نظر منتشر شده
۶۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467538
قالیباف مطرح کرد:
وعده 5 میلیون شغل چگونه محقق می شود/ طرح کارانه به معنای صدقه دادن به مردم نیست
بخش سیاسی الف، ۱۱ اردیبهشت ۹۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۲
محمدباقر قالیباف نامزد دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در گفتگوی مشروح با باشگاه خبرنگاران پیرامون مشکلات اقتصادی و اجتماعی، طرح کارانه و ایجاد 5 میلیون شغل مباحثی را مطرح کرد.

* شما در رصد خود از مشکلات اقتصادی و اجتماعی، معضل اصلی را در کجا مشاهده کرده اید؟
 
قالیباف: آمار‌ها و شاخص‌های اقتصادی و اجتماعی گویای واقعیات و حقایق تلخی در جامعه است که نمی‌توان آن‌ها را با بی صداقتی و مخفی شدن در پشت الفاظ کلی و قشنگ پنهان کرد. وجود میلیون‌ها نفر حاشیه‌نشین حق مردم ما نیست. حداقل سه و نیم میلیون بیکار مطابق آمار رسمی، یک و نیم میلیون معتاد به مواد مخدر، دو و نیم میلیون زن سرپرست خانوار، ورود هزاران نفر سالانه به زندان‌ها تن‌ها بخشی از معضلات اجتماعی - اقتصادی است که گزارش شده است. شما به این آمار‌ها، آمارهای مربوط به فقر، طلاق و کودکان کار را نیز اضافه کنید تا متوجه شوید در چه شرایط وخیمی به سر می‌بریم.
 
درصد بالایی از این معضلات به خاطر مشکلات اقتصادی به وجود آمده اند. تا زمانی که مشکلات و رکود اقتصادی ادامه داشته باشد، به آمار معضلات افزوده خواهد شد و این دو مولفه در ارتباط نزدیک با یکدیگر هستند. نرخ رشد بیکاری در سال جاری از 13 درصد خواهد گذشت و اگر برنامه‌های ضربتی و اورژانسی برای کاهش این نرخ صورت نگیرد، سونامی بیکاری کشور را دچار چالش‌های جدی خواهد کرد. امروز ما نمی‌توانیم به فقیر و بی کار جامعه مان وعده‌های پوشالی دوباره و چندباره بدهیم.
 
بازار کار ایران با وجود اشتغال حدود 23 میلیون نفر، بازار نامتعادلی است. از این تعداد درصد بالایی در ناامنی شغلی به سر می‌برند. درحدود 90 درصد از کارگران دارای قراردادهای موقت هستند که این شامل 50 درصد از جمعیت شاغلین کشور می‌شود. در برخی از مناطق کشور آمار بیکاری به شدت بالاست به نحوی که بالای 50 درصد بیکاری در تعدادی از استان‌های مرزی گزارش شده است. این جمعیت یا به مشاغل کاذب در همان مناطق روی می‌آورند و یا به کلانشهر‌ها مهاجرت می‌کنند و در این شهر‌ها یا به آمار بزهکاری می‌افزایند یا مشغول کارهای موقت غیرتولیدی می‌شوند. در هر ساعت حدود 150 نفر به جمعیت بیکاران کشور افزوده می‌شود؛ بنابراین شمار افرادی که در روز بیکار می‌شوند 3600 نفر، در هفته 25200 نفر، در ماه 108 هزار نفر خواهد بود. به عبارتی دیگر به طور تقریبی در هر سال یک میلیون و سیصد هزار نفر بیکار به جمعیت بیکاران کشور اضافه می‌شود. آیا این وضعیت به معنای آغاز یک بحران نیست؟ آیا نباید صدای اعتراض مردم به گوش دولت مردان برسد؟
 
 * راهکار‌ها و برنامه‌های شما برای خروج از این بحران‌ها چیست؟

قالیباف: همانطور که اشاره شد، می‌بایست در ابتدا برای خروج از بحران به سمت اقدامات فوری و اورژانسی رفت. برهمین اساس است که در کنار ایجاد 5 میلیون شغل باید حمایت‌های ویژه‌ای از افراد آسیب پذیر و در معرض آسیب صورت گیرد تا شاهد کاهش مشکلات در کنار افزایش آمارهای مربوط به مولفه‌های مثبت بازار کسب و کار باشیم. طرح کارانه که بنده مطرح کردم به معنای گدا پروری یا صدقه دادن به مردم نیست.

آنهایی که این مفاهیم را به گداپروری تفسیر می‌کنند، این موضوع را درک نمی‌کنند که کسی که بیکار است در خرج اولیه زندگی اش باز می‌ماند؛ بنابراین تا زمانی که کار پیدا کند می‌بایست از سوی دولت حمایت شود. این طرح در بسیاری از کشور‌ها اجرا می‌شود. باید توجه داشت که افزایش بسیاری از مشکلات مردم در ارتباط مستقیم با بیکاری قرار دارد. افزایش افسردگی و بالا رفتن تخلفات در جامعه بیکار روی می‌دهد.

تا چه زمانی مردم باید وعده‌های بی عمل ببینند؟ تا چه زمانی باید با سیاست‌های غلط و منفعت طلبی سیاسی گره بر گره معیشت مردم زده شود؟ تا چه زمانی مردم باید تاوان فراموش کاری آقایان را در عمل به وعده‌ها ببینند؟ مگر نه اینکه مدام شعار می‌دهند که حقوق شهروندی مردم باید رعایت شود؟ مگر نه اینکه مدام سخن از احترام به مردم به زبان می‌آورند؟ من سوال می‌کنم پس چرا ابتدایی‌ترین حقوق مردم که همان عمل به تعهدات و باز کردن گره‌های معیشتی و اقتصادی است را مراعات نمی‌کنید؟ امروز به دلیل ناکارآمدی دولت در کشور، پدران شریف زیادی هستند که در مشاغل مختلف کارگری مشغول به کاراند و با حقوق پایه 930 هزار تومان زندگی خود را می‌چرخانند.

سوالی که مردم به حق می‌پرسند این است که در وضعیت اقتصادی امروز، چه قدر از این 930 هزار تومان را میتوان پس انداز کرد؟ چه طور می‌توانند با این حقوق، دل نگران آینده فرزندانشان، تحصیلشان، تهیه جهیزیه دخترانشان ومواردی از این دست نباشند؟ چه طور می‌توانند مایحتاج روزانه شان را گوشتشان را مرغشان را گوجه و تخم و مرغ و نانشان را تهیه کنند؟ من سالهاست در کوچه پس کوچه‌های جنوب شهر گشته ام. دولتمردان یا صدای درد و نارضایتی مردم را نمی‌شنوند یا اینکه می‌شنوند و بی تفاوت اند. شرمندگی آن پدران، حاصل همین نگاه است.

