نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421673
با درخواست 84 نماینده، آخوندی درباره قطار سمنان باید به مجلس توضیح دهد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۵
نماینده تبریز در مجلس خطاب به رییس جمهور، گفت: با 84 امضای نمایندگان وزیر راه و شهرسازی باید درباره حادثه قطار سمنان به مجلس توضیح دهد.

به گزارش ایسنا، احمد علی‌رضابیگی در جلسه علنی امروز مجلس، پیام تسلیت مقام معظم رهبری در اظهار همدردی با مردم آذربایجان در حادثه قطار سمنان را امیدبخش دانست.

نماینده مردم تبریز در مجلس افزود: این حادثه به واسطه بی‌کفایتی و سوء تدبیر اتفاق افتاد. آذربایجان در ماتم جانباختن 50 نفر از مردم خود به سوگ نشسته است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس خطاب به رییس‌جمهور، گفت: شما برای لغو یک جلسه سخنرانی اظهار شرمساری کردید و برای درگذشت یک عالم دینی به حق اعلام عزای عمومی کردید اما برای جانباختن مظلومانه مردم آذربایجان صرفا به یافتن گروه حقیقت‌یاب اکتفا کردید. گزارش رییس گروه حقیقت‌یاب شما انگشت اتهام را متوجه کسانی کرده است که با جانفشانی تلاش کردند ناکارآمدی و ناتوانی مدیریتی را جبران کنند. سامانه سی‌تی‌سی در این دو سال مانع بروز حادثه شده به واسطه لوکوموتیورانان و جان بر کفان راه‌آهن بوده است.

وی خطاب به ترکان، هشدار داد:  به شعور مردم توهین نکنید. چطور می‌توان پذیرفت با وجود سامانه‌های متعدد کنترلی هر چند ناکارآمد یک اپراتور موجب فاجعه‌ای به این بزرگی شود؟ چگونه انتظار دارید افکار عمومی با این گزارش قانع شود؟ انشاءالله مجلس بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری در مسئولیت خواستن از قوه مجریه قاطعانه اقدام خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : برخورد قطار + آتش گرفتن قطار مسافری + تصادف قطار +عباس آخوندی
 
استاد دانشگاه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۷ ۱۶:۰۸:۴۸
ازایشان توضیح بخواهید که چرا در قطارها چکش برای شکستن شیشه وجود نداشت و ندارد و چند نفر تا کنون برای نبود چکش در اتوبوس و قطار و مترو کشته شده اند
اگر چکش گران است و ممکنه دزدی بشه لطفا تعدادی سنگ یا آهن گرد را بجای آن بگذارید تا هموطن شما در قفس های آهنی حبس و زنده زنده سوزانده و کشته نشوند. (4055871) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.