی ها در شورای امنیت سازمان ملل قابل قبول نیست . اقای احمدی نژادی ایا همین حزب بازیها و قدرت طلبی ها در داخل مورد قبول است که هر روز شاهد ان هستیم . (941454) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۹:۴۴:۳۲
آقاي رييس جمهور سخنان وادعاهاي شما را خارجيها ممكن است باور كنند اما اگر براي مردم ايران مي گويي تصور مي كنم دم خروس را بهتر مي توان باور كرد تا قسم حضرت عباس را. براي مثال :برخي كالاها وخدمات ظرف همين امسال 3 برابر شده شما مي گوييد امسال تورم كاهش داشته ! (941460) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۷:۱۶:۱۷
نه اونا حساب نیست . اون اجناس که میگی در محاسبه ی نرخ تورم نمیآد .قبلا مرکز آمار هم همینطوری حساب میکرد که گفتند غلطه . باید بانک مرکزی حساب کنه . محمود بهمنی با انگشت حساب می کنه . فرمول هم اینطور محاسبه میشه . قیمت یک کالای دلخواه را محله ی خود را از قیمت کالای مشابه در نارمک ( نزدیک منزل دکتر جونم ) کم کنید . رقم حاصل را بر سن خود تقسیم کرده با منفی چهار برابر سن رییس کل بانک مرکزی جمع کنید . اگر عددی یک رقمی شد که فبها و اگر نشد همه ی ارقام را به جز اولین رقم سمت راست حذف کنید . حالا از حاصل جذر بگیرید و با کمی ادویه به مدت نیم ساعت داخل فر بگذارید . .... (942534) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۹:۴۵:۱۹
همه چی آرومه من چقدر خوشحالم ...
------------------------------------------------------
شاید برای مسئولین و خانواده هاشون و آقا زاده هاشون همه چی آروم باشه شاید اونها خوشحال باشن بخاطر آینده خودشون و نوه و نتیجه هاشون و شغل و مدرک داشتن همشون ولی برای من و پابرهنه های که امام خمینی (ره) برای احقاق حق اونها پدران ما را وادار به قیام کرد اینطور نیست
-----------------------------------------------------
هیچ چی آروم نیست
من اصلا خوشحال نیستم
جدیدا مرغ و لبنیات و میوه و گوشت از خونمون حذف شده
گشنگی خوشحال کننده نیست
خدا هیچ کس را شرمنده زن و بچه نکنه
خدا هیچ کسی رو فراری از صاحب خانه نکنه
خدا میدونه کی منفجر بشم
خدا میدونه کی دیوانه بشم
-----------
سئوال اینجاست :
آیا پدران ما اشتباه نکرده اند ؟ آیا آنها باید برای سرنوشت ما تصمیم میگرفتند ؟
پدران ما تصمیم پدران خود را قبول نداشتند و با حکومت های شاهنشاهی مخالفت کردند شاید بعد از 34 سال باید توابین ایجاد شود
اینی که من میبینم شاید رشد اقتصادی و سیاسی دولت خوب باشه ولی هنوز قیمت دلار و سکه را پولدارها مشخص میکنند و تورم کمر ما را میشکنه در این ورته نه تولید کننده توان رقابت داره و نه مصرف کننده توان خرید (بن بست)
اگر جلوی جنس چینی گرفته شود حمایتش را کم میکنه همه میریزن سرمون (به تب راضی شدیم)
پولدارها و پابرهنه ها اختلاف طبقاتی شدید دارند حتی تلویزیون ملی پولدارها را می بیند ولی وقتی به ضعفا میرسه مشتی بدبخت و بیچاره و دزد و قاتل و بیسواد را به تصویر میکشه و در سریالهاش خانه های مجلل و زندگی های آنچنانی با مبلمان کامل و غذاهای مختلف در حال خوردن نشان میدهد
بچه بیچاره ما چه گناهی داره جلوی تلویزیون باید غذاهای آنچنانی ببینه و تبلیغات مختلف را براش خاموش کنیم که دلش نسوزه (941461) (moderator22)
 
سیدعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۰۵:۰۳
موقعی که انقلاب شد, من 14 ساله بودم. آنموقع همه چیز بود, مشکل گرانی هم نداشتیم. ولی ما برای این چیزها انقلاب نکردیم. درست است که برخی اقایان در آن زمان میگفتند پول نفت را دم در خانه هر کس تحویلش میدهیم, ولی واقعا برای رفاه و ارزانی و مسائل مادی انقلاب نشد. برای احیای دینمان, برای خارج شدن از سلطه استکبار, برای عاشورا, برای صدای اذان و برای برخورداری از یک حکومت دینی-مردمی انقلاب کردیم. هنوز هم پایش ایستاده ایم. هر ضربه ای هم که خوردیم از آنجا بود که به حرف امام راحل گوش نسپردیم و گذاشتیم انقلاب به دست نااهلان بیفتد.
(یا مهدی ادرکنی) (941735) (moderator22)
 
کارمند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۵۹:۲۷
حتما شما از دولت تغذیه میشی ونیاز به خرید ندارید که میگی برای شکم انقلاب کردیم واقعا که حق ما مردم ااینه اگر آنزمانکه شما 14سال داشتی وگر انی نبود به علت اینکه آنموقع ذخیرهای قبلی را استفاده می کردیم بی اینعلت گرانی نبود من فکر کنم شما در همان 14 سالگی ماندی (942099) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۱۷:۱۶
واعظان کین جلوه بر محراب و منبر میکنند/چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند

من هر وقت مسئولین خودمون رو میبینم به خدا میگم: خدایا چگونه شکر این نعمت گذارم که زور مردم آزاری ندارم

الف جان خواهشا سانسور نکن (942154) (moderator16)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۴۳:۵۶
یعنی الان دست اهلش هست؟ (942217) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۶:۴۱:۴۴
الان بچه 14 سالت بگه میخوام انقلاب کنم چه حالی بت دست میده ؟
یعنی سوم راهنمایی
تو از سیاست و انقلاب چی میدونستی ؟
با انقلابتون حالا جواب من جوون فوق لیسانس بیکار که توانایی ازدواج رو ندارم رو الان بده (942451) (moderator16)
 
فرزند ایران
Canada
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۰:۰۳:۳۰
ملت اون موقع انقلاب کرد که حکومت و قدرت دست یک نفر نباشد ! تبعیض و دزدی نباشد ! آزادی بیان و اندیشه باشد ! همه تابع قانون باشند !
که الحمدالله همه بی کم و کاست محقق شده است !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 (942755) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۳:۴۱:۲۳
به خصوص گزینه اول!!!!! (943136) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۲:۳۴:۵۷
بنده هم 50 سال سن دارم اما با قاطعیت بشما میگویم در ان زمان مردم هم نماز و عبادت و مجالس عاشورا را خیلی خوب اجرا و گرامی میداشتند و برای ظاهر نبود اما ازادی و استقلالی نداشتند که برای ان انقلاب کردند ایا ان ازادی که ارمانمان بود حال کجاست راستی اگر خواستی بگو برایت حتاما" خواهم نوشت و از شما میخواهم سانسور نکنید (942898) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۲:۳۵:۴۸
به نظر من نمیشود هم در صف مرغ باشی هم سر نماز برادر
به نظر من نمیشود با شکم گرسنه و از بین بردن اقتصاد برای اسلام ابرویی کسب کرد و ..... (942900) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۹:۴۸:۴۵
از احمدی نژاد خیلی خوشم میاد.اگر بتونی تا سال دیگه ماموریتت درست انجام بدی قطعا امسال سال اخر دولت نخواهد بود.ما که کمکی از دستمون بر نمیاد ولی آرزو می کنم موفق باشی. (941463) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۵:۱۳:۲۸
عزیز دلم! شما نابغه‌ای! ضریب هوشی یعنی این که شما دارید! بعد از هفت سال این حرف‌ها را زدن یعنی اند نبوغ! می خوای بریم با هم بچه محل‌های اینشتین را کتک بزنیم؟! دشمن مومشن نداری که! دوستت داریم!!! با وجود شماهاست که ایران عزیز همین سیر صعودی‌ فعلش‌اش را ادامه می دهد تا به مدیریت کهکشان راه شیری- که از جمله مسیرهای مرتبط با لبنیات است- می‌رسد. حقتو خورده‌اند! چرا شما توی دولت نیستی؟ (942302) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۹:۱۰:۵۰
نه دوست گرامی عقلشم خوب میرسه.
رانت خورای زمین و مسکن و واردات خودرو تو چه دوره ای بوجود اومدن؟
اون همه مفسد که دست به هرجاشون میزنی یه صدا از دولت در میاد کی و تو چه زمانی ایجاد شدند؟
کم نیستن کسایی که از در راس بودن این افراد سود کردن و فرق اون ها با مردم عادی اینه که اونا پول دارن و سرمایه!!! پس از من و تو زورشون خیلی خیلی بیشتره!!!
کم نیستن افرادی که از یک دامداری کوچیک به فساد چند هزار میلیاردی رسیدن! (942679) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۷:۳۴:۳۶
منم آرزوی موفقیت میکنم . (942564) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۰:۰۸:۳۵
آفرین دوست عزیز. من هم از شما خیلی خوشم اومد که به هجمه این 300, 400 نفر سایت الف توجه نکردی و نظرت رو دادی! اینهمه توهین توی این سایت با خبرها و کامنتها به رپیس جمهور ما میشه و براحتی منتشر میشه. حالا جرات داری از روسای جمهور قبلی بنویس حتما سانسور میشه. الف یادش رفته که توهین به یه رئیس جمهور توهین به همه ملته و ما جزء آن ملتیم. اکثر مردم احمدی نژاد رو دوست دارند و معنی دستهای پشت پنهان رو که 30 ساله خون این مردم رو می مکد میفهمند. کار شما هم یک بازی روانی است و خیال نکنید شما 300 نفر نماینده افکار عمومی هستید. احمدی نژاد نه از راست بود و از چپ. در انتخابان 84 راستی ها روی لاریجانی حساب کردند و حسابشان غلط از اب در اومد. در نتیجه احمدی نزاد از دستشان در رفت. سال 88 هم بخاطر فتنه و اینکه میدونستند رقیب نداره تحملش کردند. ولی حالا چون دوباره خواهان برگشت به قدرت هستند نمیخواهند آثاری از احمدی نژاد باشه و حالا شده یه مدیر بی لیاقت. به آقای احمدی نژاد افتخار میکنم که نه از راست است و نه چپ, منافع حزبی ندارد, هزارفامیل ندارد و نماینده واقعی مردم است (942761) (moderator16)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۸:۴۴:۵۸
اكثرمردم روازكجاگفتي؟
ازطرف خودت نظربده لطفا! (943208) (moderator16)
 
محمد . ع
Canada
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۹:۰۱:۲۰
دوست عزیز شاید این 300 نفر بیانگر افکار عمومی نباشد، اما این 3 نفر( تعداد آرای مثبت شما در لحظه نگارش) در مقابل 300 نفر ، خیلی چیزها برای گفتن دارد. ای کاش یک نظر سنجی عملی و معتبر از یک نهاد بی طرف لز میزان محبوبیت ایشان می شد ارائه شود . هرچند که مطمئنم که اجازه همچین کاری داده نخواهد شد . (943228) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۷ ۱۳:۱۴:۳۳
کمترین گناه این آقا این است که امثال جنابعالی را که به احتمال زیاد یا فریب خورده هستید یا ضد انقلاب اسلامی، ایادی سازمان مجاهدین وضد انقلاب هاکرده است که مرتبا میگویید سی سال فساد بوده از چپ وراست این حرف دشمن است در هیچ دولتی مانداشتیم که خود کابینه درگیر فساد مالی ودادگاه باشند در هیچ دولتی خط قرمز نداشتیم کرباسچی شکنجه شده زمان انقلاب این همه به تهران رسیدگی کرد بخاطر پاداش غیر قانونی که الان چندبرابرش قانونی است چه بلایی سرش آوردند؟ ومثل سریال یانگوم شب به شب از تلوزیون دادگاهش را پخش کردند وعملا اعدام سیاسی شد پسران آقای گیلانی که خود همه کاره دستگاه قضا بود در این نظام اعدام شدند پسر آقای جنتی حسین، بدست نظام کشته شدوده ها مثال دیگر این نظام با مفاسد برخورد میکرد تا زمانی که این دولت با خط قرمز هایش قلدری میکند(رحیمی،محرابیان، بقایی،مشایی و......) (944160) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۹:۵۳:۰۷
من می گم که امسال سال آخر دولت شماست.
انشالله برید که امثال شما و همفکرانتان دیگر......!!! (941469) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۹:۵۳:۳۰
نمیدانم ، واقعاً اگر این دولت پاکترین است پس خواندن فاتحه الزامی است (941471) (moderator22)
 
فرزند ایران
Canada
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۰:۰۶:۴۲
شاید ایشان یه تعریف دیگه ای از واژه " پاک " تو ذهنشان است !
شاید یکی اشتباهی این واژه را برای ایشان ترجمه کرده !! (942759) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۹:۵۶:۴۲
رئیس جمهور با اعلام این خبر که دولت سال گذشته ۸۰ درصد بودجه هدفمندی را مستقیما به مردم پرداخت کردیم گفت: ۲۰ درصد باقیمانده را نیز صرف حمایت از تولید و بخش های تولیدی کردیم اما یک عده باز انتقاد کردند و این را قبول نکردند. اقای احمدی نژاد پس چرا بخش صنعت یکی پس از دیگری در حال تعطیلی و ورشکستگی میباشند نمونهای ان زیاد است که بی کاری کارکنان انها را هر روز شاهد هستیم و اخیرا" هم پترو شیمی اصفهان به انها اضافه شد و براستی چرا بقول وزیر بهداشت و درمان دولت نه تنها از پوال یارنها به این وزارت خانه کمک نکرده بلکه بودجه پیشبینی شده در دولت را هم به ان وزارت خانه نداده است .براستی این همه تناقض برای چیست (941475) (moderator22)
 
اویلر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۷:۴۰:۰۳
شاید دید رییس جمهور محترم از مفهوم عدد ورای آن چیزی است که شما عوام می پندارید . احتمالا دستگاه جبری که ایشان محاسباتشان را بر اساس آن انجام میدهند این ساختمان جبری کهنه و منسوخ گذشته نیست . از ایشان بپرسید . بالاخره ایشان دکتر هستند و چندین سال درس خوانده اند . راستی اگه دکتره میشه بگی دو تا استامینوفن برای من بنویسه ، سرم درد میکنه ! (942570) (moderator16)
 
مهدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۹:۵۷:۳۲
باسلام سخنان رياست محترم جمهر را شنيدم ايشان از پيشرفت علمي كشور سخن گفتند بنده عرض ميكنم ايا ما بعد از اينهمه سال كه دم از پيشرفت ميزنيم نبايد در زنگي روزمره خود نتايج اين پيشرفتها ي عطيم رالمس كنيم كشاورزي درمنطقه ما نابود شد وجوانان ما براي گذران زندگي به قاجاق مواد وگازويل روي اوردند و سرنوشتشان معلوم است يا بالاي دار يا در زندان يا فقر كامل پس اين دانشمندان وپيشرفتهاي علميشان كجايند كه كشاورزي ما را نجات بدهند و مدرنيزه كنند البته انها خشكسالي را مقصر ميدانند يا مثلا ما در قرن 21زندگي ميكنيم ولي اكثر شهرهاي ما فاضلاب شهري ندارند و بجه هاي مظلوم ما در كوچه هايي پر از لجن وكثافت وميكروب بازي ميكنند شهر ما يك سينما هم ندارد حتي يك خيابان استاندارد هم ندارد (تعجب نكنيد) يك مدرسه استاندارد قرن 21 هم ندارد پس اين پيشرفتهاي علمي كجايند كه كمي زندگي مارا زيباتر كنند اكر اين پيشرفتها براي ما نيستند كه ما حرفي نداريم فرض كنيد من ملياردر باشم وبچه هايم نان شب نداشته باشند ومن هرروز براي انها از ثروتهاي خود بگويم چه بدردشان ميخورد خلاصه خيلي چيزها در رابطه با اين پشرفتها دارم كه بگويم ولي نميخواهم سرتان رادرد بياورم اي كاش ما هم تريبون داشتيم و اي كاش نمايندگان ما در مجلس از زبان ما سخن ميگفتند متشكرم وعذر خواهي ميكنم (941478) (moderator22)
 
لاله
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۹:۵۷:۵۹
من که داشتم عمارت سراب رو نگاه میکردم و هیچچی ازحرفای شما سردرنمیارم ودوست هم ندارم که سردربیارم ! (941479) (moderator22)
 
يك دوست
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۱۸:۴۶
عمارت سراب زياد موضوعش جالب نيست و زياد فرقي با حرفهاي رئيس جمهور ما نداره ، اين سريال حريم سلطان فكر كنم بهتر باشه پيشنهاد مي كنم اون رو نگاه كن !!! (941950) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۰۹:۵۸:۳۷
تخلفهاي اقتصادي ( از هر كسي سر زده باشد) باعث گراني نيست. آنچه تورم را ايجاد مي كند سياستهاي اقتصادي نادرست است كه از طرف دولت اجرا شده است. (941481) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۰۱:۴۵
بابا انقد به ي حرف بند خدا گير ندين صدتا حرف ديگم زده بعد اون ي حرفشو تيتر كردي خودت از 5 صبح بيدار بودي تا اون موقع شب مغزت جواب ميداد بعدم بندخدا منظور نداشت كه شما اقاي الف اقاي توكلي واسه مملكت چي كا كردي پول همين سايتو از كجا آوردي هااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا (941488) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۵۴:۲۷
از همونجایی که صدای تو از جای گرم در میاد
هزارجارو آباد کرده ده هزار جارو نابود
ینم سزندگی (941879) (moderator16)
 
محسن
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۰۲:۰۷
تا ديروز رئيس جمهور محترم تحريم ها را كاغذ پاره اي بيش نمي دانستند اما امروز بيشتر نارسائي ها و كمبودها و مشكلات اقتصادي كشور تقصيرش برگردن دشمن و تحريم ها و كارشكني هاي آنان مي افتد! . سوال واقعي ملت ايران اين است (كه متأسفانه مجري ديشب به آن اشاره نكرد!) آيا ملت ايران مستحق اين همه فشار و رنج ناشي از آن به دليل تبعات ناشي از بي تدبيري مسولان در تعامل با جهان هستند ؟ و اين روند تا كي بايد ادامه داشته باشد و ما تا كي بايد در شرايط خاص و ويژه زندگي كنيم ؟ آيا نبايد از شگردها و روش هاي ديگري كه تبعات منفي كمتري براي ملت و منافع ملي ما داشته باشد در اثبات علمي، سياسي و... خود به جهانيان استفاده نماييم تا ضمن پايبندي به اصول و اعتقاداتمان هزينه ها و مشكلات را به حداقل برسانيم ؟
اين سوال من و مي دانم سوال خيل عظيمي از ملت بزرگ ايران است كه اميدوارم شما با انعكاس آن به وظيفه رسانه اي خود عمل نماييد . (941490) (moderator22)
 
