نظر منتشر شده
۲۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453614
تصمیم غیرمنتظره "مش بق نژاد" در انتخابات/ ثبت نام سه نفره!
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۹
احتمال اتخاذ یک تصمیم غیرمنتظره از محمود احمدی نژاد در مورد انتخابات ریاست جمهوری سال آینده قوت گرفته است.

به گزارش صراط، احمدی نژاد چهاردهم اسفند در یک سخنرانی، اظهاراتی بر زبان راند که ممکن است تصمیم او در خصوص عدم حضور در انتخابات را هم تغییر دهد.

احمدی نژاد ابتدا توضیحاتی درباره اینکه 4 ماه پیش می خواستند کسی را به اسم او "قالب کنند" داد و با بیان اینکه " الان شرایط فرق کرده" گفت: "من خودم فعلا و البته فعلا در مقوله انتخابات مستقیم وارد نمی شوم، ولی بقیه دوستان که منعی ندارند."

در اینکه احمدی نژاد قطعا حامی بقایی است، تردیدی وجود ندارد. آنچه قابل تامل بود، آن است که رییس دولت سابق برای عدم حضورش در انتخابات با تاکید ویژه از قید "فعلا و البته فعلا" استفاده کرده است.

از طرفی، احتمال ردصلاحیت بقایی نیز به دلایل متعدد از جمله مشابه سازی او با مشایی که در دوره قبل ردصلاحیت شده بود، بالاست و این موضوع را احمدی نژاد بهتر از هر کس دیگری می داند.

اقدامات نمادین مثلث احمدی نژاد، مشایی و بقایی در روزهای اخیر به اوج خود رسیده تا جایی که در روز درختکاری، تصمیم گرفتند هر سه با هم دست به بیل شوند.

در این شرایط، اتخاذ تصمیم غیرمنتظره از سوی احمدی نژاد چندان بعید نیست. گفته می شود قرار است احمدی نژاد، مشایی و بقایی هر سه به عنوان کاندیدا در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنند. هدف از این اقدام نه حضور احمدی نژاد در رقابت ها، بلکه بالا بردن فشارهای سیاسی برای تایید صلاحیت بقایی و یا شاید مشایی است. در واقع بر اساس این طرح، قرار است نام احمدی نژاد به عنوان یک وزنه و اهرم باعث شود تا دست کم یکی از دو راس دیگر این مثلث یعنی مشایی و بقایی از فیلتر احراز صلاحیت ها، عبور کنند و در نهایت راس اصلی مثلث یعنی خود احمدی نژاد کنار بکشد.

با این حال، هنوز به درستی معلوم نیست این تصمیم توسط آنها به مرحله اجرا گذاشته شود هرچند شواهد امر، یک سورپرایز انتخاباتی در هفته های آتی را تایید می کند.

البته اشتباه محاسباتی احمدی نژاد آن است که شورای نگهبان در مقاطع مختلف نشان داده است تحت تاثیر جوسازی ها قرار نخواهد گرفت. شاهد این ادعا، رد صلاحیت مرحوم هاشمی و مشایی در سال 92 بود که عده ای حتی این دو را رقبای اصلی انتخابات آن سال می پنداشتند.
 
کلمات کلیدی : احمدی نژاد + کاندیداتوری بقایی + انتخابات 96
 
حسین
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۸:۵۰:۱۴
اگه هاشمی را شورای نگهبان رد کرد ..به نفع روحانی شد..وانتخابات را برد اما درمورداحمدی نژاد این صدق نمی کند... (4200997) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۹:۱۴:۰۹
مایه فتنه دیگری دو قطبی شدن انتخابات است، راه چاره رد صلاحیت احمدی نژاد و بقایی و مشایی و روحانی است. (4201050) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۹:۲۶:۴۲
مشبق نژاد؟ (4201073) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۰:۲۶:۳۱
هر 3تا رد صلاحيت ميشوند. (4201173) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۱:۰۵:۱۹
زهی خیال باطل (4201224) (alef-3)
 
علی کریمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۱:۱۶:۵۰
مسئول محترم صفحه سیاسی الف

مقایسه مرحوم هاشمی رفسنجانی با آقایان احمدی نژاد و مشایی اصلا" کار درستی نیست. (4201249) (alef-3)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۱:۲۵:۵۳
توهین نکنید ، لطفاً کمی آزاده باشید. (4201257) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۲:۳۸:۲۹
خداوند توانا همه ی ما را طرف دار خرد گرایی تهی از هر گونه تعصب نماید و به مردم شریف ایران که تنها تاوان دهنده ی خرد گریزیها و دعواهای خانمان بر افکن هستند برای همیشه از بلا نجات دهد و تنها دغدغه ما را به کسب رضای خود که تبعیت از احکام هدفمند سرشت نشین حیات بخش اسلام و پیروی از ولایت عادلانه و حکیمانه ی فقیه است منحصر سازد. (4201371) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۳:۰۵:۴۸
هر کدوم هم که تایید صلاحیت بشوند اصلا رای نمیارند بس زیاد خود را نگران نکنید (4201409) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۴:۰۲:۵۰
خداوندا خودت از این ملک و ملت محافظت بفرمایید. آمین (4201484) (alef-3)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۴:۱۲:۱۸
احمدی نژاد خوند رو هاشمی می دونه و مثلا می خواد از ایشون تقلید کنه در قضیه ثبت نام و سپس وادار کردن شورای نگهبان به انتخاب میان هاشمی و روحانی. حالا شورای نگهبان میان انتخاب خودش و مشایی یا بقایی قرار بگیره و نتونه هر سه رو رد صلاحیت کنه. اما غافل از اینکه میان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا آسمان است. (4201505) (alef-3)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۵:۲۱:۰۰
الف جان مش بق نژاد رو خوب اومدى دمت گرم (4201648) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۵:۴۲:۱۳
بله درخت را با پیت گذاشتند تو خاک (4201700) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۶:۳۸:۰۹
احمدی نژاد معضلی ست که اصولگرایان ساختند و حالا نمیتوانند حذفش کنند... (4201814) (alef-3)
 
بیژن
Italy
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۷:۳۰:۳۲
در رد صلاحیت بقایی که اصلاً نباید شک کرد چرا که ایشان اولاً هرچه هم مهم باشد از مرحوم هاشمی مهمتر و مؤثرتر نبوده و نیست ضمناً آقای هاشمی صد بود که بقایی و مشایی و حتی خود احمدی نژاد یک هم نیستند. در ثانی ای کاش احمدی نژاد کاندید شده و تأیید صلاحیت هم بشود تا یکبار برای همیشه پرونده اش به دست همین مردمی که ایشان فکر می کند آلزایمر دارند و خرابکاری هایش را فراموش کرده اند بسته شود. آقای احمدی نژاد آلزایمر سیاسی دارد و یادش نمی آید که در قضیه خانه نشینی و قهر کردن محاسباتش غلط از آب در آمد. (4201942) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۸:۵۱:۰۲
اگر شما تونستید پیش بینی کنید پس دیگه غیر منتظره نیست (4202082) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۰:۵۰:۴۶
احمدی نژاد درسال 84 با دوقطبی: "احمدی نژاد مردم (مستضعفین )_ رفسنجانی با نفوذ نظام". پیروز شد. امروز می خواهد با دوقطبی: "یار مردمی احمدی نژاد_ روحانی نظام" بازی را ببرد. بهانه شان این است که "حالا که احمدی نژاد ( به اصطلاح مردمی) حق کاندیداتوری ندارد، پس روحانی هم حق کاندیداتو ی ندارد. جوسازی می کنند که نظام تعمد دارد که احمدی نژاد را رد صلاحیت کند تا روحانی رئیس جمهور شود. ولی واقعیت این نیست. (4202286) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۱:۳۳:۲۹
زنده باد بهار (4202397) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۲:۱۵:۵۷
شهر یاران بود و خاک مهربانان این دیار.......... (4202470) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۲:۳۷:۲۱
ادب مرد به ز دولت اوست. ادب داشته باشید که چه تیتری میزنید (4202522) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته