شمخانی: نفی اقدامات و تلاش های تیم مذاکره کننده قبلی و فعلی خطای بزرگی است

17 شهريور 1394 ساعت 11:45


دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: نگاه منصفانه باید به تلاش مذاکره کنندگان فعلی داشت و نباید تلاش گذشتگان را نیز نفی کرد، نفی تلاش دو تیم قبلی و فعلی خطای بزرگی است.

به گزارش خانه ملت، علی شمخانی روز سه شنبه در حاشیه نشست کمیسیون ویژه بررسی برجام مجلس اظهارداشت: قطعاً حضور نمایندگان در ایام تعطیلی مجلس شورای اسلامی برای بررسی متن برجام قابل تقدیر است، وی یادآور شد: در نشست امروز کمیسیون ویژه بررسی برجام که با حضور شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی برگزار شد، سوال ها و موضوعاتی مطرح و تبادل نظر صورت گرفت.

وی به موضوعات مطرح شده نسبت به تیم مذاکره کننده قبلی و فعلی اشاره و خاطرنشان کرد: به طور حتم تلاش تیم هسته ای قبلی و فعالیت دوستان منتج به این وضعیت شده است و کسی نباید تلاش گذشتگان را نفی کند. دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: همچنین باید نگاه منصفانه به تلاش مذاکره کنندگان کنونی وجود داشته باشد، از این رو نفی تلاش هر دو تیم خطای بزرگی است.

شمخانی با یادآوری شرایط و نحوه بررسی برجام در مجلس ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در دیدار نمایندگان مجلس خبرگان رهبری فرمودند که مجلس یکی از ارکان موثر در مساله برجام است، از این رو امیدواریم مجموعه مباحث مجلس و شورای عالی امنیت ملی، خروجی واحدی پیدا کند تا یک اجماع ملی برای عبور از این مرحله و آمادگی برای مقابله با اقدامات حریف و سدسازی در برابر نفوذ احتمالی صورت گیرد.


کد مطلب: 293651

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcdks0xfyt0n96.2a2y.html?293651

الف
  http://alef.ir