توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490613
پریبوس: ترامپ مطلقا حرف های پوتین را باور نکرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۷
'رینس پریبوس' رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید روز شنبه گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، اظهارات ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را مبنی بر دخالت نکردن مسکو در انتخابات سال گذشته آمریکا، 'مطلقا' باور نکرده است.

به گزارش ایرنا، پریبوس در گفت و گو با شبکه فاکس نیوز با اشاره به اعلام کرملین مبنی بر اینکه ترامپ، حرف های پوتین را پذیرفته است، اظهار داشت: نه، اصلا اینطور نیست. رئیس جمهوری (ترامپ) مطلقا انکار رئیس جمهوری پوتین (در رابطه با دخالت مسکو در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا) را باور نکرده است. 

به گزارش تارنمای هیل، پریبوس افزود: ترامپ در دیدار اخیر با پوتین، مسئله دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا را 'فورا' با رئیس جمهوری (روسیه) در میان گذاشته است.

به گزارش ایرنا، ترامپ و پوتین روز جمعه در حاشیه نشست سران گروه 20 در هامبورگ آلمان ملاقات کردند که دیدار آنها دو ساعت و شانزده دقیقه به طول انجامید.

به گزارش رسانه ها، پوتین هر گونه دخالت در انتخابات را رد کرده بود. پوتین گفته بود که تصور می کند ترامپ از حرف هایش 'قانع شده است.' 

پریبوس افزود که این موضوع بخش زیادی از صحبت های دو رئیس جمهوری را به خود اختصاص داد، به طوری که ترامپ بیش از یک بار این موضوع را با پوتین مطرح کرد. 

پریبوس افزود: او (ترامپ) دستکم دو بار پیگیر این موضوع شد. این یک مسئله پنج دقیقه ای در این گفت و گو نبود، بلکه بخش زیادی از این دیدار به آن اختصاص داشت.

به گفته پریبوس، (ترامپ) پس از آنکه قسمت زیادی از دیدار به این موضوع گذشت، به مسائل دیگر پرداخت. 

رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا گفت: ترامپ پس از این مسئله، به موضوع سوریه پرداخت. دو طرف در باره استقرار آتش بس در بخش هایی از سوریه که از امروز (یکشنبه) به اجرا درآمد، به توافق رسیدند. 

برخی منتقدان جدیت ترمپ را در طرح این مسئله در دیدارش با پوتین مورد تردید قرار داده اند.

به گزارش روزنامه واشنگتن تایمز، اگر چه هنوز اختلافاتی میان آمریکا و روسیه وجود دارد، اما ترامپ روز یکشنبه توئیت کرد که برای تداوم آتش بس و مبارزه با داعش، باید با روسیه همکاری کرد. 
او در توئیت خود نوشت: اکنون زمان آن فرارسیده است تا در یک همکاری سازنده با روسیه، به جلو حرکت کنیم.

پریبوس نیز پذیرفت که با آنکه هنوز سوالاتی درباره دخالت روسیه در انتخابات روسیه وجود دارد، اما می تواند با روسیه به پیشرفت هایی دست یافت. او گفت: می شود هم راه رفت و هم آدامس جوید.

مقامات آمریکا، روس ها را متهم کرده اند که با هک و افشای اطلاعات ایمیل های ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون نامزد دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، به پیروزی نهایی ترامپ در آن انتخابات پیروز شود. 

اطرافیان ترامپ نیز به برقراری تماس نزدیک با روسیه متهم هستند و اف.بی.آی تحقیقاتی در این باره آغاز کرده است.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+پوتین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.