نظر منتشر شده
۵۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 186837
شبهات مصاحبه با همسر هاشمی رفسنجانی
بخش داخلی الف، 18 اردیبهشت 92
باشگاه خبرنگاران جوان سه روز بعد از جلسه دادگاه مهدی هاشمی مصاحبه ای را که مدعی است با همسر آیت الله انجام داده را منتشر می کند. مصاحبه ای که معلوم نیست چرا برای انتشارش سه روز صبر کرده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۳۵
 سایت باشگاه خبرنگاران جوان روز چهارشنبه با انتشار خبری به نقل از عفت مرعشی، همسر هاشمی رفنسجانی، مدعی شد پس از دادگاه مهدی هاشمی با وی مصاحبه ای انجام داده است.

باشگاه خبرنگاران در این باره نوشته است: «عفت مرعشي مادر مهدي هاشمي رفسنجاني که براي شرکت در اولين جلسه دادگاه پسرش به دادگاه آمده بود، در جمع برخي از خبرنگاران گفت: اتهامات وارده به خانواده هاشمي و مرعشي وارد نيست.»

این سایت در ادامه خبر مدعی است که همسر آقای هاشمی، پس از آنکه مهدی هاشمی و همراهان محل دادگاه را ترک کردند به آنجا آمده بود و به نقل از عفت مرعشی می نویسد: «بخاطر دادگاه مهدي هاشمي به اينجا آمده‌ام اما از آنجا که نمي‌دانستم آنها دادگاه را ترک کرده‌اند، اکنون دادگاه را ترک مي‌کنم و آنها زودتر رفته‌اند.» 

اما اصلی ترین موضوع این خبر جایی است که خانم هاشمی ترجیح می دهد بدون اینکه خبرنگار از او سئوالی کند به موضوع آمدن یا نیامدن هاشمی به انتخابات پرداخته و اینگونه اظهار نظر کند: «عفت مرعشي با اشاره به حضور آيت الله هاشمي رفسنجاني در عرصه انتخابات بيان کرد: حاج آقا مطمئنا وارد عرصه انتخابات نمي‌شود. وي در پايان خاطرنشان کرد: انتخاباتي وجود ندارد، مگر براي اينها کاري دارد که راي‌ها را عوض کنند.»

این درحالی بود که دادگاه مهدی هاشمی در روز یکشنبه (سه روز قبل) از آن تشکیل شده بود و دلیل انتشار این خبر پس از سه روز نامشخص است. سئوالات و شبهاتی که در مورد این خبر به ذهن می رسد را این گونه می توان مطرح کرد: 

1 – چگونه خانم مرعشی حتی یک تماس با فرزندانش نگرفته تا ببیند چه ساعت و چه زمانی قرار است در دادگاه حاضر شوند؟ درحالی که اخبار مربوط به ساعت دادگاه مهدی هاشمی روزها بود در همه جا انتشار یافته بود. بی خبری وی از ساعت برگزاری دادگاه باتوجه به اینکه وی در کانون خانواده قرار داشته سئوال برانگیز است. 

2 – آیا خانم مرعشی بدون مقدمه به موضوع سلامت انتخابات پرداخته یا در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان این مواضع را درباره سلامت انتخابات مطرح کرده است؟ اگر این مواضع به دنبال طرح سوال از سوی خبرنگار باشگاه بوده، چه توجیهی برای طرح این گونه سوالات در شرایط ملتهب سیاسی کنونی وجود دارد؟

3 – آیا تنها خبرنگاری که وی را دیده خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان بوده؟ (این سئوال از آنجا ناشی می شود که تا لحظه تنظیم این خبر هیچ خبرگزاری و پایگاه خبری درباره حضور همسر آقای هاشمی پس از جلسه دادگاه خبری را منتشر نکرده است) به این ترتیب هیچ منبعی نمی تواند صحت این خبر را تایید یا تکذیب کند چرا که برمبنای این خبر خانم مرعشی پس از رفتن فرزندان و خبرنگاران به محل آمده و هیچ خبرنگاری غیر از خبرنگار باشگاه در آنجا حضور نداشته است. در صورتی که باشگاه خبرنگاران چنین مصاحبه ای را با او در اختیار داشته، به چه دلیل سه روز برای انتشار آن صبر کرده است؟