حکیمه
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۰۲:۵۴
به نظرم حرفش در مورد سیاست خارجی و اینکه هر کسی نباید در این زمینه اظهار نظر کنه واقعا درست بود...
در یک کشور نباید چند صدایی در زمینه سیاست خارجی وجود داشته باشه .. (941491) (moderator22)
 
ناشناس
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۰۴:۱۰
نمیدونم من فکر میکنم بعضی از حرفهاش با عقل جور در نمیاد یا باید به عقل خودم شک کنم ؟!!!!!!!!!!! (941493) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۷:۴۸:۵۰
مهم اینه که با عقل اون جور در میاد . به نظر اون من و تو مهم نیستیم . آدم خودرای به نظر دیگران اهمیت نمیده ! خودش را عقل کل میدونه . چند تا وزیر نتونستن باهاش کنار بیان و مجبور به ترک کابینه شدند؟ (942583) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۰۶:۵۴
همین ایران و مدیریت کردین گلستون شده دنیا رو بی خیال!!!!!!!! (941495) (moderator22)
 
داریوش
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۰۹:۰۹
اما دیدم برخی که از شخصیت های شاخص کشور هستند مواردی را بیان کردند که اصلا منطبق با قانون اساسی نبود و این نشان داد که آنها یکبار قانون اساسی را هم نخواندند.اقای احمدی نژاد ایا انانی که تا حدود زیادی به قانون وارد هستند و بر اساس همان قانون حقوق شهروندی را به شما گوشزد میکنند شما به انها حق داده اید و یا با انان برخورد شده در کجای قانون نوشته شده نیروی انتظامی به زنان و دختران در خیابان گیر بدهد در کجای قانون نوشته شده بعد از گذشت چندین ما به متهم تازه تفهیم اتهام شود مگر خودتان دیشب نفرمودید در قانون ذکر شده بعد از 24 ساعت این تفهیم صورت پذیرد .اقای احمدی نژاد در همان قانونی که شما از ان نام میبرید شهروندان حقوق زیادی دارند ایا به ان عمل میشود .در اخر از شما (الف) میخواهم بر اساس همان قانونی که رییس جمهور از ان نام میبرد و خود را ملزم به رعایت و اجرای ان میداند از سانسور این نوشته و دیگر نظرات مردم خوداری فرماید .با تشکر (941498) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۷:۵۱:۳۴
قانون کیلویی چند داداش ؟ اینا خودشون را فرا قانون میدونند ! (942589) (moderator16)
 
سحر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۰۹:۵۱
دكتر جان ميشه شما اين چند ماه باقيمانده نياي تو تي وي و با مردم نحرفي
آقا من خودم يه غلطي كردم دو دوره بهت راي دادم الان مثل بوووووووووووووق پشيمونم (941499) (moderator22)
 
احمد
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۱۰:۰۳
اين اعتماد به نفس مثال زدنيه وبايد در ركورد هاي گينس ثبت بشه!!!!!! (941500) (moderator22)
 
لخخلمث((گوگل)
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۱۰:۲۹
"ما به عنوان قوه مجریه هیچگاه در قانونگذاری دخالت نمی کنیم و این انتظار را نیز داریم که دیگران در وظایف دولت دخالت نکنند و همه باید پاسخگوی مسئولیت های خود باشند. "
به نظرتون این بشر ما رو بوووووووووووق فرض کرده یا خودش رو؟ بابا ما پارسال کلاً شب ها مون با این خبر از تلویزیون پر میشد که دولت مصوبات مجلس رو اجرا نمیکنه و اونا رو قبول نداره . حالا کدوم تفکیک قوا (941929) (moderator16)
 
غلامرضا
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۱۷:۱۵
خاک بر سر من که سال 84 به این آدم رای دادم.
باور کنید از بس اون سال ساده نمایی و پرستیژ سادگی و کارآمدی از خودش نشون داد که من گفتم ، ایران بهشت میشه . ولی الان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعد از اون دیگه به هیچ آدم ساده زیست و به ظاهر مومنی اعتماد ندارم. چرا که دیگه همه این آدما رو ریاکار و دورو میدونم. این اون هزینه ای هست که انقلاب بعد از احمدی نژاد داده نه هزینه های اقتصادی. اگه آدم صادقی هم پیدا بشه باور کنید من یکی دیگه اصلاً اعتمادی بهشون ندارم (941947) (moderator16)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۹:۴۹:۳۴
كاش به جايي برسيم كه اغلب مردم ايران. راي دادن يا ندادنشان و به چه كسي راي دادنشان بر اساس آگاهيهاي سياسي و بلوغ سياسي باشد نه ظاهر و شعارهاي افراد و احساس . (943285) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۴۹:۱۵
بفرمایید این پررویی مثال زدنی است! (942227) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۲:۰۶:۳۱
اين اعتماد به نفس نيست عزيز من بلكه يه جور بيماري است و يكي از علائم آن خود شيفتگي است (943098) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۱۲:۳۲
خیلی جالب است ظاهرا" از قبل دولت بعدی هم پیش بینی شده است .شاید این هم در همان قانونی است که اقای رییس جمهور خود را به رعایت و اجرای ان میداند (941501) (moderator22)
 
ایرانی
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۱۶:۲۷
خیلی رو داری (941506) (moderator22)
 
علی
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۱۶:۴۴
از کجا می دانید یک سال از دولت ما مانده؟
خیلی شوخی بدی بود
حضرت امیر تعبیری دارند نزدیک به این که انسان چیزی را در درون خود پنهان نمی کند مگر اینکه در لغزشهای زبانش آشکار می شود
من خودم دو دوره به ایشان رای داده ام و به رای م افتخار می کنم
اما این شوخی شوخی ش هم خوب نبود
و اقدامات طیفی از اطرافیان ایشان مدتهاست که خوب نیست
و اگر بخواهند در این مسیر پیش بروند همه رای دهندگان به ایشان هم در مقابل ایشان خواهند ایستاد
روزنامه مغرب با این اسم زشت و گرایش زشت تر از کجا درآمد و چرا در هواپیماها توزیع می شود و اینهمه تبلیغات برایش شده
چرا اینقدر شبیه هفت صبح است
و چرا اینقدر گستاخانه مغرب را قبله قرار داده است
چرا مشایی چی ها و مشارکتی ها به اتحاد رسیده اند ؟
چرا شاعری که زندگیش وقف گول زدن دختران جوان است در شماره دوم سوم این روزنامه مصاحبه می کند و تیترش دفاع از شاهین نجفی ملعون است

و ... (941507) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۵۴:۱۳
بابا بی خیال
انگار هنوز تو 30 سال پیش زندگی می کنی. (942082) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۵:۰۶:۴۵
واقعا بعد از 7 سال بی عرضگی در اقتصاد و سیاست داخلی و خارجی افتخار هم داره به این آدم رای دادن! (942278) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۱۸:۰۷
دوست دارم سر به بیابون بذارم (941511) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۴۸:۱۱
ببخشید بهترن کار این بود دیشب اول مسابقه والیبال می دیدید و سپس افسانه دونگ یی را! خیلی بهتر از این سخنان است!!!!؟؟؟ (941701) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۵۲:۰۴
توهین به شعور مردم هم حدی دارد. مردم دیگر به شنیدن این نوع ادبیات علاقه ای نداشته و به شدت از آن بیزارند.

ضمنا اون مجری رباتیک صدا و سیما هم در نگارش این ادبیات نقش بسزایی دارد. (941710) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۱۸:۲۵
اون آقای وارد کننده خوراک دام با اون معامله داره اصلا بجای 10% میخواد 2 % بده

به دولت چه ربطی داره ؟ بعدشم ایشون تا مالیات و عوارض نده اجازه تخلیه نداره

چرا پاتونو کردید تو کفش بخش خصوصی ؟ هرجا که دولت دخالت کرد افتضاح ببار آورد (941513) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۵:۲۴:۰۲
اقای محترم ایشان منظورش این بودکه این واردکننده باتوجه به سابقه اش واعتماد طرف های خارجی با10دزصد واردات را انجام میداد و...نه انکه شما برداشت کردید .راستی شما اصحاب پول وسرمایه چقدر طلبکارید ها... (942335) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۱۹:۲۱
یادمه یه روزی دلار 2000 تومانی هم جنک روانی بود!! فقط امیدوارم سال دیگه این موقع نگیم صد رحمت به احمدی نژاد!!! (941514) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۵۹:۴۳
آقا دلار 5000 تومانی جنگ روانیه (941890) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۰:۰۷:۵۰
کلا اصل دلار جنگ روانیه ... بیاین همه ین بخریم... این کیه!!!؟؟ کیییییه!! جارو برقی را بکش ته دیگ شد غذامون... پس کی این بچه از خواب بیدار شی ایشالله... (943002) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۲۰:۵۲
با عرض سلام

آیا در دولت پاک در حال حاضر بنفع قشر مرفح شد یا قشر آسیب پذیر؟
آیا تورم و گرانی جزئی از عدالت است؟
آیا بسته شدن دربهای جهانی بر روی ما درست است؟ (941517) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۲۲:۴۹
احمدی نژاد گفت: براساس قانون ما ظرف 5 سال باید این قانون را اجرایی کنیم اما باز شاهد و ناظر آن هستیم که دیگران درباره اجرای آن تصمیم می گیرند و مدام تصمیمات خود را بیان می کنند.

واقعا بعضی ها ....اگه ظرف 5 سال باید اجرا میکردی پس چرا بنزین رو همون شب اول رسوندی به 700 ؟

ملت رو چی فرض کردی ؟ (941519) (moderator22)
 
واله
Kuwait
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۲۴:۱۴
صحبتهای ایشان به نوعی بازی کردن با شعور مردم بود یعنی در حالیکه صدا وسیما حتی حاضر به گفتن وبیان مشکلات نیست وفقط نقاط مثبت را بزرگنمایی میکند باز مردم تحت تاثیر دیگران اطرافیان ایشان را منحرف ودارای فساد مالی میدانند . یعنی رحیمی ، بقائی و... جزء پاکترین دولت جهان هستند !!1 (941523) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۸:۲۸:۲۹
پاک هستند چون هر روز با گلرنگ سرشون را می شورن و با شامپو بدن ، تنشون را . اما سمباده هم که بکشن ذاتشون همینه ! (942636) (moderator16)
 
م-ر-اصفهان
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۲۵:۱۸
بابا برادر احمدی نژاد شما که خودت وزارتخانه راه شهرسازی را یکی کردی ولی خودت هنوز میگی مسکن وشهر سازی چطور دیگه میتونی چهار ساله دیگه هم رئیس جمهور باشی عزیزم. (941524) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۲۷:۱۹
همه چی خیلی خوبه، ولی ما از فلاکت و بدبختی آرزومند مرگ هستیم، شک دارم دولتمردان محترم بتوانند در پیشگاه الهی پاسخگو حق الناس باشند. (941527) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۲۸:۱۲
احمدی نژاد با بیان اینکه نمایندگان مجلس قابل احترام هستند، افزود: نمایندگان مجلس نیز رای ملت را دارند اما نماینده کل ملت فقط رئیس جمهور است تنها کسی که نماد تصمیم ملت است رئیس جمهور است. رئیس جمهور هرجا چیزی بر خلاف قانون دید باید واکنش نشان دهد.

یاد حضرت امام بخیر :

مجلس در راس امور است . (941530) (moderator22)
 
محمودی
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۵۳:۱۰
متأسفم برای رئیس جمهور که دربرابر نمایندگان ملت مثل دو کودک هم کوچه ای که با هم دعوا دارند حرف میزند.
وباز متأسفم کسی که دیگران متهم می کند حتی یک بار قانون اساسی را مطالعه نکردند خودش هم مطالعه نکرد زیرا که در قانون اساسی به صراحت آمده است یک نماینده در برابر کل ملت مسئول است. (942075) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۸:۴۵:۰۷
آقای رییس جمهور تعبیر اشتباهی از قانون دارند . در یک حکوت جمهوری تصمیم گیرنده مردم هستند که از طریق مجلس رای خود را تنفیذ میکنند . مجری این رای ، یعنی مصوبات مجلس رییس جمور است . آقای احمدی نژاد ! کاشکی چند دقیقه وقت میذاشتی و یه مرور جزئی میکردی قوانین را .این حرفت ممنکه چند تا دلیل داشته باشه :
1 - یا قانون را نخوندی و آشنا نیستی
2- قانون را خوندی اما استنباطت اشتباه بوده
3- قانون را خوندی اما خودت را زدی به اون راه که هرکاری دلت خواست بکنی
در حالت های اول و دوم میشه کمک کرد که نتیجه درست بگیریم . در حالت سوم باید تحملت کنیم تا دورت تموم بشه .
چاره ای نیست تحملت میکنیم .
دائما یکسان نماند حال گردون غم مخور (942652) (moderator16)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۲۸:۵۵
باز همون ادعاهای سابق رو مطرح کرده است و جالب تر این هست که بعضی از سخنانش طوری هست که انگار تازه رئیس جمهور شده و 7 سال قبل یادش رفته بوده است که چه کارهایی باید انجام می داده است. جالب هست ایشون بیان کرده ما بر ارزش های خود پایدار هستیم و ظاهرا دروغ و ریا و فساد جز ارزش های این شخص هست و با توجه به اینکه کلا مفاهیم در دیگاه احمدی نژاد معانی دیگه ایی داره از دروغ و فساد به عنوان برخورد صادقانه !! یاد می کند (941531) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۳۰:۲۶
احمدی نژاد در پاسخ به این سوال که در سال پایانی دولت است آیا این اسامی را اعلام نمی کنید، گفت: از کجا می دانید سال پایانی دولت است؟ دولت برای ملت است و ملت هم تا همیشه ماندگار است.

آقای این حرف بودار نیست ؟!!! (941535) (moderator22)
 
سیدعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۰۹:۴۴
اینجا رو پرزیدنت اشتباه گفتند: ملت برای دولت است و دولت هم همیشه ماندگار است!!!! (941750) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۲:۴۳:۰۵
یعنی من اسم اینارو نمیگم تا سر کار بمونم اگر برکنار یشم لیستو لو میدم
قسمی هم که خوردم کشک (942910) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۳۲:۴۹
فقط حرفهای همیشگی و دروع و شعار!!!!تورم هر روز وضعش بدتر میشه و همه چیز از روزه قبل گرونتره آقا میگه داره برمیگرده قیمتها به قدیم و تورم داره کم میشه؟!!!!!!!!یکی هم نیست بازخواستش کنه!!!!!!واقعا مجلس بی عرضه است (941539) (moderator22)
 
فری
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۳۶:۱۲
با سلام به شما رییس جمهور
و سلام به الف و خوانندگانش
1- از اجلاس آغاز کردین : سنوات قبل در مصر و کوبا برگزار میشد . بهتر است بمردم ایران بگید که آن زمانها چه دستاوردهایی داشته اجلاس ؟

2-تبلیغات وسیعی را علیه ملت ایران آغاز کرده ?
کدام توهین علیه ملت ؟!

3-تنها سیاست های دولت ها را به نقد بکشیم
ملت ایران توهین نمیکنه فقط انتقاد دارد . اما جواب نمیدهین و یا بدتر توقیف و زندانی و ....

4-از تحولات اخیر در اروپا، گفت: معتقدم بیداری عمومی در جامعه بشری
مردم اروپا به وضعیت اقتصادی معترصند . همین و آزادی وجوددارد که میتوانند اعتراض خود را بیان نمایند

5-ماهواره هوا می کنیم.
متوجه نشدم . ماهواره هوا میکنین ؟! از کدوم ایستگاه فضایی ؟!

6-احساس نکردم که بالاتر از یک نوکر و جاروکش برای مردم ایران
فدای احساس تواضع . اما مردم مدیر کارآمد میخواهند فهیم و دلسوز

7-بزرگوار است که اختیار مملکت را به ما واگذار کرده است
شما هم امانتدار خوبی باش . بفکر کارگری باش که ماهیانه 400 تومان حقوق میگیره

8-گفت: ما بالاخره عاملان خرابی اوضاع بازار را به ملت
این بالاخره کی میرسه ؟! مثلا لبنیات گران میشه میدونی کار کیه یا نه ؟!

9-سال گذشته کشور ۶۰ میلیارد دلار واردات و ۵۳ میلیارد دلار صادرات
تراز منفی و کسری پول و .....

10-برخی از همکاران من نیز در زمینه التهاب در بازار اشتباه کردند و خود من بارها
اقتصاد مملکت خراب شد اما شما فقط تذکر میدین !!! زندگی مردم چی میشه !؟

11-رئیس جمهور همچنین با تاکید بر اینکه ۴ نفر، بیش از ۴۰ سال است که خوراک دام وارد
یادمان نمیرود که سال 84 گفتین که با دانه درشتها مبارزه میکنین . اما گویا نتیجه سکوت شماست و له شدن مردم زیر بار تورم و گرانیها

12-رئیس جمهور با تاکید براینکه بودجه عمرانی امسال دولت از فروش اموال تامین می شود،
پس سرمایه گذاری خارجی در ایران خبری نیست !؟ مسئولین که مدام از زیاد شدن سرمایه گذاری خارجی میگویند !!!

13-وی همچنین افزود: ساختمان های دولتی اضافه ای در کشور وجود دارد و هر کسی میزی در آنها گذاشته و ریاست می کند
شما مگر مسئول ارشد نیستین . برکنارشون کن . تقصیر مردم نندازین

14-تصریح کرد: سود ثابت ربا است
در اقتصاد با تورم زیر 1 درصد سود ربا است نه اقتصادی که ماهانه تورم 24 درصد اعلامی و 42 درصد احساسی دارد . سود اینحالتی ربا نیست

15-این سوال که آیا فاز دوم هدفمندشدن یارانه ها اجرا خواهد
فاز اول را دیدیم . قیمتها ( کرایه منزل . مرغ گوشت لبنیات و ... ) دوبرابر اما افزایش حقوق حدود 15 درصد


16-اجازه دهید بنده به عنوان مدیر وظیفه خود را انجام دهم
بالاخره شما میتوانین وظایف خود را انجام دهید یا نه !؟ بالاتر میگویین که اگر کسی بودجه خواست ندهید و بگین احمدی نژاد گفته . یعنی تصمیم گیر اصلی شمایین . پس این حرف چیه ؟!

