نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 327597
کاربران ویندوز ؛
بدون صفحه کلید تایپ کنید + آموزش
بخش دانش و فناوری الف، 7 بهمن94
شما می توانید با استفاده از این ترفندها صفحه کلیدی مجازی را به ویندوز خود بیاورید .
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۰
یکی از امکانات جالبی که در تمامی نسخه های ویندوز موجود است، وجود یک صفحه کلید مجازی می باشد که در مواقعی که صفحه کلید شما خراب است یا دارای صفحه نمایش لمسی هستید، می توانید از آن استفاده کنید.
این صفحه کلید مجازی اختصارا OSK نامیده می شود که مخفف عبارت On-Screen Keyboard است. صفحه کلیدی مجازی بر روی صفحه رایانه نمایش می یابد که از آن می توان به عنوان جایگزینی برای صفحه کلید واقعی استفاده نمود.
برای استفاده از صفحه کلید مجازی تنها کافیست آن را اجرا نموده و به کمک ماوس یا لمس دست در صفحه های لمسی ، متن مورد نظر خود را تایپ نمایید.
برای استفاده از قابلیت صفحه کلید مجازی کافیست دستور osk را در نوار جستجوی کورتانا وارد نموده و سپس در نتایج نشان داده شده بر روی گزینه On-Screen Keyboard کلیک نمایید.
سپس صفحه کلید مجازی به شکل زیر روی صفحه نمایش شما پدیدار خواهد شد.

همچنین اگر از ویندوز های قدیمی تر استفاده می کنید، می توان Run ویندوز را با کلید میانبر Win+R فراخوانی کرده و سپس دستور OSK را وارد نموده و Enter بزنید.
 
در ویندوز ۸ به بعد با آمدن قابلیت Metro UI کیبورد جدیدی اضافه شده است که با وارد نمودن دستور tabtip در Run یا نوار جستجو کورتانا می توان آن را اجرا نمود.
کلمات کلیدی : دانش و فناوری-نسخه های ویندوز
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۷ ۱۳:۰۴:۴۳
همین کلمه osk را چگونه تایپ کنیم وقتی کیبرد نداریم؟ (3500486) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۷ ۱۸:۰۸:۳۰
روی نوار پایین صفحه ویندوز( تسک بار) کلیک راست کنید از toolbars بروید و touch keyboard را انتخاب کنید. (3501376) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۷ ۱۳:۱۸:۰۰
بسیار عالی (3500519) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.