توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 242681
«تعمق در فیلم»؛ پیتر لمان و ویلیام لور؛ ترجمه حمیدرضا احمدی لاری؛ نشر ساقی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۴
تعمق در فیلم
نوشته: پیتر لمان و ویلیام لور
ترجمه: حمیدرضا احمدی لاری
ناشر: ساقی، چاپ اول ۱۳۹۲
شمارگان ۲۲۰۰ نسخه
۷۲۶ صفحه، ۳۰۰۰۰ تومان

فروشگاه اینترنتی شهر کتاب، این کتاب را تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کند، در صورت تمایل اینجا کلیک کنید.

****

کتاب «تعمق در فیلم» با شعار «تماشا کنید، بگویید و بشنوید، لذت ببرید»، نوشته‌ی پیتر لمان و ویلیام لور که با ترجمه حمیدرضا احمدی لاری به فارسی درآمده و به همت نشر ساقی منتشرشده، یکی از معدود کتاب‌هایی‌ست که به‌خوبی می‌تواند باب آشنایی ما را با سینما باز کند.

حسن کتاب نه‌فقط در سرفصل‌های آن و چگونگی رویکرد نویسنده در ارائه‌ی مباحث بنیادین سینما به خواننده کتاب، بلکه تا حد زیادی مدیون توانایی مترجم باتجربه و حرفه‌ای کتاب است که آن را به همان شکل روان و خوش‌خوانی که دارد به فارسی درآورده و برخلاف برخی از مترجمان، این هنر را به خرج نداده که از متنی روان و قابل‌درک، ترجمه‌ای دشوار و غیرقابل فهم ارائه کند!

عنوان کتاب به‌خوبی گویای محتوای آن است، درواقع این کتاب می‌خواهد به خوانندگان خود، تعمق در فیلم را بیاموزد، تعمق برای رسیدن به دریافتی انتقادی‌تر درباره سینما. و این چیزی نیست جز همان وظایفی که از یک منتقد انتظار داریم.

منتقدان فیلم‌ها را می‌بینند، در جنبه‌های مختلف آن‌ها تعمق کرده و سپس دریافت خود را از فیلم‌ها ارائه می‌کنند. درواقع این کتاب، اگرچه لزوماً از خواننده یک منتقد فیلم نمی‌سازد، اما به او کمک می‌کند، برای رفع نیاز‌های مقدماتی خود برای فهم درست فیلم‌ها، خود بخشی از رل منتقدان را بازی کند، به‌خصوص اینکه نویسنده در بحث سینما صرفاً به مقوله زیبایی‌شناختی بسنده نکرده، بلکه به جنبه‌های فرهنگی و جامعه‌شناختی سینما نیز پرداخته است.

درباره این کتاب بیشتر بخوانید
۱۳۹۵/۱۱/۰۷ ۱۹:۱۳
 
۱۳۹۳/۱۰/۰۳ ۱۵:۲۴
 
۱۳۹۳/۰۶/۳۱ ۲۰:۰۶
 
 
کلمات کلیدی : تعمق در فیلم + پیتر لمان + ویلیام لور + حمیدرضا احمدی لاری + نشر ساقی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«تعمق در فیلم»؛ پیتر لمان و ویلیام لور؛ ترجمه حمیدرضا احمدی لاری؛ نشر ساقی