نظر منتشر شده
۲۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444109
گزارش مراسم اختتامیه و اسامی برگزیدگان؛
«ماجرای نیمروز» بهترین فیلم شد/ لیلا حاتمی، مریلا زارعی، محسن تنابنده، نوید محمدزاده و مهدویان سیمرغ‌های مهم را بردند/ اسامی برگزیدگان
بخش فرهنگی الف، 21 بهمن 95
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۵
مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره ی فیلم فجر امشب در سالن میلاد برگزار شد. گزارش خبرنگار الف از این مراسم در ادامه مشاهده می کنید.


21:32؛سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران به سید محمود رضوی برای فیلم ماحرای تیمروز تعلق گرفت.

هاتف علیمردانی برای فیلم آباجان و محسن چگینی برای فیلم خوب، بد، جلف مورد تقدیر فرار گرفت. هاتف علیمردانی جایزه ی خود را به فاطمه معتمد آریا تقدیم کرد.
 
فاطمه معتمد آریا هنگام تشویق حاضران/عکس

21:23؛ جایزه ی سیمرغ زرین بهترین فیلم از نگاه ملی، با درخواست احسان کرمی توسط محمد جواد ظریف خوانده شد.

لازم به ذکر است جوایز دو بخش پایانی با حضور محمد جواد ظریف، معصومه ابتکار، محمد حیدری، حسین فریدون، حجت الله ایوبی و علی ربیعی اهدا خواهد شد.

منوچهر شاهسوری برای اعلام نام برترین فیلم از نگاه تماشاگران به روی صحنه آمد و اسامی را برای اعلام در اختیازگر احسان کرمی قرار داد.

21:15؛از میان نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلم ، سیمرغ بلورین، لوح تقدیر و جایزه ی نقدی به سید محمود رضوی برای فیلم ماجرای نیمروز اهدا شد.
21:07؛از میان نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی، سیمرغ بلورین، لوح تقدیر و جایزه ی نقدی به وحید جلیلوند برای فیلم  بدون تاریخ بدون امضاء اهدا شد.

21:03؛سیمرغ بلورین ویژه هیئت داوران، لوح تقدیر و جایزه ی نقدی به  علیرضا داوود نژاد برای فیلم فراری اهدا شد.

20:58؛ از میان نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین جایزه ی ویژه ی استعداد درخشان، سیمرغ بلورین، لوح تقدیر و جایزه ی نقدی به منیره قیدی برای فیلم ویلایی ها اهدا شد.

از میان نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه، سیمرغ بلورین، لوح تقدیر و جایزه ی نقدی به کامبوزیا پرتوی برای فیلم فراری اهدا شد.

20:53؛ هیئت داوران ضمن تقدیر از تمامی بازیگران زن سینمای ایران در این دوره دو بانوی سینمای ایران را شایسته ی دریافت سیمرغ دانستند. از میان نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن، سیمرغ بلورین، لوح تقدیر و جایزه ی نقدی به مریلا زارعی برای فیلم زیر سقف دوری و  لیلا حاتمی برای فیلم رگ خواب  تعلق گرفت.
 
بهترین های نقش اول زن جشنواره فجر/عکس

20:46؛از میان نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد  ، سیمرغ بلورین، لوح تقدیر و جایزه ی نقدی به محسن تنابنده برای فیلم فراری  اهدا شد.

20:41؛از میان نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری، سیمرغ بلورین، لوح تقدیر و جایزه ی نقدی به هومن بهمنش برای فیلم تابستان داغ  اهدا شد.

20:37؛از میان نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین هیئت داوران ضمن تقدیر از موسیقی فیلم بدون تاریخ بدون امضاء، هیئت داوران کریستف رضایی آهنگسازفیلم نگار را   شایسته ی دریافت سیمرغ بهترین موسیقی فیلم، سیمرغ بلورین، لوح تقدیر و جایزه ی نقدی دانستند.


از میان نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین بهترین تدوین، سیمرغ بلورین، لوح تقدیر و جایزه ی نقدی به  سهراب خسروی برای فیلم  تابستان داغ  اهدا شد.

20:31؛ از میان نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن، سیمرغ بلورین، لوح تقدیر و جایزه ی نقدی به ثریا قاسمی  برای فیلم ویلایی ها  اهدا شد.به علت حاضر نبودن ثریا قاسمی در سالن فردی به نمایندگی جایزه ی او را دریافت کرد.

20:26؛ از میان نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، سیمرغ بلورین، لوح تقدیر و جایزه ی نقدی به نوید محمد زاده برای فیلم بدون تاریخ بدون امضاء تعلق گرفت.
نوید محمدزاده و سیمرغ فجر /عکس

20:20؛از میان نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین در جلوه های ویژه میدانی، سیمرغ بلورین، لوح تقدیر و جایزه ی نقدی تعلق گرفت به  آرش آقابیک برای خفه‌گی، رگ خواب و یک روز به خصوص.

سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه و لباس به بهزاد جعفری طادی برای ماجرای نیمروز تعلق گرفت.

از میان نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین بهترین صدایرداری به پرویز آبنا برای فیلم فراری تعلق گرفت.

سیمرغ بلورین، لوح تقدیر و جایزه ی نقدی برای بهترین صدا گذاری به سید رضا علویان برای فیلم بدون تارخ بدون امضاء تعلق گرفت.

20:12؛از میان نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین بهترین چهره پردازی، سیمرغ بلورین، لوح تقدیر و جایزه ی نقدی به ایمان امیدواری برای فیلم سقف دودی اهدا شد.
در بخش بهترین جلوه های ویژه ی بصری، سیمرغ بلورین، لوح تقدیر و جایزه ی نقدی به محمد قاسمی برای فیلم ویلایی ها اهدا شد.

20:04؛از میان نامزدهای دریافت سیمزغ بلورین بهترین عکس فیلم، سیمرغ بلورین، لوح تقدیر و جایزع ی نقدی به امیر حسین شجاعی برای فیلم رگ خواب اهدا شد.لازم به ذکر است با تاکید محمدرضا تخت کشیان نام دختر او از میان نامزدهای این بخش خارج شد.

20:00؛ پس از اتمام تقدیر از فیلمها ی حوزه ی مستند، با معرفی هیئت داوران بخش سودای سیمرغ، برنامه اختتامیه وارد مرحله ی تقدیر از فیلم های برگزیده در بخش سودای سیمرغ شد.

۱۹:۵۵-در بخش بعدی مراسم و در ادامه تقدیر از فیلمها در بخش مستند، از میان نامزدهای دریلفت سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند، سیمرغ بلورین، لوح تقدیر و جایزه ی نقدی ضمن تقدیر از تهیه کنندگان از صفر تا سکو، به حسام اسلامی برای فیام متهمین دایره ی بیستم تعلق گرفت.

۱۹:۵۳- سیمرغ بلورین، لوح تقدیر و جایزه ی نقدی در بخش کارگرداتی به یاسر خیر برای فیلم به آهستگی اهدا شد.

۱۹:۵۰- سیمرغ بهترین دستاورد فنی فیلم مستند در حوزه ی مستند به سید وحید حسینی برای فیلم بزم رزم اهدا شد. مراسم تقدیر از فیلم های جشتواره با بخش مستند آغاز شد و با حضور داوران این بخش این مراسم انجام خواهد شد.

۱۹:۴۰- پس از تشکر از حضور محمد جواد ظریف، احسان کرمی از حضور علی ربیعی، حسین فریدون، معصومه ابتکار و سرکار خانم ملاوردی تشکر کرد. کرمی در ادامه این توضطح را داد که از نامهای موجود در پاکت هایی که به دست او می رسد هیچ گونه اطلاعی ندارد.

۱۹:۲۷- احسان کرمی از دبیر جشنواره دعوت کرد تا به ایراد سخنرانی بپردازد. ۱۹:۲۵-احسان کرمی ضمن اشاره به اینکه افراد غیر سینمایی هم در سالن دارند، به حضور مجمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ی کشور اشاره کرد که با تشویق حضار همراه بود.

۱۹:۲۲-احسان کرمی که همچون افتتاحیه مجری مراسم است، در ابتدا از میهمانان خواست تا مراسم با یاد نمودن از عزیزان از دست رفته در یک سال گذشته یاد آنان را گرامی بدارند.


مراسم اختتامیه سی پنجمین جشنواره فیلم فجر لحظاتی پیش با پخش سرود ملی کشورمان و تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد.

علیرغم اعلام قبلی مبنی بر شروع مراسم در ساعت ۱۹، همچنان تردد افراد در سالن مرگز همایش های برج میلاد ادامه دارد و میهمانان در حال یافتن محل های تعیین شده برای نشستن هستند.لازم به ذکر است که مراسم افتتاحیه نیز با اندکی تاخیر آغاز شد.
 
