توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 274875
بیشترین داوطلبان مبارزه با داعش اهل کدام استان هستند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۰
گروه های داوطلب مردمی استان بصره در جنوب عراق بیشترین تعداد داوطلب را برای مبارزه با گروه تروریستی داعش در استان های غربی عراق دارد.

به گزارش العالم، از زمان دعوت مراجع عالیقدر دینی درعراق از مردم این کشور برای داوطلب شدن و حمایت از عراق در آزادسازی شهرهای این کشور از اشغال داعش، اهالی بصره از گروه های مختلف سنی، به جمع نیروهای داوطلب مردمی برای جنگ درجبهه های نبرد با تکفیری ها پیوسته اند.

" أحمد السليطی" رییس نیروهای داوطلب مردمی در شورای استانداری بصره به خبرنگار العالم گفت که در میان نیروهای مردمی از بغداد گرفته تا بیجی، از اهالی بصره حضور دارند و همچنین تیپ هایی از این نیروها در جبال حمرین مستقر هستند و امروزه بحمدالله، بسیاری از این نیروها از مناطقی که سابق در آن جا مستقر شده بودند، به سمت استان الانبار رفته و به خواست خداوند، در آزادسازی این استان از لوث تروریست های تکفیری مشارکت خواهند داشت.

" رافع الشريفی" نماینده اوقاف اهل تسنن در بصره نیز در گفت وگو با العالم، تصریح کرد، ما به همراه برادران خود از نیروهای داوطلب مردمی با داعش می جنگیم و کسانی که می گویند نیروهای داوطلب مردمی فقط از شیعیان هستند ، در توهم به سر می برند. در میان این نیروها شیعیان، اهل تسنن و حتی افراد غیرمسلمان هستند و همه آنان برای یاری عراق به جمع نیروهای داوطلب مردمی پیوسته اند.

درمیان استان های عراق، بصره بیشترین تعداد داوطلب در نیروهای داوطلب مردمی را دارد و شمار این نیروها طبق آمارهای رسمی ارایه شده از سوی مسوولان محلی به ۶۰۰ هزار نفر رسیده است.

"مرتضى الشحمانی" عضو شورای استانداری بصره در گفت وگو با خبرنگار العالم خاطرنشان کرد، اهالی بصره به فتوای مرجعیت عالیقدر دینی در دفاع از کشور و دین و مذهب پایبند هستند و گزارش مربوط به اینکه تعداد ۶۰۰ هزار داوطلبان از استان بصره گزارشی قدیمی است و این تعداد اکنون به حدود ۷۰۰ هزار نفرمی رسد که به فتوای مرجعیت دینی برای پیوستن به نیروهای داوطلب مردمی لبیک گفته اند.

علاوه بر شمار زیاد داوطلبان در بصره برای پیوستن به نیروهای داوطلب مردمی، فعالیت ها و مناسبت های رسمی در حمایت از نیروهای مردمی در نبرد با تروریسم دراین شهر برگزار می شود.

در بصره علاوه بر راهپیمایی های گسترده، نمایشگاه های خیریه، فراخوان هایی برای اهدای خون و نیز کمک های مالی و فعالیت هایی در حمایت از خانواده های شهدا برگزار می شود.
کلمات کلیدی : داوطلبان مبارزه با داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.