لازم به ذکر است که این خبر ابتدا با تیتر «حاج آقا مطمئناً وارد عرصه انتخابات نمي‌شود» منتشر شد و سپس تیتر «مگر برای اینها کاری دارد که رای ها را عوض کنند» به آن اضافه شد. حالا باید منتظر تایید، تکذیب این خبر و یا انتشار فایل صوتی این مصاحبه توسط باشگاه خبرنگاران بود.
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۳:۴۹:۱۱
بعید است خانم عفت مرعشی چنین حرفهایی را بزند. (1291164) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۲۲:۳۵:۵۹
هموطن خوب برو کلیپ هایی که تو سایتا پره و مربوط به فتنه 88 نگاه کن ببین بعیده یا نه مخصوصا اونجا که رایشو داده داره میاد بیرون تو مصاحبه ای که باهاش شده میگه مردم بریزن تو خیابونا. (1292331) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۳:۵۱:۱۳
خانواده هاشمی باید از شما برای گفتگو یا بازید یا هر کاری اجازه بگیرند چون شما نماینده ملت و خانواده شهدا و مومنین و متدیین و خدا هستی و هرگونه مصاحبه یا نظر باید با نظرات و معتقدات شما یکی باشد (1291171) (alef-13)
 
امير
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۳:۵۱:۵۱
خبر دروغه. پس خبرنگارهاي ديگه كجا بودند؟از كجا معلوم اين خانمه عفت مرعشي بوده و مثلا شبيه ايشان نبوده است (1291175) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۳:۵۳:۲۲
این خبر براکنی ها و مقالاتی که در روزنامه کیهان علیه ایت اله هاشمی و دکترخاتمی صادر میشود نشانه ترس و وحشت از حضور ایت اله هاشمی و دکترخاتمی دارد (1291181) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۳:۵۵:۰۴
خبرهای زیادی هست که فقط امثال باشگاه خبرنگاران جوان شاهد اون بودن!!! از جوان بودنم ناراحتم که شبیه امثال این افرادم! نصف اخبارشون توهین و تهمیت به پیرزن هاست!!! (1291186) (alef-13)
 
ک.م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۳:۵۶:۲۷
با سلام و تشکر اط این که معمولا منتشر نمی کنید.

یکی در این مملکت نیست سوال کنه چرا بعضی خودشان را دارای مصونیت می بینند و هر چه میخواهند میگویند بعد هم ادعا می کنند آزادی نیست. زنی که یک زمانی همسر یک انقلابی بوده میداند که فعلا ادعا می کند که حل مسئله فلسطین به عهده ما نیست؟
امام نفرمودند اسرائیل باید محو شود. رهبری نفرمودند اگر اسرائیل خطا کند چه می کنیم.

این انقلابی دیروز و سازش کار امروز نگفتند با اسرائیل سر جنگ نداریم. باز هم میگین ما پیرو امام هستیم؟ آخه کدوم حرفاتون درسته؟

کسانی که مردم را نادان تصور می کنند و خودشان را عقل کل دانسته و عجیب تر صاحب نظام می دانند نباید در مشاعرشان شک کرد؟

لطفا طرفداری غربی ها و ... را مرور کنید تا مصداق کلام امام را در یابید که فرمودند هروقت آمریکا و اذنابشان از شما تعریف کردند در خود شک کنید. ما یقین کرده ایم که ان انقلابی دیروز قابل اعتماد نیست و بالاخره میزان حال فعلی افراد است!!!!! (1291192) (alef-6)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۳:۵۸:۵۰
تمام این تکاپوها و نگرانیها از یک نکته ی اساسی نشات میگیرد : " ترس از ورورد هاشمی به صحنه انتخابات " ... (1291198) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۳:۵۹:۳۲
از خودشان در می آورند. خانم مرعشی اصلاً اهل این گونه حرف زدن نیست. (1291202) (alef-13)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۲۲:۴۱:۲۲
معلومه واقعا ایشان قبلا اصلا از این حرفها نزدن؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1292336) (alef-13)
 
