قیمت شیرینی شیرین‌تر می‌شود؟

8 دی 1395 ساعت 11:14


میزان نوشت: رئیس اتحادیه شیرینی و شکلات از تقاضای اتحادیه برای افزایش قیمت شیرینی خبر داد و گفت: تعرفه‌های شیرینی از سال 93 تا کنون هیچگونه افزایشی قیمتی نداشته و تولیدکنندگان بلاجبار این نرخ‌های سال 93 را اعمال می‌کنند.

علی بهره‌مند در ارتباط با نزدیکی روز میلاد مسیح و عید کریسمس، همچنین تقاضا برای شکلات و شیرینی، اظهار کرد: در روزهای گذشته با توجه به ولادت حضرت محمد(ص) و شب یلدا تقاضا برای شکلات و شیرینی افزایش یافت اما در بحث کریسمس باید گفت که به نظر نمی‌رسد همچون دو روز پشت سر گذاشته شاهد استقبال مردم باشیم.

رئیس اتحادیه شیرینی و شکلات، افزود: در حال حاضر در ایران شکلات‌هایی از کشورهای بلژیک،روسیه،اکراین و آذربایجان وارد کشور می‌شود که با توجه به ورود برخی شکلات‌های قاچاق به صورت چمدانی به کشور از عرضه‌کنندگان خواسته شده که به بنگاه‌های مجاز مراجعه و با فاکتور خرید این محصولات را خریداری کنند در تا کنون با بازرسی‌هایی که انجام شده هیچگونه کالای قاچاقی مشاهده نشده است.

بهره‌مند، تصریح کرد: قیمت شکلات‌های خارجی به نسبت تولیدات داخلی چند برابر بوده و به همین علت مردم می‌توانند برخی شکلات‌ها را با همان کیفیت و از تولیدات داخلی خریداری کنند.

وی با بیان این که در کشور کارخانه‌های شکلات سازی با کیفیت و شناخته شده‌ای وجود دارد، گفت: شاید شکلات‌های داخلی به مانند شکلات‌های برخی کشورها با کیفیت نباشد اما از بسیاری از محصولات خارجی کیفیت بهتری داشته و توصیه اتحادیه شیرینی و شکلات به عرضه کنندگان و خریداران این بوده که از تولید داخلی حمایت کنند.

رئیس اتحادیه شیرینی و شکلات با اشاره به این که تعرفه‌های شیرینی از سال 93 تا کنون هیچگونه افزایشی قیمتی را اعمال نکردیم، افزود: دروضعیت فعلی تولیدکنندگان بلاجبار این نرخ‌های سال 93 را اعمال می‌کنند البته که اتحادیه پیگیر افزایش چند درصدی قیمت شیرینی در روزهای آینده خواهد بود.

بهره‌مند در ارتباط با صادرات و واردات شیرینی به دیگر کشورها، اظهار کرد: در وضعیت فعلی صادرات از ایران به صورت گسترده وجود ندارد و فقط به صورت محدود این کار انجام می‌گیرد و از سوی دیگر هیچ‌گونه وارداتی به کشور وجود ندارد.


کد مطلب: 429074

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcd5n0ooyt0xz6.2a2y.html?429074

الف
  http://alef.ir