توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 484105
رهبر حزب اپوزیسیون خطاب به اردوغان: ما را از روند قضایی نترسانید
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷
رهبر حزب اپوزیسیون "مردم جمهوری‌خواه" ترکیه به کنایه و درپاسخ به تهدید اردوغان گفت: ما را از روند قضائی می‌ترسانید؟ در حالی که ما نه علیه عدالت بلکه در دفاع از آن راهپیمایی می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، به نقل از سی‌ان‌ان ترک، به دنبال تهدید رجب طیب اردوغان به آغاز روند قضایی علیه کمال قلیچداراوغلو، رهبر حزب مردم جمهوری‌خواه ترکیه، این رهبر اپوزیسیون ترکیه اعلام کرد: این راهپیمایی را با احترام و شادی پیش می‌بریم، تلاش کرده‌ایم که باعث ناراحتی کسی نشویم. با آغوش باز از همه استقبال کرده‌ایم. می‌خواهند ما را تحریک کنند، اما ما فریب آنها را نخواهیم خورد.

وی ادامه داد: در حالی که بسیار منتقد این راهپیمایی هستند اما این سوال را نمی‌پرسند که به چه علت این راهپیمایی را انجام می‌دهید؟ زیرا آنها نیز به خوبی می‌دانند که در کشور عدالتی وجود ندارد. به تمام سوالات ما پاسخ می‌دهند، اما نسبت به این مساله واکنشی ندارند.

رجب طیب اردوغان در پیامی هشدارآمیز علیه رهبر اپوزیسیون ترکیه که در راهپیمایی اعتراض آمیز "از آنکارا تا استانبول" شرکت کرده گفت: اگر روند قضائی علیه شما آغاز شد، تعجب نکنید.

به نقل از روزنامه سوزجو همچنین یک نفر در چهارمین روز راهپیمایی از آنکارا تا استانبول به دلیل وضعیت بد جسمانی جان خود را از دست داد.

در این راهپیمایی شرکت کنندگان پلاکارد "عدالت" در دست دارند.

این راهپیمایی در اعتراض به صدور حکم ۲۵ سال حبس برای یکی از نمایندگان پارلمان حزب مردم جمهوری‌خواه آغاز شده است، کمال قلیچداراوغلو، رهبر این حزب نیز در این راهپیمایی حضور دارد.
 
کلمات کلیدی : اردوغان + ترکیه + کودتا در ترکیه + قلیچداراوغلو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.