توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408254
بهترین مهاجم لیگ عربستان نمی‌خواهد برای سوریه بازی کند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۱
فدراسیون فوتبال سوریه سخت در تلاش است تا عمر السومه بهترین مهاجم لیگ عربستان را به تیم ملی دعوت کند، این در حالی است که سعودیها به دنبال آن هستند تا تابعیت کشور خود را به این بازیکن گلزن بدهند که با مخالفت سوریها روبرو شده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از الوحده، عمر السومه، بهترین مهاجم کنونی فوتبال سوریه است و شاید اغراق نباشد اگر او را بهترین مهاجم کنونی در بین کشورهای عربی حوزه خلیج فارس نامید.

السومه در الأهلی عربستان بازی می‌کند و از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. او فصل قبل به عنوان آقای گل انتخاب شد و در فصل جاری هم در هفت بازی ۱۰ گل به ثمر رسانده و در صدر جدول بهترین گلزنان قرار دارد.  او روز گذشته توانست هت تریک کند تا نشان دهد که در اوج دوران خود به سر می‌برد.

تیم ملی فوتبال سوریه سخت در تلاش است تا عمر السومه حاضر شود برای تیم ملی فوتبال این کشور به میدان برود، اما این بازیکن تاکنون قبول نکرده است که به این خواسته جواب مثبت دهد.

ایمن الحکیم سرمربی تیم ملی سوریه که تیمش را آماده دیدار حساس برابر ایران می‌کند، گفت: تا الان چند بار از السومه دعوت کرده‌ایم به تیم ملی بیاید اما او نه جواب رد می‌دهد و نه جواب مثبت. قول و عمل این بازیکن به کلی متفاوت است. درهای تیم ملی برای عمر السومه و هر بازیکنی که دوست داشته باشد بازی کند باز است.

او ادامه داد: فراس خطیب و جهاد الحسین هم از دیگر بازیکنان سرشناسی هستند که از آنها دعوت کرده‌ایم، اما تا الان حاضر نشده‌اند که به خواسته ما جواب مثبت بدهد.

فدراسیون فوتبال عربستان سخت در تلاش است که تابعیت سعودی را به عمر السومه بدهد تا این بازیکن در انتخابی جام جهانی برای سعودیها به میدان برود. این بازیکن تاکید کرده که دوست دارد برای تیم ملی عربستان به میدان برود و آن را برای خود افتخار می‌داند اما فدراسیون فوتبال سوریه به شدت مخالف این مسئله است و همین باعث شده تا این بازیکن نتواند نه برای تیم ملی عربستان به میدان رود و نه تیم ملی سوریه.

تیم ملی فوتبال سوریه در آخرین بازی خود در دور رفت انتخابی جام جهانی ۲۵ آبان در مالزی به مصاف ایران خواهد رفت. این دیدار در حالی برگزار می شود که ایران با ۱۰ امتیاز در صدر قرار دارد و سوریه با ۴ امتیاز در رده چهارم است.
 
کلمات کلیدی : سوریهو ایران+فوتبال+مقدماتی جام جهانی + عمر السومه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.