نظر منتشر شده
۵۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 323400
چند خاطره پزشکی
بخش تعاملی الف - مهرشاد منصوری، 4 بهمن 94
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۴


درست همین ابتدا متذکر بشوم که پزشک خوب و متعهد هم زیاد هست که از عمر و سلامت و تفریح و زندگی خودشان میزنند برای سلامتی مردم کشورشان و اگر شما پزشکی با این مشخصات هستید لطفا بقیه متن را به خودتان نگیرید!

ده سال پیش شست پای بنده به شدت پیچ خورد و بعد از گذشت حدود ۲ ماه بهتر نشد و بنده تصمیم به درمان آن زبان بسته گرفتم. در همین راستا به چندین پزشک مراجعه کردم که در ادامه ماجرای تک تک آنها را برای شما بازگو می کنم:

پزشک اول را تعدادی از همسایه ها معرفی کردند که تشخیص خیلی خوبی دارد و اینها و خلاصه نوبت گرفتم و در روز مقرر بعد از گذشت حدود ۲ ساعت انتظار نوبت بنده شد.

هنگامی که وارد مطب دکتر شدم دیدم ایشان در اتاق بغلی که ظاهرا ان هم مطب دیگری بود دارند برای خانمی نسخه می نویسند و با ایشان حرف می زنند و یک لحظه به سراغ من امدند و گفتند "بفرمایید عزیزم چی شده؟" و من گفتم که شست پای بنده دو ماه پیش پیچ خورد و... قبل از اینکه صحبت بنده تمام بشه ایشان فرمود که دو هفته یخ روی شست پایتان بگذارید و دوباره تشریف بیاورید. بنده تا امدم متذکر بشوم که قضیه مال دو ماه پیش بوده و اینها دکتر در مطب بغلی ناپدید شد و در را هم بست. کل این ماجرا حدودا ۳۰ ثانیه شد. با اینکه می دانستم یخ بعد از دوماه هنری برای بنده ندارد ولی باز هم به نظر پزشک احترام گذاشتم و یک هفته علیرقم مسخره شدن توسط دیگران، یخ روی شست زبان بسته گذاشتم تا جایی که نزدیک بود سیاه شده و کلا بلا مصرف بشود لذا از ادامه کار منصرف شده و سراغ دکتر دیگری رفتم که در شهر ما بسیار پر اوازه است. (همین دکتر شماره یک بعدها زونای پدر بنده را تشخیص نداد و درد ایشان را کمر درد تشخیص داد و نزدیک بود با مسکن های تجویزی ایشان را به دیار باقی بفرستد)

دکتر شماره ۲: در مطب دکتر جای ایستادن هم نبود و بنده با سختی خود را به منشی رسانده و از وی نوبت خواستم و ایشان فرمودند تا ۳ ماه دیگه وقت نداریم!

گفتم اولین روزی که کسی را ثبت نکردید اسم بنده را بنویسید که نفر اول باشم و معطل نشوم لذا برای حدود ۴ ماه بعد به من نوبت دادند. روز موعود که فر را رسید بنده اول وقت مراجعه کردم و با خوشحالی که نفر اول هستم و قطعا خوب هم می شوم وارد مطب شدم و دوباره قیامتی برپا بود. هرچه منتظر شدم منشی اسم مرا صدا نکرد و یک ساعت بعد بنده شاکی شدم و گفتم که قرار بود بنده نفر اول باشم و ایشان دفتر را دراورد و نشان داد که خیلی ها قبل از من هستند. ایشان اسامی بیشماری را به صورت بسیار ریز قبل از اسم من که اولین سطر تقویم نوشته شده بود تپانیده بودند و بدین صورت بنده ساعت ۸.۳۰ مشرف به دیدن دکتر شدم و ایشان هم بدون سوال و جواب خاصی با بنده، برای من ناپروکسن ۵۰۰ نوشتند! (یک مسکن معمولی)

دکتر سوم: این دکتر را در زمانی که هنوز ۴ ماه دکتر قبل تمام نشده بود رفتم که پدر دوست صمیمی برادر بنده بودند و ارتوپدی مشهور که دوست برادر من برای من از ایشان نوبت گرفته بود. دکتر ۵ نفر را همزمان به مطب صدا می کرد و وقتی که نوبت ما شد ۵ نفر با هم داخل رفتیم. یکی از همراهان مشکلی در نشیمنگاه پیدا کرده بودند و خجالت می کشیدند که لباس را جلوی ما دراورند و به دکتر نشان بدهند و دکتر هم اصرار می کرد که خجالت برای مردی به سن و سال ایشن عیب و است و بد است. (نمیدانم اگر بعضی از بیماران خانم بودند چه می شد. شاید خانم ها را با هم صدا می کردند، واقعا نمیدانم!) وقتی که نوبت من شد به علت فضای سنگین موجود و همچنین درد زانوی مزمنی که داشتم به اشتباه درد زانوی خود را مطرح کردم و دکتر هم توضیحاتی داد و البته بنده اواسط کار متوجه اشتباه خودم شدم ولی اصلا جرات طرح مشکل را نداشتم ولذا کلا بیخیال شدم!

پزشک چهارم: این پزشک را نمی شناختم و از روی استیصال با راه رفتن و نگاه کردن به اسامی پزشکان در خیابان امادگاه اصفهان ایشان را پیدا کردم. هنکامیکه وارد مطب شدم هیچکس غیر از من و منشی و دکتر در ساختمان نبود و فهمیدم که جای درستی نیامدم ولی باز هم خودم را نباختم!

دکتر دستور داد روی تخت وسط مطب ایشان جلوس کنم و بنده هم اطاعت کردم و سپس دستور داد پای خود را صاف کنم و تا خواستم در مورد مشکل شست صحبتی بکنم ایشان داد زد ساکت! بنده دکترم یا شما؟ من هم گفتم شما ولی لازم نیست مشکلم را در ابتدا به شما بگویم؟ و ایشان داد فرمودند خیر! و سپس افتخارات مختلفی که به دیوار بود را نشان بنده دادند منجمله مدال های ورزشی که انصافا به قد و قامت ایشان هم می خورد. پس از چند بار تا و راست کردن پای بنده از لگن فرمودند مشکل شما از ستون فقرات شماست و تا بنده دهن باز کردم تعدادی فحش و داد نصیب بنده شد و سپس ایشان یک کروکی پرینت شده "ام ار ای" و رادیولوژی به بنده داد و فرمود همین الان برو و سریع بگیر و برگرد و از هر جای دیگر بگیری به درد نمی خورد و فقط همین جاهایی که گفتم!

پزشک پنجم دکتر بسیار دانا و خوشرو و با سواد و جوانی بود که برای من دقیقا توضیح داد که شست پای بنده دچار پارگی (فکر کنم لیگامان) شده و فقط یک جراحی با شانس ۴۰ درصد می تواند بنده را نجات دهد و اگر هم نیازی نیست بهتر است کاری با ان نداشته باشم.

ماجراهای بالا عین حقیقت بود و این ها غیر از قضیه پزشکی بود که چند سال قبل به علت اشتباه صورت پدر بنده را فلج کرد و غیر از پزشکی بود که امپول بسیار اشتباهی برای من نوشت که از شانس بد یکی را هم تزریق کردم و دو میلیون و چهار صد هزارتومنی که برادر من چند روز پیش برای چند ساعت ماندن در بیمارستان خصوصی برای یک بیماری ساده داد (سر ما خوردگی و سرگیجه) و فقط به تجربیات من در حوزه شست پای مبارک مربوط می شد.

متاسفانه عدم نظارت و پاسخگویی و نبود قانون موثر در این حیطه، کار را به جایی رسانده که اکثر مردم تجربیات متعددی از این دست دارند و فضای به وجود امده در مورد پزشکان تنها معلول همین قضیه است که مردم فهمیده اند این اتفاقات فقط سر آن ها نیامده و گردش اطلاعات توانسته این مشکل را نمایان کند و نهایتا این مشکل با اتفاقاتی شبیه ماجرای خمینی شهر سر باز می کند.

به نظر بنده درامد پزشکان - که البته خود مشکل و بحث جدی دیگری است - بعد از این مشکلات قرار می گیرد و مشکل اصلی نبود نظارت و پاسخگویی پزشکان محترم است.
 
کلمات کلیدی : مهرشاد منصوری
 
رضا
۱۳۹۴-۱۰-۲۰ ۰۸:۳۴:۵۷
عدم نظارت کافی و داشتن درآمد بی حساب و کتاب پزشکان باعث شده تا نظام پزشکی ایران دچار معضلات عمده یی شود. هر زمان هم که از این وضع انتقادی صورت می گیرد، انواع توجیهات بکار گرفته می شود.
در کشورهای پیشرفته دنیا معمولا افرادی اقدام به تحصیل در رشته پزشکی می کنند که در مقایسه با دیگران احساسات بشر دوستانه قوی تری دارند، نه هوش و شمه اقتصادی بالاتر! (3456435) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۱ ۰۲:۰۲:۳۰
شما که دم ازاحساسات بشر دوستانه میزنی ،چرا همش از پزشک انتظار دارین ،پس مسئولیتهای مردم چچی میشه ؟همه تو شعار خوبیم اما در عمل
همین امروز مردم مانع ساخت بیمارستان سوانح و سوختگی شدند
به حال این مردم باید تاسف خورد
حاضر نیستند برای مظلوم ترین بیماران کشور که بیماران سوختگی هستند قدمی بردارند و دم از آسایش خود میزندد اما از طرف دیگر برای کودکان شین آبادی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی جامه میدرند
برای کشیدن بخیه یک سانتی زمین و زمان را بهم میرسانند اما خودشان مانع افتتاح یک بیمارستان دولتی وقفی میشوند
آیا این مردم در مقابل ساخت مجتمع های عطیم تجاری هم اینجنین مقاومت میکنند؟
فرزند خود وقف کننده اذعان میکند این محل وقف بیمارستان است و تا الان هم که بیمارستانی ساخته نشده تعلل و تنبلی مسئولان مربوطه بوده
فقط کافی است یک ساعت کنار یک کودکی که از درد سوختگی میناللد بنشینید و ترس مادرش از مرگ کودکش از عفونت بخاطر نبود تخت بستری ویزه سوختگی را بفهمید

مردم فقط نمایش خوب بودن را میدهند از پزشکان انتطار دارند فرشته باشند اما تحمل بودن یک بیمارستان سوختگی را در همسایگی خودندارند (3458662) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۲ ۱۳:۱۸:۱۶
اگر در نزدیکی خانه شما یک بیمارستان کوچک باشد متوجه مشکلات عدیده ای میشوید که بیمارستان و همراهان بیمار برای ساکنان محل بوجود میاورند سروصدا و ازدحام ،پارک ماشین دم در خانه اهالی ، ریختن انواع زباله و... جای بیمارستان سوختگی وسط یک محله مسکونی نیست (3462881) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۸ ۱۴:۰۲:۵۰
من یک پزشک هستم، به نظر شما بیمارستان سوختگی را در 50 کیلومتری شهرها بسازند مناسب است؟ تا اگر کسی سوخت چند ساعت طول بکشد تا به بیمارستان برسد، نظر شما نابغه عزیز چیست؟ (3477235) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۲:۴۱:۱۳
شاید ایشون نابغه نباشند.ولی مشکل اینجاست که شما پزشکا خودتونو عقل کل و نابغه کل کشور می دونید و فکر می کنید هیچ فرد دیگه ای اندازه شما نمی فهمه.
ولی موضوع به این سادگی رو درک نمی کنید که مشکل مردم ساخت بیمارستان نبود بلکه تخریب تنها پارک منطقه شون بود. تو کل تفریحات موجود که بیشترش مال شما پزشکای مرفه بی درد هستن مردم یه پارک می تونن برن که وزیر بهداشت محترم!!! فقط به فکر نابغه شون رسیده برن پارکو خراب کنن.کل تهران زمین بهتر پیدا نمی شده. (3492160) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۹:۱۲:۱۱
مشکلشون ربطی به پارک و فلان نداشت ،میتونستید توی مصاحبه تلویزیونیشون ببینید که چه دلایلی میاوردند

ثانیا اونجا 50 سال قبل وقف بیمارستان شده بوده و به قول فرزند واقف همه مردم اونجا میدونستند و اومدن اطراف این زمین خانه ساختند

سوما مردم بجای اینکه یقه مسولان را بگیرند که چرا 50 سال وقف یک انسان شریف جامه عمل پوشیده نشده برعکس به مراسم حمله میکنند

چهارما اینهمه پارک و باغ در تهران روزانه تخریب میشود و برجهای بزرگ تجاری ساخته میشود چرا این مردم یکبار جرات حمله به مراسم ساخت انهارا ندارند اما وقتی صحبت از بیمارستان انهم بیمارستان سوختگی است زنان ان محله مقابل دوربین چنان شیون و گریه زاری میکردند انگار قرار است خانه های انها تخریب شود (3493492) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۵:۰۸:۰۴
من یک پزشک نیستم ولی می دانم بیمارستا ها اصولی ساخته نمی شوند. بیمارستان حضرت رسول با آن همه دبدبده و عظمتش یک پارکینگ ندارد در نتیجه یک خیابان را به روی مردم محل بسته اند. فضای سبز یا فضای انتظار ندارد و معمولا مردگان را از همان خیابان تحویل خانواده ها می دهند و اهالی کوچه های اطراف از صبح تا شب شیون و ناله و جیغ و گریه می شنوند بخصوص بچه ها که به دبستان می روند! زباله های بیمارستانی در محوطه ای سر باز در ورودی به همان خیابان نگهداری می شود و در سطل زباله های خانگی تخلیه. پزشکان ، رزیدنت ها و انترن های محترم با توقف خودرویشان جلوی درب منازل اهالی، و برخورد متکبرانه با تذکرها و تکرار همین کار اعصابی برای مردم نگذاشته اند.... (3492741) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۳۰ ۱۷:۱۵:۲۸
به قول دوست پزشکمون بیمارستان سوختگیو ببرن تو شوراباد قم بسازن ؟؟
شما اگه بچه ات خدای نکرده میسوخت و اورژانس دوساعت توراه میرفت میفهمیدی چیه (3483388) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۵:۵۰:۲۰
خوب شما وقتی مریض میشی و نیاز به خدمات بیمارستانی داری کجا میری؟؟ (3492919) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۵ ۰۵:۴۵:۱۷
اولاً این زمین موقوفه بوده و طبق سفارش مالک آن اختصاص به ساخت بیمارستان داده شده و این وقف نه مربوط به امسال است و نه حتی پس از انقلاب بلکه مربوط به زمانی است که این منطقه خالی از سکنه بوده است .ثانیاً کسانی که به علت منفعت شخصی با ساخت بیمارستان سوانح سوختگی مخالفت می‌کنند بیشتر نگران افت قیمت املاک منطقه اند تا دردسرهای وجود بیمارستان در مجاورتشان و ثالثاً یک سری به بیمارستان سوختگی تشریف ببرید ببینید آیا کلان شهری مانند تهران چقدر نیازمند این بیمارستان است (3542758) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۳:۲۴:۴۲
راست میگه به خدا شما که از پایین اومدن قیمت خونتون ناراحت هستین خجالت نمی کشی از بدرفتاری پزشکا گله می کنی
البته خیلی از پزشکا رفتار مناسبی ندارند و اون یه مشت مردم هم نشانه خروار جامعه نیستند (3492286) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۳:۳۰:۴۲
می بینیم که استخدام کارشناسان روابط عمومی توسط جامعه پزشکی خوب نتیجه اش رو رو کامنت ها گذاشته

