راه حل اپل برای خراب شدن دکمه هوم آیفون ۷

بخش دانش و فناوری الف،28 مهر95

28 مهر 1395 ساعت 13:15

با راه اندازی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس نه تنها اپل به حذف جک هدفون پرداخت، بلکه این شرکت تمایل خود به جایگزینی دکمه مکانیکی هوم با یک مدل حساس به لمس را نشان داد.


 هم رسان، در iOS 10 یک دکمه هوم مجازی و مخفی نیز تعبیه شده است. این دکمه زمانی به کمک شما می آید که دکمه فیزیکی هوم گوشی شما خراب شود. وقتی iOS 10 خرابی دکمه هوم را تشخیص دهد این پیام نمایش داده می شود: The Home Button May Need Service. سپس به طور موقت شما را دعوت به استفاده از دکمه هوم موجود بر روی صفحه نمایش می کند تا در اسرع وقت گوشی خود را به تعمیرگاه های مجاز ببرید.

مشکل پیدا کردن دکمه هوم از ضد آب بودن آیفون ۷ ناشی می شود. اگر گوشی آیفون شما خیس شود و یا از یک دستمال کاغذی مرطوب برای تمیز کردن آن استفاده کنید، ممکن است سرانجام با خرابی دکمه هوم روبرو شوید.
اپل ادعا می کند جدیدترین گوشی آیفون قادر به غوطه ور شدن در آب به عمق یک متر و تا نیم ساعت است اما چرا با یک دستمال خیس چنین بلایی سر آیفون ۷ می آید؟

این دکمه مجازی چیز جدیدی نیست و بخشی از یک ویژگی دسترس پذیری به نام Assistive Touch است و شما می توانید خودتان نیز آن را فعال کنید. فقط خودکار شدن آن به هنگام خرابی دکمه هوم از نوآوری های جدید اپل به حساب می آید.

بنابراین باید به این ترتیب اقدام کنید: Settings > General > Accessibility > Assistive Touch و سپس این ویژگی را فعال نمائید.


کد مطلب: 404090

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdceoe8e7jh877i.b9bj.html?404090

الف
  http://alef.ir