توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496635
ایتالیا، بزرگترین وارد کننده نفت ایران
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۳
صادرات نفت ایران به اروپا در ۴ ماهه نخست ۲۰۱۷ با افزایش بیش از ۶ برابری نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۹.۳۱۶ میلیون تن گذشت.

به گزارش صنعت نویس، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی پایگاه خبری کمیسیون اروپا(یورو استات) نشان می دهد 28 عضو اتحادیه اروپا در 4 ماه نخست سال جاری میلادی 9.316 میلیون تن نفت خام از ایران وارد کرده اند.

واردات نفت این اتحادیه از ایران در 4 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 6.7 برابری داشته است. در ماه های ژانویه تا آوریل سال 2016 بالغ بر 1.378 میلیون تن نفت از ایران به اروپا صادر شده بود.

بر اساس این گزارش، ایتالیا بزرگترین واردکننده نفت ایران در 4 ماهه نخست 2017 شناخته شده است و 30 درصد نفت صادراتی ایران به اروپا معادل 2.871 میلیون تن به مقصد ایتالیا بوده است.

فرانسه نیز در این مدت 2.232 میلیون تن نفت از ایران وارد کرده است که معادل 24 درصد نفت صادراتی ایران به اروپا بوده است. این کشور دومین و اسپانیا سومین واردکننده بزرگ نفت ایران در میان کشورهای اروپایی بوده اند. واردات نفت اسپانیا از ایران 1.12 میلیون تن معادل 12 درصد گزارش شده است.

یونان نیز 1.047 میلیون تن نفت از ایران در 4 ماهه نخست 2017 وارد کرده است.
 
کلمات کلیدی : نفت و گاز + نفت ایران + وزارت نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.