نويد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۳:۵۹:۳۹
با تشكر فراوان از الف عزيزبخاطر اين نكته سنجي حرفه اي.
اين جانب با تجربه اي كه در زمينه فعاليت رسانه اي و شناخت نسبي كه از برخي چهره هاي اصلي اين باشگاه (بنگاه!) دارم روند انحراف و تغيير اين جمع را از سال 84-85 بخوبي رصد كرده ام.
تيمي كه قرار بود از ميان جوانان با استعداد، نخبه، مومن و صادق تشكيل گردد و بصورت حرفه اي به خبرنگاري بپردازد ابزار دست عده اي خاص شد و وسيله اي براي اعمال فشار از طريق نشر اتهامات مالي، اخلافي، جنسي و... بر عليه افراد. متأسفانه آنچه از باشگاه خبرنگران جوان باقي مانده بجز در چند مورد محدود، تماماً بازي هاي رسانه اي ناشيانه، بي اخلاقي ، ناديده گرفتن بديهي ترين اصول خبرگزيني و تدوين و تيتر بندي و اصول بيان و لحن كلام است.
تيمي كه مستقل نباشد بلكه براي دستگاهي خاص، سايتي خاص و رسانه اي خاص اخبار و اطلاعات هدفمند تهيه كند ارزش پرداختن و اهميت دادن ندارد.
يك نمونه بعنوان برنامه كاملا غير حرفه اي: برنامه وبگردي (بعد از اخبار 20:30 پخش مي شود)
يك نمونه بعنوان نابود كردن اصول و شرافت خبرنگاري: اتهام جنسي به خانم ستوده!(جهت اطلاع بيشتر در اينترنت جستجو كنيد) (1291204) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۴:۱۰:۳۶
از الان تخریب های انتخاباتی شروع شده و دارن به این روش چهره ها رو رتخریب می کنن ولی حناشون دیگه برای مردم رنگی نداره... این مردم اونقدر مار خوردن که الان افعی شدن (1291228) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۴:۱۲:۱۲
فعلا كه بازار تهمت به هاشمي و خانواده او داغ است (1291233) (alef-13)
 
احسان جابری
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۴:۱۶:۵۱
این باشگاه و اعضای او در گذشته هم نشون دادند که برای رسیدن به پستهای بالاتر از هیچ تلاشی متاسفانه فروگذار نیستند و خانم مرعشی هم در تمام این پنجاه و چند سالی که اقای هاشمی مبارز انقلابی و یا خدمتگذار انقلاب بودند و حضرت اقا هم در نماز جمعه 88 مهر تایید بر این فعالیتها زدند در کنار اقای هاشمی بودند و امتحان پس داده اند . نکته اینجاست که اگر ما فقط کمی به حرفهای ولی خودمون توجه کنیم که در نماز جمعه 88 در پی تخریبهای اقای هاشمی چه فرمایشاتی کردند و گفتند خوب است که جوانها اینها را بدانند دیگر دوباره این سناریوی قدیمی را استارت نمیزنیم . (1291241) (alef-6)
 
نیما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۴:۲۱:۵۹
اولا شما از صحت و موثق بودن خبری که بدست آوردید، مطمئن شوید و بعد به تحزیه و تحلیل و صغری و کبری بپردازید.
در ثانی کدوم دادگاه و سازمان و تشکیلاتی را شما میشناسید که سر وقت و منظم شروع به فعالیت و کار کند
ثالثا مگر شما از وضعیت ترافیک این شهر آشنا نیستید که فکر میکنید همه می تونند سر وقت و مرتب به کاری برسند، فقط کافیه یم چراغ قرمز بیشتر معطل شوید و ....
رابعا شما مطمئنید که هر دو از یک مبدا حرکت کردند که با هم برسند
در آخر از کجا میدانید که ایشان با هماهنگی تصمیم به حضور در جلسه دادگاه را داشتند؟ (1291254) (alef-6)
 
abbas
United Kingdom
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۴:۲۳:۳۸
مگر انسانها رایانه هستند هر کس چه به حق و چه ناحق یک نظری دارد . ایشان نیز نظرش را گفته است. واقعیت این است که بسیاری از مردم نسبت به انتخابات (حداقل تخلف در انتخابات) دوره گذشته ریاست جمهوری قانع نشده اند. (1291259) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۴:۲۳:۵۸
حالا اين خبر درست يا نادرست ، ولي 4 سال پيش همين خانم بعد از راي دادن مردم رو در صورت راي نياوردن كانديداي مورد نظر خودش به آشوب و فتنه دعوت كرد ، فيلمش هم موجود است .... (1291260) (alef-6)
 
