توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444588
نفت ایران چطور صادر می‌شود؟
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۹
تسنیم به نقل از معاون وزیر نفت نوشت: پیش بینی می شود با توجه به ابراز تمایل برخی کشورها برای خرید نفت خام از ایران،تولید افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت گفت: میزان صادرات روزانه نفت خام به اروپا حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار بشکه در روز است که پیش بینی می کنیم با توجه به ابراز تمایل برخی کشورها برای خرید نفت خام از ایران، این مقدار در طول سال جاری میلادی با رشد همراه شود.

«علی کاردر» مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اظهار داشت: در حال حاضر حدود 300 فروند از نفتکش های ایران در اجاره کشورهای خارجی هستند و بعضا برخی کشورها، نفت ایران را با اجاره نفتکش های ایرانی حمل کرده و خریداری می کنند که این نشان از بالا بودن ظرفیت ها و شاخص های استانداردی در این عرصه است.

وی افزود: بعد از برجام تمامی مشکلات ناشی از پوشش بیمه ای ناوگان حمل نفت کشور برطرف شده و اکنون این ناوگان در مسیر ارتقای کمی و کیفی قرار دارد.

معاون وزیر نفت در پاسخ به اینکه "در حال حاضر چه مقدار نفت خام روزانه به اروپا صادر می شود"، گفت: میزان صادرات روزانه نفت خام به اروپا حدود 600 تا 700 هزار بشکه در روز است که پیش بینی می کنیم با توجه به ابراز تمایل برخی کشورها برای خرید نفت خام از ایران، این مقدار در طول سال جاری میلادی با رشد همراه شود.
 
کلمات کلیدی : نفت ایران + صادرات نفت + بازار نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.