توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 402412
احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه های هند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۰
دانشجویان ایرانی رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه های هند در آستانه اخراج و محرومیت از ادامه تحصیل در این کشور قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در شبه قاره هند با تایید این خبر گفت: با رای دیوان عالی هند همه کرسی های رشته های پزشکی و دندانپزشکی باید از طریق آزمون «نیت » neet تکمیل شود و در این حکم این آزمون فقط به دانشجویان هندی اختصاص یافته است. 

دکتر سید محمد رضا خلیلی با اشاره به اینکه دانشجویان ایرانی در دانشگاههای ام جی آر چنای ، مانیپال ایالت کارناتاکا و دانشگاه پنجاب هند مشغول به تحصیل اند ، افزود : درحکم دیوان عالی هند که پس از پذیرش 120 دانشجوی ایرانی صادر شده ، نامی از دانشجویان خارجی برده نشده و نحوه پذیرش دانشجویان ایرانی و خارجی در دانشگاه های هند در هاله ای از ابهام قرار دارد.بنابراین با صدور این حکم ، دانشجویان خارجی ورودی 2016 با مشکل مواجه شده اند.
 
 خلیلی با بیان اینکه تاکنون مکاتبات زیادی از سوی رایزنی علمی و سفارت جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو برای لغو این حکم و ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاههای هند صورت گرفته است گفت به این مکاتبات تاکنون پاسخی داده نشده است و دانشگاهها هم باید این حکم را اجرا کنند. 

وی تصریح کرد دانشجویان ایرانی در هند ، شهریه کامل تحصیل را که حدود 200 تا 300 میلیون تومان است به دانشگاههای هند پرداخت کرده اند و اکنون براساس این حکم دانشجویان باید نام نویسی خود را لغو کنند و شهریه پرداختی خود را پس بگیرند. با این حال دانشگاههای هند اعلام کرده اند از استرداد شهریه کامل، معذور هستند.

 
 
کلمات کلیدی : دانشجویان ایرانی+بورسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.