محب213
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۴:۳۳:۴۸
حالا مگه بعید از این خانم که این حرف زده باشه مگه عین این حرفهارو سال 88 نزد؟ جای تعجب ندارد که ایشون گفته باشد (1291296) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۴:۴۰:۵۲
اﻟﻒ ﺟﺎﻥ ﺧﻮﺩﺕ ﻣﻴﮕﻮﻳﻲ ﺧﺒﺮ ﻣﺎﻝ ﺑﺎﺷﮕﺎﻩ ﺧﺒﺮﻧﮕﺎﺭاﻥ ﺟﻮاﻥ اﺳﺖ ﻭﺩﻳﮕﺮ ﻫﻴﭻ ﻟﺰﻭﻣﻲ ﺑﻪ ﭘﻴﮕﻴﺮﻱ ﺻﺤﺖ و ﺳﻘﻢ اﻳﻦ ﺧﺒﺮ ﻧﻴﺴﺖ...اﻳﻦ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﭘﻴﺮﻭ ﻭﻇﻴﻔﻪ ﺧﻂﻴﺮ ﻓﺘﻨﻪ ﺳﺎﺯﻱ اﻧﺠﺎﻡ ﻭﻇﻴﻔﻪ ﻧﻤﻮﺩﻩ اﻧﺪ... (1291313) (alef-13)
 
توحید
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۴:۴۵:۵۹
باشه این خالی بندی ،
اگه تقلب شد بریزید تو خیابون 88ش رو چطوری ماسمالی می کنید ؟

به آیت ا... تون بگید بیاد. بی صبرانه منتظر زدن میخ آخریم !! (1291329) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۴:۵۸:۴۶
در شرایط کنونی که جو جامعه نیاز به آرامش دارد .انتشار این اخبار (صحت/سقم) چه دلیلی دارد؟هاشمی مگر سیلی خورده این انقلاب نیست؟خدا وکیل طرفدارش نیستم ولی وای بر آن لحظه که در برابر دادگاه عدل الهی بخواهیم محاکمه شویم که سوال کنند چرا برا دل جا آوردن بعضی باید هرچه خوش باشد بنویسیم.خواهش میکنم نگذارید این انقلاب عزیز ما که خون هزاران شهید ارزشمند آنرا ابیاری میکند و دشمنان هم همین را میخواهند تفرقه بین ما را میخواهند با این حرکات خوشنودشان کنیم.به بیانات رهبر عزیزمان گوش کنیم و از تخریب .تفرقه دست برداریم و امیدوارم که به یاری خداوند این بار هم نظام عزیز ما از این آزمون الهی سربلند بیرون بیایدو دشمن ناکام بماند.سلامتی خودتان و مسولان نظام صلوات (1291365) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۲۲:۵۲:۳۸
سلام خدمت دوست گرامی.نظر جامع و عالیه فقط یه نکته می مونه اونم اینکه خیلیا کور کورانه دارن به سمتی می رن که اگه بینا نشن شاید کار بدن دستمون مثل 88 . خوبه که بدون توهین و اهانت بتونیم همو آگاه کنیم.زبیر هم در کنار پیامبر جنگید اما آخرش چی؟ جلو حضرت علی (ع) ایستاد البته این مثال کاملا بدون تشبیه باشه....
یا حق (1292349) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۵:۱۷:۱۶
خیلی تحلیل کردن لازم نداشت. همین که منبعش باشگاه خبرنگاران باشه تا انتهاش رو میشه فهمید. بالاخره جوونن و کم تجربه بلد نیستن قشنگ خبرسازی کنن! (1291418) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۵:۳۳:۳۹
خدا آخر عاقب ما را با اين حوچى ها به خير كنه (1291465) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۵:۵۵:۴۴
هركس به التهاب فضاي سياسي كشور كمك كنه قطعا به كشور خيانت كرده چه پيرزن 80 ساله باشه و چه يه خبرنگار جوان! (1291523) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۶:۰۹:۴۳
خیلی مذبوحانه تلاش می کنید که طرف رو ضربه کنید... (1291561) (alef-13)
 
سهراب
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۶:۱۵:۳۵
بعضی از رسانه ها چشم دیدن اقای رفسنجانی وخانوادشو ندارن وبه هر حیله ای دست میزنن وکار ناجوان مردانه انجام میدن تا چهره این خانواده رو خراب کنن ولی باهمه این کارها حتی اگه راستهم بگن واین ادمها بدترین هم باشن فعلا مردم حسابی دنبالشونن واگر در انتخابات شرکت کنه حتما رای بالای بیاره انقدر که نتونن رای رو عوض کنن (1291572) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۶:۲۱:۲۰
باشگاه خبر(!)نگاران جوان!!!!!! (1291585) (alef-13)
 
h
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۶:۳۸:۵۱
این جمله واقعا از همسر هاشمی است؟:
"مگر براي اينها کاري دارد که راي‌ها را عوض کنند."
این حرف تهمت خیلی بزرگ و زشتی به نظام است.
خب تقصیر نظام چیه که هاشمی و خانواده اش از چشم ملت افتاده است؟
به جای زیر سوال بردن انتخابات و تهمت زدن بروید خودتان را اصلاح کنید و دست از سر کشور بردارید.
آقای هاشمی به انقلاب خدمت کرده است شکی نیست. ولی پاداش خدمتش را باید خدا بدهد نه اینکه خانواده اش در هر کاری دخالت کنند و طلبکار باشند. (1291632) (alef-6)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۶:۴۵:۰۳
متاسفانه همیشه بزرگان از خانواده شان ضربه خورده اند.
هاشمی حیف بود. (1291652) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۶:۵۰:۱۹
این خبر اساسا دروغ است (1291662) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۷:۱۳:۱۰
اگر گفته که حرف دل من رو زده. اگر هم نگفته که باید برای چنین رسانه ی بی هویتی متاسف بود (1291722) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۷:۱۶:۳۹
خبرنگارانی که از تاکسی خانم فائزه رفستجانی در رفت و برگشت با ماشین ...در دادگاه تیتر می زنند عکس می گیرند چرا سوژه به این مهمی را از دست داده اند؟
خبر نگار هم خبرنگاران صدا و سیما از زیر سنگ هم که شده خبر در میارن (1291727) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۷:۱۷:۰۴
دروغ سنگ بناي اين جريان است (1291729) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۷:۲۱:۳۶
دیوار حاشا بلنده! الف هم که استاده! (1291735) (alef-13)
 
مرزنشین
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۷:۳۲:۲۳
یادسال 88 افتادم و آن پیش بینی معروف که اگر آقای ........رای نیاورد حتما مردم به خیابان خواهند ریخت و شورش می کنند.گویا تمام خانواده آقای هاشمی پیشگو هستند!!!! مردم و بخصوص جوانها چشمانمان را باز کنیم. (1291763) (alef-6)
 
سید
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۷:۳۵:۱۴
واقعا برای چی اینقده از خانواده هاشمی میترسن.چرا اینقده تخریب ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1291770) (alef-13)
 
شمس
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۷:۳۵:۳۸
چرا اكنون اين مصاحبه منتشر ميشود و از كجا معلوم كه راست باشد و حتى اگر هم راست باشد يك فرد نظرش را گفته بنظر ميرسد سايت الف نيز دارد يواش يواش الوده تخريب سازى ميشود اقاى هاشمى بيايد و يا نيايد راى بياورد و يا نياورد اينها هيچكدام دليل بر بد اخلاقى ها و بى انصافى ها و تهمت زدن ها و تخريب انسانها نميباشد ما مسلمانيم و افتخار ميكنيم كه شيعه هستم و رفتار شيعه تهمت و تخريب نيست ،. ما انقلاب نكرده ايم كه بعد از ٣٣ سال بزرگانمان را يكى يكى تخريب و بازنشسته نمايند ! ميدانيد بعد از هاشمى نوبت كيست ؟؟؟ !! (1291772) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۷:۵۳:۱۱
پس معلوم مي شه زماني كه شوهرشان رئيس جمهور بود را ي ها عوض شده بودند ؟ و گرنه او راي نمي آورد (1291812) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۷:۵۴:۱۵
از یه طرف میگن انتخابات سالم نیست از طرف دیگه به هر دری میزنن تا وارد انتخابات شن واقعا جالبه (1291818) (alef-6)
 
دانشجو
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۸:۰۰:۱۹
آیا هر کسی می تواند چنین اتهامی به نظام بزند و یا تنها خانواده و وابستگان افرادی خاص از این رانت برخوردارند؟ (1291832) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۸:۰۲:۱۵
جالب اینجاست که شخصی در میکروفون یک رسانه داخل نظام از خذف مخالف توسط نظام بگوید؟؟؟؟ (1291837) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۸:۰۳:۳۲
کسی که نتواند خانواده خودش را کنترل کند چگونه میتواند یک مملکت را بگرداند؟؟ (1291842) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۸:۰۹:۲۴
ایشان خانم رک و شجاعی است. (1291855) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۸:۲۰:۵۰
باز تخریب آقای هاشمی شروع شد. (1291886) (alef-13)
 
ایرانی مسلمان
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۸:۲۹:۵۵
این انتخابات پیش رو جواب بد دهنیهای این خانواده رو میده . (1291906) (alef-13)
 
شهریار
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۸:۳۴:۰۷
بابا این همه اراجیف نبافید خواهشا این همه تهمت نزنید. کافیست یک جرقه ای علیه هاشمی زده شود تا کفن پوشان وارد میدان شوند.بی وجدانها.ای کاش هاشمی درسال 84 در مقابل مرد بزرگی شکست میخورد.خداوند هیچ کس را در مقابل کوچکتر از خودش خوار نکند.آمین (1291916) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۸:۴۳:۲۱
متشکرم. من واقعا باور کرده بودم که اون خانم چنین مصاحبه ایی کرده (1291943) (alef-13)
 
France
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۹:۰۰:۱۹
الف همه فهمیدن که تو مخالف اآقای هاشمی هستی بسه دیگه تمومش کن توکلی (1291977) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۱۹:۱۱:۰۴
اینا تهمتن میخوان هاشمی رو خراب کنن (1291996) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۲۲:۵۲:۱۲
چرا حملات به سمت هاشمی است ؟ چه کسانی از حمله به ایشان منتفع میشوند؟ایا هاشمی ترس دارد که می ترسند؟ چرا عجولانه دوباره بداخلاقی ها را شروع کردیم بگذارید هاشمی مثل همه مردم کاندید شود بگذارید رای نیاورد چرا بعضی ها تومار جمع میکنند وامضا جمع میکنند که فلانی نیا فلانی بیا چرا بگذارید قانون فصل الخطاب باشد همه خارج از قانون می خواهند کاری بکنند که این درست نیست (1292348) (alef-13)
 
قاسم آقاملایی
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۲۲:۵۸:۵۵
جناب الف ما باید چی بنویسیم که شما نظرمون را تایید کنی؟مثلا اگه نوشته بودم عفت مرعشی سلام الله علیه مهدی هاشمی(ص) و اکبر هاشمی (ع) خوب بود؟ بازم به غیرت اون تابناک که سلیقه ای نظرات را تایید نمیکنه!بابا اشتباه کردم نوشتم خانواده هاشمی در مواجهه با نظام جمهوری اسلامی مثل طلحه و زبیر و ... در باره اسلام عمل کردند؟مگه این خانواده کی هستند که هر چند وقت یکبار چشمشون را میبندند و دهنشونو باز میکنند و به هرکسی و هر جریانی را زیر سوال میبرند و توهین میکنند؟چرا نظر بنده را تایید نکردی الففففففففف؟ (1292362) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۲-۱۸ ۲۳:۰۱:۲۱
صد در هزار خبر دروغ مگر خانم مرعشی می تواند بدون اذن شوهر وارد مباحث سیاسی و کاری آقای هاشمی گردد (1292370) (alef-13)
 
باقراحمديان
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۲۰:۰۱:۴۸
هر كسي كه بخاطر خدا وارد خدمتي شود تا أبد محبوب است ولي بند بازي آخرش گچ دست وپايش ميشود چرا شفاف نميگوينند چقدر ثروت اندوختن إز بيت المال ملت ودر بهترين جاي لندن خانه دارنندجاي فرزند آيت الله ها در لندن است يا در حوزه علميه قم وخدا شناسي وآن خانه هاي أجاره اي وعلي. ع. وار زندگي كردن خدايا إز عمرم بكاه وبه عمر رهبرم. ٣ص بيافزا آمين يارب العباد (1713034) (alef-6)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته