توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 484674
دبکا: ایران برنده اصلی تحولات میدانی اخیر عراق و سوریه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۷
 پایگاه تحلیلی-خبری دبکافایل صهیونیست‌ها ضمن اشاره به تحولات روزهای اخیر عراق و سوریه و پیروزی‎های چشمگیر نیروهای مقاومت نوشت: تحولات میدانی روزهای اخیر در سوریه و عراق در راستای منافع ایران رقم خورده‌ است.

به گزارش میزان، دبکا فایل با اشاره به عملیات گسترده اخیر ارتش سوریه و نیروهای مقاومت برای آزادسازی شهر «درعا» و محاصره گروه‌های تروریستی در این شهر افزود: نیروهای حزب‌الله و ارتش سوریه به گروه‎های مسلح ۴۸ ساعت فرصت داده‌اند که شهر را به سمت اردن ترک کنند در غیر این صورت تحت شدیدترین حملات قرار خواهند گرفت.

این پایگاه صهیویستی ضمن اذعان به اینکه تروریست‎ها برای تصمیمم‌گیری در این باره به فرماندهان نظامی اردن و آمریکا مراجعه کرده‌اند و حتی درخواست آن‌ها برای رسیدگی به کاخ سفید ارسال شده به نقل از منابع نظامی و امنیتی خود می‌نویسد: اگر شهر درعا به کنترل نیروهای حزب‌الله و ارتش سوریه درآید تمامی منطقه جنوب سوریه آزاد خواهد شد و نیروهای هوادار دولت سوریه بر این منطقه مسلط خواهند شد.

نویسنده در ادامه با اشاره به اینکه اگر پیشروی نیروی حزب‌الله و ارتش سوریه متوقف نشود، پس از شهر درعا با هدایت ایران شهر قنیطره را نیز به خود در می‌آورند که تنها چند کیلومتر از مرزهای اسرائیل فاصله دارد، با آزادسازی شهر درعا عملا نیروهای هوادار دولت سوریه در مناطق مرزی سوریه و اردن مستقر خواهند شد.

وی همچنین با اشاره به آزادسازی گذرگاه الولید در نوار مرزی بین عراق با سوریه و اردن با اشاره به اینکه گذرگاه الولید از راهبردی‌ترین منطقه مرزی سوریه و عراق است که از سال گذشته آمریکا و نیروهای ویژه غربی در این منطقه حضور دارند می‌افزاید: آزادسازی گذرگاه الولید نه تنها موجب می‌شود که نیروهای حزب‌الله به منطقه التنف محل استقرار نیروهای آمریکایی نزدیک شوند بلکه حضور نیروهای حشدالشعبی در این منطقه دسترسی تهران به محور مواصلاتی دمشق-بغداد را برای انتقال تجهیزات نظامی سنگین از جمله اعزام تانک به سوریه آسان‌تر می‌کند.

دبکافایل درپایان ضمن بیان اینکه نیروهای حزب‌الله و ارتش سوریه در هفته‌های اخیر پیشروی‎های زیادی داشته‌اند مدعی است که نیروهای آمریکایی هیچ حرکتی برای توقف پیشروی‎های آن‌ها انجام نداده‌اند و فرماندهان تروریست‎ها نیز در این چند هفته منتظر دریافت دستور از واشنگتن بوده‌اند که تاکنون دریافت نکرده‌اند.
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۱ ۰۲:۵۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۱ ۰۲:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۱ ۰۲:۳۶
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۰ ۱۷:۵۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۰ ۰۰:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۰۰:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۰۰:۵۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۰۰:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۰۰:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۰۰:۵۰
 
 
کلمات کلیدی : انتقام سپاه، حمله داعش،حملات تهران+حمله به مجلس+حمله به حرم امام خمینی+تیر اندازی در مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.