نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 271337
واکنش اردوغان به صدور حکم اعدام مرسی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۰
 رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه صدور حکم اعدام محمد مرسی رئیس جمهور پیشین مصر را بازگشت این کشور به « مصر باستان » توصیف و محکوم کرد.

به گزارش صدا و سیما، اردوغان در تجمعی در استانبول با اشاره به اینکه رئیس جمهور پیشین مصر « که ۵۲ درصد آرا را به دست آورد متاسفانه به اعدام محکوم شد » غرب را متهم کرد « چشمان خود را » به کودتای ۲۰۱۳ منجر به برکناری مرسی بسته است.

رئیس جمهور ترکیه همچنین از کشورهای غربی به علت این که « تماشاگر این اعدام در مصر هستند » به آنها خاطر نشان کرد ترکیه مثل کشورهای عضو اتحادیه اروپا حکم اعدام را لغو کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از استانبول، دولت اسلام گرا - محافظه کار اردوغان موقعی که نخست وزیر بود از حامیان نزدیک محمد مرسی بعد از انتخاب او در سال ۲۰۱۲ بود. ترکیه امیدوار بود مرسی به نفوذ ترکیه در منطقه کمک کند.

ترکیه به تصمیم ارتش برای برکناری مرسی به عنوان اقدام مورد حمایت عربستان سعودی به شدت اعتراض کرده بود.

رجب طیب اردوغان بارها به عبدالفتاح سیسی همتای مصری خود حمله کرده است.

قبل از صدور حکم اعدام محمد مرسی نشانه های نزدیکی روابط دو کشور در شرایطی که ترکیه در پی بهبود روابط با عربستان است دیده می شد.
 
کلمات کلیدی : اعدام مرسی+اردوغان
 
سعید ت
۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۰:۵۸:۲۵
نمی دانم چرا ایران برای نزدیک ماندن با اردوغان خوب تلاش نمی کند.

اردغان از جنس وهابی ها نباید باشد که (2892844) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۱:۰۱:۴۶
دعا می کنم چنین سرنوشتی در انتظار اردوغان هم باشد (2892849) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۱:۴۰:۴۳
مرسی یک اسلام گرای معتدل بود که مردم مصر آمد ولی

با کودتای ارتش مصر و با حمایت عربستان سعودی برکنار شد.

کجاش خوشحالی داره ??? (2892899) (alef-3)
 
امیری
۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۲:۱۲:۳۱
مرسی و حزب اخوان المسلمین بر موج ازادی خواهی مردم مصر سوار شده و به حکومت رسیدند؛ولی تندروی و فرقه گرایی کردند .مرسی از جمله حملات بیربط و مواضع منفی نسبت به ایران داشت.حکومت فعلی مصر هم البته با کودتا روی کار امده و مشروعیت مردمی ندارد. (2892959) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۲:۱۳:۰۹
خوشحالی ندارد. اما مرسی آدم اردوغان بود نه مردم مصر اهانتهای او در اجلاس عدم تعهد به ایران فراموش کردنی نیست ضمن اینکه ثابت شد اردوغان توان حمایت از آدمهایش را ندارد (2892960) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۱:۴۶:۰۵
چون حرف حق زده برايش اين دعا را فرمودي؟!!! همه مي دانند كه دولت مرسي با كودتاي تحت حمايت آمريكا و عربستان سرنگون شد و آزاد كردن آقاي مبارك هم در راستاي بازگشت اوضاع سياسي مصر به همان دوران است! (2892908) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۱:۰۶:۵۵
ارزش خون بی گناهان مسلمان نزد اردوغان؟؟؟!!!
---
این آقا ( رجب طیب اردوغان رئیس جمهور کنونی ترکیه) با هموار کردن راه ارسال تروریست همراه با انواع اسلحه ی قاچاق به عراق و سوریه و دیگر کشورهای منطقه در خدمت به اهداف دشمنان اسلام مانند پیمان ناتو و آمریکا و رژیم نژاد پرست صهیونیستی سالها است هر روزه ده ها انسان مسلمان بی گناه را به کام مرگ می فرستد بی این که اندکی به حساب و بازخواست و مجازات سخت خدا فکر کند و لی با شنیدن خبر صدور رای یک دادگاه به اعدام یکی از همفکران خویش با گرفتن ژست انسان دوستی ، برآشفته می شود و فریاد دفاع از انسانیت و دموکراسی را سر می دهد؟؟؟!!!
این نوشته قصد رو کردن ریاکاری یک سیاستمدار مدعی انسان دوستی را دارد و اظهار نظر درباره حکم اعدام نیست. (2892856) (alef-3)
 
شب
۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۲:۵۱:۱۶
اردوغان و مرسی هر کی باشند از حاکمان عقب مونده اعراب منطقه بهترند در ضمن اسلام گرایان ترکیه رو خودمون سرکار آوردیم و الان متوجه میشیم که لائیک ها بیشتر به نفع ما بوده تا این عثمانی متعصب . (2893018) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.