17-بدون شک تحریم ها مشکلاتی را بوجود می آورد اما این
سی ساله تحریم هستیم . چرا با وجود 530 میلیارد دلار فورش نفت این چنینیم

18-وی ادامه داد: موقعی که من این خلاف ها را دیدم نمی توانم سکوت کنم
بالاخره سکوت میکنین یا حرف میزنین

19- بازار ارز چه برنامه هایی دارد، افزود: دولت در این حوزه اشراف کامل دارد و دولت
با این اشراف کامل اینچنین شده !!! اگر اشراف نداشتین چی میشد !؟؟ مهم قیمت روزانه هست نه اشراف . اینو درست کنین


20-می گوید برای اینکه ۵۱ هفته فحش بدهیم و یک هفته هم از دولت انتقاد کنیم
منظورتان اینست که عده ای به شما فحش میدهند !!؟ در بالا میگین که کسی حق ندارد فحش دهد و فحش به دولت فحش به مردم ایران است . این اتهام متوجه چه کسانی است !؟


21-وی با بیان اینکه گردش اقتصادی کشور یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است، تصریح کرد: با ۸ درصد این مبلغ که از محل مالیات می تواند تامین شود، دیگر نیاز به فروش نفت پیدا نمی کنیم
فقط یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان . اونوقت بودجه طرحهای عمرانی 3600 میلیارد تومان اعلام میکنین !!؟؟ مگه میشه از گردش پول خودمون خرجی مردم را درآورد !!؟؟ (941545) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۲۵:۲۶
گردش اقتصاد ایران 540 هزار میلیارد تومان است نه 1200 هزار میلیارد تومان (941970) (moderator16)
 
کارمند
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۵:۲۷:۲۷
در مورد بند11 مردم بدانند....:در وزارت کشاورزی تشکیلاتی از پیش از انقلاب بوده بنام صندوق عمران مراتع که وظیفه داشته بر تولید خوراک دام وطیور مدیریت کند وهر وقت نیاز به واردات بود با واردات این نهاده ها تنظیم بازار رابه نفع تولید کننده و مصرف کننده انجام دهد.خدمات این صندوق که در حال حاضر در جهاد کشاورزی قراردارد مخصوصا در زمان جنگ قابل تحسین است.حالا رییس دولت به جای انکه وزیر کشاورزی را بازخواست کند چرا بااهمال در انجام وظایف باعث بحران لبنیات وپروتئین شده .... مسئله را به4واردکننده ربط میدهد....واز انطرف میخواهد بر جهان نیز مدیریت کند...... (942343) (moderator16)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۳۶:۵۲
پیش بینی دیروز شما کاملا درست از آب درآمد (941546) (moderator22)
 
خسته
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۳۷:۵۴
من گفتم احمدی نژاد میاد واسه این 7 سال که اقتصاد کشور تقریبا نابود شد حداقل از مردم عذرخواهی میکنه ولی متاسفانه از این خبرها نبود ... (941548) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۲:۴۴:۲۳
فکر کردی اینجا ژاپنه (942912) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۳۹:۴۹
باز هم همان حرفهای همیشگی و تکراری . (941552) (moderator22)
 
توهم احمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۴۰:۲۸
نکات بسیار خطرناکی برای نظام در این گفتگوی احمدی نژاد و حیدری مجری که نمی شود گفت همکار احمدی نژاد مطرح شد .
بزرگان نظام بهوش باشید . زود دیر میشه (941554) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۴۳:۰۳
قانع شدیم (941558) (moderator22)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۴۴:۰۸
از کجا می دانید سال پایانی دولت است؟؟
این جمله یعنی چی وقتی که احمدی نژاد دیگر نمی تواند کاندید شود؟ (941559) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۵۳:۴۶
یکی مثل خودش میاد همون طور که قرار بود رو 5 سال برنامه ریزی کند (941712) (moderator22)
 
هدایتی
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۵۹:۴۹
دوره بعدی ( چهار سال دیگه ) حق کاندید شدن داره پس یک دوره هشت سال دیگر در راه است. (941721) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۸:۵۴:۴۶
توجه نکردی عزیزم . معلومه که سال پایانی دولت نیست . اون که نگفت « از کجا میدونید که سال پایانی احمدی نژاد است ؟ » . اون بنده خدا درباره دولت گفت که درست هم گفت.فرض کنید اینو گفته : « چه کسی گفته سال آخر ماست ؟ » . بازم راست گفته . بیچاره ایشالله خدا عمر طولانی بهش بده . چرا سال آخرش باشه ؟ ما امیدواریم سال آخر خدمت ایشون در مشاغل اجرایی و حکومتی باشه و بعد از این با سلامتی و موفقیت در عرصه آموزش فعالیت کنند .و از تجربیات عملی خودشون برای دانشجویانشون بگن . تعریف کنند که از چه راه هایی نمیشه مملکت را ساخت . یا بهتر بگیم با چه روشهایی میشه کشور را نابود کرد . (942659) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۴۸:۲۶
همه باید در جهت تقویت و پیشرفت نظام اسلامی گام برداریم
با تخریب بقیه و دیگران را نردبان بزرگی و بالارفتن خود کردن اشتباه بزرگیست
نباید از مردم و معیشت مردم غافل شد .
مدیریت و نظام بر اساس چهارچوب الهی و با خون شهیدان شکل گرفته است
نمی توان ساختار شکنی کرد .
مراقب جریانهای انحرافی باشیم البته تا زمان دیر نشده است . (941567) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۵۴:۱۰
فقط به حال ایران گریه کردم.... آقای توکلی شما مسئولید امثال شما مسئولند من به نوبه ی خودم از حقم نمی گذرم (941573) (moderator22)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۵:۳۴:۵۴
آقاي احمدي نژاد. آقايون دولت. آقايون توكلي و حداد و باهنر و زارعي و رسايي و حسينيان.. آقايون مجلسي كه به زيان منافع ملي و مردمي و فقط به خاطر منافع جناحي و سياسي چشم بر تخلفات آشكار دولت بستيد تا اينكه به مخمصه امروز گرفتار شديم. به سهم خودم از شماها نمي گذرم. روز قيامت دادخواهي مي كنم پيش خداي عادل و آگاه و ناظر و بي طرف. حالا مي فهمم عدالت يعني چي؟ فائق شدن بر مطامع دنيوي و سياسي و شخصي چقدر سخته. عده اي كه با نام دين و ارزشها بيشترين ضربه رو به دين و ارزشها و اعتقادات ديني مردم زديد. روز قيامت شما را ملاقات مي كنم و البته خداي مقتدر حكيم و عادل را. (942353) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۲:۲۳:۳۹
آقاي توكلي اگر خائن نيستيد حرف حق را بزنيد حتي اگر به قيمت جانتان تمام شود والله مسئوليد و بايد در درگاه خدا پاسخگو باشيد (943108) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۵۷:۳۹
همه ش ملت . ملت . ملت . ملت . هميشه از كيسه ملت خرج ميكنه . ملت غيور . ملت ....
ديگه خسته شدم .......
اگه ما نخوايم جزء اين ملت باشيم بايد كي رو ببينيم ؟ (941575) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۵۷:۴۷
حسرت عذرخواهی بابت تموم اتفاقات برای همیشه به دل ما خواهد ماند ... (941576) (moderator22)
 
کیومرٍث
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۰:۵۹:۵۸
دیشب تمامی مصاحبه را به دقت گوش کردم.

اگر چه من در انتخابات قبلی شرکت نکردم و رای ندادم. اما کاش احمدی نژاد دوباره میتوانست نامزد ریاست جمهوری شود . برای اولین بار در انتخابات شرکت میکردم و با افتخار به او رای میدادم.
بنظرم شخصیت عجیبی دارد. از اینکه احمدی نژاد رییس جمهور ایران است خوش حالم. (941578) (moderator22)
 
سیدعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۱۲:۰۱
جون همه دوستان, راست میگی یا از افعال معکوس استفاده کردی؟!!!! (941754) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۶:۱۸:۱۶
دوست من شما هم شخصیت عجیبی داری مخوی رییس جمهورشی؟ (942407) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۸:۳۷:۱۰
زنده باشی.
زنده باد احمدی نژاد (942645) (moderator16)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۰۲:۵۹
آقای احمدی نژاد. جون هر کسی را دوست داری تمومش کن. ما به خاک سیاه نشاندی. (941585) (moderator22)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۰۷:۲۰
آقای رییس جمهور !!!!!

از کی تا حالا مردم آمریکادوست ما شدند ؟؟؟

ما با فرهنگ 4000 ساله با آمریکایی های بی فرهنگ و آدم کش ( کاو بوی) دوست نیستیم. (941589) (moderator22)
 
ببم جان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۵:۱۱:۱۷
ببم جان
با حب و بغض نظر نده منطقی باش وتعقل رو فراموش نکن ببم جان.
- فرهنگ این سرزمین حداقل در سیلک ومارلیک وشهر سوخته خیلی خیلی بیش از این هاست .
هرموقع تونستی رو پای خودت وایستی (اونوقت از اون کابوی گاوچران بد بگو) .
خوبه صنعت ما از اساس ساخت وماشین آلات ....... (942295) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۸ ۱۱:۴۷:۳۲
چرا به مشاغل اهانت می کنید چند تا از پیامبران چوپان بودند
این یکی از دردها یبزرگ ماست که کارهای تولیدی ننگ هستند و لی دلالی اوج عزت است (944842) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۹:۴۹:۳۵
بله درسته متم موافقم دوستان ما کوبا ونزویلا گینه بیسایو کومور کره شمالی و... هستند امروز ما خیلی از تکنولوژی ها مانند همین اینترنت ماهواره ها جی پی اس موبایل و... را مدیون این کشورها هستیم نه امریکای جهانخوار (942730) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۳:۱۷:۲۹
با این طرز حرف زدنت حتما فکر میکنی خیلی با فرهنگی؟!!!! (942935) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۱۲:۰۴
واقعا ازین همه .....................................................................در شگفتم!!!!!!!!!!!!!!! (941595) (moderator22)
 
بهروز
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۱۴:۵۵
سلام

رئیس جمهور " چگونه من می توانم چیزی را امضا کنم که کلا بر خلاف قانون اساسی است. "

اقاي رئيس جمهور اين حرف شما با توجه به روند طرح تصويب و بررسي در نظام جمهوري اسلامي كه فرض بر اين است طرحي توسط نمايندگان مطرح در صحن علني تصويب و بعد به شوراي نگهبان براي بررسي و اگر مورد داشت به مجلس براي اعمال نظر شوراي محترم نگهبان و يا پا فشاري بر نظر خود( مجلس ) و بعد به مجمع تشخيص مصلحت نظام ميرود و اين همه دستگاه شورا در مورد آن قانون نظر ميدهند، به اين معنيست كه اين اقايان و اين سازو كار ها نميفهمند؟!!!!
و فقط يك نفر و رئيس جمهور تشخيص ميدهد كه اين قانون خلاق قانون اساسيست؟؟!!!

آيا اين به معني اين نيست كه شخص شما قوه مقننه و قضاييه را اساسا قبول نداريد؟

آيا شما فقط به قسمتي از قانون اساسي اعتقاد داريد؟ مگر در همين قانون اساسي تفصير قانون اساسي به صراحت به شوراي محترم نگهبان گذاشته نشده است؟

مگر مجلس شوراي اسلامي رو راي مستقيم مردم انتخاب نميكند؟


"احمدی نژاد با بیان اینکه نمایندگان مجلس قابل احترام هستند، افزود: نمایندگان مجلس نیز رای ملت را دارند اما نماینده کل ملت فقط رئیس جمهور است تنها کسی که نماد تصمیم ملت است رئیس جمهور است."

آيا اين جمله خود نوعي ديكتاتوري نيست؟؟!!!

آيا اين توهين به همين ملتي كه ازش دم ميزنيد نيست؟ (941605) (moderator22)
 
ببم جان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۱۶:۱۶
ببم جان
آخه چرا دو سه کلمه ای که در جامعه ارزش اعتبار معنایی دارد را هم خراب می کنید.
کلماتی که هر شنونده ای را آزار می دهد.
مردم سالاری - مردم سالاری دینی- گفتمان - عدالت
برابری اجتماعی - رفاه -اشتغال -پاکی -اعتقاد-قا نون - قانون اساسی
بهداشت - تولید -صنعت- حق رای - حق انتخاب - آزادی بیان - آزادی اندیشه- آزادی مذهب- آزادی فکر - جهاد- -
الفی ها بقیه رو شما بنویسید (941608) (moderator22)
 
ببم جان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۲۱:۲۳
ببم جان
خوب است قبل از بکار بردن هر کلمه وجمله ای وتعریف از خود آقای رئیس جمهور شش ماه قبل از محرومیت ملت از خدمات پر برکتشان!!!!!!!!!! رای گیری از همان هایی که به خود او رای دادنند را به عمل آورند( نظر سنجی مورد قبول نیست) رای گیری هم فقط از طریق جنبش های دانشجویی موافق ومخالف باشد هر آنچه نتیجه شد ما دهان می بندیم اره ببم جان. (941618) (moderator22)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۲۹:۱۶
احمدی نژاد مظلوم است (941637) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۰۰:۳۰
تعریف مظلومیت رو هم عوض کرده اند !!!! عجب مزورهایی هستند (941892) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۴۱:۴۰
ببخشید اشتباه مثبت دادم
احمدی نژاد مظلوم نیست (942033) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۸:۳۹:۴۲
آدم بیدفاعی که اسیر یک مشت ادم حریص و بی انصاف هست.
بیاد بیاوریم امیرکبیر و فضل الله نوری و قایم مقام را
متاسفم که با بزرگان اینگونه میکنیم (942649) (moderator16)
 
فروغ
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۱:۳۳:۲۹
میشه بی زحمت بگین ظالم کیه؟ (942845) (moderator16)
 
خسته
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۳۰:۰۸
مجری واسه چی میگفت شما 5 صبح بیدار شدی خسته ای آقای دکتر ؟؟ مگه بقیه چند بیدار می شوند میروند سر کار ؟؟!!! آخه مجری خوش خنده !!! بپرس واسه چی دلار شد 2200 تومان ؟؟ ماست شد دبه ای 5000 تومان ؟؟ گوشت کیلو 23000 ؟؟برنج کیلو 5000 ؟؟ اینقدر نخند اعصابم خورد شد مرد حسابی ، سوال کن ؟؟ مردم هم خسته شدند از این حرفهای بی حساب و کتاب ، از این خنده ها مردم خسته شده اند ، سوال کن نخند !!! (941641) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۵۶:۲۲
دوست عزیز مجری هم برای حقوق آخر ماه باید همراه رییس جمهور باشد! وگرنه جاش اینجا نبود (942250) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۳۱:۰۱
خدا لعنت كند هر كسي را كه به مردم در هر لباسي خيانت مي‌كند (941648) (moderator22)
 
سیدعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۳۱:۲۲
به عنوان یک فرد بیطرف از کلیه بازدید کنندگان سایت الف میخواهم صحبتهای دیشب احمدی نژاد را با آنچه در گزارش دیگری تحت عنوان "پيش بيني مي كنيد امشب احمدي‌نژاد چه مي‌گويد؟" را مقایسه کرده و نتیجه اش را در یک گزارش دیگر بیاورند. فکر کنم به نتایج جالبی دست پیدا کنند.!! (941649) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۵۳:۴۲
از کامنتهای جنایعالی زیاد همبیطرف نیستین همه ما بهتر از بی طرفی بهتر تر است راستگو باشیم (941874) (moderator16)
 
امیر حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۳۲:۱۳
کاش میشد قانون انتخابات را اصلاح کرد و آقای رفسنجانی دوباره رییس جمهور شود (941651) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۰:۲۵:۳۲
قانون انتخابات ریاست جمهوری محدودیت سنی برای کاندیداها ندارد. ایت الله رفسنجانی می توانند شرکت کنند. (943026) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۹:۳۱:۱۹
آقای رفسانجانی هم یکی مثل احمدی نژاده با این فرق که ایشون ظواهر و اصول ادب رو در گفتار و رفتار ظاهریشون رعایت می کنند ولی درعمل به فکر مردم نیستند و سنگ خودشون و اطرافیانشون رو به سینه می زنند مشکل مملکت ما افراد نیستند طرز تفکر و فرهنگ سیاسیه که باید روش کار یشه (943260) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۳۲:۵۰
مديريت دولت جنابعالي كه فعلا پدر ملت ايران رو درآورده. (941656) (moderator22)
 
بیدار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۳۵:۵۶
یعنی این دولت از دولت رفسنجانی هم پاک تره ؟؟؟؟ (941666) (moderator22)
 
قلندر
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۳۷:۲۱
ای داد و بیداد، ای داد و بیداد،ای دادو بیداد فقط همین !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (941668) (moderator22)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۳۷:۴۰
آقایون اصول گرا تحویل بگیرید. (941671) (moderator22)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۳۸:۰۲
آقاي رئيس جمهور محترم تا كي ميخواد به شعور ما توهين كنه ؟ همه مقصرن به غير از ايشان و جالبه براي همه مشكلات راه حل داره ولي نميدونم چرا هرروز داريم تو همه زمينه ها پسرفت ميكنيم و هيچ بهبودي حاصل نشده ! آقاي دكتر عزيز هر آدم خوبي رئيس جمهور خوب نيست ! عزيزم از اول هم معلوم بود اين كاره نيستي ! منتهي با يك سري آبرو بردنها و تهمت زدنها تونستي راي جمع كني و الان كه پايان كارته جواب سربالا ميدي اصلا به روي مباركت هم نياوردي كه گروني همه مردم رو بيچاره كرده و هيچ چيزي بابت دلخوش كردن مردم در اين باره نگفتي واقعا متاسفم! خدا آخر و عاقبت همه مارو ختم به خير كنه ! (941672) (moderator22)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۳۹:۲۳
اگر ما با عربستان دوست هستیم! با مردم آمریکادوست هستیم؟؟ ؟
پس چه کسی هواپیمای مسافر بری ما را در خلیج فارس سرنگون کرد ؟ (941677) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۰۱:۵۰
داستان صفوان شتربان یادتون هست
دوست داری تا وقتی که میری حج و برمیگردی این حکومت عربستان سر جاش باشه ؟ (941896) (moderator16)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۳۹:۳۸
و باز هم مغلطه گري و فريبكاري و كلي گويي و مبهم گويي. حناي شما ديگه رنگي نداره آقاي احمدي نژاد. به جاي عذرخواهي از مردم و به گردن گرفتن مشكلات و تقصيرات . باز هم كلي گويي و مغلطه گري مي كنيد. بسه ديگه به خدا. اصلا سكوت كنيد خيلي بهتره چون وقتي حرف مي زنيد اعصاب مردم بيشتر خرد مي شه چون ديگه مردم عامي كوچه و بازار هم . ترفندها و شگردهاي شما را فهميدند. كاش به جاي سخنراني يك سري به بازار مي زديد و از قيمتها سراغي مي گرفتيد. از افزايش شديد قيمتها در بازار اجاره بهاي مسكن كه خيليها ديگه صبح تا شب بايد بدوند و از خيلي چيزها بزنند تا كرايه خانه رو جور كنند. از قيمت اجناس سراغي مي گرفتيد. كاش آماري واقعي مي داديد از سال 84 تا حالا . متوسط قيمت كالاها و خدمات چند درصد رشد داشته البته آمار واقعي مي داديد كه البته توي اين 7 سال گذشته . يك بار هم آمار واقعي و صحيح به مردم نداديد ! چرا با مردم صادق نبوديد؟ مگر مردم نامحرمند؟ نگاه امام ره به مردم چگونه بود و شما چطور؟ فقط در اين سالها شعارهاي توخالي و تبليغاتي نوكري مردم و .. داديد اما در عمل با كاغذپاره شدن پول ملي و صف مرغ و گسترش فقر و ... . مردم رو تحقير كرديد و كرامت انساني شان را پايمال كرديد. لطفا اينقدر از عدالت و كرامت انساني و ... حرف نزنيد كه ديگه حالمون به هم مي خوره. (941678) (moderator22)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۴۰:۵۱
ديگران درك كاملي از سند چشم انداز نداشتند .؟! شما و دولتتان كه ماشالله عقل كل بوديد چطور با بالاترين درآمدهاي نفتي تاريخ ايران. اقتصاد را به ورطه سقوط و گرداب مشكلات انداخته ايد؟! (941679) (moderator22)
 
ساکن سرزمین عجائب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۴۱:۱۳
مگه جدیدا معنی واژه ها عوض شده؟؟؟
یا اینجا ببره است که از واژه های معکوس استفاده می شه "؟
پاک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شاخ درآوردم (941680) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۴۱:۵۶
بر خلاف نظر صريح مقام رهبري كه مي گويند بيداري اسلامي . ايشان هنوز هم تاكيد بر بيداري عمومي و بيداري انساني دارند! (941682) (moderator22)
 
خسرو
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۴۱:۵۹
رو که رو نیست، سنگ پای قزوینه.!!! (941683) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۹:۳۳:۱۷
سنگ پای شهر ما کم اورد و میدون و خالی کرد و در رفت (943261) (moderator16)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۴۳:۴۰
ارز 3 هزار توماني جنگ رواني است..."
والله يادمه چند سال پيش هم گفتيد كه دلار 700 تومان بيشتر نمي ارزه و چه و چه !
دلار 2200 توماني رو هم ديديم!! راستي فاصله 700 تومان با 2200 تومان كمتره يا 2200 و 3000 تومان؟! (941686) (moderator22)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۴۴:۰۸
بله درسته چون درواقع نه اختلاسی شده ونه دزدی و نه ریخت وپاشی ........... (941687) (moderator22)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۴۴:۲۶
در نظر ايشان . قطعنامه هاي سازمان ملل و دلار و .. كاغذپاره اند اما نمي دونم چرا همه دنبال دلار و ... مي دوند توي بازار؟! (941689) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۴۵:۱۵
هنوز هم ملت رو "جيگر" فرض مي كنند و باعث تاسف است كه ايشان اينجوري به ملت و شعورشان توهين مي كنند.! (941696) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۴۶:۳۴
آقای احمدی نژاد
کمی مزاح کردم طرفداران آقای احمدی نژاد ببخشند البته یه جورایی واقعیت هم است


به مدیران باید یک چیز گفت به مردم یــــه چیزه دیگه
حرف به مردم :ما در بالاترین نقطه ها قرار داریم ، مبارزه با فساد ، مدیریت جهانی ، ملت ایران ، ملت ایران ، مدیریت عالی من ،
حرف به مدیران : تو کاریت نباشه تو رئیس اونجا می شی تو اونجا تو می ری کانادا یه ویلا اونجا می گیری ...........
حرف به منتقدان : ببخشید عذر می خواهم . آب رو بریز .... می سوزه دیگه اون م.م.. را لولو برد بچه اسپانیایی ربون گـــفت این محموده ، یه هاله نور ...... تکذیب شد

(941698) (moderator22)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۴۷:۴۰
باز هم فرافكني. از كنترل بازار ارز ناتوانيد و البته شايد هم توانا و خود دولت عمدا نرخ ارز را بالا و پايين كرد تا كسري بودجه و كسري يارانه و ... را جبران كنه كه نامه رييس كل بانك مركزي به مديران عامل بانكها مبني بر واريز مابه التفاوت نرخ ارز دولتي و آزاد به خزانه بانك مركزي . مويد اين مطلب است.. بعد تقصيرات را به گردن افراد موهوم مي اندازيد؟
مگه دولت در وزارتخانه ها و بانك مركزي و ... كلي نيرو و پرسنل نظارتي و ... نداره؟ (941699) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۴۷:۵۱
آقاي رييس جمهور _ به قول اين گزارش _ كشورمان ماشاءالله خوب حرف مي زنند؛ايشان درحرف زدن لنگه ندارند؛ولي شنونده شعوردارد ومي فهمدايشان درسخن گفتن شگردروكم كني رابيشترازبيان جواب اصلي به سوالات دوست دارند؛جدل كارماهري هستند.بنده دوست داشتم حداقل مشكلات موجوددرمديريت اجرايي درداخل را به گردن مي گرفتند وبه ديگران نسبت نمي دادند.ايشان همه رابدمعرفي كردند ودولت خودرا پاك ناميدند،تلويحا مشكلات ارزي،تورمي،اقتصادي،بانكي،سياست خارجي و...را به گردن ديگران انداختند.گويي كه مردم ناچارندبپذيرندكه ايشان بااين حرف هاابدا خودخواه نشان نمي دهند.ايشان _ حتي اگر قصداين راهم نداشته باشند،_نشان مي دهندكه دلشان مي خواهد هميشه باشند وساير قواهم دراطاعت محض ايشان به سرببرند؛آياشوراي نگهبان نهادي نيست كه تفسير مطابقت قوانين تصويبي مجلس باقانون اساسي به عهده ي اوبوده ودولت درصورت اعلام نظر اين نهاد موظف به اجراي آن است؟پس چرامي گويندمن اگرتشخيص دهم خلاف قانون اساسي است پاي قانون را امضاءنمي كنم؟آيا منظورايشان اين نيست كه مي رساندمطابقت قانوني با قانون اساسي را من بايد تشخيص دهم نه شوراي نگهبان؟اگرغيراين است معناي واقعي سخنان ايشان چيست؟
تعريف وتمجيدايشان ازخودودولتشان زياده ازحدبود؛اما چيزي كه شنونده ي باشعوردرجامعه مي بيند غيرازاين است.اگرآنچه كه ايشان مي گويند راست است،چرادرادارات اين غوغاسالاري هابيدادمي كند؟چرامديران به زيرمجموعه هاي خود تسلط ندارند واگراين حرف ها غلط است داد مردم ازچه بلند است؟رشوه خواري نيست كه هست،رانتخواري نيست كه هست،خودمحوري شغلي نيست كه هست،نامهرباني بين مردم نيست كه هست،گراني افسارگسيخته نيست كه هست،اينها نشانه ي كدام مديريت سالم است؟حداقل بايدتناسبي ميان درآمدها وقيمت ها برقرارگردد يانه؟رييس جمهوراين همه را بايك جمله به گردن ديگران مي اندازند وآن ديگران كيستند كه ايشان نمي تواند با همان شگرد هميشگي - مانند آنچه كه در مناظره ها ومجلس اتفاق افتاد - رويشان را كم كند؟مگرغيرازاين است كه دولت ايشان ازهمه ي دولت هاي قبل بيشتر موردحمايت مقام معظم رهبري بوده وهست؟پس دراين صورت چرا تقصير را به گردن ديگران مي اندازند وخودرا منزه جلوه مي دهند؟اين اگر خودخواهي نيست پس چيست؟
يك مورد درسخنراني ايشان درتلويزيون اداي كلمات بودكه آزار مي داد ؛بارها گفت مقام معظ ورد شد!شعورشنونده به اينگونه بيان كردن ها حساس است؛ايشان بايد دقت مي كردند كه نكردندوبگذريم ازاين مقوله كه زياد بيان كردني نيست0

واقعيت امر اين است كه آن ديگرا ن هركه هستند،معرف حضورايشان مي باشندولي چرادستشان را كوتاه نمي كنند معلوم نيست؛هيچ دولتي درجمهوري اسلامي به اندازه ي اين دولت مورد حمايت يكدست مسئولين ومردم نبوده است؛هرگزاتفاق نيافتاده بود كه براي آمدن دولتي برسركارهمه ي نهادهاي موجود دركشور سنگ تمام بگذارند ومالا وجانا براي استقراآن تلاش كنند؛چرااينطوري شد؟معلوم است شعارهاي ايشان،مدعا هاي ايشان دلگرم كننده واميدآفرين بود؛همه فكرمي كردند اين همان دولت صبح است كه مي دمدويا همان دولت كريمه است كه نزول مي فرمايدوپس از 8سال همان وعده ها،همان شعارهاوهمان تاكيدها همچنان ادامه دارد ولي چيزي كه پيدا نيست آن جامعه ي عدلمند وبي تبعيض وعده داده شده ي ايشان است واگربپرسند چرا اينطوري شد؟خواهد فرمود يك عده نمي گذارند،امامدت زمان زيادي نگذشته است كه فراموش شود براي استقرار اين دولت چه آبروهايي درخطر قرار گرفت وچه فتنه هايي ايجاد شد؛آدم وقتي صحبت هاي ايشان درتلويزون را مي شنودوبه نتايج حاصله نظر مي اندازدواقعا نگران مي شود؛ايشان فقط دعا كنند كه رافت مردم مسلمان ايران درتمسك به مقام عظماي ولايت شامل حال ايشان شده ومي شود اما انصاف ايجاب مي كند كه ايشان درآخرين سال دوران پرماجراي رياستشان،كم كم به فكرطلب حليت ازآبرورفتگان،به مشقت افتادگان ،از فقرايي كه بيشتر به كمك اين وآن نياز پيداكردند،از جواناني كه بيكار ماندندونتوانستند ازدواج كنندوازتوليد كنندگاني كه به جهت واردات بي رويه ورشكست شدندو..بيافتند... (941700) (moderator22)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۴۹:۱۴
آقاي احمدي نژاد از فرزند شما خبري نداريم اما چرا درباره معاون اول خود و برخي ديگر از نزديكانتان كه متهم به فساد مالي هستند اصلا با قوه قضاييه همكاري نمي كنيد؟ (941704) (moderator22)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۵۰:۳۸
اگر اولين مدعي تخلف اقتصادي شما بوديد مطمئنا تخلف عظيم 3000000000000
توماني از دل دولت شما بيرون نمي آمد. (941707) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۰۷:۴۷
بنده خدا دلار 300000000000 22000=660000000000ریال اگر نیست حساب کن (941915) (moderator16)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۵۱:۳۵
" .. امسال اصلاحات اساسي در اقتصاد كشور ايجاد خواهد شد...."
يعني توي 7 سال اخير خواب بوديد؟ (941709) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۵۵:۰۴
احمدی نژاد افزود: حتی یک لحظه هم احساس نکردم که بالاتر از یک نوکر و جاروکش برای مردم ایران هستم

اتفاقا" اشتباه ما هم همین بود

مردم ما فردی مدیر و مدبر با دیدگاهی منطقی میخواستند چرا که او نماد مردم

ایران با تمدنی کهن میباشد

امیدوارم دوره عوام فریبی گذشته باشد و مردم نیز با چشمانی بازتر و بدور از

هیجان زدگی و با تعقل مسائل سیاسی را دنبال نمایند

شما امیدی دارید ؟ (941713) (moderator22)
 
ارش
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۱:۵۸:۱۵
ما هنوزم بعد از گذشت 7 سال منتظريم آقاي دكتر دست در جيب مباركشان كرده و ليست مفسدان اقتصادي را بيرون آورد . به اميد آن روز..... (941718) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۷:۲۰:۵۰
ما فقط از آقای دکتر انتظار داریم که به اندازه شب مناظره صریح باشند و زود بروند سر اصل موضوع. از پاکترین رئیس جمهور ایران و کل دنیا بعید است که از کلمه "بعضیها" زیاد استفاده کنند. (943159) (moderator16)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۰۲:۳۴
آقاي احمدي نژاد. شما خود معترفيد كه درصد زيادي از محل افزايش حاملهاي انرژي را به مردم داديد. خوب تا اينجاي كار شما معترفيد كه قانون هدفمندي يارانه ها را كه تازه بيش از 95 درصدش نظر خود دولت لحاظ شد( با توجه به حضور سرزده در مجلس در هنگام تصويب اين قانون كه البته دخالت قوه اجرايي در كار قوه مقننه را مي رساند كه خود شاكي دخالت قانونگذار در امر اجرا هستيد!) رعايت نكرده ايد.
دوم گفته ايد اگر سهم 80 درصدي يارانه مردم را به 30 درصد كاهش مي داديم نقدينگي و تورم كنترل مي شد؟ كه نشان از اين مي دهد شما معتقديد با كاهش سهم يارنه مردم . تورم كنترل نمي شد كه به نظر من از كم اطلاعي شما از علم اقتصاد نشات مي گيرد چون ابتدايي ترين مفاهيم اقتصادي را نمي دانيد و البته خود را عقل كل در همه زمينه ها مي دانيد و از مشاوره با متخصصين خود را بي نياز مي دانيد كه اين منشا بسياري از خطاهاي شما در ساليان اخير بوده است.
بايد به شما بگويم من متخصص اقتصاد نيستم ولي بسيار در اقتصاد مطالعه كرده ام ..
بله اگر شما سهم يارانه هاي مردمي و مستقيم را كم مي كرديد و به بخش توليد و مولد كشور هدايت مي كرديد مطمئنا ميزان تورم كمتر از حالا بود. به ضرس قاطع مي گويم كمتر بود.
چون نقدينگي اين نيست كه هميشه بد باشد به هر سو برود تورم زا باشد . خير نقدينگي اگر به طور صحيح هدايت شود مخصوصا به بخش توليد و بخش صنعت و كشاورزي و گردشگري و زيرساختهايي مثل حمل و نقل و ... نه تنها تورم زا نيست بلكه با افزايش توليد و حمايت از زيرساختهاي توليد . باعث افزايش عرضه و كاهش تورم خواهد شد. من تعجب مي كنم كه شما چطور اين موضوع ساده را كه همه اقتصاددانان با گرايشات مختلف بر آن متفق القولند نمي دانيد؟! كاش شما همان 30 درصد سهم بخش توليد را در اين قانون مي داديد كه متاسفانه تورم افسارگسيخته امروز كشور ما از بي توجهي به بخش توليد و بخش خصوصي ناشي مي شود. هنوز هم شما مي خواهيد سهم بخش توليد را ندهيد و به بخش خصوصي بي توجهيد و در جلسات اتاق بازرگاني شركت نمي كنيد و صداي بخش واقعي اقتصاد را نمي خواهيد بشنويد و برعكس با دستور و بخشنامه و كارهاي تعزيراتي و ... مي خواهيد به زور بازار را كنترل كنيد و البته نخواهيد توانست و انرژي دولت را هدر مي دهيد. اقتصاد راه و روش خود را دارد. با زور و بخشنامه اداره نمي شود... (941729) (moderator22)
 
آشنا
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۰۳:۴۷
وی گفت: آنچه مسلم است این است که این قانون باید اجرا شود. خوشبختانه گام اول با لطف امام زمان(عج) و دعای خیر مردم اجرا شد و ما با مشکلی مواجه نشدیم.

این مشکلات اقتصادی که کمر مردم را شکسته احتمالا" خواب و رویا ست

امیدواریم هرچه زودتر بیدار شویم

بیدار میشویم ؟ (941733) (moderator22)
 
محمود موحد
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۳:۵۶:۵۳
این فرد درمقابل امام زمان (عج) چه جوابی خواهد داشت. مدیریت اشتباه و غلط و فاجعه بار خودش و تیمش رو به حضرا ولیعصر نسبت میدهد و از خدا و ائمه اطهار شرم نمیکند. به روز جزا ایمان داری تو؟؟؟؟؟ (942988) (moderator16)
 
آشنا
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۰۵:۳۰
احمدی نژاد با بیان اینکه بنده اولین مدعی تخلف اقتصادی بودم، گفت: در بدو وقوع تخلف اقتصادی عنوان کردم که حتی اگر فرزند من هم در این حادثه دخیل بود باید با وی برخورد کنم

شما که راست میگید

لطف کنید داستان خط قرمز رو هم بگید که بدور بعضیها کشیده اید (941736) (moderator22)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۰۶:۱۴
بله آقاي رييس جمهور همه بايد ماليات بدهند اما آيا ماليات فقط براي مردم و كارمند و معلم و ... است؟ چرا اين همه نهادهاي خاص با اينكه در كارهاي اقتصادي سالهاست وارد شده اند و ثروتهاي كلان دارند به دولت مالبات نمي دهند؟ آستان قدس رضوي و... . ايا ماليات فقط براي مردم ضعيف است كه صدايشان به جايي نمي رسد؟ فقط براي كارمند است كه حقوقش به حسابش نيامده مالياتش كم شده در حاليكه بايد كرايه خانه بدهد و اين هزينه هاي سنگين معيشتي اش را با اين حقوقش بدهد؟ در حاليكه خيلي از هزينه هايش از جمله سفر و تفريحات و ... را از سبد هزينه هاي خانوارش حذف كرده است! (941739) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۰۷:۱۸
بلایی که این دولت سر ایران آورد فراتر از وضعیت بد اقتصادی است که امیدوار باشیم گروه دیگری باید و آن را درست کند فراتر از عدم شایستگی است بدترین اتفاقی که در این مدت در ایران افتاد نهادینه شدن دروغگویی و عدم پاسخگویی بود به طوری که کمتر کسی را می بینید که به مسئولین اعتماد داشته باشد حتی اگر بهترین فرد هم بیاید برای جلب نظر مردم کار بسیار سختی خواهد داشت . مورد بعدی این است که کار های خلاف و بد اخلاقی قبح خودش را از دست داد کم نیستند کسانی که به خاوری لقب زرنگ می دهند این روز ها ! (941741) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۰۸:۰۹
خدایا این مملکت را از دروغ حفظ کن ! (941917) (moderator16)
 
آشنا
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۰۷:۵۲
احمدی نژاد همچنین با بیان اینکه هفت طرح تحول اقتصادی در دست اجرا داریم، گفت: سه طرح تاکنون اجرا شده است یک طرح در مرحله اجرا است و سه طرح هم در آینده اجرا خواهد شد.

مردم و رئیس جمهور آینده خدا به دادتان برسد کمربندهایتان را محکمتر ببندید

البته اگر کمر سالمی دارید

کدام طرح کدام برنامه مملکت رو 7 سال امام زمانی اداره کردید این چند ماه هم

روش (941742) (moderator22)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۰۸:۴۵
آقاي احمدي نژاد. كاش به طور صريح مي گفتيد چه كساني داد و بيداد راه مي اندازند و ماليات نمي دهند؟ چه كساني در بازار ارز التهاب ايجاد مي كنند؟ سالهاست صريح و شفاف صحبت نمي كنيد و كلي گويي و مبهم گويي مي كنيد و مردم هيچي نفهميدند كه مقصر مشكلات و معضلات فزاينده شان كيست! (941745) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۳:۴۰:۴۶
اونايي كه بايد بفهمند دقيقا مي فهمند كه باعث و باني اين مشكلات خود شخص احمدي ن‍ژاد و هم قطارانش مي باشند ... اين كلي گويي و مبهم گويي نيز براي ماندن در قدرت است كه البته بعضي از اين مردم فهيم و با بصيرت ما بعد از 7 سال هنوز موضوعاتي به اين روشني را نگرفته اند .... متاسفم براي اين مردم همين .... (942963) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۰۹:۱۰
وی با اشاره به اینکه تورم امسال رشد کاهشی داشته است، گفت: نیمه دوم امسال تورم پایین می آید.

قطعا" همینطوره شواهد که نشون میده تحریمهای سخت ورشکستگی اقتصادی و ........ (941746) (moderator22)
 
ح.چ
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۱۶:۰۹
سلام خدمت دوستان الف
من نمیدانم منظور ایشان از به پایان نرسیدن این دولت چیست ؟آبا می شود در این چند ماه باقیمانده طرح های اقتصادی بزرگ را اجرا کرد ؟
یا اینکه اصلاح قانون اساسی کنند ؟
نمیدانم انشائاله خدا همه ما رو به راه راست هدایت کنه (941768) (moderator22)
 
علیرضا
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۱۷:۲۵
فقط با تموم وجود میگم برای خودمو مردم جامعمون متاسفم.بعد از7سال تازه فهمیدیم دست دولت منتخب بستس وهمه فشارهایی که داره بهمون وارد میشه کار دشمنان خرجی ملت و داخلیه رئیس جمهور عدالت محوره.حیف پاک ترین دولت تاریخ که انقد مظلوم واقع شد...... (941772) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۵۱:۴۶
این مردم حقشان است وقتی این اقا برای خراب کردن رقیبش عکس زن رقیب را در جیب اماده دارد نمی توان بیش از این انتظار داشت.ولی این مردم ... (942231) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۱۰:۰۶:۰۰
حيف كه اين بلايي كه معلوم نشد از كجا بر ملت مظلوم وشهيدداده ايران نازل شد مملكت رو به خاك سياه نشوند.مجلسيان و حاميان دولت هم به نظرم در دوزخند اگر جبران مافات نكنند البته حدود 700 ميليارد دلار درآمدهاي نفتي اين ملت به باد رفت... شايد احمدي نژاد مهره اسرائيل بوده با اين نابودي اخلاق و اقتصاد اين ملت. (943303) (moderator16)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۲۰:۴۶
خجالت وشرم هم چیز خوبیست .تا کی به شعور یک ملت باید توهین شود وملت سکوت کنند .تا کی کلی گویی و کلف گویی وفرار به جلو تا به کی بر زخم ملتی نمک می پاچید.زینه اسب را بچسب سواری پیشکش دکتر که این روزها صبر ملتی در حال تمام شدن است . (941777) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۲۱:۲۴
خدایا به حق امام زمان مردم بیچاره را به رفاه وعزت برسان.دیگه تحمل نمانده..... (941778) (moderator22)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۲۳:۲۲
آقای احمدی نژاد مدیریت شما چه بر سر ایران آورد؟؟؟؟؟؟ضمنا بیشتر ار این به بقیه تهمت نزنید و دیگران را زیر سوال نبرید که خود و اطرافیانتون از همه بیشتر متهم ترند کار الان به جایی رسیده که ملت آرزوی دوران آقای رفسنجانی را می کنند ،زمان و شرایط خاتمی عریز پیشکش. (941787) (moderator22)
 
سيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۲۴:۲۷
باسمه تعالي
1. كشورهاي ليبي(مسلمان)، مصر(مسلمان)، يمن(مسلمان)، تونس و .. انقلاب كردند و اسم اين بيداري بيداري اسلامي گذاشته شد چون نه از اين منظر بلكه به گفته امام عزيزمان با اين مضمون كه اوايل اين قرن، قرن شكوه اسلامي است و به گفته رهبر عزيزمان با اين مضمون كه در چند سال پيش به جوانان كشورهاي اسلامي فرمودند که شما مي بايست خود را براي آينده آماده كنيد. حال پس از سال ها بعضي از خواب بيدار شده اند و نه گذشته را يادشان هست و نه آينده را مي بينند و ياد بيداري جهاني افتاده اند.
2. جالب است. شخصي كه خود فقط حرف خودش را قبول دارد به طرح 1404 كه با زحمت صدها كارشناس آنهم در شرایطی که ایران در جایگاه سختی قرار داشت تهیه شده است، ايراد مي گيرد كه كارشناسي نبوده و به امضاء مقام معظم رسیده، چرا چون آنها گفته اند ما بايد ظرف 20 سال مقام اول علمي منطقه را داشته باشيم و ما الآن كه 7 سال گذشته به اين مقام رسيده ايم. پس این طرح کارشناسی نبوده است چون زودتر رسیدیم. واقعا که.
3. ایشان به قیمت سکه و ارز اشاره ای نکرد که تا سر و صدا ها در آمد فوری طرحی برای ارزان شدنش دادند. ولی همین ارز در زمان جنگ که بدترین شرایط را داشتیم توانسه بودند ثابت نگاهش دارند. و به قول خودش ما در حال حاضر ملیاردها دلار هم درآمد صادرات داریم.
4. ایشان می گوید که من چون قصم خوردم فلان و فلان را باید انجام بدهم چون در مقابل ملت مسئولم. ولی وقتی به دروغ عدم خبرداشتن از سفر وزیر خارجه اش را به خارج خبر داد و بدون هماهنگی وی را در ماموریت عزل کرد و آبروی نظام ما را برد دیگر قصمش یادش رفته بود.
دست از این نوع حرف زدن ها بر دارد. یکبار سرما را کلاه گذاشت بس است. دیگر سر ما مردم کلاه نمی رود. این نوع روش هاست که محبوبیت وی را از آن سطح به این سطح رسانده است. ما صداقت می خواهیم بیش از رفاه. ما خود خواهی نمی خواهیم. ما پیروی از ولایت و اسلام را می خواهیم. در سایه اینها بوده است که ما به این جایگاه رفیع رسیده ایم. و در طول تاریخ همواره افراد خودخواه بوده اند که به ملت ضرر و زیان رسانده اند. (941789) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۵۴:۴۱
قسم مجید جان!قسم (942085) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۳:۴۳:۳۷
يه نكته اي تو گفته هات مشخصه كه باعث شدي اين همه منفي بخوري .... اگه يك دو كلمه رو حذف كرده بودي مثبت و منفي هات برعكس مي شد .... به هر حال اينترنت هم در اين دوران نمادي از افكار و مقبولات ذهني يك ملت است .... (942968) (moderator16)
 
محمد . ع
Canada
۱۳۹۱-۰۶-۱۷ ۰۵:۵۰:۵۷
ما رئیس جمهور " مدیر " و " کارآمد " می خواهیم نه چیز دیگر ! (944023) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۲۸:۱۵
احمدی نژاد مظلوم نیست بلکه مظلوم نماست.ایشان با خراب کردن دیگران می خواهد اشتباهات وقصور خود را توجیه کند (941798) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۱۲:۳۷
عده ای نادان علیه او تحریک شده اند (941939) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۶:۰۲:۲۰
ایشان در سخت ترین دوره بهترین عملکرد رو به نمایش گذاشت. البته ارزشش رو بعدا بهتر خواهیم فهمید. این عادت ما ایرانی هاست "نخبه کشی"
پیشنهاد میدم این کتاب رو از رضا قلی بخونیم. (942367) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۸ ۱۳:۴۲:۱۸
شرایط سخت رو خودش بوجود اورد
از یک سال بعد از دوره اول مشخص شد که چه ادمی هست و مشخص بود که به کجا خواهد رفت (944985) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۲۹:۳۸
من اولش رو نگاه کردم دیدم دوباره داره حرفهای سالهای پیش رو می زنه و زیربار نمی ره و آمار الکی میده ، زدم شبکه قران "اسرا" نگاه کردم خیلی هم فاز داد (941802) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۲۹:۵۵
از یارو پرسیدن کجایی؟ سرکارم
بابا هممون سرکاریم (941804) (moderator22)
 
ملت
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۳۰:۳۳
من در تعجبم اگه گردش مالی کشور 1500میلیارد دلاره چطور سه هزار میلیارد اونو فقط یکی مثل منصور آریا دراختیارداشته پس سهم سایربخشهای اقتصادی از این گردش چی بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (941808) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۶:۰۰:۲۷
بهتر فرق دلار و تومان رو اول بفهمی (942365) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۶:۴۱:۳۱
آفای عزیز سه هزار میلیارد تومن نه دلار (942450) (moderator16)
 
هوشیار
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۷:۲۷:۲۴
سه هزار میلیارد تومان اون موقع می شد حدود سه میلیارد دلار برادر (942554) (moderator16)
 
بیسواد
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۳۳:۲۳
گذشته از همه حرفایی که زده شد بنظر میرسه در کشور ما واقعأ قحط الرجاله مثلاریس جمهور چن تا رفقای قدیمی داره که بدون در نظر گرفتن تخصص و تحصیلات و تواناییشون درهر پست ومقامی باید منصوب شوند حالا تواین وزارت رای نیاورد یه وزارت دیگه والی آخر........
حالا صداسیما هم همین مشکل رو داره یه مجری پاستوریزه ومتبسم ومحافظه کار داره که.....................
بابا یه نفر بیاد سوال اساسی مطرح کنه شاید مردم بتونن یه جواب اساسی بشنوند (941818) (moderator22)
 
محمد . ع
Canada
۱۳۹۱-۰۶-۱۷ ۰۵:۴۴:۵۲
سئوالات اساسی تر هم دیدیم توی مجلس چطوری جواب داد !!! (944022) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۴۱:۲۶
سلام
کسی می دونه چرا احمدی نژاد جرات نمی کنه با هیچ روزنامه نگار داخلی مصاحبه کنه؟!!!
البته حیدری دیشب تیکه اش رو اومد گفت یه سری سوال رسمی وجود داره(یعنی سوالایی که شما دادین بپرسم) و یه سری سوال دارم که سوال مردمه اما... (941838) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۴۴:۴۸
سوال و از انتشارش و جواب دادن توسط دوستان پیشاپیش متشکرم ایا در قانون اساسی برای تمدید ریاست جمهوری (هر کی باشه ) بعنوان مثال لایحه از سوی مجلس با 100 درصد ارا و تایید شورای نگهبان و رهبری یا راه دیگر با تشکر (941854) (moderator16)
 
احمد رشیدی
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۴۹:۵۲
با سلام این شرایط تورمی حقوق بگیرهه چه گناهی کرده اند حداقل همچون مواضع انقلابی گذشته مان چند دلار فروش و دلار باز را محاکمه کنیدو جلوی نوکیسه های از خدا بی خبر را بگیریید (941868) (moderator16)
 
يک راي از خرد جمعي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۵۳:۲۶
وقتي راي يک نفر يا يک گروه بجاي خرد جمعي داراي اصالت شود، نتيجه همين ميشود که 7 سال است ميبينيم. (941873) (moderator16)
 
کاوه
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۵۴:۲۷
سه عرض دارم, اولی آن مربوط است به اشاره آقای رئیس جمهور به اینکه 4نفر 40 سال است که خوراک دام وارد می کنند بنا براین , اینگونه بر می آید که این آقایان یا احتمالا آقازادگان انحصارا" این کار را انجام می دهند. 4 نفر دیگر هم انحصارا" شکر, 4 نفر دیگر هم انحصارا" روغن, 4 نفر دیگر هم انحصارا"برنج هندی, 4 نفر دیگر هم انحصارا"چای . چهار نفر هم انحصارا اتومبیل خارجی و الی آخر. پس آقای رئیس جمهور اذعان دارند که در مجموع 50 نفر دارند سرنوشت اقتصاد این مملکت را رقم می زنندو به عبارت دیگر ما بعد از قریب 34 سال از آغاز انقلاب, هنوز نتوانسته ایم دست رانت خواران ( بخوانید " مفت خوران" ) را از اقتصاد مردمی مان کوتاه کنیم. مطلب دوم این که آیا امکان دارد به نظر مردم مراجعه کرد و دید آیا آنها هم این روش اداره مملکت را می پسندند و از روال روزمره زندگی خود راضی هستندیا نه؟ مدت زیادی است که دائم مردم را به قناعت, صرفه جوئی, در تنگنا زندگی کردن, خرج نکردن, به سفر و گشت و گذار نرفتن و ... توصیه می کنیم و اینگونه به آنها می گوئیم که شما که می خواهید شاخ دشمنان این آب و خاک را بشکنید, باید این روش را پیش بگیرید. صرف نظر از اینکه مردم عادی کوچه و خیابان آهی در بساط ندارند که جور دیگری زندگی کنند و حقوق 400 هزار تومانی و یا بیکاری , امکان دیگری را برای مردم عادی باقی نمی گذارد از آقای رئیس جمهور عزیز و نخبه استدعا دارم تبیین نمایند با یک حقوق مثلا 800 هزار تومانی چقدر بابت اجاره خانه, جند کیلو گوشت و مرغ و ماهی و لباس و روغن و رب گوجه و شهریه مدرسه و دانشگاه آزاد و بنزین و تعویض روغن و ...... می توان هزینه نمود تا دخل و خرج با هم بخواند؟ آیا ایشان می دانند که به یک مهندس تازه فارغ التحصیل از دانشگاه سراسری بیشتر از 500 هزار تومان نمی دهند؟ آیا ایشان مطلع هستند اکثر قریب به اتفاق کارگران دارند با حد اقل حقوق مصوب اداره کار زندگی ( بخوانید " مردگی") می کنند؟ نهایتا اینکه در جریان اجلاس شاهد بودیم که همه جا را آب و جارو کردند, جدول های خیابانها رنگ شدند, فضای سبز های زیادی به سرعت احداث شد, شهر تمیز شد و با تمهیدی هم که به ملاحظات امنیتی اتخاذ شد مردم را به سفر فرستادید و از برکت خالی شدن تهران به میهمانان عدم تعهد نشان دادیم که نه ترافیکی در این شهر داریم و نه آلودگی ای و خلاصه همه چیز خیلی عالی و مرتب است. به قول معروف با سیلی صورت سرخ کردیم و چهره دیگری غیر از آنچه هستیم در معرض نمایش جهانیان گذاشتیم. دو سوال دارم اول اینکه آیا این کار مصداق تظاهر نیست؟ دوم اینکه پس چرا در روال عادی و روزمره شاهد این گونه عملیات اصلاحی نیستیم؟ خدا همه ما را به راه راست هدایت کند (941878) (moderator16)
 
آریو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۲:۵۸:۲۱
نظر رییس جمهور در باره دوستی و دشمنی با کشور ها انصافا معقول وپخته بود. تا حالا از مسوولین چنین سخنان منطقی نشنیده بودم (941885) (moderator16)
 
آمین
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۰۳:۱۳
از مردم عادی غیر از دعا کار بر بر میآد؟ خدایا سایه همه مدیران و افراد نالایق و ناصالح رو از سر این مملکت کوتاه کن. انشاء ا... که صالحین و لایق ها رأس کارند! (941901) (moderator16)
 
دایی سعید
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۰۸:۲۲
زمانی که رییس دولت در مقابل مشکلات پیش امده اظهار عجز ولابه می کند واعلام میدارد که بعدها رسیدگی میشود جز این است که ایشان با اینهمه امکاناتی که دراختیار دارد فردی ناتوان بیش نیست که 8 سال مملکت ما رابه عقب کشیده است .برای خودمان متاسفم..... (941918) (moderator16)
 
پیمان اریایی
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۱۲:۳۷
احمدی نژاد حاصل و زائیده وتفکر ایرانیان پس از 7000 سال تمدن است.احمدی نژاد نشانگر لیاقت ما ایرانیان است. (941940) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۱۹:۲۵
این دولت اومد که دست دلالها را از اقتصاد کوتاه کنه. اما بیشتریت سود را د راین دولت دلالها بردند به نحوی که ارزو میکنند احمدی نژاد رییس جمهور همیشگی ایران بشه.
این است عملکرد اقتصادی این دولت!!!!!!!! (941953) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۱۹:۳۵
مقايسه وضعيت فعلي كشور از ابعاد گوناگوني چون سياسي و اقتصادي و ... با سخنان رييس جمهور محترم ، حقايق بسياري را در بر داشته و پرده از چهره دروغ و رياكاري و تزوير را برمي دارد.بيكاري تك نرخي و تورم بسيار پايين و بهره وري بالاي بخش صنعت در هر دو قسمت خصوصي ودولتي و عدم طرح كمترين ادعا و دعاوي حقوقي و كيفري بر عليه دولت و ... خود مهر تاييدي بر اظهارات ايشان در خصوص عملكرد دولت نهم و دهم است !؟ (941954) (moderator16)
 
اکبر
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۲۸:۱۰
این مرتضی حیدری هم شده جیره خوار حکومت. (941986) (moderator16)
 
majid r
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۲۸:۲۴
1- دروغ 2- تهمت 3-خود نمایی 4- ریا 5-تزویر 6- تبعیض 7-ادعای ملاقات با امام زمان (عج) 8- بخشش بیت المال مسلمین 9- عدم رعایت قانون

طبق آیات قرآن این نشانه های دولت طاغوت است (941987) (moderator16)
 
دایی سعید
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۳۵:۲۹
شیرین زبان نابغه را باش..... (942001) (moderator16)
 
امير110
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۳۹:۱۲
لياقت حاكمان با لياقت مردمانش سنجيده مي شود. (942017) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۵۲:۰۵
باز هم خبری ناشیانه از سایت الف و تابناک و دیگر سایت های خبری!
این سایت ها با نقل قول از معاون سابق وزیر نفت جدول زیر را به عنوان درآمد های نفتی ایران در ۱۰۳ سال گذشته دادند و ادعا کردند که درآمد نفتی دولت احمدی نژاد بیش از درآمد نفتی تاریخ ایران بوده است!

نام دولت درآمد نفت/ میلیارد دلار
حکومت مظفرالدین شاه تا سال 1352 26.8
1352تا 1357 112.7
کل درآمد نفتی قبل از پیروزی انقلاب 140
دولت اول و دوم 25.8
دولت سوم و چهارم 110.6
دولت پنجم و ششم 141.7
دولت هفتم و هشتم 157.2
دولت نهم و دهم 531


اولا در این جدول دولت های اول و دوم که جمعا ۲ ساله بوده اند را در یک ردیف و بقیه دولت های ۸ ساله را در یک ردیف نمایش داده و سعی در القای این مطلب دارد که درآمد دولت اول و دوم به شدت پایین بوده است در صورتی که این دو دولت یعنی بازرگان و بنی صدر مجموعا نزدیک به ۲ سال زمام امور را در دست داشتند و در واقع اگر درآمد شان را در ۸ سال در نظر بگیریم از نظر مقداری مانند دیگر دولت ها خواهد بود.
ثانیا آقای کردان با عوام فریبی دلار ۵۰ سال پیش را با دلار امروز مقایسه می کنند در صورتی که اگر با مراجعه به سایتhttp://www.usinflationcalculator.com قیمت های دلار را به روز درآورید خواهید دیدکه متوسط درآمد سالانه نفتی دولت شاه در ۶ سال بین ۵۲ تا ۵۷، نه ۱۸ میلیارد دلار بلکه با احتساب ارزش دلار در سال ۵۵ به قیمت فعلی ۷۲ میلیارد دلار بوده است! در صورتی که متوسط درآمد سالانه دولت احمدی نژاد از نفت برابر یک هفتم ۵۳۱ میلیارد دلار و برابر ۷۱ میلیارد دلار به ارزش فعلی دلار و ۸۲ میلیارد دلار به ارزش متوسط دلار در این ۷ سال است. با این حساب اصلاح شده جدول ذکر شده بنا به قیمت فعلی دلار عبارت خواهد بود از

۶ ساله قبل از انقلاب ۷۲ میلیارد دلار
۸ ساله اول ۳۹ میلیارد دلار
۸ ساله هاشمی ۳۰ میلیارد دلار
۸ ساله خاتمی ۲۶.۱۳ میلیارد دلار
۷ ساله احمدی نژاد ۸۲ میلیارد دلار

این در حالی است که جمعیت ایران در سال ۵۵،‌ ۳۳ میلیون نفر و پارسال ۷۵ میلیون نفر بوده است. یعنی سرانه درآمد نفتی ایران در ۶ سال قبل از انقلاب نزدیک به ۲ برابر درآمد هنگفت نفتی دولت احمدی نژاد بوده است! و باز این در حالی است که بنا اگر نگاهی به این نمودار
http://www.anvarionline.net/?p=1532
بیاندازید خواهید دید که صادرات نفت ایران در سال ۵۷ نزدیک به ۲ برابر صادرات نفت ایران در سال های اخیر بوده است. و باز این در حالی است که تولید ناخالص داخلی ایران بنا به آمار صندوق بین المللی پول به قیمت ثابت دلار هم اکنون ۹۳۰ میلیارد دلار و در ابتدای انقلاب ۱۳۰ میلیارد دلار بوده است. به عبارتی دیگر بیش از نیمی از اقتصاد ما قبل از انقلاب نفتی بوده است،‌ در صورتی که این عدد هم اکنون کمتر از ۱۰ درصد است! (942069) (moderator16)
 
فری
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۸ ۰۹:۲۴:۴۴
آقا جون این خبر ناشیانه هست ؟
الف داره جو سازی میکنه ؟
قبول . شما بگو بدونم اقتصاد الانه بهتره یا اول انقلاب ؟
خود کدومو می پسندی ؟ از پدر و بزرگترهات بپرس بعدا حرف بزن
در یک کلام دولت ها بایستی شفاف به مردم گزارش ماهانه بدهند که چقدر درآمد داشته ایم و خرج چه چیزایی کردیم . پول نفت و گاز و معادن برای همه ایرانیهاست نه فقط برای عده ای خاص (944672) (moderator22)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۸ ۰۹:۳۷:۳۲
نگارنده محترم
ارزش واقعی پول هر مملکتی رابطه مستقیم با تولید ان کشور دارد حال به نظر شما ایرادکاهش ارزش پول ایران نسبت به سایر کشورها در چیست
در قبل از انقلاب هر دلار 74 ریال بوده است و اکنون حدود 2200 تومان یعنی حدود 300برابر (944691) (moderator22)
 
عارف
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۵۲:۴۰
هر چند از رای دادن بهت پشیمانم فقط خواهشا زود برو اگر استعفا بدی دعاگوتیم (942073) (moderator16)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۵۳:۵۵
من كه رفتم يه سيگار بكشم ببينم بعدش چيزي ميفهمم يا نه؟ (942080) (moderator16)
 
ا.ملکی
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۳:۵۶:۴۱
فقط این رو میدونم که قبلا هم میگفتند : " دلار 2000 تومانی جنگ روانی است !
اما الان دلار 2200 تومانی را داریم تجره میکنیم .
بنظرم با این مدیریت ظعیف مملکت باید منتظر دلار 3000 تومانی بود !
وضع لبنیات را چه میگویی آقای احمد نژاد !؟
پگاه بزرگترین تولید کننده است و جالبه که دولتی هم هست اما بیشترین گرانی از سوی همین شرکت پگاه است !!!!!
یک پاکت دوغ از 420 تومن پارسال شده 950 تومن!!!
اما دامدار نسبت به سال گذشته شیر را فقظ 10 تا 15 درصد بیشتر میفروشد !
از وضع کشاورزان برنج هم که نگو ! بخدا کشاورزان ما بیچاره و بدبخت شده اند .
حرف زیاد است اما اگر کسی خود را بخواب زده باشد با فریاد هم بیدار نخواهد شد . (942093) (moderator16)
 
ميرزا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۰۳:۴۰
مابااين نظرآقاي دكترموافقم كه (نبايدسياست خارجي تكه وپاره شود) دردخالت اكثرمسئولين اعم ازنظامي ،نمايندگان مجلس وسايرارگانها ونهادها... درسياست خارجي كشورشكي نيست چراكه بااظهات نسنجديده وبدون فكربرخي ازهمسايگان دوربرخودمان رادلخوروياباخودمان دشمن كرديم ، لذابيان تصميمات متخذه مسئولين وزارت خارجه بايستي فقط وفقط توسط سخنگوئي وزارت خارجه اعلام گرددوبس. (942111) (moderator16)
 
کی حرف ما را گوش میکنه(فوق لیسانس بیکار)
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۰۶:۲۸
خدا همه رو شفای عاجل عنایت بفرماید مخصوصا تصمیم گیرنده های اصلی کشور.بابام اینقدر به این بنده خدا خرده نگیرید.هر رئیس جمهوری که بیاد همین آشو همین کاسه.اگه ماهتیر محمد هم که طی 15 سال مالزی را دگرگون کرد بیاد توی این مملکت نمیتونه کاری بکند.قصه مملکت ما مثل این میمونه که توی یک خانواده پدر خانواده برای خودش تصمیم بگیره مادر برای خودش و بچه ها برای خودشان.نتیجش میشه از هم پاشیدگی خانواده.کلا ما ایزانی ها عقده قدرت و مدیریت داریم و همه منم منم میزنیم و هیچوقت نمیتونیم ((ما)) بشیم.مثالی ساده در ورزشهای گروهی مانند فوتبال.هر کس برای خودش بازی میکنه.توی سیاست هم هر کی برای خودش تصمیم میگیره! (942118) (moderator16)
 
احمد
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۱۵:۱۸
حدیث: یزید صائغ می گوید به امام صادق علیه السلام عرض کردم: شخصی شیعه است ولی این صفات را دارد که وقتی سخن می گوید دروغ می گوید؛ آن هنگام که وعده ای داده و قراری می گذارد، خُلف وعده می کند؛ وقتی که چیزی نزد او به امانت بگذراند، خیانت در امانت می کند. جایگاه ایمانی این مرد چیست؟

امام صادق علیه السلام فرمودند: جایگاه و منزلت او در ایمان در نزدیکترین محل به جایگاه کفر است، ولی هنوز کافر نشده است. (942144) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۱۵:۳۲
من نمیدونم احمدی نژادخوبه یا بد . اما مخالفای احمدی نژاد هم خیلی آدم های علیه السلامی نیستند.....
مانند این نماینده مجلس اسلامی که میشناسمش کیه (942146) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۱۸:۲۷
دلم میخواست داد بزنم
آدم چی بگه که دلش یه کم آروم شه ..........
راستی دقت کردین آقای مجری چقد چاق شد ؟؟!!!!!!!!!!!!! (942159) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۲۱:۵۴
شرح حدیثی از حضرت امام صادق(ع) توسط آیت‌الله مجتبی تهرانی

انسان هر چقدر از ایمان دور شود، به همان نسبت به کفر نزدیک­تر می­شود و نعوذ بالله زمانی که به وادی جهنّمی کفر سقوط کرد، قرین و همدم شیطان می­شود، و هرکس که شیطان قرین و همدم او شود. دچار قرین و همدم بسیار بدی شده است.

به بهانه نزدیک شدن به سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع) هر روز یک حدیث از این امام همام با شرح آن توسط آیت‌الله مجتبی تهرانی، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ایشان منتشر می‌شود.
رُوِیَ عَن یَزیدِ الصّائِغِ قالَ:
قُلتُ لاَبی عَبدِاللهِ عَلَیهِ السَّلامُ: رَجُلٌ عَلی هذاَ الاَمِرِ إن حَدَّثَ کَذَبَ وَ إن وَعَدَ اَخلَفَ وَ اِن أئتُمِنَ خَانَ. ما مَنزِلَتُهُ؟ ‌قالَ عَلَیهِ السَّلامُ: هِیَ اَدنی المَنازِلِ مِنَ الکُفرِ وَ لَیسَ بِکافِرٍ[۱]
ترجمه حدیث: یزید صائغ می گوید به امام صادق علیه السلام عرض کردم: شخصی شیعه است ولی این صفات را دارد که وقتی سخن می گوید دروغ می گوید؛ آن هنگام که وعده ای داده و قراری می گذارد، خُلف وعده می کند؛ وقتی که چیزی نزد او به امانت بگذراند، خیانت در امانت می کند. جایگاه ایمانی این مرد چیست؟
امام صادق علیه السلام فرمودند: جایگاه و منزلت او در ایمان در نزدیکترین محل به جایگاه کفر است، ولی هنوز کافر نشده است.
شرح حدیث:
در روایات، این تعبیر کنایی است و وقتی نمی خواستند بگویند چه کسی است، این تعبیر را کرده و می گفتند: «رجلٌ عَلی هَذا». با اینکه این شخص شیعه است و شما را به امامت قبول دارد، ولی سه عمل را به راحتی انجام می دهد: ترسی از دروغ گفتن ندارد؛ همان موقع که وعده ای می دهد، قصد عمل به آن وعده را ندارد، و به امانتی که نزد او گذاشته شده است چه مالی و چه غیر آن باشد، خیانت می­کند. چنین انسانی نزدیک ترین جایگاه به کفر را دارد.
این اعمالی که به نظر مهم نمی­آید، ایمان را فرسایش می­دهد، به گونه­ای که اگر ایمان بماند آن قدر به کفر نزدیک است که با یک حرکت از ایمان خارج شده و در نتیجه به کفر می­رسد. پس انسان هر چقدر از ایمان دور شود، به همان نسبت به کفر نزدیک­تر می­شود و نعوذ بالله زمانی که به وادی جهنّمی کفر سقوط کرد، قرین و همدم شیطان می­شود، و هرکس که شیطان قرین و همدم او شود. دچار قرین و همدم بسیار بدی شده است "...وَ مَن یَکُنِ الشَّیطانُ لَهُ قَرِیناً فَساءَ قَرِیناً [۲]" (942167) (moderator16)
 
بی بصیرت
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۴۱:۲۴
اتفاقا احمدی نژاداگر یک بار راست گفته باشد همین بار بوده او تازه بعد از پایان ریاستش کارش شروع میشود با چمدانی در دست و اطلاعاتی از تمام افراد و کارهایشان برای رسیدن به احداف خود شروع به تهدید و باج خواهی خواهد کرد و انوقت است که بصیرت با بصیرتان مثال زدنی میشود برای آیندگان ، و انوقت است که پویستن احمدی نژاد به خیل یاران ملکوتی نظام تنها راه باقی مانده است. (942204) (moderator16)
 
خسته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۴۱:۲۸
خلاصه سخنان:
1)تقصیر انداختن مسایل به دیگران اعم از مجلس، قوه قضاییه ،عوامل فتنه، نیروهای بیگانه ،کشور ی که با آن رابطه نداریم و کشوری که دولتش نامشروع است قبول نداریم
2)کمک مالی به تولیدکنندگان اعم از اضافه کردن هزینه ها ،واردات اجناس برای نابودی کشاورز و صنعت گرو..
3) گر نباشیم عضوی یا نیرویی با طرز فکر خودمان باقی می گذیریم
4)توجه نکردن به داخل و فقط توجه به خارج (چراغ به مسجد رواست) برای گسترش فقط لغات خاص از جمله آدالت ،صلح،نیکی،خوبی ،محبت ،عشق ،برادری

بقیه هم بگم .......؟؟؟؟؟؟؟ (942205) (moderator16)
 
بدون ندون
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۴۲:۴۸
آنکس که بداند و بداند که بداند اسب خرد از گنبد گردون بجهاند
آنکس که بداند و نداند که بداند بیدارش نمایید که بس خفته نماند
آنکس که نداند و بداند که نداند لنگان خرک خویش به منزل برساند
آنکس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابدالدهر بماند

درکشورما وضع چنین است بدانید:

آنکس که بداند و بداند که بداند باید برود غاز به کنجی بچراند
آنکس که بداند و نداند که بداند بهتر برود خویش به گوری بتپاند
آنکس که نداند و بداند که نداند با پارتی وبا پول خر خویش براند
آنکس که نداند و نداند که نداند برپست ریاست ابدالدهر بماند (942213) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۴۴:۵۳
یکی به این رییس جمهور بگه درامدنفت دردو دوره ی ریاست تو دوبرابر درامدکل نفت از اغاز استخراج تا زمان تصدی ریاست بوسیله ی توست بیکاری واختلاس ودروغ وتهمت تنها نتایج ریاست این احمدی نژاده (942221) (moderator16)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۴۵:۱۲
از رئیس جمهور مثلآ منتخب مردم خواهش می کنم حالا که نه استعفا میدی نه استیضاح میشی ترا به خدا هیچ طرحی دیگه اجرا نکن تا پایان دورت .
دیگه تحمل بیشتر ندارم - برام بسه - غلط کردم - ببخشید (942222) (moderator16)
 
ALI
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۵۲:۳۳
دیشب هرچی نشستیم یک کلام حرف منطقی بشنویم نشد.حیف این همه وقت.همش حرفهای تکراری وانداختن تقصیر به گردن دشمنان داخلی وخارجی .بابا جان ما با این وضع اقتصادمان دشمن لازم نداریم خودمون فاتحه مملکت را میخونیم (942235) (moderator16)
 
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۸ ۰۰:۰۲:۱۶
ما که الان سه سالی هست دیگه حرفاشو نمشنویم. همش تکراری هست تنها نکته جدید این ود که تصمیمشو که از دور اول گرفته بود که دولت بعدی هم همسو با او باشه رو علنا اعلام کرد (944478) (moderator22)
 
محسن
Sweden
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۵۳:۳۶
رئیس جمهور محترم مکررا از اهمیت رای و نظر مردم سخن می گویند لطفا با رای دادن به جملات رئیس جمهور محترم ایشان را یاری فرمایید:
این دولت پاکترین است (942240) (moderator16)
 
امید
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۴:۵۵:۱۹
بی صبرانه منتظر مدیریت ایشان بر کل دنیا و دیدن مدیریت جهانی ایشان هستیم تا این همه خوشبختی و ثروت و امید به آینده که در این هفت سال داشتیم فقط مال ما ایرانی ها نباشه و بقیه جهان هم کمی از این فقر و بیکاری و بدبختی در بیان !!! (942246) (moderator16)
 
دقت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۵:۰۹:۵۷
متن را کامل تا آخر مطالعه فرمایید به شاه کلیدهایی خواهید رسید :
مجری مزد بگیر و حقیر خط و مسیر صحبت احمدی نژاد و نگفته های احمدی نژاد را به او تذکر می داد
دلایلش زیاده که عبارتند از موارد ذیل :
1 - اصرار روی اجرای فاز دوم هدفمندی در همین امسال
2- اصرار روی دلایل سکوت و بیان یکی از آنها
3- عنوان دلار 3000 تومانی
4- عنوان مدت زمان پایان دوره و تاکید روی آن
5 - تایید ها و حرفهایی که در جهت تصدیق صحبتهای احمدی نژاد میگفت را یکبار دیگر بررسی نمایید .
6 - دو بار بیان اینکه احمدی نژادکارش از ساعت 5 صبح و رفتن به سیرجان با آن شوق و ذوق
7 - اصرار بر سئوال در مورد نظارت بر شورای نگهبان
8 - اصرار بر سئوال در مورد بیداری انسانی
9 - تغییر مدیریت نظام ایران با هدف چه افکار پلیدی اینهمه مقدمه چینی را در پی داشت ؟
.................
همه وهمه نشانگر این هست که مجری نه فقط ربات و نظاره گر بوده بلکه او جهت می داده تا بیشترین بهره از زمان را احمدی نژاد از مصاحبه ببرد .
حیدری فردی بود که در جهت منافع جریان انحرافی سنگ تمام گذاشت .
والسلام (942291) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۷:۴۰:۲۹
چیه نکنه تو هم فکر میکنی میتونستی مجری تلویزیون بشی چون نشدی حالا........................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (942572) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۸ ۰۲:۳۱:۲۵
آقا ما دیگر از دست احمدی نژاد گله نداریم یکی این حیدری را دیگر جلوی دوربین نیاورد
احمدی نژاد که رفتنی است و اینها همه اش داستان است و ما از این بابت خوشحالیم ولی این حیدری حالا حالاها می خواهد بماند این را چگونه تحمل کنیم؟؟ (944562) (moderator22)
 
raza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۵:۱۲:۰۸
3000هزار میلیارد که چیزی نیست !! که اسمشو دزدی بزارند مهاون اول آقای رحیمی که اختلاس نکرده فقط سخنگوی قوه قضایئه فرموده ایشان متهم است و دیگران که اختلاس نکرده اند مرتضوی که پرونده ندارد !!! اصلا محاکمات انجام شده در این دولت فرمایشی بوده پس درست گفت احمدی نژاد پاکترین دولت !!!!! بنازم رو را سنگ پای قزوینه !! (942299) (moderator16)
 
ببم جان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۵:۱۸:۵۴
ببم جان
جناب آقای دکتر احمدی نژاد
اینکه شما بعنوان نماینده به اصطلاح مردم (رای قانونی) مسئولید کارتان زار است اگر سکوت کنید.
نهج البلاغه بفرستم خدمت اعضای هیات دولت یا ...... البته فراموش کردم که برخی از حضرات قران را نیز از بر دارند.
بلا تشبیه با ابن ملجم مقایسه نفرمایید بی منظور به ذهنم رسید.
ببم جان (942319) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۰:۲۸:۲۱
دوست عزیز، بستگی به علت سکوت دارد. شما از نهج البلاغه صحبت میکنید در حالیکه صاحب اون خود بزرگترین فریاد زننده و سکوت کننده است؟! خدای نکرده قصدم تشبیه نیست اما علت سکوت مهم هست (942784) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۵:۳۰:۴۴
مربی تیم ملی فوتبال آلمان یکی دو سالی لاف زد که ما ال می کنیم و بل می‌کنیم و جیمبل!! بعد در اولین بازی‌ها تیم پنجر شد و شکست پشت شکست.
مطبوعات آلمان نوشتن

«فلانی! برو!!!»

بعد یک روز دوباره این آدم آمد تلویزون و دلیل پشت دلیل که دلیلش ابن بود و ما جیمبل‌مان را ادامه می دهیم و دامبل هم می‌کنیم. و خلاصه هی دلیل و مصاحبه و مصاحبه و مصاحبه!
اما فردا مصبوعات فقط یک جواب دادند...

برو دیگه!!!!!!!!!!!! (942348) (moderator16)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۵:۵۱:۲۷
اقا وقتی میگه این دولت تمام شدنی نیست یعنی نیست . لطفاً با خنده از این موضوع نگزرید ، من به شما قول میدهم ایشان دوره بعد معاون اول رئیس جمهوری می باشد (942356) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۵:۵۴:۱۷
دولت احمدی نژاد معایبی دارد که میتوانست نباشد ویا کم باشد .ونیز محاسنی زیادی دارد که بخشی ازان محاسن بیسابقه است .نمونه اش همین کامنت هاست که افراد بعضا عصبانیت خودرا سراو خالی میکنند .اگر راست حسینی بررسی شود بخشی از این مطالبات مربوط به دولت (مجریه )نیست مربوط به قوای دیگر ویا سازمانهای قدرتمند درکشور است و خیلی از انها مثل ملت خواسته احمدی نزاد هم هست .ایا درزمان اقای رفسنجانی میتوانستم اظهار کنیم؟ یادتان هست یک عده در نماز جمعه شعار میدادند (مخالف هاشمی مخالف پیامبر است )بنده یک بازنشسته هستم وهیچ انتفاعی از دولت ندارم وبا برخی از انتصابات دولت مخالفم. اما ازروی اطلاعات میگویم این دولت از دو دولت قبلی پاک وصادق است (942357) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۵:۵۸:۴۳
احمدی نژاد به خدا میسپارمت از دست این بد خواهان. اجرت با خدا.

خسته نباشی که دیگران چشم دیدنت را ندارند. براستی که ایران را سر بلند کردی.
البته بیسابقه ترین حمله ها و تهدیدات به تو شد اما خوب است که خدا نیز با شما و با مردم است. (942360) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۶:۰۸:۲۰
این حرفای ایشان کپی پیست حرفای قبلی بود/چند نکته داشت پاک ترین دولت : آیا م /م ر هم جز این ها میشوند/ ایشان گفتند اگر پسر خودم هم فساد کنند خودم جلوی آن را میگیرم این حرف پیشکش چطور تا قضیه م ر شد گفتند کابینه خط قرمز من هست اگر اینقدر عدالت داشتند الان این همه آدم مورد دار دورو بر ایشان نبود /من نمیدانم اگر آمریکا نبود و این دشمن های فرضی داخلی الان این مشکلات را گردن کی می انداختند /به خدا مردم می فهمند ایشان مردم را چی فرض کردن بگن تورم منفی هست و قتی طرف خواست یه جنس بخره می فهمه چه خبره /این همه فکر شده سند چشم انداز نوشته شده میگن اینها چرت نوشتند و برای ایرانی ننوشتند حتما اینم مثله سازمان برنامه بودجه که هر چی الان می کشیم از انحلال اون هست آمریکایی هست /اگر مدعی هستین از اول خبر داشتین چرا وزیر اقتصادتون و بانک مرکزی با اعلام سازمان بازرسی زودتر جلوی ایشان را نگرفتند وقتی دیگه همه چی رو شد همه کاشف شدند/ 51 هفته فحش بدهیم و یک هفته هم از دولت انتقاد کنیم. معنی انتقاد هم فهمیدیم از نظر ایشان ما مشکلی نداریم که کسی انتقاد کنه مشکلات که از بیگانگان و دشمنان داخلی هست/راستی ایشان که 24 ساعت می گفتند تحریم اثر نداره چی شد که به این نتیجه رسیدند که مشکل ایجاد می کنه/برای ارزم که دوباره سایتها و ... مشکل ایجاد کردند نه اینطور نیشت وقتی رئس بانک مرکزی میان میگن که نرخ مرجع بالا میرود اونم 10 روز دیگه بعدم گفتن اشتباه شده نه گران نمیشه دلار از 1800 شد 2200 اینها عامل مشکلات ارزی هستند
به عنوان قوه مجریه هیچگاه در قانونگذاری دخالت نمی کنیم و این انتظار را نیز داریم که دیگران در وظایف دولت دخالت نکنند و همه باید پاسخگوی مسئولیت های خود باشند این حرف یعنی هیچ کس و حتی مجلس حق اظهار نظر در مورد کار دولت ندارد پس وظیفه نظارت نمایندگان چیست ؟؟؟؟؟ایشان گفتند ما به قانون و قانونگذار احترام می گذاریم اما قانونگذار نباید وارد اجرا شود و در اجرا دخالت کند اگر این مسیر دنبال شود، دچار مشکل می شویم. پس از این دو بحث باید نتیجه گرفت که نمایندگان فقط باید قانون تصویب کنند کار به اجرا نداشته باشند و نظارت و تحقیق و تفحص کشک/ نمایندگان مجلس نیز رای ملت را دارند اما نماینده کل ملت فقط رئیس جمهور است تنها کسی که نماد تصمیم ملت است رئیس جمهور است. رئیس جمهور هرجا چیزی بر خلاف قانون دید باید واکنش نشان دهد. این حرف یعنی مجلس در راس امور نیست ومن از آن بالا ترم آقای عزیز همین مجلس می تواند شما را استیضاح کند و رای عدم کفایت جنابعالی یا هر رئیس جمهوری را بدهد (942380) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۶:۰۹:۵۸
واقعا با این حمله ناجوانمردانه همه جانبه رسانه ای علیه دولت که متاسفانه از طرف دوستان و اونهم به دروغ به اسم خیر خواهی و به راستی برای انتخابات آینده انجام میگیرد چه نیازی به دشمن داریم.
الف و دیگر رسانه ها از تاریخ ایران عبرت بگیرید و اینچنین دوستان مملکت رو در برابر دشمن تنها نگذارید. عباس میرزا را بیاد بیاورید که در جنگ با روسیه از پشت خنجر خورد. امیرکبیر رو یاد بیارید که اینگونه در برابر جنگ با اجنبی تنها موند. قایم مقام و دیگر مبارزان رو بیاد بیارین که بدست دشمن خارجی کشته نشدند بلکه همه از خیانت های داخلی به اینجا رسیدند.
از تحلیلهای غلط و ترجیح دادن منافع شخصی به ملی.
من به این کامنتها کاری ندارم که عوام در هر صورت عوامند بلکه این شما به عنوان رسانه و به اصطلاح خواص در حال خط دادن به این جریان منحط هستید.
نکند که تاریخ از ما مثل قاتلان عباس میرزا و امیرکبیر و شیخ فضل الله یاد کند. (942386) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۰:۵۹:۳۱
آقا یا خانم عزیز!
مگه هرکس بخواد انتقادی بکنه که خوشت نیاد باید بگی که خیانت کرده به ملت؟
خیلی تند حرف زدی! (942816) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۱:۴۷:۰۱
با سلام
دوست عزیز بحث انتقاد نیست. بحث تخریب برای رسیذن به اهداف ناپاک است. ایا واقعا نمبشود گوشه ای از کار را گرفت.
انتخابات چند ماه پیش فرانسه رو بیاد بیاریم. پس از انتخابات همه چی تمام شد و تبریک گفتند. و سپس تمام دولت اعم از لشکری و کشوری در اختیار ایشان که نماد دمکراسی است قرار گرفتند. اما در ایران نصف مملکت در اختیار ایشان نیست و این نصف هم ناجوانمردانه بدون اینکه تحت هیچ سوالی و یا بازخواستی باشند بر دولت میکوبند و خراب میکنند.
اینها دیگر انتقاد نیست اینها تخریب دمکراسی و تخریب رییس جمهود که دمکراتیک ترین بخش جمهوری است میباشد.
دوست عزیز تخریب مجلس و دولت کار من و شمای عوام نیست کار برنامه ریزی شده ای است.
این دغدغه مقام معظم رهبری هم هست که به کرات از دولت و مجلس در برابر این هجمه ها حمایت میکنند چون ایشان بالاتر از بسیاری از ما فکر میکنند. (942854) (moderator16)
 
بچه محل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۱۰:۵۵:۳۴
مومن مثال مع الفارق میزنی در همان فرانسه که شما نام بردید دولت از ترس احزاب مخالف جرات ندارد پایش را چپ بگذارد نکند انتظار دارید تمام مردم و مسئولین دل سوز مجیز گوی این آقا و دولت نا محترمش باشند ودر صف بیستند تا نامه به ایشان بدهند وحقشان را گدایی کنند؟ (943355) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۸ ۰۰:۳۱:۲۸
دلبندم اگه مثال باشه مع الفارق نمیشه... اون قیاسه قیاس (944495) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۲۲:۴۰:۲۹
به نظر بنده شما کامنت شما نشان از ادبیات عوام دارد.عوامی که در برابر وظایف اصلی یک ریس جمهور که انجام نشده سکوت کرده و برای سکوت خویش مثال از تاریخ می اورد !!!به نظر شما اعتراض بر تورم یک نظر در جهت منافع شخصی است ؟و لذا باید ان را ترک کرد و ریس جمهور ادامه دهد!!!! (943872) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۶:۲۵:۴۱
این ارز 3000 تومانی و خیلی خوب اومد. امروز 2215 تومن یعنی 70-8- تومن بعد صحبت ایشون رفت روش. خدا به داد برسه (942420) (moderator16)
 
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۶:۴۷:۵۲
بار عرض سلام

1-در سال گذشته کشور 60 میلیارد دلار واردات و 53 میلیارد دلار صادرات داشته
است..آقای حیدری ای کاش می پرسید که چی چیزی وارد و صادر می کنیم

2-رئیس جمهور همچنین با تاکید بر اینکه 4 نفر، بیش از 40 سال است که خوراک دام وارد می کنند، گفت: این 4 نفر ابتدا 10 درصد پول و بعدها 90 درصد آن را پرداخت می کنند. لذا ما به دنبال اصلاح این امر برآمدیم اما صدای خیلی ها درآمده است..... خوب آقای احمد نژاد چی شد آخر جلوی این امر را گرفتید؟
اگر گرفتید،پس بیان این حرف یعنی چی و اگر نگرفتید بعد از هفت سال مطرح کردن این حرفها نشان دهند چیه؟

3-امسال قصد داریم 3 هزار و 600 هزار میلیارد تومان از اموال اضافی دولت را بفروشیم به بانک ها هم دستور دادیم اموال اضافی خود را هر چه زودتر بفروشند و به فعالان اقتصادی وام بدهند.

آقای احمد نژاد این اموال بیت المال است نه دولت ، بعد آقای احمد نژاد به چه
کسانی و با چه قیمتی می خواهید واگذارکنید.وبه چه کسانی می خواهید
وام دهید،آیا قانون اجازه می دهد وآیا برنامه دارید

4-معتقدم دولت حمایت های خوبی از بخش تولید انجام داد.
آقای احمد نژاد سری به کارخانه های یخچال سازی بزنید(امرسان،آزمایش
.....کارخانه های کفش و... کارخانه های نساجی و کارخانه های چای
و برنج کارها و............

5-نمایندگان مجلس نیز رای ملت را دارند اما نماینده کل ملت فقط رئیس جمهور است تنها کسی که نماد تصمیم ملت است رئیس جمهور است. رئیس جمهور هرجا چیزی بر خلاف قانون دید باید واکنش نشان دهد.

این جمله بطور غیر مستقیم خیلی حرفا را درون دارد مردم دقت کنید ولی در آخر
بگویم
آقای احمد نژاد شما نماینده من نیستید (942465) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۶:۵۹:۴۳
عجب جمله طلایی!!
"...گفت: ما بالاخره عاملان خرابی اوضاع بازار را به ملت معرفی می کنیم" (942490) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۷:۱۱:۵۲
این رقم سه هزار میلیارد توی ماشین حساب من جا نمی‌شه! از دولت محترم که ما را به عیب و نقص ماشین حساب‌هایمان مطلع کرد، متشکریم. (942520) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۷:۱۲:۳۲
جناب"ریس جمهور"شما که می گفتی ما زخایر ارزی فراوانی داریم و دلار باید زیر ۹۰۰تومان باشد
پس ۲۲۰۰تومان دلار امروز شایعه هست؟
قبول کن اینها بی تجربگی و ندانم کاری است
کجاست آن۷۰۰ملیارد درآمد نفت (942523) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۷:۵۳:۱۴
به نظر من هم این دولت پاک ترین دولت تاریخ ایران است چرا که در سایر ادوار گذشته شدیدترین برخورد را با دولتهای ناپاک کردند
در حالی که هیچ برخوردی با این دولت نشده و این نشاندهنده تایید حرف آقای احمدی نژاد از طرف مسئولین نظام است !!!
آن یکی را عزل کردند ، این یکی را دزد خواندند آن یکی را عامل موساد
پس مادامی که این دولت از این القاب به دور است ما هم تایید می کنیم که این دولت پاکترین است
وقتی آقای احمدی نژاد می گوید دزد معرفی می کند چرا یک بار برای همیشه پیگیری نمی کنید ببینید این دزد کیست؟
نکند دزد خودتان هستید؟
وقتی می گوید کسانی در کار دولت دخالت می کنند چرا دستش را رو نمی کنید؟
پس حتما دست خودتان در کار است؟
قطعا مقصر تمام این مصیبتها 10 درصد به آقای احمدی نژاد و 90 درصد به شما بر می گردد
10 درصد آقای احمدی نژاد هم به خاطر این است که قول داد با مفاسد مبارزه کند ولی قدرتش را نداشت و مادامی که می دانست قدرت ندارد نباید قول می داد (942592) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۱۹:۴۸:۲۰
99% ضد اصولگرایان هستند که حالا خدا می داند چقدر طرفدار اصلاحات هستند چقدر طرفدار احمدی نژاد (942726) (moderator16)
 
راد
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۰:۱۱:۲۸
آقاي رئيس جمهور جون مادرت ديگه حرف نزن دلار 2230 تومن شده . (942766) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۰:۲۵:۱۰
بابا این بنده خدا که خودش میگفت ما میخوایم همه کارامونو تموم کنیم که به دولت بعدی فشار نیاریم. اگه کاندیدا معرفی کرد و نخواستین رای ندین! از امروز چه هجمه ای دارین رو این قضیه وارد میکنین از یک کنار؟!
من خواننده حالم بد شد باور کنین (942781) (moderator16)
 
از مردم پاک
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۰:۳۲:۰۵
دولت پاک عبارت از
1- اختلاس 3000 میلیارد ریالی
2- فروش نفت به کمترین قیمت
3- ابهام در پرونده معاون اول
4- و... بگم ...بگم.... (942789) (moderator16)
 
نه نگو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۸ ۰۹:۳۹:۱۵
نه نگو مدارکش موجود است (944693) (moderator22)
 
محمود
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۱:۱۹:۵۹
آقاي رئيس جمهور قول هايشان را فراموش كردند و حالا ديگرانرا مقصر مي دانند اگر ايشان به قانون احترام مي گذارند چرا خط قرمز در برابر قانون مشخص كردند و چرا در خصوص راي ديوان در خصوص مرتضوي تمكين نمي كنند اميدوارم دفعه بعد با خبرنگاري مصاحبه كنند كه جناح بازي را بلد نباشد وبجاي تعريف مشكلات مردم را بگويد (942833) (moderator16)
 
Europe
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۲:۱۷:۱۴
مگرچنین خبرنگاری موجوده؟ میترسم دوباره توترجمه بحرین و سوریه رو با هم عوض کنه!!؟ ببخشید البته اون مترجم مثل هواپیماهامون به گفته آقای ضرغامی _درحین ترجمه از فراز زیاد مرسی دچار نقص فنی شد!! (943104) (moderator16)
 
نیما
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۱:۴۳:۴۵
مرحله اول هدفمندی یارانه ها رو که به پای امام زمان نوشتید!! مرحله دوم رو چه کار می کنید؟! حتماً می خواهید بگید خواست خدا بوده!!!؟ (942850) (moderator16)
 
شهرام
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۰:۰۱:۵۹
خوشحالم مردم ما برای پختگی به شما نیاز داشتن فقط حیف از 8 سال عمر این ملت چقدر میتونستین توی فرهنگ اقتصاد و... پیشرفت کنیم .اما درگیر شدیم با هولوکاست ,دشمنی,تفرقه,حاشیه ,عقده گشایی ....عیبی نداره من که از شما نمیگیرم گفتم سرنوشت ما این جوری بوده باید پخته میشدیم انشالله اینده خوبه ان شاالله... .شما هم بگید (942996) (moderator16)
 
سامان
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۲:۱۱:۳۱
1- این دولت یک دولت اشتباهی بود.
2- با درآمد نفتی این 8 سال می شد یک کشور جدید ساخت.
3- سال های بعد این دولت را ابتدا با گرانی و تورم وحشتناک و اختلاس معروف بانکی و سپس با سفر های استانی و مسکن مهر شکست خورده به یاد خواهند آورد.
4-هر چه قدر که می گذرد ارزش خاتمی ها و هاشمی ها بیشتر برایمان عیان می شود،خدایا مارا ببخش اگر حتی برای لحظه ای به آنان شک کردیم. (942871) (moderator16)
 
علی
۱۳۹۱-۰۶-۱۵ ۲۳:۱۸:۴۸
آرزو به دل موندیم یه روز بیاد بگه فلان جا اشتباه کردم امام با اون عظمتش چند باراز ملت معذرت خواست (942937) (moderator16)
 
مجيد
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۰:۰۴:۱۳
همه مصاحبه شد ديگران -عده اي - بعضي ها و ... نمي خواهند - نمي گذارند . همان حرف هايي كه در دوره رياست جمهوري خاتمي هم زده مي شد . دلمان لك زده براي يك دولت مقتدر كه بهانه اي نياره ومسئوليت كاهايش راقبول كنه (942998) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۰:۱۳:۴۳
تعجبم گرفت نه نظرات خوانندگان وب سایت اصولگرای "الف" شبیه نظرات خوانندگان وب سایتهای اصلاح طلب در زمان انتخابات 88 شده!!! لطفا چاپ کنید، حاوی توهین، فترا و تهمت نیست و به تعمیق هم کمک میکنه... (943006) (moderator16)
 
حامد
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۰:۳۷:۳۵
پاک بودن به چه دردی میخوره وقتی داریم زیر بار تورم و بدبختی فنا میشیم؟؟!!!
میخوام بدونم چرا یه شب قدرت مالی کم شد این ها رو میخوام بدونم؟!!!
چرا باید برای افراد تحصیل کرده جامعه اینقدر مشکل باشه که حتی نتونند تشکیل خانواده بدهند کی جوابگو هست ایا چیزی مهم تر از معشیت مردم وجود داره؟؟!!!

خداوکیلی شما با حقوقی که به کارمند میدن میشه زندگی کرد خودشم نمیتونه بکشه چه برسه به خانواده تشکیل دادن من از روی چدر و مادرم خجالت میکشم که با اینکه سنم از مرز ازدواج گذشته نمیتونم مستقل بشم بخدا همه این ها را باید جواب بدید بدبختی مردم باید جواب بدید (943033) (moderator16)
 
حسن
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۰:۵۲:۱۴
خدا وکیلی وقتی این نوع توجیهات و سفسطه گویی های بالاترین مقام عالی دولت را می شنوم وبراحتی هم مجری برنامه و صداسیما بدون در نظر گرفتن حق مردم ازرسانه ملی با او همگام می شود میخواهم دق بکنم اگر اجازه میدا دنند یه بچه از طرف ملت مقابل ریس جمهور می ایستاد بخدا قسم ایشان به دست پا می افتاد (943049) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۰:۵۸:۱۳
آقای ریس جمهور با این مصاحبه پاک آبروی خودش را برد و در این دوره تخلف مالی بیشتر و افزایش فیمتها بسیار زیاد مسلما برنامه های اقتصادی بدون مطالعه انجام شده است !!!!!!!!!! (943055) (moderator16)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۱:۰۹:۱۵
نمی دونم دچار چه مرضی شدم که هرچی مسئولین محترم می فرمایند برام تکراری و بی معنی به نظر می رسه می دونم عیب از منه جسارت خدمت ایشون نمی کنم حالم از اینها هم بدتر بعضی وقت ها می گم همه اینا خوابه صبح بیدار میشم و اوضاع خوبه ولی نمی دونم چرا صببح نمی شه؟!
راستی یادم رفت بگم من فرضیه بیکاری جوانان را ثابت کردم بیایید تعداد کامنت های تابناک و سایر سایت ها رو ببینید حالا هی مسئولین محترم بگن ما بیکاری و محار کردیم و فلان و فلان ... ببخشید یادم رفت قرصم بخورم (943062) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۱:۲۰:۵۳
جناب"ریس جمهور"شما که می گفتی ما زخایر ارزی فراوانی داریم و دلار باید زیر ۹۰۰تومان باشد
پس ۲۲۰۰تومان دلار امروز شایعه هست؟
قبول کن اینها بی تجربگی و ندانم کاری است
کجاست آن۷۰۰ملیارد درآمد نفت

یک روز پس از آنکه احمدی نژاد از کاهش قیمت ارز خبر داد و نرخ واقعی برابری دلار و ریال را بسیار کمتر از نرخ فعلی بازار آزاد توصیف کرد، بازار بار دیگر به سخنان وی واکنش منفی نشان داد و بهای آزاد دلار آمریکا از مرز ۲۲۰۰ تومان گذشت (943071) (moderator16)
 
کریم
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۲:۰۸:۲۹
تکرار مکررات وبی هوده (943099) (moderator16)
 
.sia
Europe
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۲:۱۱:۳۴
باورش کنید! بنده خداکه عمرا دروغ نگفته ونمیگه!!
یه حرف ایشون درموردناکارمدی دولتهای قبلی درسته.
اگردولتهای قبل درست کارمیکردن که ایشون شهردار تهران هم نباید میشد. رییس جمهور کشورمهمی چون ایران پیشکش...پس واقعا بپذیریم خشت اول ایشونو دولتای قبل بادادن مناصب گوناگون کج گذاشتن...خودشم نمیخودا کسی دیوارشو راست کنه وبعضی مصالح نظام هم باعث میشه تاثریا (مرداد سال بعد) کج بره و مصره تخته گاز کج بره!! (943102) (moderator16)
 
New Zealand
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۶:۲۶:۵۶
به این میگن اعتماد به نفس. من تا بحال هیچ رئیس جمهوری رو با این اندازه اعتماد به نفس ندیده بودم. (943148) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۱۴:۳۲:۴۱
اعتمادبنفس براساس دروغ مانندچاپ اسکناس بدون پشتوانه است. (943581) (moderator22)
 
اسماعیل
Canada
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۸:۰۴:۴۱
نمی دانم تا کی آقای رییس جمهور می خواهد تمام ندانم کاری کج فهمی از اقتصاد وکشور داری با یقه گرفتن از این اون ما ست مالی کنن......... اقای رییس جمهور خواهش می کنم با امام زمانی که قبول دارید فقط همین 2سال گذشته رو مروری بکنید ببینید چه کردید قیمت نفت که در این 2 سال بطور میانگین ثابت بوده اما تورم 2 برابر شده البته با محاسبه بدون قیمت مسکن ...اقای رییس جمهور در شهر سبزوار که من در ان زندگی میکنم قیمت زمین در این 2سال 2 یا حتی 3 برابر شده اجاره خانه در 2سال گذشته 2 برابر واز ابتدای امسال هرماه افزایش پیدا می کند رییس جمهور محترم الان در جای متوسط شهر باید برای اجاره 75 متر واحد مسکونی 350 تا450 هزار تومان پرداخت .......قیمت گوشت وشیر ومواد خوارکی هم ساعت به ساعت تعیین میشه .....ما که نفهمیدیم کی زد کی خورد مشایی کیه انحرافی کجاست فقط وفقط داریم شرمنده زن وبچه میشیم در اخر ازاین نوکر مردم اقای احمدی نژاد تشکر میکنم اما ای کاش بجای نوکر رییس جمهور میداشتیم (943179) (moderator16)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۸:۵۸:۰۹
به بهشت نمی‌روم اگر احمدی آن‌جا نباشد! (943223) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۸ ۰۰:۲۹:۴۵
به بهشت نمی روم اگر قرار باشد طرف با دوستاش اطراف اونجا آقتابی بشن ! (944493) (moderator22)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۹:۲۳:۴۰
ببخشيد طوري از مديريت جهاني صحبت مي كند انگار ساندويچ مي ژيچد وچندتا مشتري عاميانه دارد جواز ساندويچي راحت است بگيري؟ (943250) (moderator16)
 
مهدي
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۰۹:۵۸:۰۰
با سلام .اكر دولت ايشان باك ترين دولت مي باشد ،من هم نيل ارمسترانك (اولين فضانورد كه با به ماه كذاشت و هفته بيش فوت كرد) يا بيل كيتس هستم.من از اقاي احمدي نزاد اين سوال را مي خواهم ببرسم كه ايا ايشان دكتراي مديريت،سياست،اقتصاد،راه و شهر سازي ،و....را همكي با هم دارند كه درباره همه انها نظر ميدهند و بعد از صحبتهايشان بازار واكنش منفي ميدهد.و در اخر اكر رييس جمهور بعدي انسان شريف و سالمي باشد و ٢٤ ساعته او و وزراعش به خوبي و به مدت ٨ سال كار كنند شايد ايران به سال ١٣٨٤ برسد.موفق باشيد. (943296) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۱۰:۴۵:۱۹
چه شد که فریادتان در آمد؟ کارشکنی هایی که اقایان اصولگرا در کار این دولت و برنامه های آن کردند حالا گریبان خودشان را گرفته است. احمدی نژاد خوب میداند که مدل مدودیف پوتین در ایران قابل اجرا نیست ولی می تواند با معرفی کاندیدا بخش زیادی از ارای اصولگرایان را خراب کند. این حق شماست اقاین اصولگرا! (943343) (moderator16)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۱۱:۲۱:۱۰
خب امسال که 91 هست سال آخر دولت 92 است (943378) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۱۲:۳۲:۳۳
ای کاش داستان پینوکیو حقیقت داشت و هر کی دروغ می گفت دماغش دراز میشد
الف جان مادرت سانسور نکن (943465) (moderator22)
 
مسعود
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۱۶:۳۲:۲۳
جناب آقای رییس جمهور چند تا جوان بیکار دارم هرموقع سخنرانی میکنید حالت سکته به من دست میدهد (943679) (moderator22)
 
داود
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۱۸:۲۸:۰۸
بزرگترين فسادمالي دراين دولت بيشترين نرخ تورم داين دولت بيشترين جنجال وحاشيه در اين دولت وحالا پاك ترين دولت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (943756) (moderator22)
 
مهدي
۱۳۹۱-۰۶-۱۶ ۱۹:۲۰:۴۸
با سلام.يك بيشنهاد و يك سوال داشتم.زماني كه صدا و سيما مي خواهد با اقاي احمدي نزاد مصاحبه كند،سايتي ايجاد كند تا مردم از ايشان مستقيم سوال كنند و به جاي منشي يك ربات بكذارند.من مطمين هستم كه ديكر ايشان نمي تواند با خنده به سوالات و انتقادات جواب بدهد.سوال من از ايشان در مورد ارز مي باشد.ايشان مي فرمايند كه افزايش قيمت ارز در دست بعضي ها است،بس جرا وقتي مي خواهيد يارانه ها را برداخت كنيد قيمتها به شدت افزايش بيدا ميكند و فرداي برداخت قيمتها كمي فروكش ميكند.با تشكر.لطفا نظرتان را درباره اين سوال و بيشنهاد بدهيد.موفق و بيروز باشيد. (943785) (moderator22)
 
مجید
United States
۱۳۹۱-۰۶-۱۷ ۰۱:۱۶:۱۰
مردان کوچک را به کارهای بزرگ نگمارید. (943978) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۷ ۰۱:۲۵:۵۱
اگر اين دولت پاكترين دولته يكي به من بگه( الف ر م) اختلاس بزرگ كيه؟(م ر )پرونده بيمه كيه؟ (943986) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۷ ۰۶:۴۸:۵۷
رئیس جمهور من کارمند با ماهی 500000 تومان تخم مرغ و شیر خودم را به زور تامین میکنم بخیال فرمانسوری و... این حرفها شوید (944030) (moderator22)
 
حميد از مرودشت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۷ ۱۰:۲۱:۱۰
سلام
وقتي قرار دلار دولتي بشه 1600 تومان دلار تو بازار ميشه 2600 و 2700 چطوري تو نيمه دوم سال تورم كاهش پيدا ميكنه؟
از طرفي اينكه ريس جمهور ميگه امسال (سال 91) سال آخرش نيست از جهتي راست ميگه چون دولت ايشان مرداد 92 تموم ميشه .
و از طرفي قانون بودجه سال 92 هم كه به دست دولت بعدي ميده و ما نميدونيم چه بار مالي براي دولت بعدي داره توسط دستان مبارك احمدي ن‍اد تحويل مجلس ميشه. انشااله كه دولت بعدي از جنس احمدي نژادها و مشايي ها نباشه.
يه چيز هم به مردم بگم اصلاح طلب و اصولگرا بودن فرق نميكنه مهم اينه كه براي رفاه حال مردم قدم بردارن . البته تاريخ نشون داده اصلاحات يعني دولت هاي موسوي زمان جنگ ، رفسنجاني دوران سازندگي با نفت 9 دلار ، و خاتمي بيا گفتگوي تمدن ها موفق بوده اند . (944071) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۷ ۱۴:۰۵:۵۷
عزیزان جالب و متنوع نظر میدین ولی حب و بغض توش زیاد بود که بعضی واقیعیتها را انکار وخدمات خدمتگزاران مخلص نظام رانادیده میگیرند بعضی ها هم درمسایل غلو کردن منهم به مصداق فرمایش امام علی علیه السلاما( کونو لظالم خصما وللمظلوم عونا) از خیلی از خدمتگزاران در دولت احمدی نژاد دفاع میکنم چون مظلوم واقع شدند.وانسانهی شریف ودلسوز وفداکار نظام هستند ودارند از آبروی خود برای نظام مایه میگذارند.البته احمدی نژاد قدرشونو نمیدونه چون اگه به (الف-میم) چپ نگاه کنن مثل اژه ای وهرندی وپورمحمدی وفتاح و وووکنارشون میذاره .بهر جهت اینهم تجربه ای بود.اللهم هجعل عواقب امورنا خیرا.الف نامردی نکن وچاپش کن بعید میدونم. (944193) (moderator22)
 
سید محسن 1089
۱۳۹۱-۰۶-۱۷ ۱۸:۲۷:۴۶
سلام
1: اقتصاد ، تا وقتی اخلاق کاری درست نشود اقتصاد هم درست نمیشود نمونه کوچکش وام بانکی ( وام بانکی را به نظر شخصی خودم مشکل دار میدانم ) به کسی بانکی برای تولید می دهد و شخص وام گیرنده پول وام را بر فرض در واردات خرج میکند یا بر فرض تولید کننده از کار کم میگذارد یا یا یا ، پس اول اخلاق کاری باید درست شود اخلاق کاری هم فقط با رعایت قانون آن هم رعایت قانون بدون استثنا و برای همه صورت میپذیرد(نیاز به توضیح بیشتر شاید باشد که سرتان را درد نمی آورم )

2: از نظر فرهنگی : در مملکت به اصطلاح اسلامی ما اگر برادر یا خواهری یا فرزند و والدینی در خیابان راه بروند و ببینند دو دختر و پسر در خیابان مشغول لاو بازیند باید گفت راه درست و اشتباه باز باشد هر کی خودش انتخاب کنه ؟ اولا که اون پسر دختر که توی کوچه خیابون لاو بازی در میارن به نوعی دچار بیماریهای بزرگی هستند اما گناه اون خواهر برادر ( خواهر برادر تنی و واقعی منظورمه نه که از این دوستهایی که اول پسره ادعای برادری داره به دختره و بعدش ....) اگر قرار بر اینگونه آزادی است پس یعنی بر فرض راه برای قاتل و جانی و آدم کش هم باز باشد که خودش بین قاتل بودن و انسان بودن را انتخاب کند ؟! آیا مقامات عالی سیاسی داشتن با علامه بودن(همه علوم را دانستن ) و صاحب نظر در همه حوزه ها بودن برابر است؟ آیا نباید تصمیمات در حوزه های مختلف بوسیله گروه های کارشناسی آن حوزه باشد ؟
3: کلا" ملاک به سخن نیست ملاک به عمل است وگرنه فردی که گناهان بسیاری دارد میتواند انچنان از انسانیت گوید که گویی هم اکنون درهای بهشت باز شده و فرو افتاده است

سید محسن 1089 (944316) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۷ ۲۳:۴۰:۵۶
ظریفی می گفت تو مملکت ما یه مرغ قیمتش رفت بالا اونم به خاطر بروز کردن مهریشون بود نه بی عرضگی دولت
آمریکا راست می گه قیمت دلارشو ثابت نگه داره یه روز 2000تومن فرداش 2100تومن روز بعد 2200تومن این نشانه اقتصاد مری (944464) (moderator22)
 
فرشاد
۱۳۹۱-۰۶-۱۸ ۰۸:۱۴:۳۲
سلام دوستان مدتها بود که نظرات ذیل اخبار رو نمیخوندم واقعا برام جالب بود. ما 15 سال پیش اگر تو دانشگاه میخواستیم به این صراحت انتقاد کنیم باید در انتظار اخراج و حضور در کمیته انظباطی میشدیم ( منظورم همون دوره اصلاحات بود ). عجیب راه باز هست برای نقدهای تند و برخی توهین آمیز. به هیچ عنوان طرفدار دولت نیستم (البته کارهای خوب هم داشتند ). قدر این موقعیت رو بدونید چون دیگه تکرار نمیشه. (944604) (moderator22)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۸ ۰۹:۰۱:۰۷
سلام بر ملت شریف ایران که تحمل همه دردها را دارند .نمیدانم دروغ گفتن تا کی باید ادامه داشته باشد ما به چشم خود گرانی و تورم را می بینیم میگن تورم کاهش یافته برنجی که پارسال همین موقع کیلویی 1500تومان بود الان3000تومانه رئیس جمهور آن را تورم نمی داند ماست از 600رفته 1700 تومان کاغذ ازبسته ای 3500تومان رفته 12000هزار تومان (944641) (moderator22)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۸ ۰۹:۱۷:۰۷
با سلام و تشکر فراوان از توجه و دقت و باریک بینی شما ؛به یکی از وهمترین و ظریف ترین بخشهای سخنان آقای احمدی نژاد.

بنظرم میتوان این مساله را که اشاره به سال پایانی ریاست جمهوری میکند از چند زاویه مورد مطالعه قرار داد و ممکن هم هست شما نخواهید و یا نتوانید آنرا منتشر کنید اما بگذارید این مطلب را با هم بررسی کنید :

1) اینکه به هر حال دور دوم ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد تا یک سال دیگر پایان می یابد شکی نیست . پس اگر ایشان اعتقادی به اتمام آن ندارد ؛ احتمالا برنامه ای برای اینکار دارند! آیا امکان شرکت مجدد و رای آوردن در انتخابات برای بار سوم وجود دارد؟

2) منطق و عقل میگوید " آنکسی که سخنانی زیاده میگوید را باید مراقبش بود؛ این احتمالا بر میگردد به مساله ای بنام کودتا! اینکه چند نفر در نیروهای نظامی و انتظامی هستند که از ایشان فرمانبرداری دارند هنوز معلوم نیست!
3) احتمالا ایشان بدنبال ارائه لایحه ای برای مادام العمری شدن ریاست جمهوری در ایران است!

شاید شرایطی ویژه در روابط دیپلماتیک بوجود بیاید که ایشان مثل پرویز مشرف ریاست جمهوری ایران بمانند! البته تا سالهایی نامعلوم! (944659) (moderator22)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۱۸ ۰۹:۲۱:۰۷
من هم مانند بسیاری از خوانندگان شما وقتی در حوزه های انتخاباتی و دفاتر تبلیغاتی آقای احمدی نژاد در آخرین انتخابات ریاست جمهوری تحرکی ندیدم و از ایشان سوال کردم آیا کمک میخواهید یا خیر و جواب مسولین آن دفاتر تبلیغاتی را شنیدم ؛ همین احساس در من بوجود آمد:" یا این آدمها خیلی از خودشان مطمئن هستند که رای میآورند! یا اینکه خیلی مطمئن هستند که رای نمی آورند! والبته که آدمی که مطمئن هست رای نمیآورد اصلا خونسرد نیست!" (944665) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۸ ۱۳:۲۳:۰۶
جناب سر و گوشمان پر شده از وعده و وعید و اختلاس و امار غلط و دروغگویی و گرانی و تحریم و فساد اقتصادی و تهمت و افترا به دیگری و امار بالای بیکاری و............. تمومش کن دیگه (944969) (moderator22)
 
علی
۱۳۹۱-۰۶-۱۸ ۱۳:۵۱:۵۲
اقا این مصیبتا دیگه از امار و ارفام گذشته من قطعه ای در سه ماه پیش دوازده ملیون قیمت کردم الان که پولم جور شده رفتم بخرم همان قطعه رو میگن سی و نه ملیون تومن به نظر شما اقای احمدی نزاد زندگی ارومه منم خیلی خوشبختم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (945008) (moderator22)
 
احمد
۱۳۹۱-۰۶-۱۸ ۱۶:۲۲:۲۲
لابد میدونه دوره شون تموم نیست میخواد هنوز خدمت کنه ،ریس جمهورشو هم تو آستین داره و با یک شعبده بازی رای میاره .خودتون رو خسته نکنید حالا حالاها داریمش (945215) (moderator22)
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته