نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 416714
رسوایی خبرنگاری که به جورج بوش کفش پرتاب کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۰
 
 
 
خبرنگاری که کفش خود را به سمت "جورج بوش" رئیس جمهورِ پیشینِ آمریکا پرتاب کرد، بار دیگر به سبب خشونتی دیگر، سوژه رسانه‌ها شد.
به گزارش العالم، این دومین بار است که "منتظر الزیدی" خبرنگار معروف عراقی، سوژۀ رسانه‌ها می‌شود. نخستین بار، در سفرِ جورج بوش به عراق، در کنفرانس مطبوعاتی کفش خود را به صورت جورج بوش پرتاب کرد و به نماد مخالفان اشغال عراق توسط آمریکا تبدیل شد.
اما این بار، الزیدی به شکلی دیگر سوژۀ رسانه‌ها شد. او با کتک زدن همسرِ مطلقه‌اش "م.ی" به سبب خشونت علیه همسر، ستارۀ منفی شبکه‌های اجتماعی شد.
به نوشتۀ وبگاه شام تایمز، همسر الزیدی، عکسی از آثار خشونت بر صورتش در اینستاگرام منتشر و او را به ارتکاب این خشونت‌ها متهم کرد.
همسر الزیدی، زیرعکس خود توضیح داد که دو ماه پیش، علیه شوهر سابقش دادخواست داده است و پروندۀ آنها ابتدای ماه آیندۀ میلادی به جریان خواهد افتاد.
وی در ادامه نوشت: "وقتی متوجه شدم که شوهر سابقم اهل حفظ حریم خصوصی نیست، من نیز به نوبۀ خود تصمیم گرفتم که با انتشار این عکس، ماجرا را به افکار عمومی  بسپارم".
نکتۀ عجیب در این ماجرا آن است که خشونت منتظر الزیدی علیه همسرش، بعد از طلاقِ او اتفاق افتاد. او پس از طلاق خواب می‌بیند که همسرش با مرد دیگری ارتباط دارد و به همین سبب به دیدار او رفت و او را در آن دیدار کتک زد.
"ی.م" تاکید کرد که منتظر الزیدی سعی می کند از شهرت خود سوء استفاده کند و خشونت‌های خود را قانونی جلوه دهد.
این ماجرا، به سرعت در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و همدردی فعالان شبکه‌های اجتماعی را جلب کرد، اما همسر الزیدی، ناگهان به توصیۀ وکلای مدافعش، عکس و توضیحاتِ این ماجرا را از صفحۀ اینستاگرامِ خود پاک کرد و در پیامی جدید نوشت: چاره‌ای جز تسلیم شدن در برابر خواستِ وکلای مدافع ندارم. نمی خواهم رمان درام بنویسم. از شما ممنونم اما خدا هیچ کس را در موقعیتی که در آن هستم، قرار ندهد. خدا ظالمان را ریشه کن کند.
وی تاکید کرد که حاضر نیست از شکایت خود صرفنظر کند، به ویژه که به او گفته شده بود پستِ مربوط به این ماجرا را از صفحۀ خود پاک کند و ادعا کند که این پست توسط یک هکر منتشر شده است، اما او تسلیم این تهدیدها نمی‌شود.
الزیدی هنوز واکنش واضحی به انتشار این پست نشان نداده است.
 
کلمات کلیدی : پرتاب کفش+جرج بوش+خبرنگار عراقی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۲۰:۰۱:۵۹
بیشتر به نظر سیاسی میاد . میخوان اینجوری قضیه بی آبرویی بوش رو لوث کنن . (4027800) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.