به مردم چه که سیاستمداران با هم دعوا دارند! چرا مردم باید گوشت قربانی بزن بزن‌های سیاستمداران شوند؟ شما ببینید در همین ماجرای مسکن مهر یک زن و شوهری که هر دو مجبورند برای تامین معاش خانواده کار کنند با کلی سختی و مرارت و امید آرزو، برای داشتن یک سرپناه ساده، آورده زحمت چند ساله شان را در پرو‍‍ژه مسکن مهر سرمایه گذاری کردند. بعد شما می‌بینید که با عوض شدن یک دولت و ناتواتی یک مسئول همه آمال و آرزوهای آن‌ها یک شبه بر باد می‌رود. سوال من این است چرا مردم باید هزینه رفت وآمدهای مسئولان و مجادلات آن‌ها با یکدیگر را بدهند؟
 
* شما وعده دادید 5 میلیون شغل ایجاد کنید. چگونه این وعده در طول چهار سال قابل تحقق است؟
 کسانی که معتقدند نمی‌شود 5 میلیون شغل ایجاد کرد اولا نشان می‌دهد به مردم و توان داخلی اعتقادی ندارند ثانیا این هدف را با شیوه مدیریت خودشان که کند و قدیمی و مربوط به 50 سال پیش است مقایسه می‌کنند و ثالثا نشان می‌دهد یک بار قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه را مطالعه نکردند که آنجا این تکلیف کاهش نرخ بیکاری همزمان با افزایش ورودی به جامعه بیکاران تکلیف شده و در نتیجه همین حدود 5 میلیون شغل به عنوان هدف تعریف شده است. اما اینکه از چه راه هایی می‌توان به این هدف رسید برنامه مفصلی وجود دارد که من بصورت خلاصه اینجا اشاره می‌کنم.
 
اول اینکه سیاست‌ها را باید طوری تغییر داد که هر کسی بتواند در همان محیط جغرافیای زندگی اش کار داشته باشد و نیازی به مهاجرت به نقطه دیگری نداشته باشد. این یعنی عدالت جغرافیایی. از طریق توجه به اشتغال روستایی. در این زمینه بنده پروژه‌های گوناگونی آماده اجرا دارم که حداقل یک میلیون و دویست هزار شغل مستقیم ایجاد خواهد کرد.
 
دوم اینکه فرصت‌های شغلی بسیاری وجود دارد که دولت مانع آن شده است. خود دولت 1578 مانع کسب و کار را فهرست کرده است که بزرگترین سد مقابل جوانان فارغ التحصیل ما هستند. پس صدور مجوزهای کسب و کار باید آسان بشود و انحصار‌ها هم رفع بشود و الگوی رقابتی کسب و کار جایگزین بشود

فقط در حوزه سلامت می‌توان در طول چهار سال حداقل 700 هزار فرصت شغلی اعم از کادر درمانی و صدور مجوزهای لازم ایجاد کرد. سوم اینکه مبارزه با قاچاق سازماندهی شده و انبوه از طریق هوشمند سازی و اجرای کد شناسه کالا که قانون دارد، ولی متاسفانه اجرا نمی‌شود. چهارم اینکه ایجاد کسب و کارهای نوین و تولید نرم افزار‌ها و حوزه‌های وابسته. همه دنیا الان از فضای مجازی شغل و درآمد بسیار بالایی را تولید می‌کنند. پنجم اینکه پروژه‌های عمران و مسکن احیاء شود. الان رشد حوزه ساخت و ساز حدود منفی 15 درصد است فعال کردن این حوزه علاوه بر رونق ساخت و ساز صد‌ها صنعت وابسته به مسکن را هم فعال خواهد کرد. ششم فعال سازی ظرفیت‌های خالی تولید و صادرات مانند صنایع پایین دستی نفت و پتروشیمی.
 
به عنوان مثال حداقل 8 میلیون تن تولید محصولات پلیمری در صنعت پتروشیمی در طول چهار سال قابل افزایش است بدون نیاز به هیچ زیرساخت سرمایه گذاری جدید – هر یک میلیون تن دویست هزار شغل ایجاد می‌کند جمعا یک میلیون و 600 هزار شغل مستقیم و 3 میلیون و ششصد هزار شغل غیر مستقیم ایجاد خواهد کرد.
 
چرا تا الان از این ظرفیت‌ها استفاده نشده؟ چون انحصار 4 درصدی‌ها نگذاشتند فعالیت تولیدی در این حوزه‌ها فعال شود و البته مدیریت و برنامه ریزی درستی هم وجود نداشته است. در آینده توضیحات کامل تری در این باره ارایه خواهم کرد.

* برخی به همین وعده 5 میلیون شغل ایراد گرفتند و آن را دست نیافتنی دانستند نظر شما چیست؟

نگویند نمی‌شود بهتر است بگویند نمی‌توانیم. بله من هم موافقم که با الگوی مدیریتی این دولت 5 میلیون شغل که هیچ دو میلیون شغل هم ایجاد نمی‌شود، چون این الگوی مدیریتی نسل دوم چند دهه است منسوخ شده و الان باید با الگوی مدیریتی نسل چهارم کشور را اداره کرد. شیوه‌های قدیمی سنتی و کند دیگر جوابگو نیست دنیا به سرعت در حال پیشرفت و تحول است. کشور ما هم ظرفیت‌های بسیار بالایی داشته که متاسفانه نه تن‌ها مسئولان از این فرصت‌ها استفاده نکردند که حاضر نمی‌شوند واقعیت‌های جامعه را هم به مردم بگویند و مردم را برای ارایه گزارش صریح وضعیت بیکاری محرم نمی‌دانند.
 
هفته گذشته در جلسه غیر علنی گزارش بیکاری دولت ارائه شد. واقعا چرا باید ارائه گزارش بیکاری در جلسه غیر علنی مجلس قرائت شود؟! در شرمندگی مسئولان امر اشتغال زایی همین بس که گزارش بیکاری را محرمانه می‌کنند. از سوی دیگر به همین دلیل دولت یازدهم از انتشار آمار بیکاری واقعی هم هراس دارد.
 
در ضعف مدیریت این مسئولان همین بس که نتیجه آمار بیکاری را بر مبنای سرشماری 95 منتشر نکردند. واقعا چرا می‌ترسند از انتشار آمار بیکاران؟ سرشماری سال 95 برای همین نتایج انجام شد. اگر می‌خواستید جمعیت کشور را بدانید که از ثبت احوال هم می‌شد گرفت نیازی به سرشماری نبود. بیشترین فایده سرشماری اشراف به وضعیت شاغلان و بیکاران است. از چه چیزی می‌ترسید که این آمار را مننتشر نمی‌کنید؟ بنابراین طبیعی است که مسوولان از نمی‌شود و نمی‌توانیم سخن بگویند و قصور خودشان را هم محرمانه کنند و بعضا حتی حق و حقوق فرهنگیان و بازنشستگان اقشار کم درآمد را تا ماه قبل از انتخابات به تاخیر می‌اندازند یعنی به جای اینکه حقوق مردم را سر موعد پرداخت کنند تا شب انتخابات گروگان می‌گیرند.
 
ما این دولت را دولت حرف و وعده و شعار می‌دانیم بنده اعلام کردم که حرف کافی است چهار سال کافی است و دوره نداریم نمی‌شود و نمی‌توانیم تمام شده است به فضل خدا در روز 29 اردیبهشت مردم با بینش دقیق خود انتخاب خواهند کرد.
 
کلمات کلیدی : قالیباف+انتخابات ریاست جمهوری+انتخابات ۹۶+ کارانه+ ۵ میلیون شغل
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۱۰:۵۴
رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات برخی مبنی بر افزایش دو یا سه برابری یارانه ها گفت: در شرایط فعلی اقتصادی کشور، دولت توان افزایش 2 یا سه برابری یارانه ها را ندارد. (4303502) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۱۸:۳۶
شزم وارد می شود . همه این بدبختی ها را نشان دادید بخشی اش را خود شما مقصرش هستید مگر نه اینکه شما از 19 سالگی در این مملکت مسئولیت های کلان داشته و دارید ؟ یک جوری حرف می زنید که انگار تازه از سفر هزار ساله مریخ برگشته اید یا یکی از اصحاب کهف هستید و تازه ازخواب سیصد ساله برخواسته اید . (4303530) (alef-13)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۲۱:۴۶
یک میلیمتر به سمت جلو بریم بهتر از اینه که 10متر به عقب برگردیم. درود بر روحانی. (4303544) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۲۲:۲۲
بالاخره یک روزی باید متوجه بشویم تناقضات درونی سرمایه داری راه حل ندارد
اساسا وقتی اقتصاد دنیا در رونق است ما هم با فروش نفت بهره ای میبریم
وقتی اقتصاد دنیا در بحران است تمامی راهکارهای ما با بن بست برخورد میکند (4303549) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۲۳:۲۰
درود بر مرد کار و تلاش
درود بر همت بالاي تو

قاليباف خدا به همرات (4303556) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۲۴:۴۸
دولت محرمانه ها رو به اتمام است (4303559) (alef-13)
 
رزمنده دوران دفاع مقدس
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۲۵:۵۸
یک سئوال بنده از آقای قالیباف دارم و اگر سانسور نمیکنید لطفا با ایشان در میان بگذارید و آن اینکه آقای قالیباف شما خودتان را جزو آن ۴ در صد میبینید یا جزو آن ۹۶ درصد ؟ سئوال زیاد است ولی بنده به همین یک سئوال اکتفا میکنم . (4303566) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۲۸:۴۰
حرف زدن چه اسان ....عمل کردن چه سخته .

سئوال اینجاست آقایانی که امروز مدعی داشتن برنامه و خدمت کردن به مردم هستنند چرا تا حالا ساکت ماندن !!!!

مثال برای مبارزه با فساد !!!!!!! یا برای اشتغال زایی !!!! یا محیط زیست !!!!

آیا حتما برای خدمت به مملکت باید رئیس جمهور بود ؟؟؟ یعنی نمیتونستن پیشنهاد های خودشون رو به سازمان ها و وزارتخانه ها ارائه بدن ؟؟؟

حتما باید خودشون رو مطرح کنند ؟؟ آیا هدف خدمت هست یا شهرت یا قدزت ؟؟ (4303587) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۳۲:۰۶
همه اینها شعار است و شعار هم اسمش رویش است شعار است دیگر. پوچ و تو خالی است. من اگر کاندید بودم می گفتم به همه مردم نفری 500 هزار تومن می دادم و حقوق کارمندا و کارگراها رو 4 برابر می کنم و سالی 5 میلیون شغل ایجاد می کنم و تورم رو منفی می کنم و قیمت ها رو از زمان شاه ارزونتر می کنم و آزادی بیان و رسانه ها رو از آمریکا هم بیشتر می کنم و به همه مردم از دم یکی 200 میلیون تومن وام قرض الحسنه می دم و ........... (4304185) (alef-13)
 
كارشناس ارشد مديريت مالي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۳۱:۱۷
با سلام
با توجه ظرفيت ها ي ملي ( پتروشيمي ، جذب توريست ، صادرات گل ، صنايع دستي ، و....) كشور ما با قيمت تمام شده نيروي انساني كمتر از كشورهاي صنعتي ، توانائي لازم را با يك بازار يابي غير انحصاري و كامل ، توانائي كامل ايجاد شغل را داره . منتهي اين فرآيند از آموزش نيروي انساني جهت توليدات مقرون بصرفه كه قابليت رقابت بين المللي را داشته باشد بايد با مديريت صحيح و غير دولتي اجرا ء گردد .

آقاي قاليباف خوشبختانه در طرح 110 در نيروي انتظامي و 137 در شهرداري تهران اين موضوعات را خوب تجربه نموده است . (4303601) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۳۴:۱۹
رای من عقلانیت، رای من روحانی
ما گذشته را فراموش نمی کنیم. (4303614) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۳۴:۲۸
قالیباف چرا کلی گویی میکنی ؟راجع به 5 میلیون شغل راهکار ندادی ، فقط میگه میشه ایجاد کرد اما دریغ از یه راهکار (4303615) (alef-13)
 
حقجو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۳۱:۴۴
آقای قالیباف برای اشتغال زایی 5 میلیون نفرمیتواند برای کل ایران طرح مترو بدهد و از همین امروز همه را با ماهی 3 میلیون تومان حقوق استخدام کند و طی 100 سال آینده همه به سر کارشان بروند می شود نه چرا که نه می شود حتما می شود . (4304184) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۴۱:۵۳
ایکاش از یک مشاور اقتصادی در کنار خودش استفاده می کرد (4303635) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۴۲:۵۲
خودتان قضاوت کنید:
"" اما اینکه از چه راه هایی می‌توان به این هدف رسید برنامه مفصلی وجود دارد که من بصورت خلاصه اینجا اشاره می‌کنم.

اول اینکه سیاست‌ها را باید طوری تغییر داد که هر کسی بتواند در همان محیط جغرافیای زندگی اش کار داشته باشد و نیازی به مهاجرت به نقطه دیگری نداشته باشد. این یعنی عدالت جغرافیایی. از طریق توجه به اشتغال روستایی. در این زمینه بنده پروژه‌های گوناگونی آماده اجرا دارم که حداقل یک میلیون و دویست هزار شغل مستقیم ایجاد خواهد کرد.

...فقط در حوزه سلامت می‌توان در طول چهار سال حداقل 700 هزار فرصت شغلی اعم از کادر درمانی و صدور مجوزهای لازم ایجاد کرد. ...

چهارم اینکه ایجاد کسب و کارهای نوین و تولید نرم افزار‌ها و حوزه‌های وابسته. همه دنیا الان از فضای مجازی شغل و درآمد بسیار بالایی را تولید می‌کنند....!! ""شما اول یه فکری برای اینهمه محدودیت و فیلترینگ اینترنت بکن، تولید نرم افزار پیشکش""

...به عنوان مثال حداقل 8 میلیون تن تولید محصولات پلیمری در صنعت پتروشیمی در طول چهار سال قابل افزایش است بدون نیاز به هیچ زیرساخت سرمایه گذاری جدید!!!!! – هر یک میلیون تن دویست هزار شغل ایجاد می‌کند جمعا یک میلیون و 600 هزار شغل مستقیم و 3 میلیون و ششصد هزار شغل غیر مستقیم ایجاد خواهد کرد...."""

فقط کلی گویی و بازی با آمار و ارقام.
واقعا جهانگیری راست میگفت این آقا یا اصلا شغل ایجاد نکرده یا اصلا معنی عدد و رقم را نمیداند. (4303640) (alef-13)
 
دانشجوی بسیجی دکتری اقتصاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۷:۲۲:۴۳
وعده های قالیباف منو یاد احمدی نژاد انداخت
ما می توانیم
می شود
من می تونم
و ... که نشد برنامه
بنده به عنوان اقتصادخوانده می گویم که کل این مصاحبه فقط شعار بوده و برای جلب رای است.
مثلا شما چطور 700 هزار شغل در حوزه سلامت ایجاد خواهید کرد؟؟
با مریض کردن بیشتر مردم و یا استخدام دولتی پرستاران و بهورزان و پزشک ها؟؟
این دقیقا همان کاری است که شما با شهرداری کردید. نیروی مازاد شهرداری الان حدود 50 درصد است.
حتی اگر بتوانید این کار را هم بکنید که این یعنی بزرگ شدن دولت و برخلاف برنامه ششم توسعه و سند چشم انداز است. منابع این استخدام ها از کجا تامین می شود؟؟ از نفت؟؟ یعنی وابسته شدن بیشتر بودجه به نفت!!
از کجا و چگونه؟؟
پس مشاور اقتصادی خوب، آگاه به اقتصاد ایران برای خود انتخاب کنید. (4303810) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۷:۲۵:۵۹
چپ و راست همگی علی لاریجانی رو قبول دارند.
این هم نظر اقای لاریجانی در خصوص یارانه و کارانه
http://alef.ir/vdcftedjyw6dvta.igiw.html?467551

هفته قبل هم نظر دکتر توکلی رو در خصوص یارانه درج کرده بود که مخالف افزایش یارانه ها هستند.
این قدر شعار توخالی ندهید
الف جان لطفا درج کنید (4303821) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۰۱:۴۹
ترسیمی که از شرایط فعلی کشور کرده صد در صد درسته. به قول معروف بر منکرش لعنت! ولی خب واقعیت اینه که نه روحانی باعث و بانی این وضعیت است نه ایشون برنامه ای برای برون رفت از این وضعیت داره. (4304111) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۰۷:۲۵
وجدانآ خودتان قضاوت کنید استاد بازی با آمار و ارقام دراین چهار سال کدام دولت بود (4304125) (alef-13)
 
حمید طاهری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۴۴:۲۳
اصلا نیازی نیست که دولتمردان ما بیایند وعده 250 هزار تومان یارانه به جوانان بیکار یا وعده 150 هزار تومان یارانه به هر نفر بدهند.... بنده بعنوان یک کارفرمای کارگاه تولیدی... با 8 نفر پرسنل... پیشنهادی دارم که فارغ از اینکه چه کسی رییس جمهور شود.... اگر بکار ببندند... مطمئنا حداقل دو میلیون بیکار از آمار بیکاران کشور کم میشود.... بدون اینکه نیاز باشد... برای ایجاد هر شغل صد تا سیصد میلیون سرمایه گذاری شود.... این دولت یا دولت بعدی... فقط کافیست که به تمامی کارگاهها و شرکتهای تولیدی اعلام کند که... تا چهار سال هر شرکت یا کارگاهی نیروی جدید استخدام کند... دولت حق بیمه او را تقبل میکند.. ضمنا مالیات اون کارگاه یا شرکت را هم تا چهار سال اضافه نخواهد کرد... همین یک کار.. مطمئنا میلیونها نفر را شاغل خواهد کرد.... یک کار دیگری هم که اگر دولت انجام دهد نور علی نور میشود اینست که: جلوی واردات کالاهای بنجل چینی... و هر کالایی که معادلش در کشور تولید میشود.. گرفته شود...بخدا اینها الفبای کاهش بیکاری در کشور هست. (4303652) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۳۱:۴۳
دوست عزيز فرض كن بنده هم بيام كنار كارگاه شما يكي شبيه شما را داير كنم، يكي ديگه هم بياد اونطرفتون ، حاشيه سودت انقدر كم ميشه كه باز هم مجبوري تعطيل كني،
و براي بخش آخر هم كه فرموديد دولت جلوي واردات بنجل رو بگيره، پيشنهادم بر آن است كه دولت طوري حمايت و تبليغ كنه و كمك توليدكننده داخلي كنه كيفيتش رو ببره بالا و همزمان فرهنگ سازي كنه كه مردم رغبتي به استفاده از جنس خارجي نداشته باشن،
اين قضيه رو به چشم تو كشور هند و تايلند ديدم، هر چيزي كه مشابه خارجي داشته باشه باز هم اونا محصول كشور خودشونو ميخرن حتي گرونتر، (4304012) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۱۰:۴۰
دوست عزیز این بذل و بخشش با کدوم پول
در جواب حرف اولتون این و بگم که تحقق وعده یارانه بیشتر هیچوقت محقق نخواهد شد چراکه الانشم دولت توانایی پرداخت یارانه رو نداره.
معافیتهای مالیاتی و بیمه ای باز پولیه که از جیب دولت باید بره و هیچوقت دولت توانایی پیشنهاد همچین طرحایی رو نخواهد داشت چراکه نمی تونه حقوق کارکنان خودش و پرداخت کنه. (4304139) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۴۵:۳۱
احسنت دکتر قالیباف (4303660) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۴۶:۰۴
خودتان هم میدانید فقط وعده انتخاباتی است. (4303663) (alef-13)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۴۶:۴۸
جناب قالیباف من از شما یک سوال دارم این که کف حقوق 930هزار تومان هست شما میخواهید چگونه این حقوق را افزایش بدین .همین الان خیلی از شرکتها با این حقوق کم توان رقابت با محصولات مشابه رو ندارند بخش خصوصی رو مجبور به افزایش حقوق میکنید؟
جناب قالیباف مدیریت نسل چهارم شما چگونه و از کدام منابع میخواد درامد مردم رو دو و نیم برابر کنه .این حرفهای شما رو که همیشه شعار دادن که توان کشور بالقوه هست و باید بالفعل بشه .توی همین شهرداری تهران آیا تهران رو شما ارزان اداره میکنید؟ایا رفتگران شهرداری تهران زیر خط فقر نیستند؟مدیریت نسل چهارم شما درامد اونها رو افزایش نداده ؟ریخت و پاش زیاد تو اداره شهر نداریم ؟عمر مفید جدولهایی که شما کار گذاشتین چه قدر بوده ؟اگر این مدیریت نسل چهارمی تو تهران پرخرج بوده تو اداره کشور با غول نقدینگی میخواد چه کار کنه ؟مسکن وقتی پول نیست چگونه باید رونق بگیره؟وقتی اپارتمان تو شهر تهران متری 4 تا 12 میلیون هست به نظر شما باید چه کار کرد .جنابعالی مدیر توانمندی هستید اما ایکاش تیم اقتصادی قوی داشتین تا به شما بهتر مشاوره میدادن .واقعیت شما دور قبلی انتخابات کاندیدای معقولتر و با برنامه تری بودید تا امروز . (4303668) (alef-13)
 
دوستدار اصلاح
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۰۷:۳۷
تهران امروز به هیچ وجه قابل قیاس با ۱۵ سال قبل نیست . ما نیاز به فردی جوانتر داریم هر چند مشکلاتی داشته باشه . (4303944) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۵۰:۱۲
بس کن با این همه شعار بی اساس و منطق ، به فضل خدا برای همیشه با ریاست جمهوری خداحافظی می کنی (4303681) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۰۹:۳۱
انشاءالله به امیدخدا وهمت مردم عزیز (4303949) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۳۸:۱۷
روحانی کشور در معرض ورشکستگی. قرار داده، اینها به یارانه مردم هم رحم نمی کنند، اگر روحانی رای بیاورد یارانه ۴۵ میلیون نفر را قطع خواهد کرد. (4304030) (alef-13)
 
مشعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۵۴:۰۱
کارخونه ت وقتی از رکود تعطیل شد متوجه میشی که روحانی تکیه گاه مناسب برات نبوده. (4304090) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۵۱:۴۶
اقای قالیباف از این وعده های غیر قابل عمل زیاد شنیدیم از این عوام فریبی دست بردار شما اگر توان چنین کار بزرگی داشتی مشکلات یک شهر را بر طرف می کردی (4303690) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۵۱:۵۴
ايشان شش راه براي توليد 5 ميليون شغل ارائه كرده است. اجازه دهيد يكبار ديگر به آنها نگاه كنيم:
1- اول اینکه سیاست‌ها را باید طوری تغییر داد که هر کسی بتواند در همان محیط جغرافیای زندگی اش کار داشته باشد و نیازی به مهاجرت به نقطه دیگری نداشته باشد. این یعنی عدالت جغرافیایی.
2- دوم اینکه فرصت‌های شغلی بسیاری وجود دارد که دولت مانع آن شده است. خود دولت 1578 مانع کسب و کار را فهرست کرده است که بزرگترین سد مقابل جوانان فارغ التحصیل ما هستند.
3- سوم اینکه مبارزه با قاچاق سازماندهی شده و انبوه از طریق هوشمند سازی و اجرای کد شناسه کالا که قانون دارد، ولی متاسفانه اجرا نمی‌شود.
4- چهارم اینکه ایجاد کسب و کارهای نوین و تولید نرم افزار‌ها و حوزه‌های وابسته.
5- پنجم اینکه پروژه‌های عمران و مسکن احیاء شود.
6- ششم فعال سازی ظرفیت‌های خالی تولید و صادرات مانند صنایع پایین دستی نفت و پتروشیمی.
اينها صرفاً يك سري جملات كلي است كه اگر ميكروفن را جلوي مردم كوچه و خيابان هم بگيري همين ها را خواهند گفت (ايجاد فرصتهاي شغلي بومي، رفع موانع اشتغال، مبارزه با قاچاق كالا، توسعه پروژه هاي عمراني و ايجاد كسب و كارهاي نوين) اما برنامه يعني اينكه بداني براي 5 ميليون شغل نيازمند حدود 400 ميليارد دلار سرمايه گذاري هستي. يعني حدود كل صادرات نفتي كشور به مدت هشت سال!!! آنهم در خوشبينانه ترين حالت. پس ناچار بايد بتوانيم سرمايه خارجي را جذب كنيم كه اگر بتوانيم قطعاً از صذقه سر برجام است وگرنه از محالات عقلي است. ضمناً بايد سود بانكي را در حدي تعديل كنيم كه مردم سرمايه هاي خود را از بانكها خارج كرده و در امور توليدي (نه واسطه گري) به جريان بيندازند. با اين كار بانكهاي زيادي ورشكست خواهند شد كه بايد براي آن هم سيستمهاي حمايتي ببينيم. اما ورود اين حجم نقدينگي به بازار، فنر جمع شده تورم را آزاد خواهد كرد كه بايد براي مهار آن هم تئوري و برنامه اقتصادي دقيقي داشته باشيم و الا جمعيت زيادي از هستي ساقط خواهند شد و ... حالا اگر همه اين كارها رو پيش بيني كرديم، عواقب آنها را ديديم و براي همه آنها راه حلي پيدا كرديم تازه به اين ميشه گفت "برنامه" وگرنه ليست كردن چند جمله كلي و اعلام اينكه اينها "برنامه من" است هيچ مشكلي را حل نخواهد كرد.
يا علي (4303692) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۵۶:۱۲
مگر مشکلاتی که ایشان با آب و تاب از ان هاسخن می گویند ناگهان و در عرض 4 سال ایجاد شده است؟
این ها مشکلاتی هستند که در طی 40 سال گذشته هر روز عمیق تر و گسترده تر شده اند.
علتش را می خواهید؟ خود اقای قالیباف به عنوان برنامه های تدوین شده برای ریاست جمهوریشان به ان اشاره کرده اند: اجرای راه حل های فوری و اورژانسی
بدون توجه به علت ها و ریشه ها و مطالعه عمیق (4303708) (alef-13)
 
جواد
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۷:۰۰:۱۹
برنامه کو؟
کاندیداها همش حرف میزنن.
دریغ از یک برنامه مشخص برای بیکاری. (4303729) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۷:۰۰:۲۶
ایشان فقط گفت

1- تو روستا شغل ایجاد میکنم
2- با مجوز دادن در شهرها شغل ایجاد میکنم
3- با IT شغل ایجاد میکنم
4- کارانه به بیکاران می دهم

و هرکس این ها را نگوید مدیریتش مال 50 سال پیش است

پس با این حساب باید دانشگاه ها را تعطیل کرد چون تمام قوانین پایه علمی در اکثر رشته های علمی بعضا در قرون گذشته کشف شده اند و بر پایه همان قوانین علم توسعه و پیشرفت کرده است و هر فرضیه علمی جدید تا در آزمایشگاه بصورت دقیق تایید نگردد تبدیل به قانون علمی نمی شود لذا ایشان صرفا به استناد اینکه من این را می گویم مدیریت را مدرنیزه کرده اند همه باید در مکتب ایشان زانوی شاگردی به زمین بزنند و سراپا گوش بدهند که خدای ناکرده هیچ نکته علمی را که از ایشان تراووش می کند از دست ندهند (4303731) (alef-13)
 
Sweden
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۷:۰۱:۰۰
محمود هم همینها رو می گفت بعد تورم شد 40 درصد و 700 میلیارد دلار نابود شد !!!! (4303733) (alef-13)
 
پورامینی از همدان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۷:۱۲:۰۷
قبل از هر چیز این سوال اساسی را می خواهم مطرح کنم چرا اصول گرایان روی یک گزینه واحد نمی خواهند ائتلاف کنند چرا به رویکرد مشترک نمی خواهند برسند به اعتقاد بنده بر اساس شواهد وقرائن عامه مردم بر اساس اصول مشترک ومنافع مشترک متحدند چرا کاندیدا های اصول گرا نمی خواهند روی گزینه واحدی که بیشترین رای را در نظر سنجی ها بدست میاورد برهمان اساس مورداتفاق عامه مردم متحد شوند چرا وبه چه دلیل ؟ (4303780) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۷:۱۲:۵۷
در زمان اقای احمدی نژاد قیمت نفت تا ۱۴۰ دلار هم رسید و به همین دلیل اوایل شرایط خیلی سخت نشد. اما دیگه قیمت نفت خیلی بالا نخواهد رفت و با آمدن احمدی نژاد دوم اوضاع بسیار بدتر خواهد شد. (4303782) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۷:۱۵:۴۳
آقای قالیباف تمام صحبتهای شمافقط ادعابودوهیچ پاسخی برای چگونگی نداشتید.بله حرف شماصحیح این دولت نتوانست ازشماسوال میشودشماچگونه5میلیون شغل ایجادمیکنیددوباره جواب نمیدهید.
من ازشماسوال میکنم تمام چرسنل خدمات شهری شماافغانی هستندوافغانیهای بدون جوازکارشمایاخبرنداری ویابرای حقوق پایین دادن ویابی قانونی میکنیدبیمه ومالیات نمیدهیدشمااگرراست میگوییدبه این یک فقره رسیدگی کنیدکارفراتررفته تمام پیمانکاران جزي مثلاکسانی که سنگفرش خیابان میکنندویاجدول پیاده روهاراکارمیکنندتماماافغانی هستندفکرمیکنیدمردم اینهارانمیبینند.
شماکه مدیریت جدیدبلدهستیدنممیدانم منزلتان کجاست ویادرشهرترددنمیکنیدونمی بینیدبچه های 14 ساله تاکمرداخل سطلهای زبالی بدنبال پلاستیک ومقواهستند؟
جنوب شهروشمال شهرهم نداره همه جاهمینطوره من یک باردلم سوخت گفتم چراچرخ نداریدگفت شهرداری نمیگذاردانگارمشگل چرخ دستی است.
من خودم پیمانکارشهرآفتاب هستم ازآبان جنس به نمایشگاه شهرآفتاب داده ام ونمیتوانم پولم رابگیرم شمااینطوری بلدی شغل ایجادکنی.
دروغگوکه 8 سال داشتیم شمادیگه رودست ایشون پاشدی میخواهیدشرکتهای جانبی که ازاعوان وانصارشماهستندوتمام پروژه های سودآورآنجاست رامعرفی کنم؟
میخواهیدحق وحساب بگیرهای شهرداری که 20 درصدمیگیرندوصورت وضعیت رابه پول میرسانندرابگویم یعنی شمانمیدانی درزیرمجموعه شماچه میگذرد. (4303790) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۷:۱۶:۲۳
در مناظره ها :

قالیباف گفت: در کشور ثروت فراوان است و با همین سرمایه می توان اشتغال بسیار ایجاد کرد.

رییسی گفت: کشور بسیار ثروتمند است و می توان اشتغال فراوان ایجاد کرد.

نکنه این دونفر می دانند که اون 350 میلیارد دلار (نصف پول نفت سالهای 84 تا 92) که گم شده !!! کجاست؟؟؟!!!

حتما" خودشون خبر دارند و می خوان مقداریش را صرف اشتغال کنند.

بیچاره روحانی که دستش به اون پولها نمی رسه!

بیچاره مردم که چند سال سختی و گرانی را تحمل کردند! (4303792) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۷:۱۶:۴۵
در مهروموم‌های 90 و 91 چند میلیون تن گندم از خارج وارد کردیم درحالی‌که در نتیجه تولید گندم سال 95 امسال می‌توانیم 3 میلیون تن گندم صادر کنیم. این آرزوی ملت ایران بود که روزی صادر کننده گندم باشد و امروز این آرزو در سایه دسته‌ای پینه‌بسته کشاورزان و کارگران ایرانی برآورده شده است. ( روحانی )

آقای قالیباف شغل را اینطور ایجاد میکنند نه فقط با گفتن غلیظ شغلللللل ایجاد می کنم (4303793) (alef-13)
 
رامین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۷:۱۸:۰۸
آقای قالیباف ! وجدانا اگر شما یا فرد دیگری به جای 5 میلیون شغل می گفت من 10 میلیون شغل فراهم می کنم و اگر به جای کارانه 250 هزار تومانی می گفت 500 هزارتومان می پردازم با همین استدلالهائی که شما کرده اید موجه نبود؟ برادر عزیزم اقتصاد دو دو تا است اثبات یک ادعای اقتصادی باید با استدلال منطقی و آمار مشخص باشد. تیتر خبر را که خواندم خیلی خوشحال شدم که بالاخره در مقام استدلال برای وعده ها برآمده اید ولی انصافا این استدلالها در بی پایگی بدتر از وعدها بود . توصیه می کنم روی همان 4 در صد 96 درصد اختراعی خودتان و همان آمارهای یک میلیون شغل و افزایش 5 برابری و سه برابری یارانه ها بمانید بهتر است. (4303794) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۷:۲۲:۰۹
نمی خواهیم . حالا ایشان بگوید کارانه یک میلیون باز هم ما میگوییم فقط روحانی (4303808) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۷:۲۵:۲۳
یکی نیست به ایشون بگه بقیه مطالبی که میگی شبیه به مطالبیست در مورد تولید برق از زباله؟ که مهندس تاجران بنیانگذار سازمان بازیافت بسیار خوب جواب ایشون رو دادند.
اینکه اگر اون دو مکان تولید برق با حداکثر توان خودشون کار کنند میشه 500 تن، پس بقیه 7500 تن چی میشه.... (4303819) (alef-13)
 
محمد مرتضوی
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۷:۳۲:۰۱
حرفهای قشنگ ولی بی عمل . یعنی حرفی که آقای قالیباف میزنه خودش مطمن هست که شدنی نیست ، آقای قالیباف شما قبلا دوبار در مع ض آرای عمومی قرار گرفتی ، سوالی که دارم این است که چه فرقی با ۴ یا ۸ سال پیش پیدا کردی که فکر میکنی این بار رای میاری
برای این سوال دو جواب خواهی داشت اول اینکه بگویی من همان شخص هستم پس دلیلی ندارد که مردم به همان شخص که دوبار رای ندادن حالا بخ اهند رای بدهند
اما جواب دوم شما : در این مدت مطالعه کردم و تح به بدست آوردم که چیکاری باید انجام بدهم ، در اینصورت باید به سما گفت که مطمنم شما چهار سال دیگه مطالعه وتجربه کسب کنی ح فهای امروزت را نخواهی زد .
شما در شهرداری تهران عامل اصلی گرانی مسکن بوده ای ،شنا با بی تدبیری عامل اصلی رکود مسکن بوده ای ، شما برای اثبات توامندی خود فقط کافی بود بتدانی که بخش مسکن را در ته ان فعال کنی که بخش مسکن میتوانست بسیاری از کارخاجات را فعال کند و باعث کاهش بیکاری شود و تمام ایران متاثر از مسکن تهران پویا میشد .
شما فرمانده خوبی هستی که هیچ چرایی را از زیر دست نمی پذیرد
اما اقتصاد فرماندهی را میطلبد که همیشه دنبال چرا زیردستان باشد تا موفق گردد
شما جهت یاد گرفتن اقتصاد ت لیدی کافیست یک ماه بصورت کارگر صفر در یک واحد تولیدی فعالیت کنی تا متوجه مشکلات صنعت شوی
من پیشنهاد میکنم که به نیروی انتظامی بر گردید
الف جان خواهشنا منتشر فرمایید (4303845) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۷:۴۷:۰۰
بهترين محك براي فرمايشات انتخاباتي اقاي قاليباف مديريت دوازده ساله شهر تهران است كه از لحاظ وسعت إجرائي در مقابل ايران هيچ است و موضوع دوم ظرف سه برابر زمان رياست جمهوري براي اين كار حاصل را خودتان ببينيد (4303875) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۱۱:۱۶
حالاچه ضرورتی داردجناب قالیباف می خواهد در همه عرصه ها حضور داشته باشد ، ناجا ، خلبان ، شهردار ، رئیس جمهور .. (4303956) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۲۳:۰۶
آقاي قاليباف، از همونجا كه پول پروژه صدر رو آورديد ، ميخواهيد تامين كنيد، يعني جيب مردم ، (4303987) (alef-13)
 
حامد
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۲۳:۳۱
خدا رو شکر ایشون شهردار تهران بودن و همه دیدن بعد 12 سال هیچکدوم از مشکلات اساسی تهران نظیر آلودگی ترافیک فضای سبز و محیط زیست نه تنها حل نشده بلکه بدتر هم شده
یه بارون میاد کل شهر مختل میشه یه آتش سوزی میشه عرضه مهارشو نداره حالا میخواد فقر و بیکاری رو مهار کنه؟؟
واقعا آقای قالیباف از مصادیق بارز تشنگان قدرته از هر ابزاری استفاده میکنه اینجور سیاستمدارا خیلی خطرناکن ایشون حتی از احمدی نژاد هم خطرناکتره.
به امید حذف سیاستمدارهای این چنینی از صحنه روزگار!! (4303988) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۲۴:۳۰
آقای قالیباف دوست عزیز با توجه به منابع مالی وزمان محدود وشرایط حاکم بر اقتصادکشور وشرایط سیاسی وجنگ های نزدیک کشورما چطور شما میتوانید ولی دیگران نمی توانندشما هنوز نتوانسته اید بورکراسی درشهرداری را بعد از12 سال ازبین ببرید شما تمام پروژهایتان درتهرا حداقل 3برابر زمان تاخیر داشته اید شماکه 3 ماه است 100متر اصلاح هندسی جاده مخصوص کرج -- سر شهرک اکباتان را نمی توانید تمام کنید چطور میتوانید پروژه هایی درسطح وزارت خانه ها را اجرا کنید؟ آیا شما میدانید چند درصد مردم در تهران ازشهرداری وعملکرد شما راضی هستند . وقتی مردم درتهران ازعملکرد شما راضی نیستند چطور میتوانند به شما رای بدهند؟ (4303991) (alef-13)
 
بهزاد
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۳۹:۳۳
شک نکن که میتونه انجام بده.قالیباف روز مردهای سخته (4304038) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۴۱:۱۰
اقای قالیباف شما این پول کارانه و یارانه را از کجا می خواهید تامین کنید همانطور که مستحضر هستید مجلس دستور کم کردن انرا داده ایا جنابعالی در این مدتی که در شهرداری بودید آنقدر پس انداز داشته ای که از جیب پرداخت کنید؟. (4304048) (alef-13)
 
دانشجوی دکتری کارآفرینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۴۱:۱۴
توضیحاتی در مورد سخنان آقای دکتر قالیباف
1- ایشان در مورد قراردادهای موقتی صحبت کردند. بله بروید و از آشنایان خود که کارگر هستند و کار می کنند بپرسید اوضاع آنها چطور است. بنده در یک تحقیقی که انجام دادم ، شاهد این بودم که قراردادهای موقت چه بلایی سر روح و جسم کارگر می آورد. این نکته مهمی است که لازم است قوانین کار تغییر کند
2- در مورد پرداخت 150 هزار تومان که دوستان می فرمایند باعث تورم می شود. ببینید الان هزینه های دولت نسبت به سال های قبل بالا رفته. فرقی نمی کند دولت هزینه هایش را کم کند و به جامعه با مدیریت خاص خود بدهد. اینجاست که آن 4 درصد معنا پیدا می کند. آنهایی که حرف این را می زنند تورم ایجاد می شوندیا دوست ندارند باقی حرف را بشنوند و یا اشکالات بنی اسرائیلی می گیرند.
3- همین بحث حمایت نکردن از کارآفرینان. فکر می کنید دولت روحانی از کارآفرینان حمایت کرد؟ خدا شاهد است همین دانشکده های کارآفرینی اصلاً آنطور که شایسته است کارآفرین پرورش نمی دهند. این نیاز به تحول در اکوسیستم کارآفرینی است. از طرفی شما ببینید بحث حقوق مصرف کننده کجای کار قرار دارد؟ آیا فکر می کنید توسعه یعنی اینکه فقط تولیدکننده باید باشد؟ بحث کمپین خودرو یادتان نیست؟
4- عدالت جغرافیایی بحث خیلی مهمی است. وقتی عدالت جغرافیایی در کار باشد، ظرفیت های خاموش و خوابیده توسط کارآفرینان فعال می شود. اقتصاد مقیاس در اینجا حرف اول را می زند.
5- خودم به شدت از اینکه دولت روحانی هیچ خرجی برای توسعه زیرساخت های کشور نکرد خیلی گله دارم. کشور ما در موقعیتی است که باید زیرساخت های آن درست شود. چرا باید الان به عجله افتند و کلنگ بزنند به نام افتتاح؟! دولت در 4 سال گذشته هیچ کاری برای شهرستان ها نکرد. تهران را حق می دهم چون موضوعش جداست ولی بروید ببینید چقدر پروژه 50 درصد و 60 درصد داریم که دارند خراب می شوند و دولت می گوید پول نداریم! (4304050) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۴۲:۱۰
جناب قاليباف ما ساكنين يوسف اباد دهها بار با شهرداري منطقه و هم چين سه با جنابعالي نامه نوشتيم كه سيماي اين خيابان توسط ماشين شورها بسيار زشت شده و اخرين جواب جنابعالي به نماينده ساكنين اين محله اين بود اگر ما جلوي فعاليت اين ماشين شور ها را بگيريم فردا از ديوار منزل شما بالا ميرويد شما كه براي حداكثر ده نفر قادر به اشتغال نيستيد حالا از پنچ ميليون شغل حرف ميزنند (4304060) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۵۰:۴۱
فقط بايد به حال ان مملكتي افسوس خورد كه اين اقا با اين سطح اطلاعات از مسائل و مفاهيم اوليه اقتصادي مدير ارشد و كانديداي رياست جمهوري ان باشد. ساده ترين اصول اقتصادي كه در سالهاي اول و دوم ليسانس اقتصاد تدريس مي شود هم در اين صحبت هاي پريشان و ضد و نقيض رعايت نشده است. اقاي توكلي، به حكم دكتراي اقتصادي كه داريد موظفيد در مقابل اين پريشان گويي ها كه ريشه نحيف اقتصاد كشور را هدف گرفته است موضع بگيريد. به وجدان خود رجوع كنيد نه به جناحي كه در ان ايستاده ايد. (4304083) (alef-13)
 
Switzerland
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۵۰:۵۷
جناب قالیباف کارهایی که در تهران انجام داده اید و بدانها مفتخرید را از طریق فروش زمین و تراکم انجام دادید کشور را نه زمینش را می توان فروخت و نه هوایش را با کدام پول و تولید ثروت می خواهید این کارهایی که گفتید را انجام دهید.
اگر مرد عمل هستید همین دستفروشان تهران را سامان می دادید تا خود را آتش نزنند. (4304084) (alef-13)
 
دضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۵۱:۰۳
احسنت قالیباف (4304085) (alef-13)
 
همرزم شما در دفاع مقدس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۵۱:۰۵
جناب آقای قالیباف این همه سرکوفت وتاختن به دولت منتخب مردم دردی دوا نمیکند برای ترقی خوداز نردبان حسن نیت راستگو یی وعده های شدنی وقابل باور بالا بروید و از توهین ، دروغ و وعده هایی که حتی هم حزبی هایتان هم باور ندارند نردبان ترقی نسازید تا مردم فکر نکنند که شما برای رسیدن به آن 4درصد در صدد اغوای این 96 درصد هستید .جناب قالیباف حرفهاو وعده های شماگر از سر صدق هم باشد از سر عقل وتدبیر نیست شما به شعور ملتی توهین میکنید. (4304086) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۵۳:۰۲
اميدوارم اين كامنت من چاپ شود. ايشان شش راه براي توليد 5 ميليون شغل ارائه كرده است. اجازه دهيد يكبار ديگر به آنها نگاه كنيم:
1- اول اینکه سیاست‌ها را باید طوری تغییر داد که هر کسی بتواند در همان محیط جغرافیای زندگی اش کار داشته باشد و نیازی به مهاجرت به نقطه دیگری نداشته باشد. این یعنی عدالت جغرافیایی.
2- دوم اینکه فرصت‌های شغلی بسیاری وجود دارد که دولت مانع آن شده است. خود دولت 1578 مانع کسب و کار را فهرست کرده است که بزرگترین سد مقابل جوانان فارغ التحصیل ما هستند.
3- سوم اینکه مبارزه با قاچاق سازماندهی شده و انبوه از طریق هوشمند سازی و اجرای کد شناسه کالا که قانون دارد، ولی متاسفانه اجرا نمی‌شود.
4- چهارم اینکه ایجاد کسب و کارهای نوین و تولید نرم افزار‌ها و حوزه‌های وابسته.
5- پنجم اینکه پروژه‌های عمران و مسکن احیاء شود.
6- ششم فعال سازی ظرفیت‌های خالی تولید و صادرات مانند صنایع پایین دستی نفت و پتروشیمی.
اينها صرفاً يك سري جملات كلي است كه اگر ميكروفن را جلوي مردم كوچه و خيابان هم بگيري همين ها را خواهند گفت (ايجاد فرصتهاي شغلي بومي، رفع موانع اشتغال، مبارزه با قاچاق كالا، توسعه پروژه هاي عمراني و ايجاد كسب و كارهاي نوين) اما برنامه يعني اينكه بداني براي 5 ميليون شغل نيازمند حدود 400 ميليارد دلار سرمايه گذاري هستي. يعني حدود كل صادرات نفتي كشور به مدت هشت سال!!! آنهم در خوشبينانه ترين حالت. پس ناچار بايد بتوانيم سرمايه خارجي را جذب كنيم كه اگر بتوانيم قطعاً از صدقه سر برجام است وگرنه از محالات عقلي است. ضمناً بايد سود بانكي را در حدي تعديل كنيم كه مردم سرمايه هاي خود را از بانكها خارج كرده و در امور توليدي (نه واسطه گري) به جريان بيندازند. با اين كار بانكهاي زيادي ورشكست خواهند شد كه بايد براي آن هم سيستمهاي حمايتي ببينيم. اما ورود اين حجم نقدينگي به بازار، فنر جمع شده تورم را آزاد خواهد كرد كه بايد براي مهار آن هم تئوري و برنامه اقتصادي دقيقي داشته باشيم و الا جمعيت زيادي از هستي ساقط خواهند شد و ... حالا اگر همه اين كارها رو پيش بيني كرديم، عواقب آنها را ديديم و براي همه آنها راه حلي پيدا كرديم تازه به اين ميشه گفت "برنامه" وگرنه ليست كردن چند جمله كلي و اعلام اينكه اينها "برنامه من" است هيچ مشكلي را حل نخواهد كرد.
يا علي (4304089) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۵۴:۵۷
جناب آقای دکتر قالیباف لطفا نظرتان را در رابطه با خبر زیر که سه سال پیش منتشر شده است را ملاحظه بفرمایید.
«12 مرداد 92 به پیشنهاد شهرداری و در جلسه کمیسیون ماده 5 به ریاست قالیباف و با عضویت وزیر راه‌وشهرسازی دولت احمدی‌نژاد با افزایش سطح و سطوح پروژه ایران‌زمین و گودبرداری تا منفی 35متر و 27طبقه روی زمین موافقت شد و این در حالی بود که مجری پروژه یک‌ماه پیش از حصول این موافقت به عمق منفی 35متر رسیده بود و این ارتفاع برخلاف کاربری تعیین شده برای این زمین در طرح تفصیلی بود. 12مهر 92 قسمتی از خیابان «گلستان» و دیواره گود فروریخت و پای اعضای شورای شهر به پروژه ایران‌زمین باز شد. بررسی‌های اعضای شورای شهر یک‌ماه‌ونیم طول کشید تا اینکه در جلسه 25آبان شورای شهر، اعضای شورا از تهاتر بابک زنجانی و شهرداری خبر دادند.

مجوزهای «ایران‌زمین» در قبال واردات تجهیزات صدر از سوی بابک زنجانی. بابک زنجانی به جلسه غیررسمی اعضای شورای شهر رفت و از طلب 40میلیون‌دلاری‌اش از شهرداری در قبال واردات تجهیزات صدر و برگشت‌خوردن چک‌های شهرداری سخن گفت. در ادامه بابک زنجانی بازداشت شد و گود تاکنون به حال خود رها شده است و همچون لکه‌ای ناسور بر تن شهر و محله ایران‌زمین باقی مانده است» منبع : خبرگزاری تابناک 1/2/93 (4304092) (alef-13)
 
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۰۴:۵۱
رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات برخی مبنی بر افزایش دو یا سه برابری یارانه ها گفت: در شرایط فعلی اقتصادی کشور، دولت توان افزایش 2 یا سه برابری یارانه ها را ندارد.

به گزارش ایرنا، علی لاریجانی، روز دوشنبه در نشستی با جمعی از فرهنگیان استان قم در سالن اجتماعات خانه معلم شماره یک قم به مناسبت بزرگداشت هفته معلم، شرایط فعلی اقتصادی کشور را بسیار پیچیده عنوان کرد و گفت: سالانه یک میلیون و 500 هزار میلیارد ریال یارانه در کشور داده می شود که با توجه به درآمدها و هزینه های دولت افزایش آن امکان پذیر نیست چرا که دولت پولی برای پرداخت آن ندارد. (4304118) (alef-13)
 
Switzerland
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۰۸:۱۱
«فقط در حوزه سلامت می‌توان در طول چهار سال حداقل 700 هزار فرصت شغلی اعم از کادر درمانی و صدور مجوزهای لازم ایجاد کرد. »
جمله بالا را که از متن کپی شده است بنگرید. ایشان می گویند که 700 هزار شغل در بخش سلامت را با صدور مجوز ایجاد می کنند. برادر با صدور مجوز هیچ شغلی درست نمی شود اگر هم درست شود اندکی بعد از بین می رود. (4304128) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.