نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 273984
توافق با چین برای بازگشت نقدی پول نفت به ایران
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۲
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: بنا بر توافق صورت گرفته با مقامات چینی قرار بر این شد که با کسر درصدی کمیسیون، مابقی پول صادرات نفت و گاز ایران نقدی بازگردانده شود یا برای واردات در اختیار کشور ثالث قرار گیرد.

 به گزارش تسنیم، اسدالله عسگراولادی افزود: مسئله پساتحریم مربوط به سال آینده است و ما در سال جاری وضعیت پساتحریم را در اقتصاد کشور مشاهده نمی‌کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با تأکید بر ادامه و تقویت روابط ایران و چین بعد از رفع احتمالی تحریم‌ها اظهار داشت: به روابط تجاری ایران و چین به‌صورت درازمدت نگاه می‌شود و ارتباطی به ایجاد یا رفع تحریم‌ها ندارد.

وی با بیان اینکه درصورتی که تحریم‌ها برداشته شده و روابط تجاری ایران و غربی‌ها افزایش یابد از میزان روابط تجاری ایران و چین کاسته نمی‌شود، گفت: بر اساس برنامه ششم، روابط تجاری ایران و چین سالانه ۲۰ درصد گسترش می‌یابد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه اختلافات کوچکی با مقامات چینی در خصوص واردات کالا وجود دارد، افزود: ما معتقدیم که باید کیفیت کالاهای صادراتی چین به ایران افزایش یابد و زمینه افزایش سرمایه گذاری چینی‌ها در ایران، ایران در چین و شرکت‌های مشترک افزایش یابد.

وی تصریح کرد: این برنامه وجود دارد که با کمک چینی‌ها تولید مشترک انجام و در بازار داخل عرضه شود و مابقی آن براساس سهمیه چینی‌ها به بازارهای منطقه برود.

مراودات تجاری ایران و چین در مرز ۵۲میلیارد دلار
عسگراولادی با بیان اینکه تراز تجاری ایران و چین مثبت است، افزود: مراودات تجاری ایران و چین در مرز ۵۲ میلیارد دلار است که ۵۵ درصد آن صادرات (با احتساب نفت، گاز و پتروشیمی) و ۴۵ درصد آن واردات کالا و خدمات است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه هیچ گرهی برای دریافت پول صادرات نفت ایران از چین وجود ندارد، گفت: بر اساس قرارداد با چینی‌ها، ما باید به‌ازای صادرات که به چین داشتیم از آنها کالا وارد می‌کردیم، اما ما خواهان انتقال بخشی از آن به سایر کشو‌رها مانند کره و ژاپن برای واردات یا دریافت پول به‌صورت نقدی بودیم که بر اساس رایزنی‌های انجام شده در این ارتباط توافق صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: بنا بر توافق صورت گرفته با مقامات چینی قرار براین شد که با کسر درصدی کمیسیون، مابقی پول صادرات نفت و گاز ایران بازگردانده شود.
 
کلمات کلیدی : چین+پول نفت+ایران
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۱ ۱۶:۴۶:۰۸
نفرمودند که چقدر از کسر درصدی کمیسیون به دلالان داخلی می رسد؟ واردات از چین, فایننس از چین, پیمانکار از چین و حالا ها بازگرداندن پول خودمان پس از کسر درصدی کمیسیون. (2932767) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۳-۱۱ ۱۷:۲۰:۱۴
کمیسیونش دیگه چیه کم سود بردن از بلوکه شدن پول ما؟ (2932878) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.