توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 381000
عارف: رئیس جمهور مساله حصر را فراموش نکرده‌ است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۶
رئیس فراکسیون امید مجلس دهم گفت: متاسفانه به دلیل سوء مدیریت‌های صورت گرفته، از بسیاری شاخص‌های پیشرفت و توسعه عقب ماندیم و رسیدن به اهداف ترسیم شده در سند چشم انداز با کندی صورت می‌گیرد.

به گزارش فارس، محمدرضا عارف نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی امروز در دیدار جمعی از نمایندگان نشریات دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور با اشاره به فعالیت‌های دانشجویی بویژه در نشریات دانشجویی بر ضرورت خودسازی و ارتقاء فرهنگ دانشجویان در کنار فراگیری علم تاکید کرد و اظهار داشت: بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها الگوی رفتاری جامعه هستند و باید در ارتقاء سطح فرهنگ دانشگاه و جامعه از طریق فعالیت‌های دانشجویی تلاش کرد.

وی افزود: مسئولان دانشگاه باید به این باور برسند که راه ارتقاء سطح فرهنگی دانشگاه برخوردهای خشن و کمیته انضباطی نیست و نباید از ظرفیت‌های عظیم دانشجویی غافل بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رسالت علمی دانشجویان نباید فراموش شود، به روند طی شده از خرداد ۹۲ تا انتخابات مجلس دهم اشاره و تصریح کرد: فضای امنیتی که در گذشته در کشور و دانشگاه‌ها وجود داشت نمی‌توانست ادامه داشته باشد چون چنین فضایی درشان نظام اسلامی نبود و با آرمانهای امام (ره) و انقلاب اسلامی فاصله داشت. به همین دلیل جوانان بخصوص دانشجویان در خرداد ۹۲ به این نتیجه رسیدند که باید فضای کشور تغییر کند و در این مسیر نخبگان هم همراه جوانان شدند و پروژه تغییر با موفیقت در گام اول به سرانجام رسید.

وی با تاکید بر اینکه برنامه اصلاح‌طلبان اصلاح مسیر و عدم بازگشت به گذشته بود، یادآور شد: متاسفانه به دلیل سوء مدیریت‌های صورت گرفته از بسیاری از شاخص‌های پیشرفت و توسعه عقب ماندیم و رسیدن به اهداف ترسیم شده در سند چشم انداز با کندی صورت می‌گیرد.

رئیس فراکسیون امید مجلس دهم با اشاره به انتخابات مجلس دهم، عنوان کرد: برای ادامه مسیر آغاز شده، تصمیم به ائتلاف با جریان اعتدال گرفتیم. در انتخابات ۹۲ ائتلافی صورت نگرفت و بر اساس خرد جمعی و مقتضیات زمان تصمیمی عقلانی گرفته شد، ولی در انتخابات مجلس دهم به این نتیجه رسیدیم که با اعتدالیون و حامیان دولت ائتلاف کنیم و برای این ائتلاف هم هزینه‌هایی داده شد و حتی برخی از کاندیداهای حزبی جریان اصلاح‌طلب هم به دلیل ائتلاف صورت گرفته نتوانستند در داخل لیست امید قرار گیرند.

رئیس شورای عالی سیاست گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان با اشاره به فعالیت این شورا، تاکید کرد: تشکیل شورای عالی سیاست گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان دستاور ارزشمند جریان اصلاح طلب بود و به موفقیت‌های خوبی هم دست پیدا کرد و برای ادامه انسجام و وحدت اصلاح‌طلبان، تداوم فعالیت شورای عالی با آسیب شناسی عملکرد آن و انجام اصلاحات لازم در ساز و کار شورا در دستور کار قرار دارد.

عارف در ادامه و در پاسخ به سوالی در ارتباط با مساله حصر، اضافه کرد: رئیس جمهور محترم حل مساله حصر را فراموش نکرده‌اند و می‌دانم دغدغه بسیاری از دلسوزان هم رسیدگی به این موضوع است. البته همگان با شرایط پیچیده کشور هم آشنایی دارند و ان‌شاءلله با ساز و کار منطقی این مساله حل شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به قانون فعلی انتخابات، این قانون را دارای اشکالات فراوان دانست و گفت: لایحه قانون جامع انتخابات باید بر اساس سیاست های کلی انتخابات که اخیرا در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شده است پس از ابلاغ توسط مقام معظم رهبری تدوین و تقدیم مجلس شورای اسلامی شود و مجلس هم باید با اولویت این لایحه را بررسی کند و امیدوارم در انتخابات آینده قانون جدید مورد استناد قرار گیرد.
 
کلمات کلیدی : عارف+روحانی+حصر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.