تاز ه از این به بعد ممکنه به جایی برسیم که بریم یه دکتر اشتباهی چراغ اتاق عمل رو تو شکممون جا بگذاره بعد خودمون ازشون تعریف کنیم که چطوره شکممون رو چراغ دار کردن (3492319) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۵:۰۳:۵۴
خلاصه قصه بالا: پزشک خوب، مردم بد. (3492718) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۹:۲۶:۳۶
الف لطفا منتشر کن
اونهم از وزیر بهداشت مردمدار!!!! که بجای اینکه با قدرت بیمارستان رو افتتاح کنه و بگه اعتراض کنندگان یه عده آسایش طلبن مراسم رو ول میکنه میره
روزانه فقط در تهران دهها نفر برای سوختگی زیر 40 درصد میمیرن این فاجعس ،کسایی که پزشک نیستید دلیلشو میدونید ؟ چون تمام تختهای بیمارستان سوختگی تهران همیشه پره ،چون یه بیمار سوختگی شاید تا 6 ماه تو بیمارستان بستری بشه
بخش سوختگی تا حالا دیدین ؟ضجه درد یه بیمار سوختگیو شنیدین که اینجا دارین به پزشکا توهین میکنید ؟
تحمل بوی سوختگی گوشت و موی انسان تو اورژانس سوختگی رو دارید که از دم هرچی پزشک هست رو توهین میکنید ؟وقتی همراها و عزیزان این مریضا از این بو فرار میکنن و نمیتونن تحملش کنن تنها چیزی که باعث میشه پزشک و پرستار تحمل کنن اون عشقشون به درمانه نه چیزه دیگه ،شما فکر میکنید تفاوت حقوق پرشک و پرستار سوختگی با یه کلینیک ساده چیه ؟هیچی
رگ گرفتن از کف پا بخاطر سوختن تمام بدن میدونین یعنی چی؟
راحت نشستین پشت کامپیوتراتون هرچی دلتون میخواد روانه پزشکان میکنید در حالیکه بعضیاتون یک ثانیه تحمل این صحنه هارو ندارید

پس لطفا داستان کسایی رو هم اینجا بنویسید که همچین بیمارانی داشتن نه مثل این داستان بیخود و بدون معنی اینجا (3493519) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۵ ۰۵:۵۴:۲۹
بنده به عنوان اینترن یک ماه در بخش سوختگی بودم سال ۱۳۷۲ و هنوز پس از ۲۲ سال تاثیری را که بر روح و روان من گذاشت مانند روز اول احساس می‌کنم. من اگر پاسخ دادم به دلیل همکار بودن است و گرنه توصیه می‌کنم اصلا مقالات و طنزهای جلف ضد پزشک را نخوانید مشکل این ملت با پزشک نیست تحمل دیدن موفقیت کسی را ندارند. وگرنه گیرم اکثر پزشکان این مملکت فاسد ،مگر اینها را از خارج آورده‌اند؟ اینها فرزندان همین مردمند اگر از نظر اخلاقی و انسانی ایرادی بر آنهاست ناشی از رشته پزشکی و دانشگاه نیست اینها همه انعکاسی از پرورش در این جامعه است. (3542762) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۱ ۰۲:۱۳:۴۹
وقتی ویزیت یه متخصص انقدر ارزون باشه که هرکی بخواد اول از همه بره متخصص نتیجش نیشه همین ،توی امریکا استاندارد در هر یک ساعت 8 بیمار ویزیت میشه چون قیمت ویزیت متخصص تا 250 دلار بالا میره تازه باید از پزشک عمومی معرفی داشته باشه تا بهش وقت بدن
مشکل ما اینه که مردم اول به پزشک عمومی مراجعه نمیکنن
اما اینجا طرف برای یه سرماخوردگی از روستای هویج اباد سفلی مستقیم میاد میره تهران پیش فوق تخصص ریه ،حرفم بزنی میگه پزشک روستامون عمومیه بهم دوتا قرص سرماخوردگی بیشتر نداد ،همچینم عمومی رو غلیظ میگه انگار خودش فوق دکترای فیزیک پلاسما از هاروارد داره

توی همه دنیا حتی امریکا بیماری دیابت توسط پزشک عمومی درمان و کنترل میشه اما اینجا از روستا میان پیش بهترین فوق تخصص غدد و متابولیسم که اصولا تو امریکا این تخصصها بیکارن چون به موارد خیلی خاص باید رسیدگی کنن
مردم ما هرچقدر تو نسخشون داروهای بیشتر و خارجی و غیر لازم رو بنویسی بیشتر تحویلت میگیرن اما اگه بگی چیزیت نیست داروهم بیخود لازم نیست وارد بدنت بکنی و کبد وکلیتو خراب کنی فک میکنن پول ویزیتشون هدررفته
وقتی ازمایششونو بخونی بگی نرماله هی میگن دکتر دوباره ببین بعد همون ازمایشو پیش ده تا متخصص میبرن نشون میدن
نتیجش میشه همین نوشته (3458671) (alef-11)
 
عباس
۱۳۹۴-۱۰-۲۸ ۰۶:۵۶:۳۰
خوب این هم مشکل مدیریت است مردم نیاز به راهنمایی دارند. طرح پزشک خانواده به کجا رسید (3476063) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۶:۴۷:۳۳
طرح پزشک خانواده فعلا هم مریضا وهم دکترا رو بیچاره کرده .البته به این روش من دراوردی که داره تو استان فارس اجرا میشه. (3493127) (alef-11)
 
شیرازی
۱۳۹۴-۱۱-۰۵ ۰۳:۱۵:۵۶
وافعا هزینه زیادی به دانشگاه وارد کرده است. جالب است که تعدادی از پزشکان مطب خود را تعطیل کرده اند. (3494434) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۳:۳۶:۴۸
اقا کدام متخصص هی به هم پاس میدهند من در یک رادیولوزی پزشکی را دیدم که اخر ماه اومده بود در صر بگیرد و دعوا داشت که من پانصد مریض فرستادم ولی مرکز می گفت 450 تا و او می گفت که دیگر به رادیو لوزی شما مریض نمی فرستم مگر مرا هم شریک کنید (3492346) (alef-11)
 
امید
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۴:۱۹:۳۵
مسیله اینجاست که سطح دانش پزشک متخصص ما،به اندازه پزشک عمومی اوناست،وقتی ما به پزشک متخصص رجوع میکنیم،درواقع به پزشک عمومی رجوع کرده ایم. (3492538) (alef-11)
 
آریابان
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۸:۱۶:۴۸
البته از نظر امکانات پاراکلینیکی این وضعیت کاملا برعکسه و ما آنچنان از زمان جلوتر !!!! هستیم که ما برای پیدا کردن یک رادیولژی معمولی باید کلی بگردیم (که آخرش هم مدتیه دیگه از ریپورت خبری نیست !!!!)، درحالیکه تا سرمون رو بچرخونیم می بینیم که چندین مرکز ام آر آی ، انواع سیتی اسکن از قلب و بدن گرفته تا سیتی آنژیوگرافی ووو ...و درمقابلمون قطار شده اند ؛
همین اخیرا رسما اعلام شد : تعداد دستگاه‌هاي ام آر آي در تهران پنج برابر!!!!! لندن است (3493374) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۵ ۰۵:۵۵:۲۶
دوست عزیز آقا امید . نه تنها سطح دانش پزشک ایرانی کمتر از پزشک امریکایی و اروپایی نیست بلکه بالاتر از انها هم هست و نمونه اش هم وجود هزاران پزشک نامدار ایرانی در مراکز معتبر دنیاهست که همه میشناسند لطفا" با انصاف باشید . (3494480) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۵:۰۹:۱۹
من سرطان داشتم و پس از مراجعه به پزشک زنان و سونوگرافی و..... اینقدر مرا به همدیگر و ازمایشگاه های مختلف پاس دادند که از مرحله یک به مرحله دوم رسیدم و درمان بسیار مشکل تر، پر هزینه تر و غیر قطعی تر شد! (3492746) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۵ ۰۵:۵۷:۱۶
احسنت من به عنوان متخصص صد در صد موافقم والا الان کار به جایی رسیده که بیمار شهرستانی پزشک فوق تخصص شهرشون را بی‌سواد می‌داند!!!!! (3542764) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۰ ۱۱:۴۴:۲۶
اقدامات وزارت بهداشت تنها به گسترده شدن بسیار زیاد شکاف بین پزشکان با سایر اقشار جامعه دامن زده و در نهایت موجب نارضایتی سایر مشاغل می شود. (3456863) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۰ ۱۱:۴۴:۴۷
وزارت بهداشت با کم نگه داشتن ظرفیت پزشکان لطف بزرگی در حق اونا کرده مثلا با کشوری مثل المان مقایسه بکنیم یا حتی هند که تعداد پزشکانشون به نسبت جمعیت خیلی بیشتر از ایرانه.مثلا تعداد جراحان فوق پلاستیک در ایران ۱۷۶نفره(سال ۸۷)و تعداد جراحان فوق توراکس ۴۰نفر(۸۷)و تعدا پزشکان فوق ایمونولوژی۳۰نفر(۸۸) و علاوه بر تعداد کم پزشک نحوه توزیع اونا هم خیلی نامناسبه که باعث میشه بعضی استانا از این پزشکان ندارن و یا خیلی کم دارن در حد یکی دو نفر و چون نیاز به اونا خیلی حیاتیه به تبع درامدشون خیلی بالا میره
علاوه بر این چون گردش مالی نظام سلامت ایران بالاست باعث میشه درامد اینا بالا بره.یک کارخونه که یک مهندس توش کار میکنه گردش مالی کمی داره پس به تبع درامد اونام پایین هست.درکل درامد پزشکان در همه جای دنیا بالاست و مثلا توی امریکا میانگین درامد یک پزشک خانواده ۱۷۰هزاردلاره و یک استاد تمام دانشگاه ۱۱۰هزار دلار(البته توی امریکا درامد پزشکان خوبه و مثلا مثل رومانی نیست) ولی توی ایران این اختلاف بیشتره (3456864) (alef-11)
 
دانشجو
۱۳۹۴-۱۰-۲۲ ۲۱:۴۶:۵۵
حسادت خیلی بد هست آفت دین هست . شما سعی کن با تلاش خودت موفق کنی . (3463793) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۵:۱۰:۲۳
حسادت به چه؟ به اینکه یک پزشک در ایران با درامد بالا و بدون مسوولیت هر کاری می کند و دو قورت نیمش باقیه. چرا تنها متخصصانی که مهاجرت نمی کنندپزشکان هستند؟ از خشم مردم بترسید! (3492752) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۶:۴۶:۱۸
مهاجرت نمی کنند؟!!! (3493122) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۲۰:۲۵:۵۳
بهتر بود می گفتین بدون پول مردم مهاجرت نمی کنند
6-7 سال که فعالیت کردن بسیار آسان و راحت مهاجرت می کنند نه مثل متخصصان دیگر که فقط خودشان می روند بلکه دکتر ها سرمایه های این مملکت رو هم می برند یه جورایی همان شهروندان آمریکا و انگلیس هستند که چند سالی در ایران هستند تا جیب مردم را غارت کنند بعد هم تابعیت آمریکا و .. را می گیرند
تازه وقتی داستان پول در آوردنشون به خارجی ها می گن اونها هم حسرت می خورن چرا ایران متولد نشدن و پزشکی نخوندن هه هه هه (3493667) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۵ ۰۳:۱۹:۱۲
مگر تربیت دانشجوی پزشکی راحت است. شما با خمره رنگرزی اشتباه گرفتید. همین الان دانشگا هها استاندارد لازم را ندارند. (3494435) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۵ ۰۶:۰۲:۳۰
این کامنت نشانه بی‌اطلاعی مطلق شماست چون چند برابر استانداردهای جهانی پزشک داریم. اول انقلاب که کمبود پزشک داشتیم و اکثر پزشکان هندی یا بنگلادشی بودند شعار یک پزشک به ازا هزار نفر دادند الان که تعداد پژشکان ۱۵۰ هزار نفر شده که تقریباً یک پزشک به ازا ۶۰۰ نفر است (3542767) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۰ ۱۵:۵۰:۴۸
شما بهتر‌بود اول به یک پزشک عمومی مراجعه کنی و جهت اقدامات تخصصی درصورت نیاز ارجاع بشی متخصص.
یا وقتی سرخود رفتی متخصص٬ درصورت عدم بهبودی بهمون پزشک مراجعه میکردی تا سیر درمانو ببره جلو و بره سراغ خط بعدی.نه ک هی دکتر عوض کنی... (3457554) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۱ ۰۱:۱۱:۴۲
ضمنا جنابعالی نمیتونید نظرات هیچ کدوم از این پزشکان رو رد بکنید. همه نظرشون این بوده که نیاز به درمان خاصی نداری یا حداکثر باید درمان با مسکن انجام بشه که شما نظر هیچکدوم رو نپذیرفتید و در جست و جوی معجزه فقط پزشک عوض کردید. (3458607) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۱ ۱۰:۱۰:۵۵
یک پزشک خوب داخلی برای خودتان پیدا کنید و همیشه اول پیش او بروید . (3459239) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۱ ۱۴:۵۰:۴۲
ماشاالله پزشکها با این همه ادعای پرکاربودنشون کاردیگه ای ندارن جز اینکه ببینن توی کدوم سایت به مطلب درموردشون نوشته تا بیان با منطق خاص ومنفعت پرستانه خودشون ، خطاهای خودشونو توی کامنتها ماسمالی کنن . (3460200) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۸:۰۳:۱۸
اگر دقت کنید دقیقا از همون روش فرار به جلو و حمله کردن استفاده میکنن که این روزها کادر فنی تیم امید داره ازش استفاده میکنه خیلی هم جوابگو است ا....... به جای پاسخگویی حمله کن این بهترین دفاع ممکنه دادن اطلاعات غلط و مظلوم نمایی رو هم چاشنی نظراتشون میکنن که دیگه خودش سرشار از مغالطه میشه
قیاس مع الفارق و حمله به شخص و فرار به جلو و مظلوم نمایی و تشبث به احساسات و مغالطه تمسخر و.....اینها مهمترین استدلال هایی است که بنده از این بزرگواران تحصیل کرده دیدم. (3493334) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۲ ۱۱:۰۴:۴۲
جانا سخن از زبان و دل ما مي گويي (3462536) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۳:۳۲:۵۸
اگر قرار است مردم تصمیم بگیرند ایا تخصص کافی برای موقعیت و مکان بیمارستان را دارند یا نه مشکل ما با پزشکان زیر میزی و عدم مسیولیت وپاسخ گویی است این همه صدایشان را بلند می کنند ولی راست نمی گویند در امد دویست میلیون تومانی در ماه نوش جانشان ولی مالیات فراموش نشود (3492332) (alef-11)
 
حامد
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۴:۲۲:۰۸
"الان دکتر خصوصی برای زایمان طبیعی تقریبا مجانی است که میری دکتر ویزیتت میکنه ، و سر زایمان طبیعی سر بیمار حاضر میشه."

برای حاملگی همسرم رفتیم دکتر.معاینه کرد و گفت بچه از لحاظ وزنی زیاده ، من باید بیمار هام رو انتخاب کنم که برام زحمتی نداشته باشن معرفی کرد به یه دکتر دیگه رفتیم اونجا ، ایشون هم هم چنین ، معرفی کرد به یکی دیگه ، ایشون هم همین رو گفت.

نه تنها یه دکتر بلکه سه تا ماما رفتیم . تو شهرستان مراغه .

حالا سوال من اینه اگه سه تا دکتر اینجورین که هر سه تاشون هم تو بیمارستان مشغول به خدمت هستند، دکتر خوب دقیقا کجای این معادله قرارداره.

بخوایین هم اسم دکترها رو منتشر میکنم.

هرچند با این اوصاف میشه فهمید اسمشون دقیقا چیه.

الان خانمم از لحاظ روانی ریخته به هم ، به نظرتون زایمان طبیعی رو تا چه حد میتونه با این احوالات قبول داشته باشه.

دکتر میگه بهداشت براتون مولتی ویتامین داده شما هم مصرف کرد ، یعنی اون مامایی که تو بهداشت خدمت میکنه ، زرشکه دیگه.

الان موندم چیکار کنم به جز سزارین برا خانمم پیشنهاد دیگه ای ندارم. اما دلم سوخته از جامعه پزشکی به اصطلاح دلسوزه کشورم. (3492558) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۱۹ ۲۱:۴۰:۴۵
نتيجه سياست غلط و تخريب رابطه پزشك و بيمار باعث اسيب بيماران مي شه و پزشك بيمار مشكل دار و پر خطر رو قبول نمي كنه
قبلا پزشكان هر بيماري رو براي درمان مي پذيرفتند ولي از وقتي كه سياست هاي اشتباه و پوپوليستي وزير جديد رو مي بينن عقل حكم مي كنه بيماران پر خطر و با ريسك بالا رو نپذيرن (3532316) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۵:۴۰:۴۷
با رانت و سهمیه بری پزشکی بخونی نتیجش همین میشه.. (3492880) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۶:۲۹:۲۲
در هیچ جای دنیا مردم اینقدر پر حرف وانهم از نوع بی ربطش وبی منطقش نیستند خدا همه تان را شفا دهد وسوز دلتان را درمان کند واگر فکر می کنید پزشکان وقت خواندن این مطالب را دارند سخت در اشتباه هستید این مردم دروغ هم که اصلا نمی گویند (3493062) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۸:۱۳:۲۲
دوست عزیز
استدلال یا نظرت رو بیان نکردی نظرت رو چرا نگفتی؟ حرفایی که زدی همه مغالطه حمله به شخص بود و اصلا نظر راجع به مساله ندادی و فقط مغالطه حمله به شخص کردی. پاسخت چیه؟ (3493367) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۸:۱۶:۵۴
اره والله.اینایی که میان جواب میدن پزشک نیستن اکثرا دانشجو پزشکی هستن.پزشک که وقت نداره بیاد جواب این بیکارها رو بده (3493376) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۱۶ ۲۱:۳۱:۴۵
مثل شما که اصلا وقت خواندن این مطالب رو ندارید خوشم میاد وقتی یه کامنت علیه پزشکان تو سایت گذاشته می شه اکثر قریب به اتفاق پزشکها با هم متحد می شن و می ریزن تو سایت (3525745) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۱-۱۶ ۲۱:۴۹:۵۳
آقا من نسخه یه دکتر متخصص قلب رو بردم داروخونه دارو بگیرم اون خانم نسخه پیچ هر چی دارو رو نگاه کرد نفهمید اون چه داروییه مجبور شد به خانم دکتر داروساز بگه نسخه رو ببینه اون خانم دکتر هم کلی نسخه رو نگاه کرد و بعد از کلی وارسی فهمید که اون چه داروییه بعد هم گفت که چقد نسخه رو بد نوشته من بهش گفتم مگه شما پزشکها دستخط همدیگه رو نمی تونید بخونید اونم گفت تازه بعضی از پزشکها دستخط خودشون رو هم نمی تونن بخونن (3525793) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۶:۵۹:۵۰
این حرفها فایده نداره هر چی بگی باز این جماعت پزشک میان حمله می کنن بنده هم خاطره تلخ از کارهای پزشکها زیاد دارم ولی گفتنش بی فایده است.
اخرین پزشکی که بنده مراجعه کردم فقط تمسخر میکرد! اصلا حاضر نبود حرف بنده رو گوش کنه و دو صفحه ازمایش رو نگاه کنه ما هم در کمال تعجب فراوان به خانه بازگشتیم هنوز هم سوالات زیادی برای من بی پاسخ مانده که اصلا چرا حداقل ظاهر کار حفظ نمیشه (3493156) (alef-11)
 