کلمات کلیدی : اختتامیه جشنواره+جشنواره فیلم فجر+سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر
 
رها
Norway
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۲۲:۳۴:۰۹
بلاخره با فشارهای غیر منصفانه افخمی و فراستی جایزه بهترین فیلم رو به ماجرای نیمروز دادند! (4158465) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۲۳:۵۲:۴۵
فشارهای غیرمنصفانه؟مردم از خنده..قریب به اتفاق همه منقدین این فیلم را یکی از بهترین فیلمهای جشنواره میدانستند ولی به خاطر دوتابعیتی بودن سرش بریده شد..تهیه کننده فیلم هم وقتی اومد روی سن جایزه را بگیره گفت از آقای ایوبی مچکریم که تدبیر کرد که ما روحیه بگیریم و سالهای آینده هم از این فیلمها بسازیم..درود بر شرف برنامه هفت وسازندگانش که تحت تاثیر فشارها و هوچی گری ها نیستند و مردم را با شمه ای از پشت پرده سینما هم آشنا میکنند.. (4158517) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۰۱:۵۴:۵۹
اتفاقا بهترین فیلم جشنواره از دیدگاه مردمی همین بود (4158577) (alef-13)
 
محسن م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۰۴:۴۷:۴۵
مشخصه تندتند اومدی این کامنت رو نوشتی تا کامنتت بالا قرار بگیره و دیده بشه و فضا رو به نفع جبهه ی مطلوب خودت عوض کنی.
دوست عزیز، بیهوده تلاش نکن، ماجرای نیمروز جایزه خودش رو از مردم و منتقدان گرفته، هیئت داوران و مدیریت فرهنگی دولت با این عملکرد تنها خودشون رو زیر سوال بردند و خراب کردند. (4158611) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۱۱:۱۶:۵۷
بیچاره داورها. لابد تهدید به زندان شدند (4158805) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۱۳:۱۳:۵۵
احتمالا شمایا جشنواره نرفتی یا نمیدونی جشنواره اصلا چی هست؟؟
در بدترین جشنواره این سی و پنج سال فقط ماجرای نیمروز یه شاهکار بود (4158931) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۱۳:۳۵:۱۸
اقای روحانی و تیمشون گویا متوجه شدن که تقریبا دوره شون تموم شده
این جشنواره سیاسی نشون داد که دولتی که مدعی بود فرهنگ و ورزش رو نباید سیاسی کردو شعار دهان منتقد رو نباید بست میداد خودش چقد سیاسی و بغض الود عمل کرد جای تاسف داره (4158951) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۲۲:۴۶:۰۳
سینمای بنفش!! (4158470) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۲۲:۴۶:۴۴
جناحی ترین جشنواره. خوب است اقایان پیام رای مردم را خوب درک کنند. (4158471) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۲۲:۴۷:۴۸
شبه روشنفکران مردم را از سینما فراری داده اند. ۸۰ میلیون جمعیت، ۴۰۰ هزار سینما رو. !!! (4158473) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۰۴:۴۱:۰۰
بله، وقتی روشنفکر واقعی اجازه یا جرات اظهار نظر ندارد، شبه روشنفکران جایش می یگرند.
دقت فرمایید، روشنفکر وقاعیف ذاتش انتقاد البته سازنده است. روشنفکر واقعی اساس در مقابل دلوت و حکومت موضع لنتقادی دارد و نه ممدوح حکومت.
روشنفکر واقعی همان منتقد بی رحم ولی دلسوز ملت اس. او فقط بی طرف نیست در برابر وقایع و بلکه طرفدار منافع ملی و اخلاق است، و انصاف را ملاک قضاوت و سخناش قرار می دهدف حتی منافع شخصی اش فدای منافع ملی اش می کند. این تعریف روشنفکر واقعی است. (4158610) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۲۲:۴۹:۰۱
از تشویق ظریف معلوم بود که ترکیب مهمانان، همفکران سیاسی خود اقایان هستند. (4158476) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۲۲:۴۹:۱۹
سینمای ابکی. (4158477) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۲۲:۵۱:۳۸
بیشتر شبیه مراسم بیعت گیری برای انتخابات ۹۶ بود تا شبیه جشنواره! (4158479) (alef-13)
 
