توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509261
قاضی عسکر: حج امسال خوب و روان پیش رفته است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۲
نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اینکه حج امسال تاکنون خوب و روان پیش رفته است، تصریح کرد: همه زائران این احساس را دارند که با عزت به حج آمدند و راحت مناسک خود را بجای آوردند والان هم با حفظ کرامت و با سلامتی در حال بازگشت به کشورند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر که در مکه مکرمه در جمع مدیر، شورای افتاء و نیروهای فرهنگی و کارشناسان مدیریت اهل سنت بعثه سخن می گفت، با تاکید براینکه در ارائه خدمات به زائران هیچ تفاوتی میان حجاج اهل تسنن و تشیع قایل نبوده ایم، گفت: فرصت حج به صورت یکسان دراختیار همه زائران قرار می گیرد و در تقسیم کاروان ها، برنامه ریزی ها و تخصیص سهمیه ها هیچ تفاوتی میان کاروان های اهل سنت و اهل تشیع قایل نیستیم.

قاضی عسکر رویکرد بعثه مقام معظم رهبری را تکیه بر تقریب دانست و گفت: وحدت تنها راهی است که می تواند ما را از فتنه ها نجات دهد و به هم نزدیک و راه پیشرفت را باز کند.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اینکه نگرش و بینش سیاسی خوب اهل سنت ایران ، کشور ما را از دیگر کشورها متمایز کرده است، افزود: در سوریه ، عراق ، لیبی، افغانستان و ... مدعیان دفاع از اهل سنت مشکلات بسیاری را برای جهان اسلام به وجود آورده و بیشترین لطمه را به اهل سنت وارد کردند اما اهل سنت ایران با درک شرایط با تمام وجود از نظام و رهبری دفاع می کنند تا این فتنه وارد کشور نشود.

نماینده ولی فقیه بر لزوم تقویت سطح معلومات روحانیون اهل سنت درخصوص مسایل حج تاکید کرد و گفت: با استفاده از ابزار و امکانات روز بحث های تاریخی ، فقهی ، عقیدتی و... برای روحانیون اهل سنت ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف حج ایجاد تحول روحی و اخلاقی در انسان ها است، افزود: با طرح مباحث و استفاده از شیوه های رفتاری مناسب باید این تحول را در زائر ایجاد کنیم تا وقتی حاجی به کشور باز می گردد انسانی باشد که با دین آشنا شده و رفتارهایش اسلامی شده است.

وی خواستار استفاده از راهکارهای مناسب برای ارائه مهارت های زندگی و نکات درس آموز حج به زائران شد و اضافه کرد: حج می تواند یک چشمه جاری و ساری و تاثیر گذار در راستای تقویت پیوند اخوت و دینی در کشور باشد.

نماینده ولی فقیه ارتباط علمای اهل سنت کشورمان با مجامع اهل سنت عربستان در سفر حج را در برطرف کردن ذهنیت های غلط طرف مقابل موثر دانست و تصریح کرد: پیوند اهل سنت ایران و جهان خارج مهم است و حضور در مجامع و همایش های مختلف ، در تالیف قلوب و اصلاح ذهنیت های کشورهای دیگر نقش دارد.

سرپرست حجاج ایرانی به حاضران توصیه کرد که تجربیات خود را در حوزه حج ثبت کنند و بحث های هم اندیشی را در ایران با برگزاری همایش در استان های مختلف و فراخوان مقاله ادامه دهند.

وی افزود: امسال شاهد انس و الفت بیشترشیعه و سنی درکنارهم در برخی هتل ها بودیم و این باهم بودن می تواند شیطنت های دشمن برای تفرقه افکنی را خنثی کند.
 
کلمات کلیدی : حجاج، حج، عربستان، قاضی عسکر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.