توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 350357
ممنوعیت برگزاری مراسم عروسی و ترحیم در کره‌شمالی!
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۴
رهبر کره‌شمالی به دلایل امنیتی مراسم عروسی و ترحیم را در آستانه برگزاری کنگره حزب حاکم ممنوع اعلام کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از «اینترنشنال بیزینس تایمز،» «کیم جونگ ‌اون،» رهبر کره شمالی، در آستانه برگزاری کنگره حزب حاکم، به طور موقت برگزاری مراسم عروسی و ترحیم و ورود و خروج به پیونگ‌یانگ را به دلایل امنیتی ممنوع کرده است.

بنابر اعلام روزنامه «دیلی اِن‌کِی،» هر فردی که پیش از هفتمین مراسم کنگره حزب کارگران این کشور دستگیر شود، مجرم سیاسی شناخته خواهد شد.

به ادعای یک منبع آگاه، وزارت امنیت این کشور تجسس‌هایی را در هتل‌ها و حتی خانه‌های مردم آغاز کرده که منجر به ایجاد فضای رعب و وحشت شده است.

کنگره حزب حاکم از سال ۱۹۸۰ زمانی که «کیم جونگ ایل،» پدر کیم جونگ اون، به صورت رسمی به عنوان جانشین «کیم ایل سونگ،» نخستین رهبر کره شمالی، انتخاب شد، برگزار نشده است.

انتظار می‌رود رهبر ۳۳ ساله کره شمالی در این مراسم پایه‌های قدرت خود را مستحکم‌تر کند. همچنین پیش‌بینی می‌شود او کره شمالی را به عنوان یک کشور هسته‌ای معرفی و طرح‌هایی اقتصادی را برای هزاران هیئتی که در این مراسم حاضر خواهند شد ترسیم کند. این مراسم حدود ۴ یا ۵ روز به طول خواهد انجامید.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی ، برگزاری کنگره حزب حاکم ، کیم جونگ اون ، کشور هسته ای ، کیم ایل سونگ ، کیم جونگ ایل ، وزارت امنیت ، پیونگ یانگ ، ممنوعیت مراسم عروسی و ترحیم ، رهبر کره شمالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.