Spain
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۲۳:۲۷:۱۶
این کجا و مراسم اسکار کچا ...
در هر صورت برای من که فرقی نمی کند چون هیچکدام از این فیلم ها را نخواهم دید.. (4158496) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۰:۳۸:۱۲
شما نبين . بقيه مي بينن و لذت مي برن (4159817) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۰۰:۲۷:۰۹
عجب! پس داوران دو تابعیتی هم ممکنه به ماجرای نیمروز سیمرغ بدن!! (4158525) (alef-13)
 
راضیه موسوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۰۰:۴۵:۰۹
جامعه ما پر از محافظه کاری است مدیران جامعه ما هیچ کدام خود را در مقام پاسخ گویی نمی دانند کاش رفتن دولت دهم با خود شعار زدگی را میبرد و دولت جدید که ما به ان دل بسته ایم رویه ای جدید منطبق بر شفافیت را در عرصه های متفاوت از جمله سینما پیش می گرفت (4158537) (alef-13)
 
رضـا راد
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۰۱:۰۸:۲۷
باسلام. واقعا جای تأسف و البته تعجب داره که چرا این جشنواره که بزرگترین رویداد فرهنگی کشوره، با این کیفیت پایین و بدون کوچکترین خلاقیت اجرا میشه. یعنی ما در کشور، سازمان یا افرادی نداریم که برای دو ساعت برنامه، یک برنامه‌ریزی انجام بدهند.با نگاهی به اختتامیه جشنواره های بین المللی مثل اسکار، کن، برلین و... به کیفیت بسیار پایین این برنامه پی میبریم. البته انتظار زیادی در اون حد نداریم ولی بعد از 35سال عمر جشنواره، این اختتامیه افتضاح بود. (4158553) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۰۹:۱۷:۰۴
پبشرفت در پوشش آقایان سینما گر نسبت به سال های گذشته محسوس بود
اما کماکان عده ای متوجه نیستند که لباس پوشیدن در این نوع مراسم مسئله شخصی نیست احترامی استکه افراد به جمع میگذارند . (4158705) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۰۹:۵۶:۵۷
و اما برنامه هفت شبکه سه و بهروز افخمی نماینده سابق مجلس .
بهروز افخمی بیش از آنکه هنر مند باشد سیاستمدار است نگاهش هم به سینما و سینماگر از دریچه جایگاه طرف است و بشدت توطئه باور . علی رغم آنکه خودش هم در جایگاه داور بوده و تجربه تضارب آرا را داشته اما تمام داوری ها اعم از فستیوال های داخلی و خارجی را ناشی از سیاست های پشت پرده میداند و داوران که اکثرا هنرمندان شناخته شده ای هستند را مهره های مجری دستورات از بالا . علی رغم تنگ نظری ها و چه بسا حسادت در میان جامعه سینمائی که البته منحصر به ایران هم نیست این جماعت از موفقیت های جهانی سینمای ایران خشنود اند در مقابل جریانی که موفقیت در فستیوال های خارجی را دسیسه میپندارد و افخمی از پرچم داران آنست خارج از حلقه جامعه هنری ما میباشد . (4158743) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۱۰:۲۸:۴۱
فیلم صحبت ‌های صادق زیبا کلام را در مورد ماجرای نیمروز ببینید. خیلی‌ جالبه. (4158768) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۱۰:۳۰:۰۱
تحت فشار جایزه عصبانی نیستم رو دوسال پیش ندادن تحت فشار رستاخیز اکران نشد و تحت فشار ایستاده در غبار پارسال بهترین فیلم شد وزیر این فشارها را طاقت نیاورد و استعفا داد وزیر جدید امد و باز تحت فشار ماجرای نیمروز بهترین فیلم شد و این داستان همچنان ادامه دارد... (4158770) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۱۱:۰۲:۵۵
به نظر من همه جایزه‌ها را باید به ماجرای نیمروز میدادند!!!! سالهای بعد هم جشنواره باید همین کار را بکنه. کلّ بودجه‌ها و کلّ جوایز را بدهید به این دست فیلم ها. خلاص !!!! (4158798) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۰:۳۸:۴۹
سیمرغ از نگاه ملی یعنی همین دیگر . چون در سیمرغهای سایر رشته ها داورها می دانند به کی رای داده اند اما مدل نگاه ملی اش فقط دست وزیر است یا بالاتر که از فشار ها کم کند . مثل سیمرغ مردمی این یکی هم همینطور است چون کسی نمی داند رای مردمی چه بوده . (4159818) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته