توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481983
احتمال بازشماری آرای انتخابات شورای شهر مشهد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۲
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: برای بازشماری آرای انتخابات شورای شهر مشهد به شکل پلکانی در حال توافق با هیات نظارت استان هستیم.

به گزارش مهر، سید جواد حسینی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: قانون انتخابات مشخص بوده و مراحل اجرا، نظارت، بازپرسی، شکایات و رسیدگی به شکایات طبق قانون مشخص ‌شده است.

وی بابیان اینکه در تمام استان مراحل تأیید انتخابات شوراها به انجام رسیده است، افزود: در مشهد نیز انتخابات شورای شهر به تائید هیأت اجرایی رسیده است، هیات نظارت شهرستان وفق قانون در مهلت مقرر نظر خود مبنی بر تایید یا رد انتخابات را اعلام نکرده لذا به شکل طبیعی انتخابات از سوی هیات نظارت شهرستان فرض بر تایید است.

حسینی ادامه داد: هیات نظارت استان تقاضای بازشماری ۱۰ درصد صندوق ها را دارد که در حال توافق برای بازشماری آرای انتخابات شورای شهر مشهد به شکل پلکانی هستیم.

وی با تاکید بر اینکه بازشماری ده درصد در سه مرحله انجام خواهد شد، تصریح کرد: چناچه در مرحله اول یک سوم ده درصد بازشماری شد و مشکلی وجود نداشت ادامه بازشماری متوقف و تایید انتخابات از سوی هیات نظارت استان به انجام برسد اما صورت وجود مشکل، بازشماری آرای یک سوم بعدی ادامه یابد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: انجام این امر و بازشماری پلکانی آرای انتخابات شورای شهر مشهد، منوط به ابراز نظر قطعی هیات نظارت شهرستان بوده که هنوز محقق نشده است.

وی افزود: گرچه ما معتقدیم اعتراض و شکایت مستدلی واصل نشده است که بر آن اساس بازشماری صورت گیرد و با توجه به تفاوت بسیار بالای آرای منتخبین، اگر تمامی صندوق های رای مشهد هم شمارش شود هیچ تغییری در نتیجه انتخابات حاصل نخواهد شد.

حسینی در زمینه تقسیمات کشوری نیز گفت: فرمانداری قوچان قابلیت ارتقا به فرمانداری ویژه و دانشکده علوم پزشکی این شهرستان ظرفیت ارتقا به دانشگاه علوم پزشکی را دارد که در این زمینه پیگیری‌ های لازم انجام خواهد گرفت.
 
کلمات کلیدی : شورای شهر + انتخابات شوراها + انتخابات 96
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.