فرشید
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۷:۳۰:۳۰
یکی از اقوام ما چند روز قبل برای ختنه فرزندش به بیمارستان کودکان طالقانی که یک بیمارستان خصوصی است رفته بود.برای یک ختنه معمولی دو میلیون تومان داده بود.دو میلیون تومان برای یک ختنه ساده!!! اگه اسم این کار دزدی نیست پس چیه؟! (3493257) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۸:۱۵:۴۹
این قوم شما مجبور نبود بره پیش این دکتر.خیلیا هستن با 20 تومن این کار رو انجام میدن /کار پزشک که ختنه کردن نیست جناب.قوم شما خودش این پول رو با رضایت داده.جراحی قلب که نبوده که مجبور به پرداخت باشه (3493370) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۲۰:۲۸:۵۶
بله مجبور نبود ولی اگه کسانی حاضر باشند برای یک سرماخوردگی ساده 500 هزار تومن حق ویزیت بدن این مجوزیه که پزشکان هم این مقدار پول رو مطالبه کنند؟! (3493671) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۲۳:۱۶:۴۸
این فامیل شما به احتمال بسیار زیاد خیلی پولدار و مرفه هستن که بخاطر یک ختنه ساده رفتن یکی از بیمارستان های خصوصی تهران. (3494132) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۵ ۱۰:۰۳:۲۴
میرفت پیش دلاک پس؟ ایشون رفته بیمارستان تقاضای ختنه کرده برای بچش ، نرفته متخصص قلب که از ایشون بخواد (3494915) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۹:۲۹:۴۱
تا حالا که این چند مقاله راجع به وضعیت پزشکان منتشر شده بنده ندیدم یک پزشک بیاید با پذیرش وجود چنین مسائلی چند دلیل بیاورد و قضیه را توضیح دهد جمله حرفایی که اینجا از طرف پزشکان میزنند با حرفای کوچه بازاری و کل کل کردن هیچ فرقی ندارد، شایسته است دوستان عزیز توضیحی منطقی نسبت به این مسائل به مردم ارائه نمایند. این توضیح رو هم عرض کنم که زیر سوال بردن خود شخصی که مساله را بیان کرده و ایراد گرفتن از خود شخص که تو مشکل از خودته یا حمله به کل جامعه که شما همه فلانید و چنانید و..اینها در علم استدلال دلیل فاسد محسوب شده در زمره مغالطه به حساب میاد و فاقد ارزشه دلیل و استدلال باید پایه و بنیان داشته باشد شما باید بفرمایید یا چنین چیزی وجود نداره و منکر میشوم به فلان دلایل یا قبول دارم هست و دلیلش هم اینها است. سایر استدلال هایی که دارید همه پاسخ فاسد محسوب میشه قبل از پاسخگویی انواع مغالطه در استدلال را مطالعه بفرمایید تا سخن شما قابل پذیرش شود.( تو چنینی و فلانی و...یا ما خیلی زحمت می کشیم و..اینها مغالطه است ) (3493526) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۲۲:۴۸:۲۳
همین الان پیش پای شما از بیمارستان برگشتم، ساعت 6/50 دقیقه زنگ زدیم اورژانس با 20 دقیقه خودشون رو رسوندن، رفتیم بیمارستان، یادم رفت بگم مشکل قلبی داشتم با ضربان 130 و فشار 15،رفتیم بیمارستان فقط نوار قلب گرفتن ، جا که نبود، رفتیم اورژانس اتاق گچگیری خوابیدیم، دکتر قلب اومده ، خانمم بهش میگه نوار قلبم رو.نگاه کن میگه فقط بیمارای بستری رو.ویزیت میکنم، منم با اون وضع اومدم برم مطب دکتر، اینهم بابت سهم 30 درصدی که تامین اجتماعی از من و کارفرمام میگیره، (3494044) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۲۳:۴۰:۳۹
دکتر متعهد باید از هند وچین وارد کنیم
کار درست می شود (3494197) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۵ ۲۳:۱۱:۰۴
بنظرم در داستان بالا طرف مریض روانی بوده که به مطبهای مختلف طی شش ماه مراجعه میکرده.من اینچنین بیمارانی زیاد دیدم... (3496874) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۷ ۱۶:۴۳:۴۲
نه دوست من ، من روانی نبودم ولی دکترهای پرمدعی و ندیده نسخه نویسی مثل شما زیاد دیدم. احتمالا واسه مریضهای خودت هم همینطور نظر میدی.
شاهد از غیب رسید! (3501134) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.