توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 429074
قیمت شیرینی شیرین‌تر می‌شود؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۴
میزان نوشت: رئیس اتحادیه شیرینی و شکلات از تقاضای اتحادیه برای افزایش قیمت شیرینی خبر داد و گفت: تعرفه‌های شیرینی از سال 93 تا کنون هیچگونه افزایشی قیمتی نداشته و تولیدکنندگان بلاجبار این نرخ‌های سال 93 را اعمال می‌کنند.

علی بهره‌مند در ارتباط با نزدیکی روز میلاد مسیح و عید کریسمس، همچنین تقاضا برای شکلات و شیرینی، اظهار کرد: در روزهای گذشته با توجه به ولادت حضرت محمد(ص) و شب یلدا تقاضا برای شکلات و شیرینی افزایش یافت اما در بحث کریسمس باید گفت که به نظر نمی‌رسد همچون دو روز پشت سر گذاشته شاهد استقبال مردم باشیم.

رئیس اتحادیه شیرینی و شکلات، افزود: در حال حاضر در ایران شکلات‌هایی از کشورهای بلژیک،روسیه،اکراین و آذربایجان وارد کشور می‌شود که با توجه به ورود برخی شکلات‌های قاچاق به صورت چمدانی به کشور از عرضه‌کنندگان خواسته شده که به بنگاه‌های مجاز مراجعه و با فاکتور خرید این محصولات را خریداری کنند در تا کنون با بازرسی‌هایی که انجام شده هیچگونه کالای قاچاقی مشاهده نشده است.

بهره‌مند، تصریح کرد: قیمت شکلات‌های خارجی به نسبت تولیدات داخلی چند برابر بوده و به همین علت مردم می‌توانند برخی شکلات‌ها را با همان کیفیت و از تولیدات داخلی خریداری کنند.

وی با بیان این که در کشور کارخانه‌های شکلات سازی با کیفیت و شناخته شده‌ای وجود دارد، گفت: شاید شکلات‌های داخلی به مانند شکلات‌های برخی کشورها با کیفیت نباشد اما از بسیاری از محصولات خارجی کیفیت بهتری داشته و توصیه اتحادیه شیرینی و شکلات به عرضه کنندگان و خریداران این بوده که از تولید داخلی حمایت کنند.

رئیس اتحادیه شیرینی و شکلات با اشاره به این که تعرفه‌های شیرینی از سال 93 تا کنون هیچگونه افزایشی قیمتی را اعمال نکردیم، افزود: دروضعیت فعلی تولیدکنندگان بلاجبار این نرخ‌های سال 93 را اعمال می‌کنند البته که اتحادیه پیگیر افزایش چند درصدی قیمت شیرینی در روزهای آینده خواهد بود.

بهره‌مند در ارتباط با صادرات و واردات شیرینی به دیگر کشورها، اظهار کرد: در وضعیت فعلی صادرات از ایران به صورت گسترده وجود ندارد و فقط به صورت محدود این کار انجام می‌گیرد و از سوی دیگر هیچ‌گونه وارداتی به کشور وجود ندارد.
 
کلمات کلیدی : قیمت شیرینی + شیرینی و شکلات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.